Chyba ve výpočtu oslabení v CB.

barabazostravy

Komentátor
Chci nahlásit chybu která je v programu pro výpočet zvýšení oslabení. Již hned ze začátku nových CB jsem pozoroval, že oslabení nenaskakuje dle toho jak bylo avizováno týmem FoE. Bylo avízováno, že oslabení bude narůstat dle podpory budov na okolních provinciích přičemž strop podpory bude 80%. Skutečnost je taková, že program pro vyhodnocení nárůstu bere v potaz i podporu budov nad 80%. Přitom pokud jedeme boje na sektoru s podporou okolních sektorů jen 80% naskakuje oslabení občas jakoby byla podpora pod pod 80% ale nikdy nepřesáhne podporu 80%. Pokud jsou na okolních provinciích kde bojuji budovy se součtem podpory vyšší než 80% bývá výsledná podpora nad 80%. To znamená, že program bere v úvahu i podpory budov na okolních sektorech nad strop 80%, což je CHYBA Takže třeba při 850 bojů je výsledné oslabení 150. Dal jsem s tím práci, sledoval jsem to a potvrdilo se mi to. Dnes jsem dal 806 bojů a oslabení 154. Ale už jsem dal i 854 bojů s oslabením 152. Věřím tomu, že pokud budu vždy bojovat na sektorech kde bude rozložená podpora nad 80% bude výsledná podpora nad avízovaným 80%. Pokud však budu bojovat jen s podporou 80% bude celková podpora nižší než 80% . Pokud se najde někdo kdo se tomu bude rovněž věnovat a uveřejní své poznatky budu rád. (je nutno to sledovat u většího množství bojů. Já sám jsem k těmto závěrům dospěl po sledování nárůstu oslabení cirka 25 000 střetů). Důležité tuto chybu odstranit je proto aby se této chyby nedalo zneužívat. Úplně nejjednodušší by bylo kdyby při podpoře 80% naskakovalo oslabení každých 5 bojů a u jiných podpor adekvátně
 
Naposledy upraveno:
Nahoru