Diskuze o novém centru zpráv

Ahoj, existuje možnost, aby se na desktopu zobrazovaly bubliny s právě došlou zprávou, podobně jako je to na mobilní aplikaci???
(resp. podobně jako to má třeba i Outlook :) )
 

Dan 77

Veterán
Ne, zatím nic takového není a ani nic takového nechci.
Stačí, že to už zbytečně dráždivě a otravně bliká. (A to i když nepřišla nová zpráva, stačí, že když jsem si nepřečetl oznámení FoE, než jsem zavřel centrum zpráv. :D )
 

Anti Bílý

Psavec
Mám jít teda na beta server, abych se dozvěděl, co to ty "Zprávy vedení cechu" jsou, nebo mám zítra prostě bádat ?

edit: ahá, tady nade mnou už se píše "zprávy jen pro vedení cechu". To už dává smysl navíc..
 

Dan 77

Veterán
Jo už to chtělo buď oznámit, nebo zavést do hry (nevím, co mělo zpoždění, asi to druhé). Přitom v oznámeních o aktualizacích 1.195-197 se už vyskytoval pojem "administrátorská sekce", tj. něco, co ještě ani nebylo ve hře a bylo to jen na Betě. Trošku je v tom chaos...

K funkci jako takové se vyjádřím později, až zjistím(e), jestli to k něčemu v praxi bude.
 

KallEll83

Nováček
Špatný špatný špatný
- z ničeho nic se mě tam objevil cely cech (nepřišlo se na to jak se to stalo)
- Cech má víc velitelský vláken z různými lidmi (Cb, cvc, hlavní velitelské vlákna) Proč nemůžu si libovolně přidávat jednotlivé členy které chci?
- Na co je potom záložka admin jako myslíte si že budeme mít milion vláken pro těch par přesně určených členů
- Proč chodí upozornění!!!!!na mobil když cokoliv, kdokoliv na píše do toho vlákna (nejde vypnout)
 

Dan 77

Veterán
Založili jsme si zkušební vlákno, abychom v praxi zjistili, jak to funguje, a jestli v tom bude pro nás nějaká přidaná hodnota. Není, a hlavně zase je to šité horkou jehlou.

1)
Zkušební vlákno založené pro vedení cechu (tj. pro několik lidí) se po nějakém čase zničehonic rozšíří na všechny členy cechu! :D Nevím, čím se to způsobilo, nějaká chyba ve hře. Prostě nejdřív jsou tam správní příjemci a pak je tam najednou celý cech, mezitím se s vláknem nic nedělalo kromě postnutí druhé zprávy do ní a dodatečné editace. Pak jsem založil druhé testovací vlákno a za stejných podmínek se tohle na cechovní zprávu už nepřeonačilo. Obě tato vlákna mají na sobě stále symbol šerifské hvězdy (ačkoli každá má jinou skupinu příjemců).

2) Nám to přijde jako funkce k ničemu - ve vedení cechu bývá jen málo členů cechu, to si můžou vždycky založit/upravit skupinové vlákno v sekci "Společenské". Takové vlákno dávno používáme, není v tom rozdíl, akorát se seznam členů vedení aktualizuje jen automaticky (což mi nepřijde v některých případech úplně praktické, stejně jako ve vláknech pro celý cech to není vždy praktické). A myslím, že vlákno určené přímo pro vedení je i lepší odděleně v sociální sekci, protože vlákno si stačí dát mezi oblíbené (takže je snadno dohledatelné) a často jsou potřeba uzavřená vlákna jen pro několik lidí i za jinými účely, takže jich vedení cechu a dokonce někdy i řadový člen stejně používá více paralelně.

3) Sjednoťte terminologii. V oprávněních cechu není žádný "administrátor", ale "vůdce". Za adekvátnější termín ale považuju a navrhuju ten novější (administrátor), originál v angličtině je teda "Leader".

4) Sjednoťte informace, které nám podáváte! Pro srovnání:
Z oznámení:
"...vedení cechu..." (a to je???)
"...administrátorů cechu..." (a to je???)
"...Z pozice zakladatele, vůdce nebo moderátora cechu..." (opravdu do toho patří i moderátoři? viz screen v dalším spoileru níže...)
1612973597328.png
Jak to teda je? Proč tam je teda ta šerifská hvězda, která označuje členy s právy "Vůdce"?
Pokud jsou do toho zahrnuti i moderátoři, proč se na takovou důležitou věc neupozorní přímo ve hře? Ne že bychom oprávnění "Moderátor fóra" rozdávali, ale jinde třeba můžou a mělo by to být ve hře hned transparentní. Nemluvě o tom, že cechovní fórum ani oprávnění "Moderátor" zatím nemá žádnou přímou souvislost s centrem zpráv.




K vylepšení zpráv označených jako "důležité":
1)
Tyto změny považuju za dobré. Ta první (množství důležitých vláken) sice u nás není potřeba, ale ta druhá (způsob mazání zpráv z důležitých vláken) se může občas hodit.
2) Bohužel zase jsou informace ve hře nebo v oznámení zavádějící (předpokládám, že jako obvykle v oznámení, ale těžko říct):
Z oznámení:
"Dále jsme u důležitých konverzací zavedli automatické mazání, aby se ukládalo jen posledních 500 nejnovějších zpráv. Zprávy překračující tento limit budou po 60 dnech smazány. Tímto se vždy rychle a jednoduše dostanete jen k těm opravdu důležitým a aktuálním informacím!"
1612973978892.png
Ale obojí přece znamená něco úplně jiného! Aspoň jak to vyzní, tak teda z oznámení bych to nepochopil správně.
Automatické mazání po 60 dnech platí u všech konverzací, ne? Nebo se dočasně nepromazávaly vůbec? Rozdíl tedy bude v tom, že v důležitých konverzacích zůstane vždy vidět posledních 500 zpráv (a tím se případná dlouho nepoužívaná cechovní konverzace také nikdy nesmaže). Ale z oznámení to vyzní tak, že běžné konverzace se nepromazávají vůbec a že jen v důležitých promazávání probíhá, aby byly přehlednější, což není pravda.
3) Dotaz: Jak budou ovlivněny servery, budou stíhat zobrazovat a ukládat zprávy? Už teď se dlouhodobě nestíhají zprávy občas zobrazovat (je potřeba minimálně jednou opustil konverzaci nebo celé centrum zpráv, až pak se nová zpráva v dané konverzaci objeví).
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Proč nemůžu si libovolně přidávat jednotlivé členy které chci?
Takové námitky byly už před půl rokem tady i na Betě, a bez účinku no...
- Na co je potom záložka admin jako myslíte si že budeme mít milion vláken pro těch par přesně určených členů
Naštěstí pro tenhle paskvil není samostatná záložka, ale je to jen možnost při zakládání vlákna (něco jako uzamknutí odpovědí a zlatý růžek k označení důležitého vlákna).
- Proč chodí upozornění!!!!!na mobil když cokoliv, kdokoliv na píše do toho vlákna (nejde vypnout)
Jo na to už tu taky byly stížnosti před půl rokem :) :) Njn
 

KallEll83

Nováček
Jestli jste trochu soudný tak to okamžitě zrušte!!! tomu nepomůže ani aktualizace to se musí celý znovu překopat. Potencionál to má dobrý, ale tohle je strašný paskvil, jen to tam dělá bordel. Omlouvám se jsem trochu vytočený, když jste neopravili půl roku staré chyby!!
 
Nahoru