Diskuze k historickému okénku: Albert Einstein

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

traktorista

Odborník
Mě by spíš zajímalo, jak to bude s úkoly u hráčů, kterých se dotkne přidání OB - ono takové prozkoumání provincie společně s přeplavbou na nový kontinent spolkne slušného času (že to lze urychlit diamanty - samozřejmě, ale bylo by to defakto nucené)... Není to poprvé, kdy je nová doba přidávána v průběhu eventu a stojím si za tím, že to není zrovna šťastné řešení.

Pokud sebou hráč hodí, nijak se ho to nedotkne. Úkoly jsem předem neznal a stejně mám hotovo. Pravda, bylo třeba použít pár balíčků bodů, ale to by snad pro nikoho na konci ledovky neměl být neřešitelný problém, pokud se chce vyhnout placení za dia.
 

DeletedUser13041

Host
Tak ještě jednou - pro úspěšnost - Nová doba je za dva dny... Někteří už TEĎ mají splněný event Einsteina - ti chytřejší splní zadara q o prozkoumání, dobytí sektoru, nové technologie ještě teď - dokud není co prozkoumávat a dobývat - a odměnu si vezmou až v nové době s odevzdáním posledního Q.. Vlastně naopak, když trochu taktizují, jsou hráči poslední doby (jak už to občas bývá) ve výhodě.
 

DeletedUser5384

Host
BTW, samozřejmě, že pozitivně( a také krátkozrace) se k nastaveným podmínkám vyjadřují hráči, kteří vidí možnost, že získají něco navíc oproti konkurenci. Je mi vás ale líto, tady je to jenom hra, ale něco to vypovídá o vašem charakteru a bohužel duchu dnešní doby, trhnout něco navíc a vůbec nevadí, že to není tak úplně rovné ;-)
Rovné podmínky a rovnostářství je trošku něco jiného. Když už jsi ve škole nedával pozor, zkus strýčka Googla, nebo tetu Wikipedii.
Teda tebe je tady škoda,ty by ses měl prosadit někde výš.
Za sebe ti můžu říct,že bytostně nesnáším předem zveřejněné úkolové řady,protože pak mi jejich plnění přijde stejný jako luštit vyplněnou křížovku.
Teď k těm citacím: Nevím,co o kom vypovídá využití možnosti získat něco před konkurencí, ale o tobě ten tvůj text vypovídá dost.Navíc,když už se točíš kolem hodinek a holinek,zkus popřemýšlet,jak se liší hra od hraní. Hrajou SI děti,třeba na písku,tam můžeš uplatňovat tyhle řeči,než povyrostou a pošlou tě do háje, ale hra SE hraje a v podstatě každá hra je o získání něčeho navíc proti ostatním hráčům a je jedno,jestli hraješ fotbal nebo třeba FoE. A duch dnešní doby? Tos mě rozštíp. Už od doby,kdy jsme byli opice tu vždycky byli vítězové a poražení a v podstatě už ta přeměna z opic byla o možnosti získat něco navíc.Takže pokud tou dnešní dobou myslíš celou historii lidstva,pak ano:) Ale v tom případě kritizuj přírodu,protože evoluci lidi nevymysleli :D

Jen pro info: I bez znalosti úkolů jsem na posledním,ten dám za dvě hodiny, takže mě osobně vůbec nevadí,co ty považuješ za neúplně rovné:p
 

DeletedUser13041

Host
BTW, samozřejmě, že pozitivně( a také krátkozrace) se k nastaveným podmínkám vyjadřují hráči, kteří vidí možnost, že získají něco navíc oproti konkurenci. Je mi vás ale líto, tady je to jenom hra, ale něco to vypovídá o vašem charakteru a bohužel duchu dnešní doby, trhnout něco navíc a vůbec nevadí, že to není tak úplně rovné ;-)

Mno, zato kňourat, že je to vůči tobě bůhvíproč nespravedlivý - a pak si dát tu práci tu x-krát monotóně psát, přesto, že tvrdíš, že je to jen hra - a že je ti nás líto, to o charakteru nevypovídá.

Mimochodem, event jsem (zaměrně až na poslední q) splnil během jednoho odpoledne - info jsem někde zahlédl, ale nehledal - a ani nebylo vůbec, ale vůbec třeba, ale oni jsou jaksi ty q posledních pár let většinou docela dost očekávatelný předem.
 
Také mám již až na poslední úkol na hlavním světě splněno :) A nebylo to nic těžkého :) Z invu jsem použil asi 2 nebo 3 balíčky, zbytek jsem si rozkouskoval z produkce :) A dia jsem nepoužil ani jeden. Kdo říká, že je to těžké tak má buď hroznou smůlu nebo to neumí hrát :)
Uvidíme za jak dlouho to splním jako "začínající" hráč na E světě kde také hraji a jsem tam v železu :D
 

DeletedUser3653

Host
Ahoj, vím, že se to úplně netýká tohoto eventu, ale jestliže sachovnice dá 10% v OB, bude se to vztahovat i na řečníkův koutek? Je to velmi podobná budova šachovnici. Tak jestli se vyplatí použít renovačku. Díky
 

DeletedUser9366

Host
Přijde mi značně nevhodné vynucovat využití krčmy v jednom z úkolů. Ostatní věci se dají splnit singl hraním, ale toto nutí použít krčmu a jiné lidi. Ve své podstatě to není problém vynucování přátelství, když preferujete hru sólo, ale (alespoň jak chápu fungování krčmy) dělá to hráče závislé na činnosti ostatních - co když mi do krčmy nepřijde dost lidí, když nemám moře přátel (protože hru hraji hlavně ze zájmu o historii) a nenechají stříbrňáky?
 
150 stříbrných tolik získá člověk vybráním krčmy na začátku když má 3 židle ne? :) To není žádná závislost na přátelích. Nemluvě o tom, že hra sólo neexistuje :)
 

Svatej

Legenda
Nene, na začátku (3 židle, žádný upgrade) má člověk za výběr 156 stříbra. :p To je víc než je potřeba...
A neříkejte mi nikdo, že ani neaktivní člověk s 10 přáteli nemá mezi eventy dost času aby si mu 3 lidi sedly. Protože na CDE jsem tenhle úkol splnil v klidu, i když tam přátele nemám skoro žádné a ani tam nehraju aktivně... A po 2 dnech už mám zase ty 3 židle obsazené.;)
 

DeletedUser13041

Host
Přijde mi značně nevhodné vynucovat využití krčmy v jednom z úkolů. Ostatní věci se dají splnit singl hraním, ale toto nutí použít krčmu a jiné lidi. Ve své podstatě to není problém vynucování přátelství, když preferujete hru sólo, ale (alespoň jak chápu fungování krčmy) dělá to hráče závislé na činnosti ostatních - co když mi do krčmy nepřijde dost lidí, když nemám moře přátel (protože hru hraji hlavně ze zájmu o historii) a nenechají stříbrňáky?

Moc nechápu, že někdo, kdo preferuje sólo hru jde hrát online hru. 156 Stříbra jsou tři židle a ani nemusej bejt použitý naráz v jeden den. Lehčí úkol tam není. Někdy se nestačím divit, na co všechno si dokážou hráči stěžovat.

I když tady je zajímavej i fakt, že hru foe někdo hraje pro zálibu v historii. :D
 

DeletedUser3139

Host
Fakt mně zaráží, že se najdou hráči, kteří si stěžují, že chtějí hrát samostatně, cech je na nic, nechtějí hnát nahoru VS, boje jsou proti jejich přesvědčení a přemýšlení je bolí. A co je nejhorší, tak tvůrci strategie nechtějí přijmout za své, že by měli hru tvořit tak, jak jim nadiktují tito hráči! To je fakt špatné. Už teď se obtížnost hry hodně snížila a kdo chce aby z této hry byla pouze farma na zvířátka, či rybičky, tak nejspíš bude muset jít tam, kde mu to umožní! :D
 

DeletedUser12887

Host
Tohle nechápu ani já v tom případě nezbývá než se smířit s tím že stříbrné jsou k dokončení eventu potřeba nebo prostě nedokoncit a je vyřízeno pak teda se nemusí dělat žádné úkoly.
 

DeletedUser9366

Host
Ok, uznávám Vaše názory (jen pro informaci, když jsem před 3-4 lety začal hrát, společný postup nebyl zrovna tak prioritní, důležité bylo sousedství, nehledě na to, že jakožto historika, mě baví zejména obsahová složka hry, proto se asi ani tolik neženu do těch budoucích dob), ovšem buďte tak laskaví a zodpovězte mi jednu hypotetickou otázku:
Řekněme, že mám několik přátel s nimiž hraju FoE. Máme partu, společný malý cech a tak si logicky vystačíme sami. Tento týden končí jarní prázdniny (ale můžeme uvažovat jakoukoliv dobu - letní prázdniny, dovolená...). Přátelé na prázdniny odjeli a nemají mobilní připojení k internetu nebo si jej v zahraničí vypnuli. Stříbrňáky, sice jsou vybrány v zásobách, ovšem úkol specifikuje aktuální výběr - ten ovšem není možný, protože nikdo krčmu posledních pár dní nenavštívil. Zatracená smůla, ale možná realita. Co tedy v takové situaci?

Nehledě na to, že můžu mít za 3 roky hraní FoE spoustu přátel, ale polovina z nich již mohla přestat hrát a není zaručené, že druhá polovina navštíví moji krčmu. Jakýkoliv úkol, který závisí na činnosti někoho jiného, než hráče samotného je velice rizikový z hlediska splnitelnosti. Buď se totiž musím spolehnout na své skutečné přátele, kteří ale nemusí zrovna mít čas nebo možnost mi pomoci (pryč od internetu, má pouze starší telefon, který nerozběhne FoE mobil aplikaci...), nebo cizí lidi - spřátelené ve hře, které ovšem neznám a není záruka, že si oni vzpomenou.

Je to jako kdyby byl specifikován úkol "Nech si vyplenit 3 budovy" - kde je záruka, že sousedé (jsou-li vůbec aktivní) napadnou zrovna moje město?
 

DeletedUser13611

Host
Máš možnost mít až 140 přátel, na dokončení úkolu ti stačí v podstatě 3 aktivní, takže moc nechápu tvůj problém. Navíc máš šanci získat stříbrné mince i za to, že ty někoho navštívíš. I kdyby sis čistě na ten event nabral tři lidi, kteří jsou nově na serveru v době železné, máš to splněné. A samozřejmě ty úkoly v eventu nutí lidi ke spolupráci, proto tam bývá motivuj budovy, přispěj do velkolepé budovy, vyměň zboží na trhu atd. Tohle prostě není single player hra, nikdy nebyla a celý její koncept je založený na interakci s ostatními hráči.
 

Ruda80

Dopisovatel
Tak já právě myslím že o tom právě FildasKirk mluví, můžeš mít ne až 140 přátel, ale 140 klikačů a to je sakra velkej rozdíl. Ono vlastně ale nejde o ty přátele ale o ty klikače...
 
Jaký je problém napsat na chat: "Potřebuji 3 lidi co mi navštíví krčmu?" A s dodatkem jestli můžeš nebo nemůžeš posílat pozvánky. Je to otázka tak na minutu naspat zprávu tak na 30 minut než se chytnou ty 3 lidi :)
Nepotřebuješ je tam mít aby ti tam sedli 10x za sebou, ale jen jednou. A v tom je rozdíl. Nepotřebuješ žádné klikače. Stačí ti teď aktuálně sehnat 3 lidi. A mimochodem stačí i ti lidé z cechu :) Nebo přidat souseda, je to jedno nerozlišuje se to prostě 3 lidi. Není na tom nic těžkého je to lehčí úkol jak sehnat 30 surovin :D
 

DeletedUser3139

Host
Tak já právě myslím že o tom právě FildasKirk mluví, můžeš mít ne až 140 přátel, ale 140 klikačů a to je sakra velkej rozdíl. Ono vlastně ale nejde o ty přátele ale o ty klikače...
Ale ty podle mně slovíčkaříš a snažíš se stejně jako autor dotazu sem zavést pojem klikač. Nebo to prostě někdo špatně přeložil!
Pravidla hry jednoznačně popisují, kdo je ,,přítel" (jeho možnosti, práva a případné povinnosti) a srovnávat to s přítelem, kterého máš v reálu je asi jiné. U tohoto skutečného si stanovuješ přece ty, proč má být tvým přítelem!
 

DeletedUser9366

Host
Máš možnost mít až 140 přátel, na dokončení úkolu ti stačí v podstatě 3 aktivní, takže moc nechápu tvůj problém. Navíc máš šanci získat stříbrné mince i za to, že ty někoho navštívíš. I kdyby sis čistě na ten event nabral tři lidi, kteří jsou nově na serveru v době železné, máš to splněné. A samozřejmě ty úkoly v eventu nutí lidi ke spolupráci, proto tam bývá motivuj budovy, přispěj do velkolepé budovy, vyměň zboží na trhu atd. Tohle prostě není single player hra, nikdy nebyla a celý její koncept je založený na interakci s ostatními hráči.
Motivace stále vychází od tebe. Jedinou překážkou je když je malé sousedství v důsledku dlouhodobého nehraní - což samozřejmě je jen a jen chyba hráče. To se mi stalo po prázdninách v podzimním úkolu a tam nelze nic vyčítat. Ale zde...

Tak já právě myslím že o tom právě FildasKirk mluví, můžeš mít ne až 140 přátel, ale 140 klikačů a to je sakra velkej rozdíl. Ono vlastně ale nejde o ty přátele ale o ty klikače...

přesně to mám na mysli - pro splnění úkolu je potřeba aby někdo byl ochoten ti pomoci. Ke splnění úkolu je hráč odkázán na jiné. Přátelé (myšleno skuteční) se ve štychu obvykle nenechají (pokud nenastane situace, kterou jsem hypoteticky nastínil. Přátelé (myšleno herně) jsou ale cizí a nikde není zaručeno, že na žádost odpoví, že úmyslně hráče nevytrollí, nebo jestli vůbec ještě hrají. Pravda, u 140 lidí, i všech cizích je ta šance prakticky 0, ale vyloučit ji nelze, a o to tu jde.

Dokud existuje možnost, jakkoliv malá, že úkol je nesplnitelný protože vyžaduje podmínky, které nejsou zaručitelné, pak se jedná o špatný úkol. Překážkou pro úkol může být jen hráč sám. Toto není ten případ. Hráč sice může naklikat přátele, ale když nikdo neklikne jemu do krčmy, k čemu to je?

Co třeba jak se některým ze začátku tohoto vlákna ne úplně líbilo otevření nového kontinentu spolu s tímto eventem, ve kterém je úkol na průzkum nové provincie? Sice se ukázalo, že šlo o mýlku a Oceánie ještě nedorazila, ale pokud se budou přidávat nové kontinenty a doba průzkumu se bude zvyšovat, může nastat situace, kdy hráči, který začal někdy později (myslím celou hru - od pravěku) a teď se řítí dobami kupředu, průzkum bude trvat, řekněme 5 dní, protože neprozkoumal ještě všechny provincie nabízené hrou - event ho prostě zaskočí ve chvíli, kdy jediné prozkoumatelné provincie jsou tyto dlouhodobé. To ponechá pouze 2 ke splnění eventu. Stále splnitelné, pravda, ale další úkoly mohou také být nějak časově náročné a hráč (jakkoliv si to Inno přeje) prostě nemůže věnovat FoE 24 h své pozornosti denně, ani o víkendech nebo svátcích.

Nečekám nápravu, nebo něco takového. Do FoE jsem nevrazil ani haléř, neplánoval jsem a teď už tuplem ne, je to pro mě historické povyražení. Ale prosím přemýšlejte o možných aspektech splnitelnosti úkolů - kdy se objeví nějaký, který bude problém pro Vás?

FildasKirk, císař Nové Gallifrey se loučí
"Mihi est imperare orbi universo"
 
Ach jo, furt dokola to samé.
Kdybychom se tu bavili o úkolu získej 1000+ mincí, ale my se tady bavíme o něčem co je tak primitivní a lehce splnitelné, že to není možné nesplnit. Jediná možnost jak tento úkol nesplnit je hrát na světě kde je super málo aktivních lidí. Což není ani jeden z českých serverů.
Když pominu fakt, že jak jste to nazvali "klikači" jsou stále vyhledávání, takže kolikrát ani ty sám nemusíš někoho hledat, ale stačí sledovat chat.

Krčma je tu jak dlouho už čtvrt roku? Kdo hraje aspoň tak dlouho a za tu dobu si nebyl schopen sehnat tolik aktivních přátel, aby mu byly schopni jednou za den jí naplnit, tak to neumí hrát prostě.
Mimochodem stříbrné lze získat i tím, že si "sedneš" u přítele. Já takhle ten q splnil, nechtělo se mi čekat až se mi tam sedne všech 16 lidí :D

Z tvého příspěvku mám stále silný pocit, že nevíš jak odstranit neaktivního přítele z přátel. Divné, že mám furt takový pocit :D

No každopádně.

Dokud existuje možnost, jakkoliv malá, že úkol je nesplnitelný protože vyžaduje podmínky, které nejsou zaručitelné, pak se jedná o špatný úkol. Překážkou pro úkol může být jen hráč sám. Toto není ten případ. Hráč sice může naklikat přátele, ale když nikdo neklikne jemu do krčmy, k čemu to je?

U úplně každého úkolu existuje malá šance, že ho nesplníš. Třeba když nemáš cech, nemáš přátelé a máš super aktivní sousedy, nebo super neaktivní s odpojenýma budovama, u kterých máš namotivovat 40 budov, ale oni mají stále plno. Je divné, že si na to ještě nikdo nestěžoval...
Dříve byly i úkoly vyrabuj budovy. Hmm a co když máš většinu sousedů z doby o jedna vyšší a nedáváš boje prostě? Nebo tvoji sousedi jsou natolik pořádní, že nemáš co vyrabovat :D

Jak už jsem psal SOLO HRA NEEXISTUJE :) Tedy kdo se to snaží hrát solo tak to hraje špatně. Jestli chceš hrát solo můžeš jít hrát třeba SimCity...

Co třeba jak se některým ze začátku tohoto vlákna ne úplně líbilo otevření nového kontinentu spolu s tímto eventem, ve kterém je úkol na průzkum nové provincie? Sice se ukázalo, že šlo o mýlku a Oceánie ještě nedorazila...

Ale dorazila. A dorazila přesně tak jak měla a bylo oznámeno :)

Nečekám nápravu, nebo něco takového. Do FoE jsem nevrazil ani haléř, neplánoval jsem a teď už tuplem ne, je to pro mě historické povyražení. Ale prosím přemýšlejte o možných aspektech splnitelnosti úkolů - kdy se objeví nějaký, který bude problém pro Vás?

Hmm myslím, že takový úkol dokonči 4. lvl expedice by pro mě byl v tuto chvíli nemožný, ale jinak mě nic nepřekvapí :)

A teď ti možná ještě zvednu tlak více :D V nadcházejícím eventu bude tento úkol znova a budeš v něm muset získat mnohem více stříbrných :D :D :D.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru