Diskuze k 5. úrovni Cechovní expedice

Konečně vyšla aktualizace, která znechutí i ty nejvěrnější hráče. Na sto honů z toho smrdí prachy a ,,kupujte dia´´ jinak už si nezahrajete. Hra se změnila. Event naprostá katastrofa a teď ještě tenhle masakr v podobě expedice. Doufám, že si vedete statistiky, aby jste viděli jak lidi přestávají hrát.
 

erza scarlet

Dopisovatel
tenhle event se mi líbí a baví mě, ale CE jsou katastrofa a v CB stále nejsou schopní zredukovat tábory. Proč redukují diamanty v expedici a v CB ne? Kolik mají na účtech hráči s 5000 boji za CB? Nějaké statistiky?????? děkuji
 
No.. tak se tady pokusím sepsat dojmy z nové expedice.

Začnu s pozitivně, protože to bude krátké.
Změny co se týče počtu získaných bodů jsou super, pro nové hráče to bude velký přínos a pomůže jim to rozjet rychleji svět.
Nápad jako takový se mi líbí.. mechanika nové úrovně expedice je dobrá, stavění podpůrných budov, využití statistik obranné armády i nová budova..
Ale to je asi tak vše..

Negativa:
Za celou dobu co Foe hraju jsem ani jednou nepotřeboval budovat statistiky obranné armády a tak, stejně jako většina lidí předměty co zvedaly tyto statistiky prodávali u vetešníka, protože prostě nebyl důvod si je nechávat. A najednou po nás chtějí tyto statistiky budovat i přesto, že ve hře je minimum budov nebo předmětů, které zvyšují útok nebo obranu bránící armády. Proto si myslím, že tento update je velmi špatně načasovaný. Podmínky pro splnění bojem, když jste v Jupiteru jsou nereálné.
Ano jak už tu několikrát padlo.. je to maraton a ne sprint, ale takový maraton vyžaduje taky poměrnou odměnu k tomu. Pro někoho kdo hru hraje třeba jako já 3 roky a déle je expedice rázem k ničemu.
První 3 úrovně expedice, kde sbíráme převážně dílky k bráně boha slunce nebo k stráži nebes je opravdu k smíchu! Takové budovy jsem prodával i když jsem s foe začínal. Teď na jejich získání potřebuju udělat jednu celou expedici!!! Na kmenové náměstí!!! To je opravdu neuvěřitelné!

Obecně celý koncept získávání dílků se mi nelíbí... získávat dílky terasovité farmy? Když předtím šla získat celá z jedné expedice? ...hrůza... Ještě včera jsem dokončil expedici na 64 bojů a výsledek celé expedice je jedna brána boha slunce, 180 diamantů a hromada odpadu v podobě dalších dílků, které jen zabírají místo v už tak nepřehledném inventáři. To je teda opravdu změna k lepšímu...
Hodně se tu objevuje, že 5. úroveň má být challenge pro zkušené hráče. No... jediná opravdová výzva je ta, že hráči přemýšlí jestli jim ta hromada surovin a diamantů na pokusy při vyjednávání stojí za to. Žádnou jinou challenge v tom nevidím.. těžko horko budete shánět lidi co si budou chtít překopat celé město, které budovali dlouhá léta na obranné statistiky obranné armády.

Díky bohu za Chrám relikvií.. jediný důvod proč budu expedici hrát..

A ačkoliv jsem se na novou expedici těšil, tak jsem velmi zklamán a doufám, že přijde nějaký balanční update... za mě je to totiž katastrofa.. bohužel..
 
Ahoj, tak tedy zpětná vazba, když nejsem na Betě.
Další lvl expy je super nápad a hodně lidí se na to těšilo. A co si budeme vyprávět, odměny se snad nezměnily od jejího založení (možná malinko, když přišel 4 lvl - už si to nepamatuji). Ano, hráči mají rádi výzvy - mě osobně třeba bavilo jet mapku dopředu, když jsem musel jet ručně, kombinovat armádu, využívat bonusů mapy, použít dostupný bonus krčmy + lahviček, klidně pustit dia za oživení a uhrát to na několikátý pokus. Ale zde je to trošku až moc přestřelený, pokud nejsem zkušený hráč na farma světě, třeba v průmyslu a mám jednotku postmoderny a nějakou tu eventovku. Takže si dovolím říci, že hráči na svých hlavních světech ve vyšších dobách to jen tak asi neubojují. Ale co, mohou města přestavět :)
A k těm očekávaným odměnám - super změna. A jak hezky udělal statistiku NoVa (díky), tak diamanty téměř zmizely, fontána na farmy je hned - jen co padne asi 27 krát balíček fragmentů, pokusů méně, ale celý to vynahradí čtyři armádní jednotky ve 4 lvlu expy - pokud ještě někdo nemá Alkatraz a dostane se tam, tak ho jistě potěší :) Stejně jako mince, kladívka...
Schvaloval to v Inno vůbec někdo, kdo tu hru hrál??? Nebo jen manager, který vidí tabulkový (excel) pokles v inventáři hráčů a tím teoretický zisk ????

Takže za mě velká kritika, Souhlas s hráčem "david minx" a "Gorwor" a dalšími kritiky. Ale tyto dva to asi shrnuli nejlépe.

Nicméně, i když to sem nepatří: tak za mě CvC, kde hra začínala a byla to rivalita, tak to je pro Inno mrtvé. CB, co jim nahrnula hráče a asi aktivitu, i když původně asi s jiným záměrem, tak se nedá hrát při větším počtu hráčů - točí se jen kolečko a nic (a dodnes bída). O reklamách nemluvě, ale ty mi nevadí. Klidně bych kouknul, když chci něco navíc. PvP věž odměny taky nic moc, ale dá se tam při úkolu udělat boj :) Hradní systém na roky, Forge plus, co cváknu, dají maličký bonus, starožitník... blbostí mrtě. Jen jestli to baví? Statistiky by měli být. Já osobně jsem rád hru podpořil finančně, ale už dlouho ne a spíš to vypadá, že budu hledat něco nového, ač toto byla top hra. Určitě vydržím, až se oseká oslabení v CB a bude to jen o počtu hráčů.

Jinak samozřejmně jen můj názor a díky za uplynulý čas s touto hrou, bohužel se zdá, že se chýlí ke konci :)
 

Ušák Evžen

Odborník
Za me ty ceny ted jsou daleko lepsi. Clovek si celkem rychle slozi Terasu ci vylepseni jeji. Obradni ohen atd. Drive,nez jsem vyhral vylepseni Terasy,tak jsem musel udelat i nekolik kol CE. Ted staci dve. Hodne FB a i zbozi.

Jak tu psala Sabinety..to vam nevadilo predtim,ze cena byla 2 FB, nejaky domek k nicemu, pak v CE 4 5 FB ci 10 FB. Ted clovek dle me vyhraje daleko vice.

To, ze omezili diamanty, tak to snad musi byt kazdemu jasne, mela to byt premiova mena, a diky farmareni se s ni stalo...vime co. A taky diky CB.
Jen tohle muze za to, ze prechazeji za premiovy obsah za cash.

Kdyby udelali tu zmenu, co navrhovali nekteri na bete...koupene diamanty at jsou mezi svety...ziskane ve hre..at se utrati jen v danem svete. Podle me byt to byl super kompromis zmen.
 

chemik vole

Nováček
Chcete zpětnou vazbu?
CE5 je za mě totální sračka s cílem ze všech jen vysát prachy a lidi, co si nemohou dovolit investovat peníze navíc do her jste tím totálně odstřihli. Možnost získat diamanty minimum. Ty vaše fragmenty jsou úplně k ničemu. 5 kolo totálně nehratelné a vyjednávání extrémně drahé. Roky budujeme města na útok a vy chcete obranu. S tím běžte do háje. Zrušíte diamantové odměny, zrušíte fontány a takto normální člověk nemá šanci dia téměř získat. Velká gratulace Opravdu s každou další novinkou se posouváte jen k tomu, aby tuto hru hrálo mnohém méně lidí. Nebudu lhát, když řeknu, že tento nový směr, kterým se vydáváte totálně nasr*** celý cech a defakto snad 99% hráčů. Zrušte ty fragmenty, vraťte původní odměny, diamanty, fontány, všechno. V CE snižte náklady aspon o polovinu, útočné bonusy též, jinak se vám na to všichni můžeme vykašlat.
 
Za me ty ceny ted jsou daleko lepsi. Clovek si celkem rychle slozi Terasu ci vylepseni jeji. Obradni ohen atd. Drive,nez jsem vyhral vylepseni Terasy,tak jsem musel udelat i nekolik kol CE. Ted staci dve. Hodne FB a i zbozi.

Jak tu psala Sabinety..to vam nevadilo predtim,ze cena byla 2 FB, nejaky domek k nicemu, pak v CE 4 5 FB ci 10 FB. Ted clovek dle me vyhraje daleko vice.

To, ze omezili diamanty, tak to snad musi byt kazdemu jasne, mela to byt premiova mena, a diky farmareni se s ni stalo...vime co. A taky diky CB.
Jen tohle muze za to, ze prechazeji za premiovy obsah za cash.

Kdyby udelali tu zmenu, co navrhovali nekteri na bete...koupene diamanty at jsou mezi svety...ziskane ve hre..at se utrati jen v danem svete. Podle me byt to byl super kompromis zmen.
Co je na tom lepšího? Přidali ti o 100 bodů za týden víc. Začínající hráči, kteří je využijí na ně nedosáhnou a pro ostatní je 100 bodů týdně navíc nic vzhledem k tomu jaké přepaly dělají v eventech. Pokud si neměl smůlu, tak získat terasu nebyl vůbec problém. Teď máš jen jistotu, že si ji po x expedicich složíš, jinej bonus bych v tom neviděl. Ale to, že v úrovni 2 dostaneš puzzle odpadního ohně... To je pecka.

K čemu ti je 100 bodů navíc za týden, když z eventu dostáváš mnohem víc. Jsem v moderně, včera jsem otevřel bednu a dostal jen tak 190 bodů (slovy sto devadesát bodů). Za jedno kliknutí, jen tak. Proč se pak patlat z CE, když dvojnásobek jejího týdenního zisku můžu mít za jedno kliknutí. Každej třetí event vyjde další přestřelená budova. Ještě 3 roky zpět byla obrana do útoku vzácnost, teď pokud evetovka nedává jak útok i obranu, tak nemá cenu ji stavět. Pamatuji dobu, kdy hráči byli rádi za svatyni znalostí, která dávala 1 bod. Dnes je všichni mažou z měst.

Diamanty prémiová měna, bejvávalo... Do doby než přišla CB a ty je potřebuješ pro běžné hraní. Jako cech otočíme mapu 5x denně, nejsme žádní kolotočáři, takže se nám oblehy nestíhají postavit zadarmo a musíme je platit. Co chodíme pravidelně na souboje, tak platíme úplně všichni, myslíš si, že něco vyděláme? Jedinej, komu diamanty přibývají jsou ti, co mají farmy a hráli expe na více světech. My ostatní, co hrajeme jen jeden svět jsme žili od CB k CB bez zisku. Aktivní nováčci, co vyrostli u nás a nebyli předtím v ne aktivním cechu, kde by střádali se pohybují s diamanty kolem 0-150. CB je momentálně jediná zábavná věc ve hře, kde je hráč odměněn za vyvinutí nějakého úsilí a nedostává odměny takzvaně za hubičku. Nehodlám si každý měsíc kupovat dia, abych mohl vůbec hrát mobilní hru. To fakt ne. Možností jak zamezit farmaření bylo několik, bohužel zase zvolili tu nejhorší a nejvíc to obserou ti, kteří farmy nemají a žili jen z CE. #PojďmeZabítFoe
 

Ušák Evžen

Odborník
Co je na tom lepšího? Přidali ti o 100 bodů za týden víc. Začínající hráči, kteří je využijí na ně nedosáhnou a pro ostatní je 100 bodů týdně navíc nic vzhledem k tomu jaké přepaly dělají v eventech. Pokud si neměl smůlu, tak získat terasu nebyl vůbec problém. Teď máš jen jistotu, že si ji po x expedicich složíš, jinej bonus bych v tom neviděl. Ale to, že v úrovni 2 dostaneš puzzle odpadního ohně... To je pecka.

K čemu ti je 100 bodů navíc za týden, když z eventu dostáváš mnohem víc. Jsem v moderně, včera jsem otevřel bednu a dostal jen tak 190 bodů (slovy sto devadesát bodů). Za jedno kliknutí, jen tak. Proč se pak patlat z CE, když dvojnásobek jejího týdenního zisku můžu mít za jedno kliknutí. Každej třetí event vyjde další přestřelená budova. Ještě 3 roky zpět byla obrana do útoku vzácnost, teď pokud evetovka nedává jak útok i obranu, tak nemá cenu ji stavět. Pamatuji dobu, kdy hráči byli rádi za svatyni znalostí, která dávala 1 bod. Dnes je všichni mažou z měst.

Diamanty prémiová měna, bejvávalo... Do doby než přišla CB a ty je potřebuješ pro běžné hraní. Jako cech otočíme mapu 5x denně, nejsme žádní kolotočáři, takže se nám oblehy nestíhají postavit zadarmo a musíme je platit. Co chodíme pravidelně na souboje, tak platíme úplně všichni, myslíš si, že něco vyděláme? Jedinej, komu diamanty přibývají jsou ti, co mají farmy a hráli expe na více světech. My ostatní, co hrajeme jen jeden svět jsme žili od CB k CB bez zisku. Aktivní nováčci, co vyrostli u nás a nebyli předtím v ne aktivním cechu, kde by střádali se pohybují s diamanty kolem 0-150. CB je momentálně jediná zábavná věc ve hře, kde je hráč odměněn za vyvinutí nějakého úsilí a nedostává odměny takzvaně za hubičku. Nehodlám si každý měsíc kupovat dia, abych mohl vůbec hrát mobilní hru. To fakt ne. Možností jak zamezit farmaření bylo několik, bohužel zase zvolili tu nejhorší a nejvíc to obserou ti, kteří farmy nemají a žili jen z CE. #PojďmeZabítFoe

No a nepisu to o diamantech snad..ja take nemam farmu a hraji sam. Bohuzel nezariznou farmare, zariznou ty co neco dostali v CE. Proto jsem psal,ze bych byl za to,co psali..at se vydelane diamanty v ramci hry muzou utratit jen na danem svete...ty co si koupis at si utratis,kde chces. Ale..asi neni vule..snad bude.

Vyhry jsou lepsi, nevim teda co bylo lepsi minule..prosim priklad? Krom diamantu samo. :)
 

d arvit

Odborník
Vyhry jsou lepsi, nevim teda co bylo lepsi minule..prosim priklad? Krom diamantu samo. :)
problém je že ty výhry krom diamantů byly jenom kupa hnoje, ted je to větší kupa hnoje s méně diamanty, za mě byly popravdě diamanty jediná věc co mě nutila dělat expedice.

nějaké plánky? máme arc.
jednotky? alkatraz
budovy?? zastaraly do roka po zavedení expedice - druhý lvl?? byl zastaralý už v době jeho slavnostního uvedení
forge body?? opravdu berete 120fb týdně za tak super změnu po letech fungování expedice?? i kdybych počítal denní příjem fb ve stovkách tak už je to zanedbatelná změna, problém je že ho počítám v tisících..
eventové budovy? staty maji celkem dobré - ale to je vše, vidim to tak že to s nima dopadne stejně jako s výstavou umění, zastaraji dřív než se k nim dostanou normální hráči...
mám dost surovin i jejich příjem na to abych i při cenně 13k/týden vyjednával několik let - ale prostě tam nevidim důvod proč se obtěžovat vyjednávánim, za ten čas mi to nestojí a na to abych to dělal bojem ?: nebudu kompletně přebudovávat město a snažit se dostat několik tisíc % do obrany abych měl šanci...

přeji hezkou hru všem kdo se do 5.tého lvlu pustí ale za mě je to hodně špatné řešení podstatně většího problému..
ted díky znatelnému poklesu odměn za dia už nemám náladu ani dělat první 4 lvly = méně času ve hře = méně motivace = méně času ve hře - postupně přecházim jen do udržovacího režimu...
 

chemik vole

Nováček
No a nepisu to o diamantech snad..ja take nemam farmu a hraji sam. Bohuzel nezariznou farmare, zariznou ty co neco dostali v CE. Proto jsem psal,ze bych byl za to,co psali..at se vydelane diamanty v ramci hry muzou utratit jen na danem svete...ty co si koupis at si utratis,kde chces. Ale..asi neni vule..snad bude.

Vyhry jsou lepsi, nevim teda co bylo lepsi minule..prosim priklad? Krom diamantu samo. :)
Zde musím velmi nesouhlasit. My jsme do těch farem investovali tolik času, tolik let a teď by nám to měli zaříznout? To kdyby udělali, vykašlu se na foe, protože tohle by bylo už přes čáru.
 
ahoj , 5 tá úroveň a bránit , to bych pochopil , ale zmizely diamanty , je jich jen 360 na 4 té obtížnosti , hráči by v 5 té potřebovali získávat dia , k čemu ta změna prakticky je , mnoho začátečníků neprojde 4 tou a pro mnoho hráčů je to splnitelné jen vyjednáváním , a stojí to mnoho surovin , prakticky je to nyní pro začátečníky těžší , nebudou mít dia z expedice , zkušení hráči jsou nuceni stavět obranu
 
Naposledy upraveno:
No pokud budou časem podobne budovy jako vež s aktualiniho eventu tak ziskat ty % nebude problem třeba ta vež vam necha stejne % v utoku a navrch mate %v obrane pokud ji sikovně umistite
 

Ušák Evžen

Odborník
Zde musím velmi nesouhlasit. My jsme do těch farem investovali tolik času, tolik let a teď by nám to měli zaříznout? To kdyby udělali, vykašlu se na foe, protože tohle by bylo už přes čáru.

No jase, ale diky jejich rozhodnuti..share dia..mame tohle, co ted mame. Bohuzel, takze at lidi mlci..co maj,jako delat, zdevalvovali si premiovou menu,na ktere meli neco trhnout a trhaj asi malo. No tak prichazi funkce, ci premiove levely budov za cash...ty stejne jdou zatim casem ziskat porad free.
Vsechno tohle je jen tim,ze diamanty se staly beznou komoditou..ano je to jejich chyba..ale jak z toho ze.:) Neco udelat musi, zadarmo to delat nebudou a musi zaplatit radu veci k provozu.

Cesi ti prece nikdo nikdy nic nekoupili,ze jak ctu vsude.:) No tak nekdo musi,aby jste to mohli vubec hrat.
 

Ušák Evžen

Odborník
problém je že ty výhry krom diamantů byly jenom kupa hnoje, ted je to větší kupa hnoje s méně diamanty, za mě byly popravdě diamanty jediná věc co mě nutila dělat expedice.

nějaké plánky? máme arc.
jednotky? alkatraz
budovy?? zastaraly do roka po zavedení expedice - druhý lvl?? byl zastaralý už v době jeho slavnostního uvedení
forge body?? opravdu berete 120fb týdně za tak super změnu po letech fungování expedice?? i kdybych počítal denní příjem fb ve stovkách tak už je to zanedbatelná změna, problém je že ho počítám v tisících..
eventové budovy? staty maji celkem dobré - ale to je vše, vidim to tak že to s nima dopadne stejně jako s výstavou umění, zastaraji dřív než se k nim dostanou normální hráči...
mám dost surovin i jejich příjem na to abych i při cenně 13k/týden vyjednával několik let - ale prostě tam nevidim důvod proč se obtěžovat vyjednávánim, za ten čas mi to nestojí a na to abych to dělal bojem ?: nebudu kompletně přebudovávat město a snažit se dostat několik tisíc % do obrany abych měl šanci...

přeji hezkou hru všem kdo se do 5.tého lvlu pustí ale za mě je to hodně špatné řešení podstatně většího problému..
ted díky znatelnému poklesu odměn za dia už nemám náladu ani dělat první 4 lvly = méně času ve hře = méně motivace = méně času ve hře - postupně přecházim jen do udržovacího režimu...

A co by sis predstavoval.. 1000 FB, 10000 surek, hromadu diamantu, sady Guvernera ci.....:)

On taky kdyz nekdo zacina..tak ty veci jsou ted daleko lepsi.
 

erza scarlet

Dopisovatel
to zrušení dia je fakt přes čáru, zvlášť, když na milované úchylné CB nikdo nesáhl.
Za náš cech na cirgardu říkám: 5. kolo otevírat nebudeme. Rozhodně ne pravidelně. Nám je v zásadě jedno, kde se umístíme, takže já mám skoro nulovou motivaci expe vůbec klikat. A to jsem hráč #244
 

Gorwor

Dopisovatel
"...
To, ze omezili diamanty, tak to snad musi byt kazdemu jasne, mela to byt premiova mena, a diky farmareni se s ni stalo...vime co. A taky diky CB.
Jen tohle muze za to, ze prechazeji za premiovy obsah za cash.
...
No jasně, jenže maličko zapomínáš na to, že nijak neomezili stávající dia farmy - takže kdo je měl hotové/téměř hotové, bude si vesele farmařit dál ve stejném počtu - jediné, co asi omezí, je přírůstek nových. Jak farem, tak ale i hráčů...

Prostě celkově zas o něco ztížili hru hráčům novým, zatímco starým syslům jí nechali nezměněnou - naopak se na zisk diamantů v "CB točení koleček" podstatně zefektivnilo v porovnání s jinými způsoby jejich zisku...

>> A osobně silně pochybuji, že je to nějaká cesta k vyšším finančním ziskům pro inno... <<

Tolik tedy ke změnám v expedici celkově - jde zejména o osekání diamantů / fontánek >> pokud si zhodnotíme celé slavné páté kolo z pohledu TOP hráčů, pak je to o tom, zda bude ochoten dávat cca 80% produkce surek (plus obchodovat se surkami na trhu, aby pokryl náklady surek z "předchozí doby") za barák, který mu míně zvedne produkci FB.
Protože mimo tohle zvýhodnění jde prakticky o pár procent jeho aktuální hodnoty v útoku, co se bonusů týká.

Samozřejmě s tím, že to bude muset dělat donekonečna, pokud si chce tu bonusovou stavbu udržet stále... Když to srovnám s tím, kolik FB je daný příkladový TOP hráč schopen denně získat točením koleček v CB a točením nahazování z ARCu... jde o další směšnou částku denně (i když jí budu počítat násobenou galaxií a z nejlepších budov, jde o maximálně pár stovek FB denně)...

Jiní hráči, než TOP nicméně na TRVALÉ HRANÍ 5 kola expedice nebudou mít dostatečný příjem surovin - a nedokážu si moc představit, jak by si přestavěli město na zisk bojových atributů - respektive by to asi šlo, nicméně by zase neměli bojové atributy na první 4 kolaCE, CB a jiné aspekty hry.

Pro koho je tedy vlastně to 5 kolo expedice určené?
 

erza scarlet

Dopisovatel
ono by stačilo udělat tři primitivní úpravy:

1. Zablokovat diamanty napříč sěty
2. Zrušit nebo výrazně omezit diamanty v CB
3. (optional) zablokovat exterí služby, jejihž programy vidí, kde bude výběr diamantů, takže galaxie a šup šup
 

Ušák Evžen

Odborník
ono by stačilo udělat tři primitivní úpravy:

1. Zablokovat diamanty napříč sěty
2. Zrušit nebo výrazně omezit diamanty v CB
3. (optional) zablokovat exterí služby, jejihž programy vidí, kde bude výběr diamantů, takže galaxie a šup šup

A pritom to omezeni v CB by slo hned udelat a sikovne...ze si toho lidi vsimnou az...ani nemusi nic oznamovat.

Na bete uz bude bezet rok snad nova verze CB a co? Odlozeno na konec tohoto roku. Nevim ceho se boji, Pritom CE 5 se testovala snad dve, tri kola a uz je live. A take mi pripada,ze nejake navrhy na zmeny se uz z bety ani neeviduji. Maximalne nejake chyby,ale ne nazory hracu. Je to takovy placeny svet s predstihem nic vic.
 
Nahoru