Darování z inventáře

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9183

Host
  • Oblast hry: Inventář
  • Současný stav: Není implementována možnost darování předmětů a budov z inventáře.
  • Nápad: Vzhledem k hromadění nevyužitých budov a předmětů z různých eventů by bylo užitečné implementovat darování z inventáře, aby došlo k jejich využití.

    Mechanismus darování:
    (slovo "libovolnému" použité v následujícím mechanismu je interpretováno níže za mechanismem)

    Budova/předmět, která přísluší výhradně k jedné konkrétní době
    (typicky obytné budovy a výrobny za diamanty, ale nejen za diamanty)
    - Je možno darovat "libovolnému" hráči, který se nachází v době, k níž budova/předmět přísluší.

    Prémiová budova/předmět, která sice přísluší k době, ale může se nacházet v jakékoliv době
    (typicky např. král, královna)
    - Je možno darovat "libovolnému" hráči, který se nachází v době, k níž budova/předmět přisluší, nebo v jakékoliv nižší době. V případě darování do doby nižší je budova/předmět automaticky převedena na dobu příjemce daru a jsou ztraceny rozdílové hodnoty, které byly využity na pořízení budovy, resp. předmětu (diamanty apod.) v důsledku konverze doby budovy/předmětu.

    Prémiová budova/předmět bez příslušnosti k době nebo s automatickým vývojem doby
    (typicky tulácká chýše, studánka přání)
    - Je možno darovat "libovolnému" hráči.

    Možné omezení "libovolného" hráče:
    - Neomezená varianta - jakýkoliv hráč světa,
    - Varianta okolí hráče - jakýkoliv hráč z cechu, přátel nebo sousedství dárce.
    - Důvěryhodná varianta - jakýkoliv hráč z cechu nebo přátel dárce,
    - Cechovní varianta - jakýkoliv hráč z cechu dárce (preferovaná varianta, posiluje roli cechu).
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO - existuje toto vlákno: http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?5138-darování-z-inventáře&highlight=darování
 

DeletedUser3139

Host
Tvoje rozpracování je fakt dobrý, ale dostatečnou odpověď si už asi našel v tebou uváděném vlákně, ne? Bohužel naši milí tvůrci teď mají těžce zamotanou hlavu se současnými chybami, co se na ně hrnou jako lavina. Takže i když návrh dobrý, pochybuji v jeho brzkou realizaci.
 

DeletedUser9183

Host
Zatím bych to nezatracoval, dokud nezazní vyjádření od někoho povolanějšího, než jen "spekulace" hráčů v uvedeném vlákně. Pokud bude dostatečná odezva, třeba se tím někdo začne zabývat. Samozřejmě nevidím do implementace, ale snažil jsem se dát návrh relativně jednoduchý na zapracování, aby to mělo nějakou naději. Myslím, že by to využilo hodně lidí a konečně by ožilo něco, co je očividně už v prapůvodním návrhu.
 

DeletedUser

Host
Nápad je to zajímavý, i když tato varianta by se dala zneužít. Myslím, že spíše se toto využití inventáře bude orientovat na menší bonusy, které hráči po darování plynou.

Tvoje rozpracování je fakt dobrý, ale dostatečnou odpověď si už asi našel v tebou uváděném vlákně, ne? Bohužel naši milí tvůrci teď mají těžce zamotanou hlavu se současnými chybami, co se na ně hrnou jako lavina. Takže i když návrh dobrý, pochybuji v jeho brzkou realizaci.

Já hledal a nenašel. Žádné oficiální stanovisko ze strany týmu vývojářů tam není. Pouze spekulace a dohady :)
 

DeletedUser2059

Host
Já bych to všechno bral, bylo by dobré, aby existovalo jisté omezení mezi dobami dárce a příjemce. Při darování budovy městský park hráči v době bronzové, to by bylo dost výhodné...
Chce to dobře promýšlet tyto věci, aby nedošlo ke zneužití, naproti tomu zas tu nemohou být omezení, která by hráče svazovala, to vypadá dost nesvobodně. Je těžké hledat v tom rovnováhu, ale to jen tak obecně :)
 

DeletedUser2237

Host
Vymyslene dobre ale na druhou stranu eventove budovy jsou odmena za splneny event a nevidim duvod nekomu davat neco co si ty sam zaslouzis a pokud je nechces pak je tam tlacitko vymazat. Je toho mozna skoda ale hrac ktery v te dobe jeste nehral tak nevidim duvod proc by mel mit jakoukoli budovu. Nakonec by to dopadlo tak ze si bude cech napr. rozdavat starzni ohne. Myslim ze je to takhle dobre chces postav / nechces vymaz.
 

DeletedUser9183

Host
Tohle je dost subjektivní, takže chápu Tvůj pohled. Na druhou stranu v rámci cechu se výhodným obchodem, motivací a radami všichni snaží pomáhat "slabším" hráčům, kteří začali později, abychom pozvedli celkovou úroveň cechu. Připadá mi, že s příchodem CV se hra změnila z více méně individuální na teamovou záležitost a tohle je jen další z možností, která by umožnila výpomoc v rámci cechu na další úrovni. Mazání získaných věcí díky random losovačce v eventu je hodně prodělečná záležitost.
 

DeletedUser2237

Host
Myslim ze ten posledni event (fobtalovy) byl perfektni v tom ze jsi si mohl koupit primo co jsi chtel nebo losovat. Pak se nemohlo stat ze by se ti nahromadilo neco co jsi nechtel. Leda by si kupoval bedny pak je to ale o tom co rikas muze to byt prodelecne. Pokud ale nevyuzijs sance koupit si jen to co chces a riskujes s bednama tak nebudes spokojeny nikdy protoze se ti diky riskovani muze hromadit hodne veci v invetari jako vedlejsi ucinek riskovani. Z tveho navrhu pak vyplyva to ze pak nemusi delat dalsi eventy kdyz bude mit moznost ziskat veci z eventu i jindy a bez prace.
 

DeletedUser9183

Host
Poslední event byl celkem rozumný, ale v předcházejícím nebylo možné např. tuláckou chýši získat jinak, než právě losováním z truhly a tak je to častěji. Když pak cílíš na konkrétní odměnu, nasbíráš věci, které jsi původně nechtěl a pak mi přijde škoda je jen tak smazat bez využití. Nevidím problém v tom, že by je človek poskytl dalšímu hráči v cechu, ať z toh omají užitek i ostatní.
 

DeletedUser2237

Host
kdyz uz by jsi to chtel nejakym zpusobem darovat tak bych mozna resil nejakym trzistem a menit eventovku vymenit za jinou a to jeste v ramci stejne doby tzn mam neco z prumyslu tak to vymenim za jinou vec z prumyslu a takovehle trziste by bylo otevrene treba v dobe kdy akce konci jako napr fotbal kopani skoncilo a pak byl jeste tyden na to aby jsi si za pohary mohl neco koupit. Takze by jsi mel tyden na to aby si si mohl neco vymenit z toho co jsi dostal. Pripadne vymeny z nizsich a vyssich dob by se museli vyresit downgrade a upgrade.
pokud by by jsi menil s nekym kdo by mel dobu zeleznou a ty prumysl tak by se doba veci jen prohodila. Jemu to tvoje na nizsi a to jeho na vyssi ale ne na tvoji aktualni ale pouze na dobu prodmetu ktery darujes.

Ale stejne si myslim ze darovat jen tak vec je nesmysl. Myslim ze by to podporovalo multi ucty i kdyz jsou zakazane.
 

DeletedUser9183

Host
V tomhle máme jiný náhled. Když se bavíme o zneužití na základě porušení základních pravidel, že člověk bude mít víc účtů, to je podle mě zcela irelevantní. To pak můžu vztáhnout na jakýkoliv návrh na rozšíření funkčnosti.
Tržiště předmětů jsem taky zvažoval, ale tam už mi přidaná hodnota vůči pracnosti přijde tak neúměrná, že by to přes vývojáře pravděpodobně ani neprošlo, proto byla tendence navrhnout co nejjednodušší podobu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru