Diskuze o novém stromu výzkumu

DeletedUser3903

Host
No jo. Já pamatuji dobu, kdy tam byl výzkum jen po koloniál. Od té doby se jen přidávaly doby a nešáhlo se na to. Takže OK změna.
 

Dan 77

Veterán
No jo. Já pamatuji dobu, kdy tam byl výzkum jen po koloniál. Od té doby se jen přidávaly doby a nešáhlo se na to. Takže OK změna.
Jj a původně hra končila pozdním středověkem. Toho rolovaní bylo už i tehdy zapotřebí příliš, natož teď.
to ano ale takhle barevně se mi vůbec nelíbí a hlavně připomíná strom výzkumu v Elvenaru takže už to ne ní FoE...
Přesně. Čili budeme muset opakovat zpětnou vazbu, která už ale na Betě zazněla mnohokrát:
Možnost srolování ér super!
Počitadlo super!
Zvýraznění a zlatá karta suprová zpřehlednění!
Velký obrázek super!
ALE barevně je to fakt hodně přesvětlený...
 

JTrucker

Turista
No, predpokladam, ze to bude v tom stadiu, v jakem je to na bete.
Takze za mne OBROVSKE MINUS. Podle mne zcela plytvani programatorskou energii, kde vyrobili (dle mne zcela zbytecne) novou krasnou grafiku, ale stale NENAPROGRAMOVALI tu nejhlavnejsi a nejdulezitejsi funkci pro strom vyzkumu. A to, aby bylo mozno vkladat body vyzkumu primo z inventare jako u velkolepek. A kdyz uz tedy ne (coz by bylo uplne nejlepsi) napsat cislo jak je to u velkolepek ted, tak alespon tak, jak to bylo u velkolepek "v minule verzi", kterazto funkce ve FoE uz existuje dostatecne dlouho - naklikat to aspon po desitkach primo z inventare.
Vite jaka je to silena otrava vlozit do vyzkumu 10 bodu, kliknout na +, vybrat z inventare balicek 10 bodu, zavrit inventar, vlozit 10 bodu do vyzkumu a opakovat.. ad nauseam.
A to je prosim ta lepsi verze - na PC... Na mobilu je tato cinnost jeste stokrat horsi. Tlacitko + u zasobniku bodu totiz nenabidne balicky v inventari. jen nakup za mince ci diamanty. takze na mobilu to je: Otevrit vyzkum -> vlozit 10 bodu ze zasobniku -> zavrit vyzkum -> otevrit inventar -> najit balicky bodu -> vybrat balicek bodu -> zavrit inventar -> otevrit vyzkum -> vlozit body... opakovat ne ad nauseam, ale az k pozvraceni.
Tomu rikate zlepseni?
Grafika krasna, ale zcela zbytecna - neprida na hratelnosti, jen na vizualnim apealu.
Funkcnost NULOVA, nezlepsena...
Takze zcela zbytecny vizualni update, ktery by byl naprosto bozi, kdyby byl spojeny taky s funkcnim updatem. Coz se ovsem nestalo. Takze si nekdo namastil kapsu za splneny projekt, ktery ale nic nepridal na hratelnosti. Uzasne. Dekuji mnohokrat..

Pokud bude toto vyreseno, nez to pujde na live (o cemz pochybuji, protoze na bete je to stale takto spatne, pro jistotu jsem to kontroloval ted prave), tak v tom pripade se omlouvam, V opacnem pripade - jak rikam, obrovske minus.
 

Joxer

Psavec
Vite jaka je to silena otrava vlozit do vyzkumu 10 bodu, kliknout na +, vybrat z inventare balicek 10 bodu, zavrit inventar, vlozit 10 bodu do vyzkumu a opakovat..
Otevřeš inventář a naklikáš do lišty 100 bodů ne 10. Pokud to děláš takhle po 10 a zavřeš,tak se nedivim, že tě výzkum nebaví.;)
Jinak souhlasím s příspěvky výše. Vše super ale ta světlost nic moc. Tam by to chtělo dopracovat a pak palec nahoru :cool:
 

Mrtvejmagor

Veterán
Otevřeš inventář a naklikáš do lišty 100 bodů ne 10. Pokud to děláš takhle po 10 a zavřeš,tak se nedivim, že tě výzkum nebaví.;)
Do listy se dá naklikat jen 10 bodů (nebo 2+2+5+10 - a to přesně v tomhle pořadí)
100 bodů ti to dovolí sebrat (přejetí kurzorem po výrobních budovách) a 999 + ti to dovolí dát když vybereš výběr za 5 dia
 

Svatej

Legenda
Do listy se dá naklikat jen 10 bodů (nebo 2+2+5+10 - a to přesně v tomhle pořadí)
100 bodů ti to dovolí sebrat (přejetí kurzorem po výrobních budovách) a 999 + ti to dovolí dát když vybereš výběr za 5 dia
Jo, ale když vyšla Marsovka, tak mi ani těch 999 nestačilo na to abych vcelej výzkum prošel za den. Vlastně to stačilo tak na 3 výzkumy a zbytek jsem musel klikat ručně z inventáře a BYL to opruz. ;) V tom s jtruckerem souhlasim.
 

JTrucker

Turista
Do listy se dá naklikat jen 10 bodů (nebo 2+2+5+10 - a to přesně v tomhle pořadí)
Takto 19 bodu je maximum co jde nakliknout v liste nakupu (+ vedle te listy)
Ted jsem overil ze opravdu jde v inventari naklikat az do stovky. Jenze to zase musis neustale vylizat z vyzkumu do inventare a zpet... (lista + je dostupna primo z vyzkumu) takze v konecnem vysledku to vyjde casove asi tak nastejno... Udelat 5x19 pres + nebo jednou vylizt z vyzkumu, jit do inventare, naklikat 10x10 a jit zase zpet do vyzkumu.
Ale to vse jsou uplne zbytecne kroky a uplne zbytecna snaha obejit nesmysl ve hre, ktery mel byt uz davno preprogramovan (Bylo by jen logicke, kdyby na uprave vyzkumu zacala Inno pracovat v dobe, kdy na live vypustili tu predchozi verzi velkolepek = naklikani po 10 bodech).
Takze si i nadale stojim za tim, ze toto vizualni zlepseni vyzkumu, jakkoli muze byt krasne, je zcela zbytecne, kdyz neni doprovazeno funkcnim zlepsenim vyzkumu, a to jednoduse neni.

A pritom by to bylo tak jednoduchy. Ta mechanika uz ve hre je - u velkolepek. A tak by nemel byt neprekonatelny problem tu mechaniku prekopirovat z podprogramu velkolepek do podprogramu vyzkum... A ano chapu, ze to neni takto jednoduchy. Ale zaroven taky vim, ze to neni neprekonatelny problem... takze tak, no...
 
Naposledy upraveno:
Typická ukázka činnosti pro vykázání činnosti. Díky. Zatímco by třeba bylo možné změnit způsob sklizně FB do balíčku a inventáře anebo x dalších věcí, tak je něco tak naprosto nepodstatného. Ale zpět k tématu jako takovému. Zatímco v současné době vše působí tak nějak sourodým dojmem, při pohledu na novou verzi se nemůžu ubránit dojmu, že někdo poprvé viděl veškerá menu a ikony v operačním systému Windows 10 a ten chaos se mu zalíbil. Ostatně povšimněme si zpětné šipky u nápisu Iron Age v rámci vývojového stromu. Povšimněme si šipek u malé tabulky New in this age. Otazníků, malých ikon dekorací, kulturních budov etc. Zcela otřesná je fajfka značící dokončený výzkum, z té jsem se vážně osypal. Je to nehotové cosi, co bych neukázal šéfovi ani jako návrh, natož abych to prezentoval veřejně:eek:. Jestliže se vývojáři chlubí ,,úžasnou mozaikou" a mají v rámci stromu nové šipky mezi jednotlivými výzkumy, asi by se měli rozhodnout, co chtějí. Jestli bude ta ,,úžasná mozaika" jenom wallpaper, anebo jestli v duchu šipek mezi výzkumy půjdou u ostatních prvků. Tj. zjednodušení a eventuálně i méně barviček ve výzkumném stromu. Fakt nějaká dotažená změna, ne dort od pejska a kočičky. Ale zase jsem rád, že to není další cechovní ,,cosi" :cool:.
 
Naposledy upraveno:

Tomas 0482

Psavec
Přepracování výzkumu je skvělé a líbí se mi to. Sbalení epoch, celistvý obrázek a přepracování stromu je fakt pěkný, ale jako mínus vidím světlou barvu celého výzkumu. Na noční hraní pěkně na prd. :confused:

A jak psali ostatní výše. Nechápu, proč jste to nespojili i s funkčním updatem a nepřidali funci, dávat body rovnou z invu, jako je tomu u velkolepek.
Celý update jde tímhle do kopru, je absolutně k ničemu a má jen estetický dojem. Přitom funkce už je ve hře naprogramovaná, ať už jako starý systém ve VB nebo ten nový. Stačilo to jen implementovat. Je to škoda, protože to mělo potenciál, a pak to jednou banální věcí vývojáři zazdí.

Doufám, že dojde ještě k přepracování
 

Dědeq

Znalec
+ Srolování výzkumu, abych nemusel rolovat na konec stylem cvičeného hlodavce. Super.
+ Tapeta přechodu mezi érami, hezký artwork.
? Jestlipak se opět NEdozvím např. u výzkumu "Podvodní doprava", který odemyká "Vylepšit na oceánský terminál", k čemu mi ten výzkum vlastně bude? Bylo by fajn, kdyby součástí updatu byla i další praktická vylepšení, ne jen to jedno.
? Jestli opět nepůjde vkládat body z inventáře, což, jak zmíněno výše, asi nepůjde, tak body dolů. Viz předchozí bod.
- Esteticky se mi to, bohužel, moc nelíbí, starý strom se mi zdá hezčí.

Suma sumárum, pořád je praktických problémů k řešení víc, než estetických. Třeba sekání a neaktualizování mapy v CB, stále chybějící výpis akcí atd. Zkusil bych se soustředit nejprve na ně.
 

d arvit

Odborník
za mě je to úplně zbytečná práce, nejvíc se mi na tom líbí ta tapeta přechodu
ale pro já jako koncový hráč do výzkumu lezu jednou za rok a na to to klidně projedu postaru, hráči v průběhu výzkumu to stejně i ted hodí rovnou do jejich aktuální doby a ten kus dopředu nebo dozadu si taky můžou ,,odklikat jako ted..
taky bych víc uvítal z praktického hlediska fungování fb jako u budov a soustředění se na aktuálnější věci např. ladění bitevek
 

DeletedUser16164

Host
Docela mě překvapila změna výzkumného stromu. Myslím, že je to jen o zvyku.
Pozitiva změn:
je možnost schovat éry, není proto potřeba skrolovát jako blázen.
Je dobré vidět co nás čeká nového v dané době, narážím hlavně na ukázání VB z dané doby.
Počet výzkumu, které chybí. Nedělám všechny a občas kvůli eventu hledám co nemám. Tohle to výrazně zjednoduší.

Negativní změny:
Přehlednost

Návrhy:
Rád bych přidal k počtu výzkumů počet fb, který je potřeba dodat (celkem). Místa je tam dost a přehlednost by to změnit nemělo.
A zvětšil bych ikonky jednotlivých výzkumů, to by mohlo pomocí v celkové přehlednosti.
 

DeletedUser16021

Host
Děs. V dnešní době..... A opět použití "neviditelných" čísel na nevhodném pozadí. Předtím nečitelná výrazná červená a teď zase zvýrazňovač světle zelená, bije do očí že to ani nepřečtu. To je problém použít normální černou. U mě teda palec dolů . Roztažené éry mi nevadili. Úhel pohledu. Určitě to šlo udělat mnohem lépe, při jejich zkušenostech.
 
Nahoru