Cehovní pokladna a její kontrola

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4774

Host
Současný stav: Nelze zkontrolovat kdo a kolik přispěl do cechovní pokladnice
Nápad: Aby to zkontrolovat šlo
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:Ano

Zdravím, měl bych "nápad" ohledně pokladnice. Jako správce cechu, mě doslova deptá, že prostě nevim zda se dodržují pravidla cechu a že přispívají všichni jak mají. Určitě by nebyl takový problém, aby bylo vidět, kdo, kdy a kolik přispěl.
 

DeletedUser14051

Host
Ahoj, ale ono to kontrolovat jde, teda alespoň na PC určitě :). Když si najedeš na tvůj cech, tak úplně nahoře vlevo jsou takový tři bílý čárky v modrém poli a na to když klikneš a dáš příspěvky cechu, tak ti vyjede seznam toho, co kdo do kasy vložil. Většinou jsou tam teda obserky atd = označeno jako produkce VB, ale jsou tam i napsané vklady od cechovníků = dar do pokladny cechu, tak na to mrkni, jestli ti to tak stačí :).
 

DeletedUser4774

Host
jj už jsem to našel...takže zbytečně sem to zalažil..:D
 

Dědeq

Znalec
ani bych neřekla že zbytečně... kontrolovat to z tohohle je na zbláznění. Historie je necelý týden, a je tam cca 400 stránek. Chci vidět někoho kdo se tím prokousává. Vážně by to potřebovalo filtry...

Právě tohle téma jsem tu hledal. Příspěvky do pokladny jsou při větší obsáhlosti nepřehledné a v případě, že mám např. podezření, že někdo se jen veze a do pokladny nepřispívá, nemám jinou možnost, než se prokousat spoustou stran příspěvků arcařů, obserkařů apod., abych možná zahlédl, že daný člen něco vložil.
Má smysl zejména (ale nejen) v případě, že někdo je v jiné, především vyšší, době než většina, takže jeho/jejich surky jsou vzácné a přispívat na něj/ně je pro ostatní členy drahé. Prostě nikdo nemá rád vyžírky.

Jednoznačně PRO filtr na jména hráčů v přehledu příspěvků do cechovní pokladny.
 

DeletedUser14265

Host
Dobre by to bylo mozna pridat za seznamem lidi z cechu kde jsou moznosti nastaveni hrace (admin, naborar, zakaz psani..) ( pridat dalsi kolonku a pocet vlozenych surek (cele cislo)). Bylo by to prehledne a s moznosti resetu admina cechu.
Zatim je to opravdu neprehledne, kdyz je v cechu dost lidi.

Tady nekdo psal ze z doby vyssi by byl vyzirka. Hmm tak to bych jsem si nemyslel. Spise ti dole.
 

Dědeq

Znalec
Tady nekdo psal ze z doby vyssi by byl vyzirka. Hmm tak to bych jsem si nemyslel. Spise ti dole.
Myslel jsem, že jsem to vyjádřil dostatečně jasně, ale byla to možná příliš složitá úvaha.

Pokud je někdo ve vyšší době než ostatní a nemá surkovou procechovní budovu a nepřispívá do pokladny ručně, kteréžto informace se případně snáze dobrat pomocí navrhovaných filtrů na jméno je dle mého a) žádoucí, b) předmětem tohoto vlákna, pak ostatní členové cechu na něj doplácejí surky ručně ze svého nejen nespravedlivě, ale zejména velmi draze (surky z vyšších dob jsou pro hráče z nižších dob hůře dostupné a dražší, jak známo).
Je toto vysvětlení přehlednější a výstižnější než to původní? Snad ano, anžto jsem se domníval, že smysl původního argumentu je zjevný i bez obšírné vysvětlivky - prostě z kontextu - a proto jsem jeho okolnosti tolik nerozváděl.

A ano, vyžírka je ten, kdo se nechá ostatními živit, aniž by sám přispěl, nebo aniž by mu to ostatní vědomě poskytovali za určitých podmínek zdarma, a to nezávisle na vyžírkově době. Vyžírka z vyšší doby je ovšem pro ostatní jednoznačně dražší.
 

DeletedUser7728

Host
zkotrolovat to jde, ale chybí třídění
už se to řešilo v jiném vlákně
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru