Chování automatu obrané armády

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4387

Host
  • Oblast hry: Obraná armáda (automat)
  • Současný stav: nelze ovládat chování vlastní obrané armády. Např. automat obvykle zaútočí na tuláky jako první, když by obranou armádu ovládal člověk, nejspíše by si nechal tuláka na konec. Toto chování automatu nelze ovládat. Pozor, není řeč o pořadí útočících jednotek útočné armády, kterou ovládá člověk v rámci určitých možností a pravidel.
  • Nápad: uvítal bych možnost nastavit základní pravidla chování mojí obrané armády. Např. v 1. sledu likvidovat tanky; v 2. sledu lučištníky; v 3. sledu tuláky…
    Dává daný popis smysl? Hodila by se tato možnost někomu dalšímu?
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO + Forge of Empires Support
 

DeletedUser11638

Host
lepší by bylo todle a je pravda že chovaní obraný armady je fakt nanic ale byl bych rad jestli by šlo že bych zaní bojoval sam pokud sem u pc ale je blbý že hodně lidí utočí v noci ale už asi 20x se mi stalo že sem tam byl zrovna když byl utok .
př: je utok na moji vesnici a sem u pc tak my vyjede tabulka chceš bojovat za svoji armadu nebo to nechaš na pc . nic víc
(pokud u pc nebude bude to jako nadale na pc)
výhoda pro aktivný hrače protože 100% to každý zahraje líp než obrana
napište mi vaš nazor pod to
 

DeletedUser2298

Host
To aby hráč manuálně ovládal obrannou armádu je nereálné.. potvrdím obranu a odejdu se osprchovat a uvařit si kafe.. a co pak..? Ten útočník bude čekat 15 minut než se milostivě vrátím..? Nebo budu muset udělat tah do 20 sekund.. nebo jak..? A co když protivník útočník chce bojovat na automat..? Tato možnost prostě vypadá na první pohled lákavě ale její realizace aby byla funkční, svižná a proveditelná je docela fest "maturita" - takže toto bych nečekal..

Změna taktiky AI - to je už jiná, zde by nějaký nastavovací filtr, jakým způsobem má armáda bojovat již fungovat mohl a dokážu si ho i představit.. Ale jelikož máme ve hře už dva druhy AI - takticky vyspělá při obraně provincií na mapě při průzkumu světadílů.. a "pitomou" pro PvP a CvC boje, tak bych taky žádnou velkou změnu nečekal..
 

Thesseus

Znalec
S nápadem souhlas, bylo by pěkné.

Ovládádní ručně je nereálné, důvodů je víc, už se to tu párkrát řešilo. Hlavní píše judas ale napadají mě i možnosti patové situace - útočníkovi zbude těžká pěchota a obránci zraněný kůň - co se stane? Pěchota ho po bojišti nechytne a koni se k pěchotě pochopitelně moc chtít nebude.. atd, atd..
 

DeletedUser2237

Host
Casove omezeni taho by bylo reseni ale to uz by me nevyhovalo nekdy pri bojich treba varim nebo se staram o dite. Jeden boj se tak natahne treba na 30 min. Ve chvili kdy bych musel mit dobojovano za napr. 5 min by pro me byla znacna nevýhoda. Nikdy totiz nevim co si kdy dite vymysli :) Kazdopadne bych uvital napriklad boj hrac vs hrac aby to bylo opravdu pvp. Problem by byl pak ale s vyberem hrace sobe rovnemu. Kazdy by chodil do bitvy s vidinou vytezstvi a do predem prohraneho boje by se nedal.
 

DeletedUser3139

Host
Tohle je přesně zase nápad, kterým já osobně říkám účelové a navíc nedomyšlené. Všichni co na nápad odpověděli se nad ním alespoň trochu zamysleli. A okamžitě napsali, že je nereálný. Já přidám ještě jeden důvod, nebo spíše dotazy na autora.
1. Teď je obranná army nesmrtelná a nezranitelná. Pokud bys boj řídil, tohle bys chtěl zachovat, nebo by ti army taky umírala?
2. Útočník si může zjistit složení tvé obranné army (z předchozí bitvy). Nebude nevýhoda, že ty budeš bojovat s tím co máš nastaveno?
3. Nebo by útočník musel počkat, až si ty tu obrannou army nastavíš (podle předchozí bitvy)?
A takhle bych se mohl klidně ptát asi ještě chvíli. Ale asi jako příklad snad stačí. :cool:
 

DeletedUser4387

Host
Ahoj JiPi53,
Tak vezmeme bod po bodu.
1) nesmrtelnost bych nechal, protože tak dovolujeme příležitostným hráčům (důvodů je spousta) užívat si pohodou onlinovku, která se v určitých momentech podobá šachům. Nechci nikoho tlačit do nutnosti 24/7 hodin sedět u kompu. Takových her je spousty a osobně si myslím, že to je jen pro určitou věkovou kategorii nebo specifický životní styl. Současné pojetí je prakticky pro všechny.
2) I teď si útočník zjistí složení tvojí armády a přizpůsobit se tomu. Jen by přibyl další kombinační faktor. Připadne mi smutné, že můžeš fungovat a vyhrávat třeba s jedním tankem a 7 tuláky. Je to nuda a ubírá to radost z vítězství.
3) Útočník by nemusel čekat na nic. Buď budeš používat stávající AI nebo jí budeš usměrňovat dle vlastního rozumu v rámci daných možností.
To asi vše k těmto otázkám.
 

DeletedUser3814

Host
a co kdyby se dalo třeba nastavit preference útoku? Na co se mají jednotky zaměřit předem. nebo aspon na co se zaměřit nemají. instantně volit preference
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru