Cechovní expedice

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host

Vážení hráči!

Nadešel čas na pořádnou cechovní výpravu! Vydejte se od neznáma a najděte neúprosné nájezdníky plenící zem patřící starodávné civilizaci. Pomozte domorodcům v jejich boji proti těmto útočníkům, osvoboďte je z okovů a získejte tak Sílu pro váš cech!

Počínaje 11. květnem můžete se svým cechem objevovat skryté poklady, které navíc pomůžou zvýšit úroveň cechu!

Co jsou cechovní expedice?

Jedná se o kooperativní novinku, ve které se s vašimi spolucechovníky budete snažit dosáhnout na poklady a k tomu i sílu cechu. Hrát expedice bude možno na všech zařízeních.


Jak expedice fungují?

Expedice začíná každé úterý a trvá 6 dnů. Následuje jednodenní přestávka, po které začíná další výprava (podobně jako PvP turnaje ve věžích). Každý hráč, který v okamžiku začátku expedice dosáhl Doby železné a je členem cechu, se může současné expedice zúčastnit. Tzn., že když hráč cech založí nebo se do nějakého přidá, musí počkat do nejbližšího úterý, aby se mohl expedice zúčastnit.

V případě, že cech už na expedici je a hráč se přihlásí do hry, bude na tuto výpravu upozorněn novým oknem. Připojit se k výpravě je možné přes toto upozornění nebo novou ikonou v menu vlevo dole. Celá expedice se odehrává ve zcela novém prostředí. Uvidíte zde cestu v džungli, kterou budete procházet:Zpočátku je mapa zahalena v mlze – odkrývá se však spolu s vaším postupem do hloubi pralesa. Mapa, kterou zde vidíte je viditelná každému členovu cechu zvlášť. Není tedy sdílená jako mapy CvC. Každý člen cechu má svoji část mapy, kterou musí prozkoumat. Času na to má každý tolik, kolik zbývá do konce celé expedice.

Společný pro celý cech je však ukazatel postupu džunglí. Ten naleznete nahoře v okně, případně dole pokud hrajete na mobilní aplikaci.

K postupu přispějete tím, že prorazíte přes hlídky, kterých je v džungli spousta. Nejbližší hlídka je označena žlutou šipkou. Kliknutím na dané místo rozpoutáte bitvu s posádkou (v brzké době bude zavedena i možnost vyjednat s hlídkou poklidný průchod). Složení hlídkujících posádek a vůbec celková obtížnost je určována pokrokem hráče. Některé hlídky se nedají tak snadno jako jiné. Hlavně ty, které střeží velká naleziště. Někdy budete muset dokonce počítat i s dvěma vlnami nepřátel.

Kliknutím na ukazatel pokroku zjistíte, kolik jste přispěli k výpravě vy i zbytek cechu:Body pokroku přidáte k výpravě po každé bitvě – tedy i po té prohrané. Samozřejmě ale prohra přinese bodů méně než výhra. Mety pro cech se stanovují podle počtu jeho členů a pokroku těchto členů (pamatujte, že cíle se stanovují při začátku expedice a s příchodem/odchodem členů se tedy nemění). Zároveň jsou tyto cíle sdílené všemi členy cechu.

Množství bezprostředně za sebou následujících pokusů k projití přes hlídku je omezeno na 8. Za každou rozpoutanou bitvu ztrácí hráč jeden pokus. Počet pokusů je zobrazen v počítadle:Když vám pokusy dojdou, tak můžete buď čekat až se obnoví – 1 za hodinu, nebo si je dokoupit. Pokus je možno dokoupit za medaile či diamanty (tedy ne za mince jako výzkumné body). První dokupované pokusy jsou velmi levné, ale s každým koupeným se cena za jeden zvyšuje. Nicméně takto nabyté ceny se s koncem výpravy zresetují a na začátku další expedice budou opět na výchozí hodnotě.

Síla cechu je udělována každý den při přepočtu.Prozkoumal jsem celou mapu, ale vidím, že jsou další obtížnosti k odemknutí.

Je to tak! Celou mapu můžete dokončit dokonce třikrát každý týden! Chcete-li mapu projít na vyšší obtížnosti (úroveň II a III), musíte je nejprve zpřístupnit. Kliknutím na hvězdu zobrazíte přehled obtížností:Jak vidno, základní obtížnost I je hratelná hned a bez jakýchkoli poplatků. Vyšší obtížnosti může odemknout člen vedení cechu. Potřebuje k tomu zboží z cechovní pokladnice. Přispívat tedy může každý člen, ale odemykat úrovně jen člen s potřebnými právy. Cena za odemknutí úrovně II se stanovuje dle počtu a pokroku členů cechu dle následujícího seznamu:

Každý člen cechu v Době železné znamená cenu vyšší o 2 zboží z Doby železné (4 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Raném středověku znamená cenu vyšší o 2 zboží z Doby železné (4 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu ve Vrcholném středověku znamená cenu vyšší o 3 zboží z Raného středověku (6 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Pozdním středověku znamená cenu vyšší o 4 zboží z Vrcholného středověku (8 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Koloniální době znamená cenu vyšší o 4 zboží z Pozdního středověku (8 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Průmyslovém věku znamená cenu vyšší o 5 zboží z Koloniální doby (10 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Době pokroku znamená cenu vyšší o 5 zboží z Průmyslového věku (10 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Moderní době znamená cenu vyšší o 5 zboží z Doby pokroku (10 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Postmoderní době znamená cenu vyšší o 5 zboží z Moderní doby (10 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Současnosti znamená cenu vyšší o 5 zboží z Postmoderní doby (10 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Zítřku znamená cenu vyšší o 6 zboží ze Současnosti (12 za odemknutí úrovně III).

Každý člen cechu v Budoucnosti znamená cenu vyšší o 6 zboží ze Zítřka (12 za odemknutí úrovně III).

Odemknutá obtížnost dané expedice je přístupná všem členům cechu, kteří na výpravě jsou.


K čemu expedice jsou a jaký budou mít vliv na jiné části hry?

Hlavním důvodem k zavedení cechovních expedic je to, že na mobilních aplikacích nám chyběla nějaká kooperativní akce. Hráči, kteří hrají právě jen na mobilních zařízeních, si tak až doposud nemohli naplno dopřát pocitu sounáležitosti se svým cechem a euforie dosažení nějakého společného cíle. Tomu je teď konec :)

Jelikož cesta k cíli uprostřed džungle zahrnuje nejen osobní odměny (body za bitvy se klasicky přičítají k hodnocení hráče), ale především znamená Sílu pro cech – a protože existují už velmi silné cechy – tak zvyšujeme nejvyšší možnou úroveň cechu na 60. K navýšení dojde spolu se spuštěním expedic.

V případě, že váš cech už dosáhl 50. úrovně, nemějte obavy o to, že přijdete o Sílu, kterou jste získávali po této metě. Všechna nabytá Síla bude přičtena zpětně, takže se může stát, že z 50. úrovně poskočí cech okamžitě třeba na 54.
Jaké jsou další plány s Cechovními expedicemi?

Je zřejmé, že expedice jsou v tomto stavu lákadlem především pro bojovníky. Jak by k tomu ale přišli mírotvůrci?

Slibujeme, že brzy přibude možnost vyjednávání o klidném průchodu přes hlídku. Nebude tedy nutné obránce masakrovat. Nyní je tato možnost pod zámkem:Nicméně se nebude jednat o jednoduché „zaplať a jdi“ řešení jak ho známe z mapy kampaně. Máme v zásobě několik nápadů jak vyjednávání udělat zábavné. Více se dovíte brzy.

Ještě bychom rádi zmínili, že různá nastavení se můžou měnit. Nebudeme samozřejmě nastavovat nějaké hodnoty během jednotlivých expedic, ale mezi nimi se můžou vyskytnout různé změny.
Zajímá nás, jak se vám budou expedice líbit a všechny vaše názory bereme v potaz, takže jakmile budou expedice spuštěny, tak se na ně vypravte a dejte nám vědět, co si o nich myslíte. Budeme jako na jehlách! :)

Podělit se o názory můžete v této diskuzi.

S pozdravem,
tým Forge of Empires
 

henzis

Znalec
Vážení hráči.

V současné době zaznamenáváme problémy s cechovními expedicemi. Některým hráčům, cechům se neotevřela nová expedice, která měla startovat dnes v 08:00. Tento problém byl předán našim technikům, kteří pracují na opravě. Omlouváme se za chybu.

Tým Forge of Empires
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.