Diskuze k aktualizaci 1.36

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Kayro

Znalec
nicon: Brečíš moc hezky, ale už poněkud dlouho, je to docela únavné. Co takhle, než se pustím do stavby VS, zamyslet se nad tím, jestli má takový poměr cena/výkon, aby stálo za to jí budovat ? Mám v inventáři několik kompletních plánů budov, které mi ani nenapadne stavět - např. zrovna Koloseum, ale třeba i Notre Dame nebo Kapitol. On mne totiž do nich nikdo nenutí, svobodně se mohu rozhodnout, jestli jejich přínos je vzhledem k nákladům takový, že je nemá cenu stavět a následně brečet po jejich update :)
Otazkou je proc jsou ve hre VB ktere nikdo s trochou soudnosti nebude stavet.Chtelo by je to zatraktivnit ale ne tim ze se jim navysi vlastnosti ale tim ze se snizi pocet fb potrebnych k jejich vystavbe.
 

trojan1673

Veterán
pro cleopatra:Ty práva výměny armád jsou taky tak trochu ošemetná:-(
Setkala jsem se s tím,že mi kamarád napsal jak jim někdo maže armády a pak jim ty sektory někdo bere jen za pár bojů.
To je právě to,proč musí mít důvěryhodnost.
Pokud jí nemá nemůže pustit sektor,ale pokud jí nemá a může smazat armádu au au.
Bolí to stejně pokud o ten sektor díky tomu přijdete:-(
Někdo může namítnou,že se to ukáže v záznamu,ale bohužel jak jsme si všichni všimli neustále to nefunguje jak má takže pokud se ti to zrovna stalo máš smůlu jméno tam není:-((
Nám se to stalo třikrát a ani jednou tam jméno nebylo:)
Že by technická závada?:))
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11822

Host
Výměny slotů

Ja nevim no... My mame u nas prava temer vsichni a krome toho ze vyjimecne nekdo udela chybu protoze veci ne uplne rozumi, s tim nemame vubec problem... O tom jak to funguje v Chaosu vim sve a komentovat dva pany z vedeni ani nebudu, protoze nechci byt sprosty. Nicmene Cleo a Kamo, myslim ze tam mate porad dost clenu kteri tam jsou dlouho a ten status duveryhodny si jiste zaslouzi... A kdyz prestanete na forech resit hloupe a stupidni intriky a rady panů LV a YG, nebudete mit problem aby to nekdo cetl... Zatim koukam, ze toto trapi jen CHAOS, coz jak napsal Jipi opravdu neco ukazuje o stavu vaseho cechu... A je jen skoda,ze tak fajn holky jako vy dve to nevidi :-/



Chci se připojit k názoru, že status důvěrný nemůže mít každý. Je nás v cechu 80 a za všechny ručit nelze. Navíc jsme se několikrát spálili.
Někteří z dobré vůle otevírali nové sloty tam, kde to nebylo potřeba a tím nás připravily o suroviny na další boje.
Došlo i na neřízenou obléhačku, která musela být smazána. Tisíce surovin fuč...
Není mi jasné co pozitivního pro hru tato změna měla přinést, proč k ní vůbec programátoři přistoupili...
Cechy které mají velké území v sousedství řek , nebo hor s agresivními NPC, což je i náš případ jsou zcela paralizovány.
Mazání poškozených slotů v každé době řídil 1-2 generálové, pokud mají být jediní, kdo můžou sloty vymněnit, tak pro ně hra ztrácí smysl.
A navíc ty výměny beztak nestihnou a bude to naše území ohrožovat...

Tato zmněna je za náš cech velmi špatná a jsme pro návrat k původnímu systému...
 

DeletedUser2298

Host
V posledním postu jsem se vyjadřoval k VB.. na toto téma jsem opomněl - přestože jsem lajdák a mám v každém cechu kde jsem právo důvěryhodný, tak mi to ani pořádně nedocvaklo..
Nový systém je opravdu z hlediska velení v cechu nepraktický - dříve pověřený "generál" zkontroloval svoje sektory.. doplnil co měl vlastního a vypsal pro cech do HZ sektory nutné k obnově ( a kde smáznul nejpoškozenější armu/y). Následně bez problému jakýkoli člen cechu s patřičnou armou doplnil co bylo požadováno.. Nynější systém je tak ve výsledku oproti původnímu, tak user-non-friendly jak jen může být... :-( Takže dávejme negativní ohlasy - protože nepraktické věci už byly do hry párkrát nastrkány ale po odporu herní komunity zmizely či byly opět přepracovány.. Ale prosím slušně, bez invektiv, osočování či jiného poměřování pindíků..
 

DeletedUser1850

Host
Ok. Za Chaos dame doporuceni, aby kazdy napsal na support. Bude fajn, kdyz k podobnymu reseni pristoupi i ostatni cechy. Vcetne Templaru s nespokojenym exchaosakem Bohdym. PRima vecer.
 

DeletedUser11526

Host
Otazkou je proc jsou ve hre VB ktere nikdo s trochou soudnosti nebude stavet.Chtelo by je to zatraktivnit ale ne tim ze se jim navysi vlastnosti ale tim ze se snizi pocet fb potrebnych k jejich vystavbe.
Kayro, ale o to právě jde - jsme snad soudní, inteligentní lidé, (vladaři) kteří se svobodně rozhodnou, kterou stavbu chtějí (která je pro ně přínosem). Nebo která jim něco připomíná - třeba já si nenechal při své návštěvě Istanbulu ujít prohlídku Hagie a postavil bych si jí z nostalgie i v případě, že by nedávala vůbec nic :)
Ale zrovna tak mi ani nenapadne bezhlavě stavět vše, co existuje. A tvrzení, že když hraju od začátku, nemám výběr je směšná - hned ze začátku si mohu vybrat mezi Diem, Babylkou a Koloseem, to jsou první VS, se kterými jsem se setkal, když jsem začal hrát (tehdy ještě beta verzi).
 

DeletedUser

Host
Nahrazování armád v CvC – od teď není možné armádu prostě odstranit. Je možné ji pouze nahradit jinou armádou, samozřejmě pouze v případě, že sektor není obléhán.

Vzhledem k tomu, ze jiz nejde smazat slot, ale pouze vymenit, tak nechapu, proc by to musel delat nekdo s duveryhodnymi pravy. Muze nekdo "neduveryhodny" potvrdit, ze to opravdu nejde?

A navic, proc je ta hlaska o vymene v anglictine? ;)
foereplace.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11571

Host
Zdravím Vás.

Psal jsem na support a byl odkázán též abych psal na fórum, kde se více lidí vyjádří. Jak se výše píše k problému s výměnou armád v CvC, jsem pro to, aby se ponechala možnost okamžité výměny za aktuální co máš (tak jak je to nyní), ale aby dali možnost smazat původní a někdo jiný z cechu ji tam mohl vložit (a nemusel být důvěryhodný). Pravdou je, že každý může být důvěryhodný, ale též se může stát, že začátečník, který tomu ne zcela všemu dobře rozumí, může udělat tolik chyb a záseků, že to potom bude dlouho trvat dát to zase dohromady.
A psát zde o jakémkoli cechu, kde vedení hráčům nevěří a proto nejsou důvěryhodní a napadat tento cech že nejsou dost dobří díky těmto formalitám tak jako sorry, ale pokles na velmi nízkou hodnotu. Urážet je snadné, ale udělat si pořádek na vlastním je vždy o něco horší a nemluvě o tom, že je lepší předejít jakýmkoli problémů, průšvihům a nesrovnalostem je dle mého dobrá věc. Rozhodně tím, že všichni nejsou důvěryhodnými není v našem cechu myšleno, že jim nevěříme, ale je dobré hrát a domlouvat se i dle hierarchie v cechu...a až po řádné domluvě něco řešit. Ale když tady nikdo z důvěryhodných nebude, kdo by měl armu a mohl aspoň pro druhé uvolnit slot, aby tam vyměnil armu, tak mi to připadá dost nešťastné...a nejenom mě když tak sleduji.
Děkuji za pochopení ;)
 

traktorista

Odborník
Jestli by teda nestálo za úvahu mít spíš v možnostech cechu navolit si sám kdo může rozpouštět, měnit než to dávat globálně.
 

DeletedUser3286

Host
Já vůbec nechápu, proč to měnili. Vždyť si na to nikdo nestěžoval. Nebo ano?
Řešit by se to dalo mnoha způsoby, ale nejjednoduší by bylo to vrátit, tak jak to bylo. Toto je opravdu padlé na hlavičku.
 

DeletedUser8847

Host
Určitě problém s důvěryhodností může být pro některé cechy důležitý (pro Templáře ne), ale mnohem důležitější je faktická nemožnost vymazat obranu. Absence této možnosti totiž výrazně omezuje taktické možnosti cechů na mapě - třeba rychlý přesun cechu, předávání sektoru mezi spřátelenými cechy (nejde předat vymazáním obrany, ale musí se zabrat vojensky nebo riskovat udělení svobody) atd. Po nemožnosti vrátit se do původního cechu dřív než po 7 dnech, je to další omezení taktického pojetí hry. Škoda, že se nic nedělá spíše s omezením surovinové náročnosti útoků (od 30tého sektoru výše už je to pořádně cítit).
 

DeletedUser2059

Host
Jako hráč naprosto souhlasím s Denunem, místo aby se možnosti geniálních taktiků rozšiřovaly, tak se nyní naopak omezují.
V historii byly tisíce možností jak na nepřítele. Proč tomu není i v této báječné hře?
 

DeletedUser3367

Host
ked som pisala na support, odpoved bola, ze vyvojarom islo o to, aby sa niektory slot nezabudol doplnit, ked sa zmaze ... taketo vysvetlenie by sa dalo akceptovat, len nepochopitelne je, co stale opakujem, ako to suvisi s doveryhodnostou? to vyvojari akosi nedomysleli a dufam, ze to co najskor opravia.
 

DeletedUser11822

Host
To snad vývojáři nemyslí vážně?
To že si jako cech nedoplníme prázdnej slot je naše chyba. Za tu můžu zaplatit, jako za každou chybu. Tak to je ale správné ..
Ale to že nemůže důvěryhodnej smazat poškozenej slot to je trapné a tragické omezení hry :-(
 

Kama

Turista
No a aby toho nebolo v CVC málo, najnovšie nejde ani udelit slobodu vsetkým sektorom na CVC mape. Posledny zostane a nejde ho opustiť. :mad:
 

DeletedUser7347

Host
Jestli by teda nestálo za úvahu mít spíš v možnostech cechu navolit si sám kdo může rozpouštět, měnit než to dávat globálně.

Máš recht!Přidat další právo smazat sektor, popřípadě rozpouštět a obnovit armu!!!Nebo jak píše Strnad vrátit vše tak jak to bylo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Kayro

Znalec
Určitě problém s důvěryhodností může být pro některé cechy důležitý (pro Templáře ne), ale mnohem důležitější je faktická nemožnost vymazat obranu. Absence této možnosti totiž výrazně omezuje taktické možnosti cechů na mapě - třeba rychlý přesun cechu, předávání sektoru mezi spřátelenými cechy (nejde předat vymazáním obrany, ale musí se zabrat vojensky nebo riskovat udělení svobody) atd. Po nemožnosti vrátit se do původního cechu dřív než po 7 dnech, je to další omezení taktického pojetí hry. Škoda, že se nic nedělá spíše s omezením surovinové náročnosti útoků (od 30tého sektoru výše už je to pořádně cítit).
Volalo se tu po znemozneni zakladani ucelovich cechu a kdyz to pomerne elegantne vyresili tak je to zas spatne.Nemaji to jednoduche.Rychly presun cechu ktery od zacatku pusobil jako neco mezi bugem a zneuzitim herni mechaniky taky odstranili,za me palec nahoru :)
 
Naposledy upraveno:

Thesseus

Znalec
Já s nemožností mazat souhlasím.
Jako řešení nedostatečného stavu bych viděl nové právo měnit obrany. Důvěryhodnost by byla něco jiného.
Bylo by super, kdyby mohl obrany měnit třeba každý aniž by to záviselo na důvěryhodnosti - z důvodu, který píše Kama.
Ostatně už to tu psal Traktorista - jde o citlivější nastavení pravomocí.
Ale opět po sté říkám: možností nastavení je tu tak zoufale málo..
 

trojan1673

Veterán
Souhlasím,těch pravomocí je opravdu málo.
Chtělo by to přidat nějaké vůdcům cechu aby ostatní z důvěryhodností nemohli třeba pustit sektor.
To by měli dělat jen vůdcové.
Ale za to,že cech nemůže opustit mapu také palec nahoru.
Možná to odradí některé škodiče co berou sektory aby je mohli později pustit.
 

DeletedUser11822

Host
Nová zkušenost: včera na nás byl útok, opakovaná obléhačka...
Po sestřelení útoku jsem se snažil nahradit poškozený slot vojáky z kasáren a než jsem je našel, tak už tam byla zase obléhačka...
To se stalo asi 3x až jsem tam pak nakonec nacvakal co mi přišlo pod ruku ( skoro samej Alcatraz :-( ...)
Navíc se ukázala nesmyslnost s novým měněním armád. Během odvracení útoků jsem nakonec ještě musej do správy cechu, abych dal důvěrnýho dvěma kolegům z cechu, kteří zrovna pomáhali odvracet útoky a práva neměli. Nikdo jiný s právy tam zrovna nebyl, a to jich máme v cechu už celkem dost...
Dříve šlo udělat, že mezi obléhačkama, jsem nejvíc poškozené sloty smazal, a po dalším sestřelení obléhačky se nás víc pokoušelo doplnit obranu, dnes se to komplikuje právama.
To co tady někteří navrhují, aby měli důvěrnýcho všichni v cechu, považuji za naprostej nesmysl a naivitu...
Mám pro toto mé tvrzení řadu příkladů a negativních zkušeností...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru