Diskuze k Mini výzvám

Borat

Člen
Bádám, co to tam běží za nesmyslné odpočítávání. Cvak. Na splnění 32 úkolů jsou 3 dny. (Resp. "byly", probudil jsem se pozdě.) Cílem je tentokrát projet CE. Jak plno lidí nové hloupé CE nehraje, je zde motivace dát jednou za uherský rok aspoň 4. úroveň. Trénink na eventy, že se úkoly dají plnit "naráz" po 10-20 úkolech. Na 1 zapomenutý chrám je to tedy třeba projet komplet.

Eventy jsou otravné, aby si vzal jeden dovolenou. Tak je zde otravná minihra, aby jeden nevyšel ze cviku.

Hned mě zdrtilo, že mi to ignorovalo vyjednávání v CB. Protože jde o CE, přece. Musel jsem vyjednávat znovu v CE. Vyházej jednotky z kasáren. Už jsem se lekl, že budu muset stavět kasárna a čekat na vyrobení jednotek. Stačilo přitom rušit jednotky... Takže pěkná splácanina úkolů plná nedorozumění a chybějících nápověd.

Tady se radí, že splněním 4. úrovně CE je splněno a úkoly na CE se berou jako splněné. To přece neplatí, ne? Teď koukám na 8 bitev. To mám jít rabovat sousedy nebo drtit CB? Kde vzít 8 bitev, když si vyplácám CE.

Začal jsem, a zrovna mizím na hory, nebudu mít na FoE čas. Zase dělám totální kravinu dle povyku týmu FoE, viz 3. věta. Pokud nemám 3 dny v kuse, je to třeba celé ignorovat...

(Pokud snad hraji zcela jinou otravnou hru, než ostatní, tak mi vysvětlete, proč pravidelně vyhráváme CE s nějakými 25%. Koukám na 7 cechů, co dloubnou z donucení tak do 1. úrovně a víc je CE netankují. Abych překlápěl město na modrou armádu, jak FoE zlomyslně pískne, tak to jsem upad. Proto budu chrám hrůzy stavět 120 let.) :cool:
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Hradní systém na nic? Je to pěkná silná budova mimo plochu města. Odpovídá nové řadě silných eventovek. Podle mě, docela nakopává město. Tady je přehled. (Navíc zadarmo a za nic. Jede si sám.)

Hrad mi připomíná Neuschwanstein. Jeviště Richarda Wagnera od jeho platonického milence Ludvíka II. A Ludvík se zbláznil, když spolu s Vídní projel válku s Prusy u Hradce Králové. Spoléhat na Čechy se nevyplácí. (Jen německý Trutnov to Prusům nandal.) Ludvíka naháněli po Neuschwansteinu psychiatři. Dost to asociuje profil hráče FoE. Takový pěkný hrad v rohu. Němci jsou na hrady ujetí. (Monarchisté neustále touží po králi na Pražském hradě. Ludvík je ideální vzor pro českého panovníka. Takový nám chybí ke štěstí.) :cool:
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
to jsi se probudil opravdu hodně pozdě, když pominu fakt že mini výzvy jsou ohlášené víc jak týden dopředu a NoVa dokonce oznamovala znova jejich začátek den dopředu, byl k dispozici dokonce seznam úkolů, každý déle hrající hráč se mohl připravit.. (stačilo mít pár dokončení výrob v inv., několik tisíc surek (klidně ze starých dob) skladem a pár stovek nových na vyjednávání..
nevím co bylo v úkolech problematické k pochopení - jasně bylo napsáno- vyjednávej v CE nebo vyřeš toto vyjednávání, případně propust několik jednotek, divím se jak takové banální úkoly mohli rozhodit tak dlouholetého hráče.
vybojuj bitvy?? máš spoustu možností kam jít splnit úkol (CE, CB, mapa, sousedi, PvP arena)

pokud někdo po zavedení 5tého lvlu nedokázal dostat modré bonusy alespoň na 1000/1000 může nadávat sám sobě - BP nám je cpe všude horem dolem..

mimochodem: na splnění mini výzvy máš pouze 2 dni a ne 3 :p

to ovšem nemění nic na věci že jde na pohodu splnit za 1h (tak dlouho to trvá jenom proto že je tam spousta vyjednávání)

jak už bylo řečeno, odměny jsou hodně dobré na tu trochu snahy..

edit: hradní systém je dobrý?, docela nakopává město?? vtipálku, je to odpad na který už jsem zapomněl že máme ve hře :rolleyes:
 
No ja taky zaspal začatek skoro o 2 hodiny :) a přes to jsem na pohodu splnil všechny všechny ukoly teto výzvy za cca 30 min takže za mě sou 2 dny až nad hlavu.
Samozřejmě je třeba brat vpotaz že mam vylevlované město a nemužu se porovnavat s hračem který je novaček a hraje krátce pro takového je tato vyzva nedosažitelna
 

Borat

Člen
divím se jak takové banální úkoly mohli rozhodit tak dlouholetého hráče
FoE jako komunitní hra a žádná komunikace tady není... Komentuji to vždy pro "slabší hráče", co se v těch zmatcích ztratí. Mám je třeba v cechu a není jim pomoci. Prostě se tady plácají. (Nic si nikdy nepřečtou. Ještě netuší, že je tady nějaká komunikace.) Nejde tedy až tak o mě a nemusíte mě řešit. Ale jsem z toho sám popletený a naprdnutý, což ventiluji. Nedodělky a nedomyšlenosti, podle mě. (A opět, jede black friday. Několik dní jsem neviděl z farem ani diamant. Konto se mi potápí. Tady prostě běží okaté zaříznutí diamatů, když InnoGames potřebuje. Není to náhoda. Manipulace a šikana hráčů podvodnou hrou. Permanentní naprdnutost je na místě.)

Jen tak mimochodem. Intuitivně jsem to bral, že mi v minihře odpočítávají 1 úkol za den. Tak jsem si ve všech světech splnil 5-6 úkolů do foroty, že to má čas, třeba měsíc na splnění. Tady koukám jak jelen. Že to mám za ten 1 den mít komplet vše. Jsem v naprostém omylu, dělám nesmysly a jen pálím čas a zdroje pro nic. Zůstal jen vztek. :cool:
 
Naposledy upraveno:

Termi

Komentátor
24 hodinová výroba je ten nejmenší problém, K čemu by jinak bylo to dokonči všechny výroby zásob, že. Mě vytáčí to vyjednávání, prostě mě to nebaví, proto mám armádu, abych nikde nemusel vyjednávat, a tady mě do toho nekompromisně tlačí, nechápu proč? Všude jinde je většinou možnost volby, ale tady je vyjednávání skoro každý třetí úkol... prostě takhle už niky.
Jo, a ve finále koukám, že mě stejně tu axpedici donutí nakonec udělat celou..
Ak urobíš expedíciu hneď, ideálne na 4. lv, tak úlohy ohľadom vyjednávania sa "samé splnia". Budú hotové. Nebudeš musieť klikať.
 
Ja bych fakt chtel vedet, co by jsis Borate predstavoval..co by byl tvuj ideal ve hre. Jako me se taky rada veci nelibi,ale tohle uz neni normalni.
Podle me to nevis sam,takze prudis u vseho,ale uplne u vseho.

Asi kliknout a ziskat vse..me pripada. :)
 
Nedodělky a nedomyšlenosti, podle mě. (A opět, jede black friday. Několik dní jsem neviděl z farem ani diamant. Konto se mi potápí. Tady prostě běží okaté zaříznutí diamatů, když InnoGames potřebuje. Není to náhoda. Manipulace a šikana hráčů podvodnou hrou. Permanentní naprdnutost je na místě.)

Jen tak mimochodem. Intuitivně jsem to bral, že mi v minihře odpočítávají 1 úkol za den. Tak jsem si ve všech světech splnil 5-6 úkolů do foroty, že to má čas, třeba měsíc na splnění. Tady koukám jak jelen. Že to mám za ten 1 den mít komplet vše. Jsem v naprostém omylu, dělám nesmysly a jen pálím čas a zdroje pro nic. Zůstal jen vztek. :cool:
Co se týče black friday byl opravdu dost předražený a osobně jsem bral akorat 1 vilu mistokrale protože mi chyběla 1 zlata stříška :)

Co se týče farem tak to je bonus navic k zisku diamntu nemužeš to brat jako samozřejmost. (Hodně zaleží jake farmy maš jestli studnove nebo semena banka expedice frontenak ...... A ať je jakakoliv zaleží na tom jak moc ji máš rozvinout jestli maš dejme tomu 10 studanek tak se nemužeš divit že diamantu moc nedostaneš.)

A stale nechapu co při každe akci kritizuješ nějakou neznalost vždy je u eventu napsano jak dlouho trva a pokud jde o mechaniky vše se da zjistit klidně i dopředu stačí jen hledat.
Osobně hraju i betu ale poslední dobou kvuli časové naročnosti už si zjištuju novinky jen s BETA wiki .
 

erza scarlet

Dopisovatel
Za mě naprosto příšerný, otravný k ničemu event. Milé Inno, právě jste se prozradili, že vám každej už kašle na expedice a 5. level otvírají jen velké cechy. Popravdě potom, co se zredukovaly diamanty, tak sotva dojedu druhý level. Absolutně mě to nebaví. A tuhle blbost si taky můžete nechat. A kde se dají prosím VYPNOUT odměny z expedice? Obřadní ohen, kemmenové náměstí, terasovitá farma. Tenhle puzzlovej trash mi jen zadělává inventář
 

RomanS24

Člen
jako event pokdu to budem tak nazyvat nevypadá špatně, ale je pravdou že je spíš pro nás co jsme ve hře už nějakou dobu a nováček nebude mít tolik prostoru a času aby dal všechny ukoly,
jak píšou lidi vejš je pravda že to je jen podpurnej event aby lidi dělali expedky.
 

Dan 77

Veterán
Bádám, co to tam běží za nesmyslné odpočítávání. Cvak. Na splnění 32 úkolů jsou 3 dny. (Resp. "byly", probudil jsem se pozdě.) Cílem je tentokrát projet CE. Jak plno lidí nové hloupé CE nehraje, je zde motivace dát jednou za uherský rok aspoň 4. úroveň. Trénink na eventy, že se úkoly dají plnit "naráz" po 10-20 úkolech. Na 1 zapomenutý chrám je to tedy třeba projet komplet.

Eventy jsou otravné, aby si vzal jeden dovolenou. Tak je zde otravná minihra, aby jeden nevyšel ze cviku.

Hned mě zdrtilo, že mi to ignorovalo vyjednávání v CB. Protože jde o CE, přece. Musel jsem vyjednávat znovu v CE. Vyházej jednotky z kasáren. Už jsem se lekl, že budu muset stavět kasárna a čekat na vyrobení jednotek. Stačilo přitom rušit jednotky... Takže pěkná splácanina úkolů plná nedorozumění a chybějících nápověd.

Tady se radí, že splněním 4. úrovně CE je splněno a úkoly na CE se berou jako splněné. To přece neplatí, ne? Teď koukám na 8 bitev. To mám jít rabovat sousedy nebo drtit CB? Kde vzít 8 bitev, když si vyplácám CE.

Začal jsem, a zrovna mizím na hory, nebudu mít na FoE čas. Zase dělám totální kravinu dle povyku týmu FoE, viz 3. věta. Pokud nemám 3 dny v kuse, je to třeba celé ignorovat...

(Pokud snad hraji zcela jinou otravnou hru, než ostatní, tak mi vysvětlete, proč pravidelně vyhráváme CE s nějakými 25%. Koukám na 7 cechů, co dloubnou z donucení tak do 1. úrovně a víc je CE netankují. Abych překlápěl město na modrou armádu, jak FoE zlomyslně pískne, tak to jsem upad. Proto budu chrám hrůzy stavět 120 let.) :cool:
Tentokrát s Boratem kupodivu aspoň zčásti souhlasím (když pominu to, co uvedl na pravou míru už @d arvit - s tím souhlas).
- Za mě ta mini výzva není nic moc zajímavého, akorát něco jako další event (jenom kratší)...
- Pokud jde o jednotky, opravdu to psalo, že mám smazat jenotky z "kasáren". Zkusil jsem jednotky z Alcatrazu apod. a fungovalo to taky, takže nemusí být jen z kasáren. Je to nešťastně napsáno nebo přeloženo. ;)

FoE jako komunitní hra a žádná komunikace tady není... Komentuji to vždy pro "slabší hráče", co se v těch zmatcích ztratí. Mám je třeba v cechu a není jim pomoci. Prostě se tady plácají. (Nic si nikdy nepřečtou. Ještě netuší, že je tady nějaká komunikace.) Nejde tedy až tak o mě a nemusíte mě řešit. Ale jsem z toho sám popletený a naprdnutý, což ventiluji. Nedodělky a nedomyšlenosti, podle mě. (A opět, jede black friday. Několik dní jsem neviděl z farem ani diamant. Konto se mi potápí. Tady prostě běží okaté zaříznutí diamatů, když InnoGames potřebuje. Není to náhoda. Manipulace a šikana hráčů podvodnou hrou. Permanentní naprdnutost je na místě.)

Jen tak mimochodem. Intuitivně jsem to bral, že mi v minihře odpočítávají 1 úkol za den. Tak jsem si ve všech světech splnil 5-6 úkolů do foroty, že to má čas, třeba měsíc na splnění. Tady koukám jak jelen. Že to mám za ten 1 den mít komplet vše. Jsem v naprostém omylu, dělám nesmysly a jen pálím čas a zdroje pro nic. Zůstal jen vztek. :cool:
Ty jsi snad pozoroval, že by se ti po splnění 1 úkolu zresetovalo odpočítávání? ;) Zbytek tvojí zprávy komentovat by byla škoda slov...
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Inu, což? Propagace nových nepopulárních CE. Co raději zapracovat na popularitě CE, než to řešit minihrou?

1) Nově jsou zaříznuté diamanty. Staré CE bývaly záchranou konta. Tak to je pryč.

2) Staré CE měly docela promyšlené odměny a obtížnost bitev. Nově je to jak vygenerované strojovou inteligencí. Odměny o ničem. Možnosti odměn "bez možností". Druhá vlna armád je často jiná než první. Takový chyták. Dáte pěšáky a v druhé vlně je sejmou schované kanóny. Jeden podraz za druhým. Snaha hráče napálit z toho přímo čiší. Pět úrovní a ještě takové zdržování. Otrava. (K tomu samozřejmě 5. úroveň postavená na hlavu, co potřebuje přestavbu města na silnou modrou armádu a kolotoč nových budov, aby bylo z čeho stavět.)

3) Mám v CE nově zaříznuté zobrazování turnajů PvP. Nevíte kdy změna nastala a proč? (Technické problémy FoE?)

K čemu jsou vůbec dobré turnaje PvP? Jen zářez na bezvýznamném žebříčku? Čekal bych, že dostanu alespoň nějakou ikonku do profilu. Wiki vykládá, že jde o ty medaile. Pár bezvýznamných medailí? Co tady na odměnách za umístění přitlačit? Když tedy velkolepé změny CE...

Pokud jedu na výsledek v turnaji PvP (pro nic, k ničemu, jen pro zahnání nudy), tak se mi žebříček v CB otevírá po každé bitvě. V CE se dříve otevíral nějak divně. Patrně jen při změně pořadí. Teď se mi přestal zobrazovat zcela. Otravuje to. Musím ukončit CE a jít do radnice. A kupodivu, kliknout tady na žebříček je jen pro odvážné. Podle mě má FoE klasický problém se synchronizací, takže klikáte 10x na ikonku věže epochy a žebříček stále nelze zobrazit. Grr.

Navíc koukám na sousedy/přátele, co jedou 1500-1700 bitev za 20 mil. bodů. Úžasně demotivující. Změny CB jsou tady. Co přesně musím udělat, abych dal 1500 bitev v CB? Posila armády a suroviny cechu? Nebát se vyplácat tisíce surovin za předražené budovy? Aneb, snaha hráče vyšťavit z toho přímo čiší.

4) Neskutečně mě iritují hlášky týmu, že změny vychází z požadavků hráčů. Přitom je to tlak na placenou hru.
 

Caratic

Komentátor
Nu tedy píšu narychlo.. nakonec mi to nedalo a řekl jsem si ale jo, chrám mít-nemít...raději mít.
Tedy potvrzuju stačí udělat 4 kola expedice a odpadnou vyjednávání expedic. No alespoň ji už mám za sebou.
Obtížnost bych řekl značná. Během 48 hodin mít v 32 úkolech posazenou2x 24hod výrobu..no bez pomoci já řeknu lektvarů
(dokončení výrob)nejde. Nemyslím si, že je každý má v nadbytečném množství,spíš asi ne. Nu a poslední úkol
mě tedy docela překvapil, kde nějakých 50 minut před koncem rychle sehnat jednotky když město ještě není,
expedice dokončena, CB odměna náhodná+ oslabení slušné.. No tady jsem se trochu zapotil..
Ale je to:).

Závěr za mě. Pobavilo mě to víc než jsem čekal. Mnohem lepší než leckterý event a odměna přiměřená.
Když to nebude často proč ne. Jestli bude tato obtížnost i nadále a minihry mi budou cpány pod nos týdně..no tak
se budu rozhodovat podle odměn. Někdy si je zahraju, častěji vynechám.
Za mě tedy velká pochvala a díky.

(fakt to není pro slabá města)
 
Mám postavené dva zapomenuté chrámy a je to bomba. Tato akce se mi líbila, doufám, že se bude opakovat: Je to prostě možnost navíc a nikdo nikoho nenutí :)
 
Ale to nebude porad stejne, ze je to kvuli CE a ze to lidi nehraji. Asi ted byli ceny a ukoly orientovane na CE.
Odmeny za narocnost slusne dle me.
Spise co se tyka novacku nez hromadky,je pocet tech surek do pokladnice, to je dle me hodne,

Co se tyka tech hromadek..vzdy se jednalo o tusim 16/1 ukol 6 ,dalsi ukol 10/ x 8 h a 16 x 24 h. Takze staci mit 16 kovaru a zase to tak narocne na hromadky neni. Tusim jsem pouzil 2x8 hodinovku.
 

Dan 77

Veterán
Inu, což? Propagace nových nepopulárních CE. Co raději zapracovat na popularitě CE, než to řešit minihrou?
To je možná ten způsob, jak to chtěli propagovat. Původně jsem si říkal, že se na tu mini výzvu vykašlu, ale nakonec jsem jí skoro jedním vrzem dokončil. Sice tam byly odměny, které už převážně mám z 5. kola expedice, ale jo, odměny šly.
1) Nově jsou zaříznuté diamanty. Staré CE bývaly záchranou konta. Tak to je pryč.
To sis všiml brzo teda. :) Už je to tak asi půl roku, prostě od doby, co přšlo 5. kolo epedice. Diamanty už na konci 3. kola nejsou, teď už jsou jenom ve 4. kole.
2) Staré CE měly docela promyšlené odměny a obtížnost bitev. Nově je to jak vygenerované strojovou inteligencí. Odměny o ničem. Možnosti odměn "bez možností". Druhá vlna armád je často jiná než první. Takový chyták. Dáte pěšáky a v druhé vlně je sejmou schované kanóny. Jeden podraz za druhým. Snaha hráče napálit z toho přímo čiší. Pět úrovní a ještě takové zdržování. Otrava. (K tomu samozřejmě 5. úroveň postavená na hlavu, co potřebuje přestavbu města na silnou modrou armádu a kolotoč nových budov, aby bylo z čeho stavět.)
Jo holt musíš dávat pozor na to, co v těch obranách je, než si zvolíš útočnou kombinaci... Proto to má být výzva (i když se slušnými bonusy se to dá projet celé automatickou bitvou).
By mě zajímalo, co budeš psát, až bude v éře, kde už je letectvo - nedáš si pozor na to, že tam je třbea jediná letecká jednotka, dáš do útoku samé dělostřelectvo, a máš jistou prohru, ať už máš jakkoli vysoké bonusy... Děla si totiž ve většině případů na letecké jednotky nemůžou vůbec vystřelit.
K čemu jsou vůbec dobré turnaje PvP? Jen zářez na bezvýznamném žebříčku? Čekal bych, že dostanu alespoň nějakou ikonku do profilu. Wiki vykládá, že jde o ty medaile. Pár bezvýznamných medailí? Co tady na odměnách za umístění přitlačit? Když tedy velkolepé změny CE...
V tom s tebou souhlasím. PvP věže jsou užitečné maximálně pro aktivní začátečníky v době bronzové, železné atd., aby nasbírali trochu medailí na první rozšíření za medaile. Jinak jsou ty věže k ničemu.

No a chyby ve FoE hlač nejlépe rovnou na herní podporu, to je jistější.
 
Nahoru