Diskuze ke Dni sv. Patrika

Caratic

Komentátor
Ale jo, vlastně s tebou Borate souhlasím skoro ve všech bodech.

Mě nakoply minihry, ty mě bavily. nicméně jsem ani jedny nedokončil. Urychlení se musely používat jen s rozmyslem. Zbylo mi nakonec pouze jedno urychlení města. Ano celé (ta taktika) to je jen o tom, komu se podaří rychleji postavit víc měst a splnit víc úkolů pro postavení v lize. Právě minihry to schéma jak event hrát z návodů na youtube narušily. Do stříbrné mi scházely dvě města.
Jen pro obraz někdy před koncem mi tam vyskočil medailonek úspěchů 50ti měst. Takže jsem skončil asi 51-52. Samotného mě to překvapilo- kde jsem sehnal tolik času na takovou blbost? Možná je to fakt o tom, že si držím jen jedno město a ten čas se najde. Mít jich víc tak se u tohohle eventu zblázním a nic z toho.

Že diamanty nepoužiju jsem už byl rozhodnutý v samotném začátku eventu.

Počítač se mi nevařil, ale hra slušně bere paměť čím dál víc.

Mě se vždycky ukázalo okénko ve smyslu(nevím přesně): Došlo k chybě v přepočítávání hru je třeba restartovat. Samotná hra FOE se nerestartovala jen se vypla minihra a když jsem ji zapnul pokračovala bez problémů.

Nevím jestli tu toto forum na konci roku bude, ale v případě že jo a bude opět nějaká anketa o nejneoblíbenější event...je vybráno.
 

Borat

Člen
někdy před koncem mi tam vyskočil medailonek úspěchů 50ti měst
Ten mám ve všech světech také. 51/100. V nejmladším městě mám medaili 26/50. Takže to není za letošního Patrika, ale za několik let. Patrně...

(Víc světů jedu, protože zde byla reklama, aby se hrálo klidně víc světů. Pak jsem si nastudoval těžbu diamantů. Opět se doporučuje farmařit a živit přes víc světů hlavní svět. O to se snažím. Přece jenom se do víc světů poskládá víc studánek. Pak tady byla rada, neplašit tak Studánky, ale i Semenné banky... už je úspěšně jedu. Víc světů se dá jet dobře "přes kopírák". V jednom světě to promyslím a 4x naklikám to samé. Hloupé je ukliknutí. Třeba v Patrikovi se mi to párkrát vymstilo. Dobrá zpětná vazba. Jedno ukliknutí a je z toho zásadní zdržení.

Těch pár diamantů, co jsem měl, jsem klidně do Patrika pustil. Padalo hodně měny z příhod, ale v každém světě jinak. Aby mi Patrik nestál, tak jsem slabší města dorovnával k ostatním.

InnoGames podezírám, že těžbu diamantů manipuluje. Okaté je zaříznutí přísunu diamantů během eventů, kdy jsou třeba. Sleduji to každý event. Právě mám po eventu diamanty na nule už několikátý den a nikde ani ťuk, z celé farmy. Divné. Dva cechy mi jedou CB. Také ani diamant. Záhada. Nemohu vybírat města za diamanty. Což je dost velká komplikace.

Přitom běžně nejméně 50 diamantů denně chytnu. Spíš víc. Takže věřím na zmanipulovanou hru.)
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Fakt jsem nepochopil, jak to hrát na lepší výsledek? Jaká je taktika? (Taktiky, co tady byly kdysi, s posilovači a mini výzvami padly. Nyní je to jen o točení měst patrně za diamanty.) Napadá mě, že šlo hodně nakopávat správce slavností a správce loděnice a utrácet za časové skoky. S haldou diamantů bych to urychlil. Stříbrnou ligu si tak umím představit, ale zlatou? Na stříbrnou jsem téměř sahal i bez diamantů...

1) Úkol InnoGames byl splněn. Vytloukl jsem si diamanty a málem mával VISA kartou za tradiční velké nic.
2) Odměny byly vcelku o ničem. Na slušného Doktora z hor jsem nedosáhl. Mamutí Keltskou krčmu nemám kam postavit. Arcidruida strkám komplet starožitníkovi. Stromečky mi ve městě překáží, hodnotu nemají a blokují vyhledávání příhod. Nesnáším je. Plevel. Tak fajn, že vypuklo běsnění fialových stromečků.
3) Druhá mini výzva byl špatný vtip. Event skončil a propadlo mi plno posilovačů. Nebylo kdy je uplatnit. Přitom mít je na počátku eventu, tak by přišly vhod.
4) Posilovací klobouk fajn, obdoba měny události. Časový skok 2 hodiny. Drsné, jaké je to tady marné plácání časem. Dost jsem koukal, jak skok 2 hodiny nepřinesl také vůbec nic. Měl smysl jen v klíčových okamžicích. A ukončovač města 25% byl dobrý k čemu? Použil jsem tak jeden z deseti. A to jsem jich dostal sadu. Kdyby se daly spojovat, tak ano. Bral bych ukončení města "hned".
5) Před první mini výzvou jsem sahal po stříbrné lize. Pak do toho začali všichni s mini výzvou bušit a tím jsem se propadl do bronzové ligy, a nazdar. Za mě jsou mini výzvy podlost. Potřebují vyhradit si čas v konkrétní době. Je to teror a šikana hráče. Zrušil bych je za cenu jiného zdroje posilovačů. (Kde byly denní úkoly? Žádná odměna pro event... Nebo příhody mohly občas pustit klobouk.)
6) Snažil jsem se o Přechod pro zvířata, podle mě, ani v jednom světě mi nedopadl. Fláká se mi zlaté vylepšení a nemám ho jak využít.
7) Z inventáře mám jeden mamutí bordel, v kterém aby se prase vyznalo. Opět přistála další vlna bordelu. Navíc se tady pořád něco mění a je třeba ceny pořád spojovat a vybírat. Hnus, velebnosti. "Hrát si ve skladu." Výborný nápad InnoGames ve stylu otravovat a prudit hráče. Jo, Výběrová sada Patrika 2024 založila v inventáři už třetí místo, kam se řadí výběrové sady. InnoGames si tady dělá pořádky "podle svého" - prasečí chlív. (Budu muset najít nějaký nástroj, co mi pohotově ukáže, jaké budovy z toho bordelu mohu vůbec stavět.)
8) A když už máme za snahu tak "skvělé odměny", jaký je smysl vytvářet pro armády dvě hodnoty posílení? Nůžky se opět rozevírají. A proč? Nevidím v tom smysl. Snad jen aby bylo ve hře víc neúčelného chaosu. To vše pro 5. úroveň CE. A už tady bylo, že budou CE opět překopány a 5. úroveň se má šířit jak mor. Přitom jsou CE otravná a nudná záležitost. Ale musíme pro ně plašit s variantami posílení armád na nic.

9) Technická. Hraji i na slabších strojích. Mám třeba přetaktovaný C2D. Opět mi Patrik ukázal, jak event od InnoGames vydusí HW do maxima. (Kdysi jsem tady řešil kolapsy HW s každým eventem. Věčně přetížená paměť. Tak znovu.) Rozjel jsem ve 4 světech Patrika a procesor mi začal pískat, že hodlá shořet. Nakonec jsem to taktování musel o 20% ubrat, aby se mi kvůli FoE nekouřilo z procesoru. Pro plandající lodičky sem tam a stupidní dětskou grafiku. Děs.

Pak ovšem vypukla ve velkém sabotáž od InnoGames číslo dva, kdy Patrik ztrácel synchronizaci se serverem. Prostě jsem mohl klikat Patrika. Pak vyběhlo hlášení něco jako "chyba serveru, musíme Patrika znovu načíst". Pak se mi Patrik zjevil posunutý o pár mých kroků zpět. A babo raď, co jsem měl už naklikáno. Skvělý zmetek je to naše FoE. Hra potřebuje hlavně při eventech silný stroj. Opruz.
1) Tvůj problém, ale budovy tam byly dobré.
2) Copak zrovna TY už nepotřebuješ už žádná bojová %? Vždyť si tu stěžuješ na to, jak jsou těžké boje atd. :rolleyes: I Doktor lvl 1 je hodně dobrý a ty ostatní budovy jsou taky super. A příhody na silnicích tě nikam ve FoE fakt neposunou. :rolleyes: Ale je pravda, že ač jsou ty stromy na plochu dost efektivní, tak je jich dost, jsou malé a ještě je nutné je dávat přímo k silnici. A taky sežerou pak dost motivací.
3) Bylo, i kdyby třeba ke zlevnění až úplně posledního města, když ti docházely hrnce.
4) V tom souhlasím, to zlevnění postupu do další vesnice bylo v té ukončovací fázi k prakticky k ničemu...
5) Trochu přehnané vyjadřování, ale jinak souhlas...
6) Přechod pro zvířata je přece v eventu Divočina ne?!
7) Je fakt, že toho už je moc - základové budovy, vylepšení, různé druhy speciálních vylepšení a dílky na ně, výběrovky, velké výběrovky k jednomu typu eventu, dílky na malé doprovodné budovy... Za jeden event se ten inventář pořádně zasype. To je ale asi spíš pro nové hráče, aby nás dohnali, protože prokročilý hráč to buď všechno nepostaví a/nebo musí napřed něco zbourat. A ten nástroj se jmenuje FoE Helper, ten ti ukáže, co všechno můžeš spojit do jedné budovy, ovšem samo FoE ti to neukáže. :) :)
8) Jo je to trochu divný.
9) Asi starší mobil nebo počítač? Ale nároky na FoE aplikaci i na procesor se stále zvyšují, to je pravda.

Ten mám ve všech světech také. 51/100. V nejmladším městě mám medaili 26/50. Takže to není za letošního Patrika, ale za několik let. Patrně...
Jako všechna ocenění za eventy.
 

vasa.jedlicka

Komentátor
Je fakt, že toho už je moc
na tohle bude opravdu potřeba do budoucna nová featura.. aby při vyhledávání v invu to vyhledalo i budovu skrytou v nějaké výběrové sadě.. protože ty budovy jsou často ve 2-3 sadách a ještě nějaké samostatně a přitom ybch tu budovu vlastně postavil.. ale prodírat se 40 stránkami inventáře a ještě kontroloval každou sadu.. bleh
 

Dan 77

Veterán
Jo, prej mají v plánu omezit tupé klikání, zvýšit uživatelskou přívětivost... ale to dělají jen po více letech od doby, kdy to je potřeba - a to nikoli na zpětnou vazbu hráčů, ale až když je to samotné napadne (je zřejmé, že vývojáři tu hru nehrají).
 
Nahoru