Diskuze k aktualizaci 1.114

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Vážení hráči,

je tady prostor pro diskuzi k další aktualizaci. Na tu se můžete těšit už zítra 15. listopadu. Všechny opravy chyb najdete v oznámení.
Napište nám váš názor.
 

DeletedUser14298

Host
Čekal jsem, že najdu také opravu zobrazení zpráv v konverzacích v mobilní aplikaci ..

Doufám, že to bylo opraveno a chybí o tom jen informace .. Je opravdu otravné každou zprávu v konverzaci kopírovat a vkládat do psacího okna, aby si ji mohl člověk přečíst, pak ji smazat a následně sepisovat odpověď ..
 

DeletedUser14816

Host
Tohle je ještě good varianta - já to tak dělat nemůžu, protože asi o tři aktualizace zpět mi na tabletu začala tlacitkova lišta prekryvat psací řádek, takže ve hře ani nevidím, co píšu. Občas je to veselé...
Zkoušel jsem zvolit jinou klávesnici, ale pořád stejné :D
 
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, po aktualizci 1.114 došlo k prodloužení výběru mincí u budovy Dlouhý dům z 10 minut na 1 hodinu. Je toto správně?
 

DeletedUser11297

Host
10-minutová produkce ve hře neexistuje, dlouhý dům měl vždy hodinovou produkci.
 

DeletedUser14298

Host
Díky, díky, díky! :rolleyes: Za částečné opravení textu v konverzacich na mobilním zařízení. Sice to furt rozděluje na nový řádek uprostřed slova, ale už tam jsou aspoň všechny a člověk nemusí kopírovat aby zjistil, zdali nějaké slovo v textu nechybí ..

Sice oprava jen na 50% ale lepší než nic .. Hlavně že 22. 11. budou odemčeny obchodní nabídky v příloze zprávy .. To, že ty přílohy kompletně znemožnili jakou koliv komunikaci pomocí zpráv je už vedlejší!

To jsem zase vytočený! Proč pracují na něčem dalším ( trade offers in messages ), když ještě ani není opraveno to, co je díky této vymoženosti naprosto nefungující! - zrovna taková základní věc, jako konverzace ..
 

DeletedUser14298

Host
Omlouvám se, moje chyba.. Byl to pouze POKUS o opravu .. je to ještě HORŠÍ! .. o_O
 
Hraju to skoro měsíc a až do aktualizace 1.114 měl Dlouhý dům produkci mincí po 10 minutách. Jinak některé budovy na mince mají i kratší dobu...
 

Svatej

Legenda
Fíha. Celý měsíc jo?
Pleteš se. Dlouhý dům měl vždycky hodinovou produkci.
Pleteš se i s: "některé" budovy na mince mají i kratší dobu. Je jen jedna s kratší dobou než zmiňovaných, leč chybných 10 minut, a to chýše.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11297

Host
Hraju to skoro měsíc a až do aktualizace 1.114 měl Dlouhý dům produkci mincí po 10 minutách. Jinak některé budovy na mince mají i kratší dobu...

Vím, že se k nováčkům máme chovat hezky, aby nám od hry neutekli, ale takováto tvrzení mi vždy dokážou hnout žaludkem. Nevím, co jsi po 10 minutách vybíral, ale Dlouhý dům to fakt nebyl. To bys asi chtěl na bronz trochu moc, dostávat každých 10 minut 120 mincí.
 

DeletedUser13678

Host
Omlouvám se, moje chyba.. Byl to pouze POKUS o opravu .. je to ještě HORŠÍ! .. o_O

Máš pravdu, opravdu je to ještě horší. Už nechybí jen poslední slovo v prvním řádku. Teď se navíc nesmyslně rozdělují slova, opakují se a zobrazují se jen jejich části. Opravdu pro Inno zřejmě neřešitelný problém :-(
 

DeletedUser14298

Host
co2EP5J.jpg


Už mě to ale opravdu vytáčí .. Opravdu je problém to opravit? Vím, že aktualizace nevychází den co den, ale tohle je pro mě docela závažný bug, který měl být opraven HNED jak se na něj přišlo! o_O

Opravdu není normální, aby se zobrazovalo jen prvních pár slov z obsáhlého textu ..

Tak právě dorazila aktualizace na mobilní zařízení - měla několik desítek MB - no, co vám budu povídat .. byl jsem HODNĚ naivní ..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
To co popisujete je úplně nomááání Uďo! Tedy u INNO. Až budete hrát několik let, tak si zvyknete i na horší věci. Iňáčkové prostě umí prostě nevídané. Je fajn, že tu jsou noví hráči, kteří to neví a stěžují si. Bohužel, v INNO mají dlouholetou praxi, že opravují jen co si zrovna umanou a přestože se jedná o chybu, která je evidentní, mají na to čas! A jen tak pro úplnost, je jim celkem jedno, i když chybu nahlásí naši supportíci. Chce to vydržať, třeba se zadaří!
Takže buďte v klídku, je to jenom hra. Jo a pokud se objeví informace, že to bude odstraněno ,,brzo", tak to podle INNO znamená někdy, nebo taky nikdy.
Vaše ,,vytáčení" na to nemá stoprocentně sebemenší vliv!
 

DeletedUser14298

Host
Sice tuto hru nehraji několik let, každopádně je úplně jedno jestli jí několik let hraji či nehraji. Zkušenosti ( velice dlouholeté ) mám i z jiných her a upřímně, toto je PRVNÍ online free hra, u které jsem se s tímto setkal. Většinou, pokud se jedná o takovouto chybu - závažnou ale na druhou stranu velice banální ( což se týče opravy ) - jsem zvyklý, že je opravena max. do druhého dne od zjištění.

Vím, že mé vytáčení na to nemá sebemenší vliv, ale to neznamená, že se vytáčet nebudu. Ani mě v tomto případě absolutně vůbec nezajímá, že je to jenom hra. Mě prostě zaráží, jak se tohle vůbec mohlo vypustit do světa .. od čeho ten beta server tedy pak je? Nechci být sprostý, takže řeknu jen - k ničemu. A bohužel jsem takový a neměl bych jiný názor i kdybych to hrál od začátku vzniku této hry.

Hraji to 10 měsíců, vím, že v té hře ty chyby jsou ale tedy za ten čas jsem se nesetkal s chybou, která by byla horší než tato. Protože mě nikdy hra v ničem neomezila za ten čas, ale toto - to mě opravdu omezuje a dosti zdržuje.
 

Svatej

Legenda
Co se týče postupu oprav, innogames je, minimálně ve FoE, poněkud netradiční.
Chyby dělí nejdříve dle priority - podle toho jak moc a jak silně zasáhnou hru. A podle toho se řídí i "kdy" přijde oprava. Například nedávná chyba která několika lidem smazala mnoho lvl VB byla vysoce prioritní a oprava kódu byla vydána okamžitě poté, co byla napsána, dvakrát zkontrolována, nahrána na zkušební servr a odzkoušena.

Co se téhle chyby týče, příliš prioritní není, respektive nevžaduje okamžitou, bezodkladnou opravu. V takových případech innogames raději vydává opravu až s aktualizací - je s tím spojeno hned několik výhod-, v balíku s jinými opravami a novinkami.
Proč nebyla oprava vdána s minulou aktualizací? Nevím, pravděpodobně proto že prostě priorita není taková, aby se zařadila do TOP "nutno udělat" dle kterého se v innogames jede. Opravy chyb a jejich kontrola stojí lidský čas a toho v innogames zrovna moc nemají - vzhledem k tomu že přepisují kompletní herní kód do HTML5. ;)

Co se týče toho "že to jinde dělají do druhého dne" tak to je jistě možné, pro uživatele přívětivější, to jistě. Na druhou stranu systém innogames se více zaměřuje na to, ab oprava nezpůsobovala sama o sobě víc problémů. Netvrdím že to tak funguje vždy, nicméně teorie je prostě taková. ;)

K dotazu, k čemu tu je beta servr - k odzkoušení novinek z hráčského hlediska a získávání novinek hráči. K ničemu jinému.

JiPi53: My to víme, ale novější hráči to nevědí, není nutné se / je kvůli tomu rozčilovat. ;)
 

DeletedUser14298

Host
Já to chápu, nejsem dnešní, nemyslel jsem nic nějak ve zlém, ale s jednou věcí musím nesouhlasit ..

Na druhou stranu systém innogames se více zaměřuje na to, ab oprava nezpůsobovala sama o sobě víc problémů.

Tak zrovna tento problém INNO opravit asi chtělo, v aktualizaci tam změna je ale bohužel v tomto případě právě ještě s většími problémy, než předtím.

No, což se týče těch VB - vím, byl jsem mezi nimi - nic příjemného a taky jsem hned děkoval za tak brzké vyřešení daného problému. Co si budeme povídat, takhle by to mělo fungovat zcela normálně a běžně. To už bych byl opravdu hodně zaražený, kdyby ten problém byl delšího trvání.

K dotazu, k čemu tu je beta servr - k odzkoušení novinek z hráčského hlediska a získávání novinek hráči. K ničemu jinému.

Ano, to je mi jasné, byla to spíš taková řečnická otázka. Každopádně kdyby beta opravdu byla k tomu, k čemu jsi napsal - tak se toto přeci nedostane na oficiální servery. Ty chyby v oknech konverzace jsou z důvodu možnosti přidání velkolepé budovy jako přílohu do zprávy. Což je nedávná novinka - na betě dost dlouho dobu testována - ten problém tedy musel být už tam a nikdo ho neřešil .. Jde mi jen o princip, že to vůbec šlo na hlavní/herní servery, protože nevěřím tomu, že na betě ten problém nebyl .. Pokud nic nezměnili bez následujícího testování těsně před spuštěním na hlavních světech tak je nemožné, aby tam takováhle chyba byla .. Jen mě ještě napadá, zdali to nezpůsobuje jen česká verze například, české rozhraní aplikace ..

EDIT:// Tak ne, je to vyloženě problém aplikace, nikoliv jen její české verze .. Zkusil jsem beta server - je jedno zdali je text anglicky, česky, čínsky či rusky .. Takže si stojím za tím názorem, že tohle prostě nemělo být prozatím ani spuštěno, když to takhle znemožňuje konverzaci skoro úplně ..

A dodám - chápu že ta hra má bugy, to tu vůbec neřeším .. Já chápu skryté bugy, které se prostě projeví až po nějakém delším čase - či se projeví hned ale nevšimnou si toho, spustí se to pro všechny jazykové verze a všimne si toho někdo až později.. Chápu plno bugů, které se neřeší - jako špatné popisky u VB, které dávají suroviny - že dle popisku dává ve vyšším levelu méně surovin než v levelu před ním, apod. - jenže toto jsou pro mě právě ty MÉNĚ závažné bugy, které NIJAK neovlivní hru, nikomu to nemůže nijak uškodit, prostě v takovém případě o nic nejde ..

Ale pustit tohle z beta serveru? Dělají si tohle samy že ta hra má tolik chyb .. Přeci neoznámím a nespustím pro všechny něco s chybou, když o ní vím .. :D Nezlobím se za to, že tam ten bug je ale za to, že to s ním bylo VĚDOMĚ puštěno a nikdo mě nepřesvědčí o opaku, že to tak nebylo a není ..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Ano, to je mi jasné, byla to spíš taková řečnická otázka. Každopádně kdyby beta opravdu byla k tomu, k čemu jsi napsal - tak se toto přeci nedostane na oficiální servery. Ty chyby v oknech konverzace jsou z důvodu možnosti přidání velkolepé budovy jako přílohu do zprávy. Což je nedávná novinka - na betě dost dlouho dobu testována - ten problém tedy musel být už tam a nikdo ho neřešil .. Jde mi jen o princip, že to vůbec šlo na hlavní/herní servery, protože nevěřím tomu, že na betě ten problém nebyl .. Pokud nic nezměnili bez následujícího testování těsně před spuštěním na hlavních světech tak je nemožné, aby tam takováhle chyba byla .. Jen mě ještě napadá, zdali to nezpůsobuje jen česká verze například, české rozhraní aplikace ..

Tohle je velice dobrá poznámka.
To co jsem psal o betě je teorie, jak to innogames myslelo, že to bude fungovat.
Problém je že: Beta servr funguje trošku jinak, je to de facto trochu jiná hra, protože některé části kódu, které jsou na betě se nikdy nedostaly/nedostanou na živý servr. Proto se můžee stát že co funguje bezchybně na betě, nemusí fungovat na "live" světeh a obráceně. To je prostě způsobeno tím že na betě už bylo odzkoušeno tolik záplat a tolik věcí, že se v tom už ani prase nevyzná.

Problém je, že na beta servru, i přes počet registrovaných / aktivních lidí je jen naprosté minimum lidí kteří novinky skutečně testují a ještě menší procento lidí kteří tam hrají na mobilních aplikacích. To je způsobeeno tím že spousta lidí chce ty novinky z bet, ale už se nechce na beta procesu podílet. Také ale přístupem innogames. Kdyby každému nově zalogovanému hráči na betě daly město na konci výzkumového stromu či 0 1 dobu před koncem výzkumu, měli by mnohem aktivních zkoušejících, než když je nutí začínat jako jinde od bronzu.
 

DeletedUser14298

Host
Dobrá dobrá, já děkuji za informace a tvůj názor či objasnění situace. Doufám, že jsem nikoho nenaštval, neurazil či nepohoršil, protože to ani nebylo zamýšleno.

Furt to beru jako čistou diskuzi o dané věci :)
 

Hyso

Dopisovatel
Přihodím trošku do diskuze. Mě se osobně po poslední aktualizaci zdvojili příchozí oznámení v mobilní aplikaci. Cokoliv se stane v mé vesničce, výroba,obchod, plné VB,dostanu o tom 2 oznámení.
 

DeletedUser14298

Host
Ano, na Android platformě je i tento problém .. Na iOS naštěstí ne ..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru