Diskuze k 5. úrovni Cechovní expedice

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
O žádném rozpisu zatím nevím, ale náhodně nejsou. Pokud si dobře vzpomínám tak jsou vždy na výběr tři: dve bojové a jedna vyjednávací. Co se týká bojových tak ty jsou na velkých střetech ta zelená co dává útok i obranu a ta na proniknutí a na ostatních jsou ty dvě druhé (jedna na útok a jedna na obranu). Ty vyjednávací jsou všude ty co snižují počty kusů (ty jsou na prd) a na každém prvním střetu po velkém střetu (tzn na 1,5,9 a 13) jsou ty co snižují výběr surek.
 

Stanley Tweedle

Komentátor
Mně pokaždý dostane ten "planetostroj". Kdo, prosím pěkně, dělal překlad ?? Strejda Gůgltranslátor ?? Pro tuhle věc máme už fakt hodně dlouho příslušný český výraz - planetárium. Opravdu je tak strašně těžký používat u překladu i vlastní mozek ? Tady asi jo....
 

Stanley Tweedle

Komentátor
Nehledě na to, že výběr výroby z planetária je jako jeden z mála zařazen do kategorie, kdy to na rozdíl od ostatních výrob nemůžu vyřešit odkliknutím kamkoliv, ale musím najet až do toho okna a potvrdit to přímo v něm. Chudák můj karpální tunel....
 
Když máš bonusy pro útočnou armádu přes 1000 %, kolem 1000 FB denně z budov, atd. Tak o co vlastně jde, když ne o dia? Chceš si slušně zahrát event? Zaplať dia. Chceš rozšířit město? Zaplať dia. Nechceš tvrdnout měsíc u jedné osady? Zaplať dia. V určité úrovni hry už o nic jiného nejde. Jediné co se pak dá budovat jsou právě farmy.

Nebo můžeš jak klaun klikat boje v CB... každej má jiné priority. Já od hry očekávám nějakej progression. Kdyby ne, tak jdu hrát furt dokola LoLko, CSko apod. Z takových her o ničem jsem už dávno vyrostl.

No defakto jsem na tom jak pises. CB nehraji,protoze hraji sam. Mam super nahazovaci vlakno..takze planku na vse dostatek. Pripadne pomoc ze surk
ami,ale ty ani defakto uz jsem dlouho nepotreboval. Jsem v Oceanu,a vzdy jakmile mam zasobu cca. 15 000 surek..uz se blizim:) prechazim do dalsi doby. Takze me ta hra bavi i bez CB,i bec CvC. Obcas hodim PvP na konci je Renovacka. Bavi me Eventy az ty mi znechuti,pak..ale z nich uz mam krom par budov take vse. Rad budovy sbiram a stavim. Nechci mesto plne Namesti, Kolotocu a Blazincu. Jo a jeste prechazim pokud mam aspon 40/50 renovacek.

Takze diamanty opravdu potrebuji jen na rozsireni. Obcas jsem neco prihodil do eventu,ale ted,uz jak jsem psal skoro nic nepotrebuji. Jen ty Renovacky, skoda ted zadna nebude..a i ve Widlifu tusim neni..tim me sejri trochu..a jeste,ze neni Athlonske opatstvi..zato Horska je porad.:)

A, kdyz tak zavspominam..ani nevim,jaky je muj rozdil ve vyteznosti diamantu z minulych cen CE a ted. Rozhodne 90 dam vzdy ted. Klikaci v CB tohle resiti vubec nemusi,ale co uz...hlavne,ze to cloveka bavi hrat a o tom to je.:)
 

Elrrond

Turista
Za mě naprosto nehratelné. Chápu tým, že chtějí po letech nějak využít obranné budovy, které nikdo nestavěl.
ALE nemít možnost dát třeba Klášter do inventáře, lze pouze zbourat a teď by se hodil. ale za mě nehratelné vyhořel jsem hned na začátku. Odměny co to hráli nestáli za tu námahu. Takže ji ani hrát nějak neplánuji.
Nápad dobrý, mě vadí ten Klášter, to pořád nemůžu zkousnout.
 

erza scarlet

Dopisovatel
@Elrrond
Ty odměny z 5. epxedice nikdy, ale opravdu nikdy, nepřevýší klady stávajících budov. Deálský hrad: absurdně rozsáhlá stupidní budova a vasil. Spočti si množství prostoru a FB náklady na vylevlení + přidej k tomu třeba ten klášter nebo jiné blbosti. A pak si spočti, kolik forgů, útočných a jiných bonusů budeš mít, pokud tuto plochu zastavíš jinými osvědčenými budovami. Místo DH a CHVB levli teraktou, castel a oranžerii. Výsledky 500x lepší. To by snad musela být v 5. kole odměna budova s bonusem 100% do útoku a 100 forgů denně, aby se to vyplatilo
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
To by snad musela být v 5. kole odměna budova s bonusem 100% do útoku a 100 forgů denně, aby se to vyplatilo
hmm... zapomenutý chrám dává 20% navýšení FB... což je při výběru 1000FB 200FB denně. Nebudou se do toho započítávat budovy co dávají 2FB a míň ale tolik jich si myslím zas ve městě nemáme takže to o moc neklesne. Stále bych řekla že je to o dost víc než 100FB.
A co se týká útočného bonusu... 100% sice nedává ale dává 40% útoku a 40% obrany v útoku, což je celkem dost (když se to sečte (jelikož oba jsou bonusy útočné armádě) tak se to k té 100 celkem blíží). A pak dává ještě 50+50% obranné armádě což lehce zpříjemní cestu tím 5. levlem. A to vše na ploše 3x4. Sice to vychází tak že člověk bude mít pořád jen jednu, ale i tak to není špatné.
A pak tam jsou ještě ti hadi... :)
 

Caratic

Komentátor
Ahoj. Můj pohled na změny v CE?
Asi budu v té části hráčů, kteří je hráli hlavně kvůli diamantům. Ty jsou osekány... no v 5té jsem se dostal do poloviny...je to výzva...zkusím si s tím poradit.
Jestli to bude opravdu dlouhodobější koncept hry...budiž. Je-li to nástřel (nakonec v oznámení je cosi o možnostech změn), tak podle mě nevyšel.
Proč?
Změny odměn- nevím kdo a proč, podle jaké statistiky se rozhodl, že tento koncept je k lepšímu.
5té kolo-ještě stále nevím, jestli se rozhodnu předělávat město proto, abych si dokázal že level dodělám...zatím nevidím nic co by mě k tomu mělo motivovat.
Tak nějak doufám, že se ještě CE doladí už jen podle reakcí, které zaberou nějaký čas přečíst.
 

erza scarlet

Dopisovatel
hmm... zapomenutý chrám dává 20% navýšení FB... což je při výběru 1000FB 200FB denně. Nebudou se do toho započítávat budovy co dávají 2FB a míň ale tolik jich si myslím zas ve městě nemáme takže to o moc neklesne. Stále bych řekla že je to o dost víc než 100FB.
A co se týká útočného bonusu... 100% sice nedává ale dává 40% útoku a 40% obrany v útoku, což je celkem dost (když se to sečte (jelikož oba jsou bonusy útočné armádě) tak se to k té 100 celkem blíží). A pak dává ještě 50+50% obranné armádě což lehce zpříjemní cestu tím 5. levlem. A to vše na ploše 3x4. Sice to vychází tak že člověk bude mít pořád jen jednu, ale i tak to není špatné.
A pak tam jsou ještě ti hadi... :)
A jak dlouho to přesně budu sbírat? Opravdu se mi vyplatí stavit Deál a Vasil? To už je lepší protočit diamanty získané v CB (ne stále je nikdo nebude kupovat, když je necháváte v cv) a všechny položky vyjednat. I tak si ale myslím, že už mi to stačí. Jako hromadit můžu dál a dál, ale upřímně... oranžerie má třeba v cvc mnohem větší hodnotu než pár procent do obrany/útoku. Při mých číslech rozhodně. A mlaý hráči na tuhle ujetinu rozhodně nemají.
 

Kayro

Znalec
Zapomenuty chram ziskas behem ctyr expedic pokud je dohrajes az do konce pateho kola.Vydrzi ctyri kola expedice a potom se rozpadne,behem tech ctyr kol si poridis dalsi(tak to chapu ja).Tak ze aby si ziskala budovu ktera ti pomuze v patem kole expedice musis ho nejdrive ctyrikrat dohrat.Trochu Hlava XXII.
 

erza scarlet

Dopisovatel
Zapomenuty chram ziskas behem ctyr expedic pokud je dohrajes az do konce pateho kola.Vydrzi ctyri kola expedice a potom se rozpadne,behem tech ctyr kol si poridis dalsi(tak to chapu ja).Tak ze aby si ziskala budovu ktera ti pomuze v patem kole expedice musis ho nejdrive ctyrikrat dohrat.Trochu Hlava XXII.
A pak se to rozpadne :D :D :D tak to fakt chci
 

Tomas 0482

Psavec
hmm... zapomenutý chrám dává 20% navýšení FB... což je při výběru 1000FB 200FB denně. Nebudou se do toho započítávat budovy co dávají 2FB a míň ale tolik jich si myslím zas ve městě nemáme takže to o moc neklesne. Stále bych řekla že je to o dost víc než 100FB.
A co se týká útočného bonusu... 100% sice nedává ale dává 40% útoku a 40% obrany v útoku, což je celkem dost (když se to sečte (jelikož oba jsou bonusy útočné armádě) tak se to k té 100 celkem blíží). A pak dává ještě 50+50% obranné armádě což lehce zpříjemní cestu tím 5. levlem. A to vše na ploše 3x4. Sice to vychází tak že člověk bude mít pořád jen jednu, ale i tak to není špatné.
A pak tam jsou ještě ti hadi... :)
Body jsou moc hezké, ale osobně je ve skladu přehazuji vidlemi (ve skladu mám statisíce bodů) a s výběrem téměř 800 denně další nepotřebuji.
Pokud budu brát v potaz i bonusy do útočné armády, tak se mi to stále ani náhodou nevyplatí. Momentálně jsem ve stavu, kdy prodávám a nestavím budovy pod 1 % bonusu na políčko do útočné armády. Takže jednoduchou matematikou jsem dospěl k výsledku, že v případě stavby Vasila a dealského hradu už se mi to nevyplatí:
Vasil 5x5 = 25, dealský hrad 7x7 = 49, celkem tedy 74 polí a tedy mínus 74 % pro útočnou armádu. Budova zabírá dalších 12 polí, což je mínus 12 %, ale dává 80 % do útoku a je tedy oproti mému klasickému bonusu o 68 % v plusu, což nekompenzuje ani ty dvě VB a to neberu v potaz levely (na 1. lvl jsou k ničemu) a že mě ty samotné 2 VB nespasí a budu muset překopat mnohem větší část města.
Pro mě by se budova vyplatila s bonusem řekněme 400/400 % útok/obrana do útoku, do té doby spím.

Jinak co se týká hodnocení CE, tak se přidávám k většině a jak tu již bylo zmíněno ... Jediné o co mi jde jsou diamanty. Minulou CE jsem dojel do konce a bylo to poprvé a naposledy. Jel jsem ji vyjednáváním jen abych si to zkusil do konce a mohl tak vyjádřit znechucení nad změnou, protože bojem nedám ani první střet (ani první vlnu v prvním střetu). Vše kromě dia je pro mě odpad a s přepracovanými odměnami je víc toho levného odpadu a méně toho hodnotného u starožitníka.
Nyní už by to opravdu chtělo přepracovat inventář, protože i s vyhledáním trvá nalézt budovu zbytečně moc času s tím vším odpadem v podobě lahví a částí různých budov a bonusů.
CE se nyní vyplatí dojet jen začínajícím hráčům a ti to zase nezvládnou dojet. Výsledkem je tedy zbytečný level, pokud zůstane ve stavu tak, jak je nyní.
Je to škoda, těšil jsem se na nový level. No aspon budu mít důvod proč chodit na farmu. Ted si musím nahrabat než mi ji zakážou.

Jinak ten drak je taky fajn odměna, bohužel opět narážím na stejný problém, když si spočítám přestavbu města.
Jedině jak by šlo uvažovat o přestavbě by bylo dávat do eventu budovy s červenými i modrými bonusy tak, aby červených bylo minimálně stejně jako dnes a přidaly by se k nim ty modré obranné. Postupným vyměňováním budov bych se možná dostal do fáze kdybych nepotřeboval předělávat město na úkor útočných bonusů a mohl opět zkusit poslední úroveň.
 

erza scarlet

Dopisovatel
Vpodstatě nerozpadne logika je založena na tom aby lidi nefarmily moc silnou budovu takže za 4 expedice kompletní dostaneš budovu která vydrží další 4 expedice během kterých ziskaš novou budovu a starou vyhodís a postavíš novou.
Takže pokud budeš chodit aktivně stale 5 urovni budeš si držet stale tu budovu
bohužel náklady jsou i tak neúměrné. Benefit té budovy není tak silný v porovnání s investicí. Navíc klasičtí farmiči se 70 000 diamanty na kontě z CéBéček to stejně nezastaví. Tihle hráči se pyšní tím, že mají nejsilnější budovy (např. Krčma, Orlí hora atd) 5x ve městě, protože utratili tolik (nezaplacených dia). Je tohle normální? Tohle se nijak neřeší?
 
Nahoru