Diskuze ke kulturní osadě feudálního Japonska

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3903

Host
Nene. Potřebuješ dostatečný počet surovin (jsou uvedené u každé budovy) + dostatek diplomacie z budov (ten měřič dole). Diamanty ti mohou odemknutí pouze urychlit, pokud něco z toho postrádáš. Jinak třeba nejsou.
 

DeletedUser3903

Host
Jinak mé poznámky - zítra večer odemykám s dostatkem surovin všechny zbývající úkoly a v závislosti na tom, jak moc se mi u toho bude chtít večer čekat (abych zadal produkci na ten poslední ukol), mám pozítří ráno, případně až pozítří odpoledne, osadu hotovou.

Obchodník je naprostá bomba. Vrátil jsem se do osad jen kvůli němu a je to tak overpowered budova, že hodlám stihnou co nejvíce kol, než to INNO nerfne. V prvním kole jsem si ho hned první den odemkl za diamanty (necelých 200 tuším). V druhém si, vzhledem ke zkušenostem, pohraji s časováním jestli to nepůjde i bez nich. Ale ten začátek je přeci jen pomalejší a obchodník znamená klidně 3 rozšíření hned první den osady, že se i ta diamantová investice vyplatí.
Navíc ty suroviny mu tam čekají hned od začátku osady, nikoli až od odemčení, takže se to vyplatí stihnout co nejdříve, ať nepropadnou.

Jinak, vůbec jsem nestavěl nástrojárnu - vše mi poskytl obchodník a měl jsem štěstí, že jsem nástroje nepotřeboval na výzkum. I to dokazuje sílu obchodníka. Zcela také ignoruji čajovny, panství mám jen jedno, není ani připojeno cestou. Mám ho čistě kvůli supportu populace. Svatyne šinto generuje více než dostatek mincí pro výrobu a 3 domy Shoin-zukuri vyplňují zbytek prostoru, z toho 2 vůbec nepotřebuji s ohledem na dostatek lidí, mohl bych je smazat.
 

DeletedUser3903

Host
Já měl první hotovou nakonec už ve středu večer, díky 4x výběru. Čili pohých 7 dní po začátku osady a to vše s minimálním výběrovým bonusem.
Nakonec jsem se rozhodl odemknout za diamanty obchodníka znovu. Celkově v tom není rozdíl, jestli ho odemknete o ten den dříve, na zlato stejně člověk dosáhne snadno tak jako tak. Ale pro ty, co mají diamanty k dispozici, to v praxi znamená 3 rozšíření hned hodinu po startu osady a další 3 následující den. A více jich člověk ani nepotřebuje.
A jelikož je začátek osady hodně pomalý (aby vás motivoval odemknout obchodníka), je to ohromný boost.
 

dudasek

Znalec
stihne se to zlato bez Dia?po předělání vikingů na to zlato už nedosáhnu a jsem naštvanej-naštěstí poslední osada na maximální Yggdrasil....co to předělali tápu ve zboží a neberu skoro žádné puzzle.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
japonci jdou stihnout na zlato bez dia, jenom se musíš připravit na první dva hrozně pomalý dny, než otevřeš obchodníka a rozjedeš vesničku
odhaduju, že otevření obchodníka hned na začátku za dia, ukrátí osadu tak o 4 dni

edit: hodně dělá rozjetí města první den a koupené všechny rozšíření druhý den, kdy se bez dia teprve plížíš k odemknutí obchodníka s představou že teprve další den to trochu rozjedeš ..

ale velmi příjemně mě překvapilo, že obchodník nemá reset CD s výběrem/odmítnutím nabídky (jako budovy) ale od začátku pevně daný - (jako denní)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3903

Host
Bez dia to jde i tak snadno, ale ten začátek je děsivý. Dle mně je to tak schválně aby se odemykal za dia.
Pro jeho odemčení potřebuješ 45 sóji. To jsou při produkci 8+8+4 téměř 2 dny. Dá se to srazit na něco méně než 1,5 dne když si nafarmíš mince a následně tam plácneš ty sójové farmy.
Jelikož ale časomíra u obchodníka běží od chvíle jeho odemčení, už si takto ztratil 1,5 dne surovin (cca 55ks = 4-5 rozšíření). A pak musíš znovu ubourat ty sójové farmy, začít hromadit mince a populaci a rozjíždíš se tak zase pomaleji.
Zdravý odhad urychlení osady ihned odemčeným obchodníkem bude dle mého 3-4 dny, v závislosti na tom, jak často se k tomu dostaneš, aby vše plynule navazovalo.
 

DeletedUser3903

Host
Rychlé aktualizace pro statistiku - zítra ráno/dopoledne dokončím druhou osadu. Strávený čas tedy bude přibližně 6d 12h.
 

DeletedUser16115

Host
Bukaji, máš nějaký tip k rozšíření? Vikingy jsem jel na +8, tedy 2 rozšíření od každého zboží.
 

DeletedUser3903

Host
Podle mně je třeba k rozšířením u japonců přistupovat úplně jinak. Když se podíváš na vikingy a japonce, tak dole jsou vždy tabulky s cenou rozšíření. Hned je vidět, že už to první, stojí 8x více než u vikingů. Je to dané přítomností obchodníka a dle mého, je špatným přístupem suroviny pro rozšíření vyrábět.
Zatímco u vikingů za 8h výrobu seker odemkneš 2 rozšíření, u sójy na stejný počet potřebuješ nechat výrobu běžet 24h! Cokoli dál už je úplně mimo.

Myslím že vzhledem k těm rychlým nárůstům ceny, je možné jít cestou pouze na 6 rozšíření a to v závislosti na tom, jaké suroviny ti první 2 dny obchodník nabídne. Primárně tedy odemykat výhradně za nástroje a zbroje. Já nyní měl první den u obchodníka i sóju, tak jsem to rozšíření za ni použil jako první, ale jinak používám jen ty poslední suroviny.
 

DeletedUser16115

Host
Souhlas, dospěl jsem ke zcela stejnému závěru. 6 rozšíření + obchodník. Díky.
 

dudasek

Znalec
už se těším-poslední 3 vikingy jsem zkazil,co šlo-nedostal jsem snad ani střípek mozaiky,ale zboží na konci kvanta a měďáků přehršel..to před úpravou jsem byl na suchu..,ale Yggdrasil už bude nabitej,takže to poslední utrpení už vydržím..a hurá na japčíky!
 

DeletedUser8622

Host
to je tedy divné..já mohl obchod otevřít až po splnění ůkolů..za žádné dia to nešlo otevřít..
stejně mám pocit,že hraji úplně jinou hru než ostatní..
 

DeletedUser12887

Host
To mají japonci tak málo zvláštních budov, že je první odemčenou svatyně šintó a tatáž svatyně šintó (aka svatyně shinto aka chrám shinto) je jako odměna za dokončenou osoadu?
Tak sice to sem nepatří, ale vzhledem k tomu, že tam vždycky valcili a utiskovali poddane jim tam toho moc nezbylo.

Z novodobé historie je pěkný sinkanzen, saporo, kapitulace na USS Missouri a ještě pár míst krásných tam určitě bude.
 

DeletedUser14705

Host
Podle mně je třeba k rozšířením u japonců přistupovat úplně jinak.

To jo, jedno rozšíření mě u Japonců stojí skoro stejně, jako všechny použitá rozšíření u Vikingů. ;)
Kupovat parcely za surky od obchodníka je dobrý nápad, musí ti je ale taky nabídnout, já mám teď 2. den 100 ks sóji a zbytek nula. Naštěstí mi padl bonus 1. den, tak jsem hned zařídil obchodníka, ... a tam mi padl 2. den další bonus na soju. :D
Má ten bonus u obchodníka být taky, nebo je to chyba?

Všechno je to ale o náhodě, mě první 2 vesnice padly bonusy jen jednou za celu stavbu vesnice, což při cca 100 výběrech neodpovídá těm 3 / 4,5%, ve třetí vesnici se to ale vše vyrovnalo. Na začátku se to fakt dá dávat s prstem v nose, ale v závěru to bude závislé právě na tom, jak to bude padat do karet, když nepadne bonus a obchodník bude dávat špatné suroviny, tak se pod 8 dní dostanete těžko, když si budete muset skoro všechny potřebné suroviny sami vyrobit a rozšíření si koupíte taky až si ty surky sami odemknete a vyrobíte. Minulou vesnici jsem nástroje dostal od obchodníka jen jednou, každý den tam ale byla soja a štětce.

Rozšíření taky skoupím za těch 8 surovin a někdy i další, když přijde bonus zbytečně a mám pak suroviny navíc, ... v závěru stavby vesnice to ale už moc znát není.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Jo japonci se jim hodně povedli už jedu 3 osadu a pruměrně mi osada trva týden za pouzitim diamantu k odemčeni obchodnika v prvnich 10 minutach osady.
Jinak k odměnam ve vikingech byl ygrdrasil cos je vzhledem k bonusum lepsi jak ta japonská budova ale zas na 2 stranu ta casova stavba runovy kamen vs nekonecne dojo se zas priklanim co se prakticnosti tyce k japoncum krom vice zbozi bodu dela to dojo i 1 jednotku s vaseho veku (jestli jsem ho dobre pochopil vic zjistim tak za 3 tydny kdy odhaduju ze dokoncim 5 japonce a tedy i 5 levl doja)
1jednotka s kazde takove budovy predstavuje vpodstate minialkatraz s dalsima vyhodama.
Ale to je jen muj nazor treba ma na to nekdo i negativni nazor.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
co předělali vikingy už jsem nedokázal získat jediný střípek na runový kámen-blbě jsem si značil poznámky(zboží +100),špatné načasování...jsem rád,že "Ygráček" je komplet na "zimu" můžu zapomenout(stihnout to n střípky R.kamene nevim nevim a 50fp mi za nervy nestojí)

obchodník u Japek je fajn-jen jsem ho neodemkl hned,ale až asi 2,3den,což je tak 30¨/90zboží v mínusu..*4 mi tuším padl jen jednou a to smažím poctivě po 8-mi hodinách...los mi nasadil kvanta zbroje na odemknutí výzkumu-doufám,že to vůbec-ač hraju dost aktivně-vůbec stihnu..kupodivu krom 1-2 dne produkuji dostatek zlata na výrobu,obchodník mě občas s vyjednáváním potrápí,ale není zase tak drahý,jako domorodci v expedici...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru