Diskuze o spojování sousedství

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
Petr 1st: Máš pravdu,a o tom bych se nikdy nepřel,že systém přiřazování nefunguje optimálně. Zavádět v takovém případě restrikce pro silné hráče mi přijde stejně efektivní,jako mejt okna cihlou. Jednodušší by bylo zařídit,aby k tomu nedocházelo. Umím si ale představit,jak potom ti slabší hráči budou nadávat,že nemají suroviny na trhu, protože budou mezi svými a tudíž ještě pomalejší.
trochu ucty by to chtelo
V tom ti dávám za pravdu,ale je to dvojsečný meč. Pokud by tvůj předpísař psal v podobném duchu jako třeba teď ty,ani by mi nenapadlo mu odpovídat tak,jak jsem odpověděl. Pokud si přečteš jeho příspěvky,možná ti přijdou minimálně stejně útočné,jako moje odpovědi. Prostě na hrubý pytel, hrubá záplata,anebo ještě lépe roztrhat a vyhodit :D
 

DeletedUser13805

Host
Umím si ale představit,jak potom ti slabší hráči budou nadávat,že nemají suroviny na trhu, protože budou mezi svými a tudíž ještě pomalejší.

V tom ti dávám za pravdu,ale je to dvojsečný meč. Pokud by tvůj předpísař psal v podobném duchu jako třeba teď ty,ani by mi nenapadlo mu odpovídat tak,jak jsem odpověděl. Pokud si přečteš jeho příspěvky,možná ti přijdou minimálně stejně útočné,jako moje odpovědi. Prostě na hrubý pytel, hrubá záplata,anebo ještě lépe roztrhat a vyhodit :D[/QUOTE]

Umím si ale představit,jak potom ti slabší hráči budou nadávat,že nemají suroviny na trhu, protože budou mezi svými a tudíž ještě pomalejší.

V tom ti dávám za pravdu,ale je to dvojsečný meč. Pokud by tvůj předpísař psal v podobném duchu jako třeba teď ty,ani by mi nenapadlo mu odpovídat tak,jak jsem odpověděl. Pokud si přečteš jeho příspěvky,možná ti přijdou minimálně stejně útočné,jako moje odpovědi. Prostě na hrubý pytel, hrubá záplata,anebo ještě lépe roztrhat a vyhodit :D
[/QUOTE]

Tak by to malo byt , a tak to aj bolo medzi rovnymi susedmi som nemal ziadny problem a slabsich som neraboval lebo sa na taku uroven neponizujem.Treba rabovat sebe rovnych ale to ty zrejme nedokazes len slabsich ked taketo ciny obhajujes.Vravis ze 40 rokov vies citat ale zrejme si nedokazes uvedomit co citas , pretoze ja som nijak neutocil povodnou spravou a ty si ma nazval lamou.Takze ti odporucam najprv sa pozriet na seba a az potom sudit druhych.

Vy zlý,bohatí a ošklivý jste mi prorazili obranu a dokonce jste si dovolili mě vyrabovat. Já sem teď moc nazlobíčkovanej, takže změňte pravidla tak aby vyhovali mě.:eek: Kde se tihle ubrečený lidi berou? :)

Ide mi len o spravodlivost.Podla mna bol kazdy hrac ktory je teraz v pokrocilejsich dobach rabovany silnejsimi a dokazal sa s tymi zmierit alebo sa s tym popasovat ale velka cast hracov hrat prestala.Ti co sa stym popasovali teraz robia to iste tym slabsim alebo cest vynimkam rabuju len seberovnych v ramci fair play.Cize kolobeh stale pokracuje a vela hracov prestava hrat vdaka Vam neferovym hracom.Preco iny dokazu nerabovat slabsich?pretoze hraju cistu hru , nepotrebuju sa vyvysovat na slabsich.V podstate ste skodcovia tejto hry vdaka ktorym INNO prichadza o potencionalnych kupcov diamantov.

/ Příspěvky sloučeny. Prosím používej příště tlačítko Upravit. carameels
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7728

Host
Z diskuze je telenovela s filozofickými zamyšleními, která se pravidelně opakuje (v TV seriály a filmy opakují hlavně v létě a o Vánocích na každém kanálu aspoň jednou za 2 roky) ;-) Grafomanův ráj ;-) Závěr je neskutečně podobný reálu - ptej se, uč se, čti, přizpůsob se, ale ve hře můžeš i zkoušet, blbnout (na rozdíl od života i několikrát, btw.Stanford Prison Experiment). Pokud se něco nelíbí - protestuj, organizuj protesty, petice, přímo komunikuj s IG. Naskočit do rozjetého vlaku je těžké (jednotlivé světy A-E), ale dá se to, a někteří stíhají i všechny světy a začali později!! Slzy a/nebo řev málokdy pomohly, ale v jižních zemích je to místní folklór na pohřbech (někdy i placený) a tady směšné nebo smutné ;-)

Dle průzkumu EU umí číst skoro 100% lidí, ale jen 60-70% pochopí text, a z nich jen necelých 10% dokáže v praxi využít přečtené poznatky...digitální demence je na vzestupu ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13805

Host
A to,že něčemu dáš nálepku "zákeřný styl hry" ukazuje jen tvou neschopnost postavit se problému a vyřešit ho.[/QUOTE]

A toto nie je postavenie sa problemu?ze tu vypisujem aby sa s tym nieco robilo , myslim si ze tu vypisujem lebo nemam nic ine na praci?Myslis si ze som to inym sposobom neskusal?Ked v inych hrach take pravidlo existuje , preco by nemohlo aj tu?Ja sa to snazim vyriesit diplomaciou a nie agresiou ze sa necham rabovat a potom to iste budem robit slabsim co som aj mohol ale nerobil som to lebo to nie je spravodlive , tebe je vsak toto slovo cudzie takze sa tu asi aj zbytocne namaham.
 

DeletedUser3139

Host
Vy zlý,bohatí a ošklivý jste mi prorazili obranu a dokonce jste si dovolili mě vyrabovat. Já sem teď moc nazlobíčkovanej, takže změňte pravidla tak aby vyhovali mě.:eek: Kde se tihle ubrečený lidi berou? :)
TY NEVÍŠ, KDE SE BEROU? Nezapomínej na to, že jseš v Česku! Ještě štěstí, že INNO naši oblast neberou zas až tak vážně, protože jsme pro ně mrňavej a tudíž celkem nezajímavej trh. :oops:
Kdyby všichni (nebo alespoň většina) uplakánků místo pláče na fóru začala makat na svém městě, tak by to bylo taky drobet jinak.
Ale ještě jednou (asi po sté!), opakuji speciálně pro ty plačící:
1. Tvoje army je nesmrtelná, takže nemáš žádné ztráty. Já získám jen body.
2. Když včas vybereš výrobu, tak tě nejde vyrabovat. Já nezískám nic.
3. Pokud postavíš VS na nějakou vyšší úroveň, tak tě přeprat je taky složitější. Je fakt, že to budování sám určitě nedáš, je potřeba být ve fungujícím cechu, kde si hráči navzájem pomáhají.
4. Pokud tu pláčeš, tak to je jako by sis podal kolkovanou žádost v 6ti kopiích, aby ti, co ještě k tobě nechodí rabovat, tak zaskočili. I já se teď zajdu kouknout, jestli někoho z plačících nemám v sousedech. :p
Z toho vyplývá, že pokud jseš vyrabován, je to pouze a jenom na tobě a nikom jiném.
A pokud by mi tu někdo chtěl oponovat, že chodí do práce a tudíž nemůže být u bedny včas, tak vězte, že tohle INNO opravdu nezajímá a hru prioritně vyrobilo pro nás, co do práce nechodíme, hrajeme z terasy svého hotýlku v Oahu na Hawaii a pro nepředvídané nepřítomnosti tam sedí několik domorodek, které ochotně zaskočí. ;)

A to,že něčemu dáš nálepku "zákeřný styl hry" ukazuje jen tvou neschopnost postavit se problému a vyřešit ho.

A toto nie je postavenie sa problemu?ze tu vypisujem aby sa s tym nieco robilo , myslim si ze tu vypisujem lebo nemam nic ine na praci?Myslis si ze som to inym sposobom neskusal?Ked v inych hrach take pravidlo existuje , preco by nemohlo aj tu?Ja sa to snazim vyriesit diplomaciou a nie agresiou ze sa necham rabovat a potom to iste budem robit slabsim co som aj mohol ale nerobil som to lebo to nie je spravodlive , tebe je vsak toto slovo cudzie takze sa tu asi aj zbytocne namaham.[/QUOTE]
V závěru máš na 200% pravdu. Opravdu se asi namáháš zbytečně! :p
To, co ty považuješ za problém, to zase plno dalších považuje za normální. Kdo nastavuje pravidla hry? INNO! Víš určitě že potřebují, abys jim radil? Nevíš! Že to existuje v jiných hrách? To ještě neznamená, že by museli otrocky okopírovat! A víš, že si opravdu myslím, že tu pláčeš jen proto, že máš problém hrát podle nastavených pravidel a chceš si nechat hru upravit podle tebe? Napsal bys uplakaný příspěvek i tehdy, pokud bys byl na konci ledovky, VS měl na lvl 30 a výše, ve skladech stamiliony mincí a kladívek atd.? Asi ne. A to hraničí s jistotou! Takže pochop, že se s tím zřejmě nic dělat nebude a tudíž ti nezbyde nic jiného, než místo psaní uplakaných příspěvků udělat to, co udělali stovky, či tisíce hráčů před tebou. Začali makat na městě, aby se přehoupli přes tu pomyslnou hranici a byli na straně těch, co nejsou rabováni, ale rabují! ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

traktorista

Odborník
A pokud by mi tu někdo chtěl oponovat, že chodí do práce a tudíž nemůže být u bedny včas, tak vězte, že tohle INNO opravdu nezajímá a hru prioritně vyrobilo pro nás, co do práce nechodíme, hrajeme z terasy svého hotýlku v Oahu na Hawaii a pro nepředvídané nepřítomnosti tam sedí několik domorodek, které ochotně zaskočí. ;)

Tak to prrr! Za mě zaskakujou blondýnky! :D
 

DeletedUser

Host
Baví mě jak ti se tady radí špatně. Rada makej, snaž se, co nejrychleji postupuj a ono tě to zařadí do lepšího sousedství nebo alespoň budeš v tom svém postupovat. Pomůže někomu kdo je na konci sousedství kde jsou ostatní tak maximálně o tři doby dál. Pokud to tak není (a to jsou ti hráči kteří se zde ozvou a vydrží reakce místních "top hráčů") tak je to jen cesta do většího pekla. Takový hráč zůstane v nejlepším v sousedství ve kterém je ale většinou ho čeká neradostná cesta kdy se s vypětím posune a už není na úplném konci ale tato zvýšená aktivita mu přinese odměnu v podobě ještě pokročilejšího sousedství s ještě bojovnějšími sousedy a opět s pozicí na konci nebo v jeho blízkosti. Že toto u většiny vede k ztrátě zájmu o hru není tak udivující a opravdu si takový hráč nezaslouží opovržení kterého se mu zde dostane.

Nápad z omezením, které by ochránilo tyto chybně přidělené není naprostá hloupost. Jen bych nenavrhovala až tak drastické. Stačilo by třeba jen to že pokud hráč zaútočí na jiného hráče který je výrazně níž (dejme tomu třeba o tři doby nebo klidně čtyři) tak pokud se napadený hráč nerozhodne k odvetě (tedy k odvetnému útoku na toho, který útočil jako první) tak první již nemůže znovu útočit na tohoto hráče. Jednoduše bez protiútoku nelze znovu útočit na výrazně slabší. Šlo by to třeba i vylepšit o omezení možnosti rabovat, prostě pokud ten silnější nevyrabuje tak bude moct dál útočit pokud ano tak se to celé spustí. Vím, že to není dokonalé ale zabránilo by to tomu aby se z hráčů kteří jsou chybně zařazeni do sousedství stávali "samoobsluhy" a opouštěli hru.
 

peepee77

Veterán
Ide mi len o spravodlivost.Podla mna bol kazdy hrac ktory je teraz v pokrocilejsich dobach rabovany silnejsimi a dokazal sa s tymi zmierit alebo sa s tym popasovat ale velka cast hracov hrat prestala.Ti co sa stym popasovali teraz robia to iste tym slabsim alebo cest vynimkam rabuju len seberovnych v ramci fair play.Cize kolobeh stale pokracuje a vela hracov prestava hrat vdaka Vam neferovym hracom.Preco iny dokazu nerabovat slabsich?pretoze hraju cistu hru , nepotrebuju sa vyvysovat na slabsich.V podstate ste skodcovia tejto hry vdaka ktorym INNO prichadza o potencionalnych kupcov diamantov.

Tak a já teď nevím kam se mám zařadit. Jsem v postmoderní době a rabuju jak hráče co jsou pokroku tak i hráče co jsou v zítřku. Jedni jsou slabší a druzí silnější, co teď s tím? Proč si i ti silnější nestěžují že je rabuje nějaká malá lama?
 

DeletedUser3139

Host
Nápad z omezením, které by ochránilo tyto chybně přidělené není naprostá hloupost. Jen bych nenavrhovala až tak drastické. Stačilo by třeba jen to že pokud hráč zaútočí na jiného hráče který je výrazně níž (dejme tomu třeba o tři doby nebo klidně čtyři) tak pokud se napadený hráč nerozhodne k odvetě (tedy k odvetnému útoku na toho, který útočil jako první) tak první již nemůže znovu útočit na tohoto hráče. Jednoduše bez protiútoku nelze znovu útočit na výrazně slabší. Šlo by to třeba i vylepšit o omezení možnosti rabovat, prostě pokud ten silnější nevyrabuje tak bude moct dál útočit pokud ano tak se to celé spustí. Vím, že to není dokonalé ale zabránilo by to tomu aby se z hráčů kteří jsou chybně zařazeni do sousedství stávali "samoobsluhy" a opouštěli hru.

Já ale fakt nechápu, proč by mělo být nějaké omezení. Trochu výše jsem psal proč. Takže opakuji:
1. Tvoje army je nesmrtelná, takže nemáš žádné ztráty. Já získám jen body.
2. Když včas vybereš výrobu, tak tě nejde vyrabovat. Já nezískám nic.
3. Pokud postavíš VS na nějakou vyšší úroveň, tak tě přeprat je taky složitější. Je fakt, že to budování sám určitě nedáš, je potřeba být ve fungujícím cechu, kde si hráči navzájem pomáhají.
4. Pokud tu pláčeš, tak to je jako by sis podal kolkovanou žádost v 6ti kopiích, aby ti, co ještě k tobě nechodí rabovat, tak zaskočili. I já se teď zajdu kouknout, jestli někoho z plačících nemám v sousedech. :p
A doplním ještě jeden bod. Valná většina hráčů provádí MaZ přes tabulku na začátku hry - z radnice. To je fajn věc, nemusí se hlídat, kdo mi MaZ udělil a kdo ne. Pokud to hráč udělá, tak už nejde hráče co naMaZal napadnout. A tak když se vydám na kávičku k sousedům mám jasno, kdo mi naMaZal, u toho nic, kdo ne, tak tam se stavím. Jednoduché a prosté. Já se nestarám o MaZ, soused si (alespoň u mne) je jistý, že ho nevyrabuji. Takže omezení rabování tu už je.
Pokud by došlo k omezení rabování, tak dobrá, ale zase na druhou stranu by mělo dojít k nějaké kompenzaci, nejen k navrhovanému omezení. Že by třeba k tomu,že by armáda umírala na obou stranách? :p
Píšeš o chybném zařazení. A to máš odkud? Pouze tvůj názor a ten nemusí být správný. Například podle mně správný není, protože pravidla a tudíž tvůrce hry to vidí jinak.
A už vůbec mimo mísu je tvrzení, že kvůli tomu opouští hráči hru. Nebo ty máš možnost přístupu k nějakým statistikám, které to potvrzují? Pokud ano, tak sem s nimi, to by mi fakt zajímalo! Pokud ne, tak to pouze tvoje tvrzení na úrovni: ,,Fanda chodí čůrat na plot, tak s tím starosto něco udělej! podpis nespokojení občané. A kolikrát to ani není pravda, jen prostě Fanda má dvě auta a stěžovatel jen Babetu.
Vzhledem k tomu, že jsem zakladatel cechu, tak ti mohu zodpovědně potvrdit, že se mi nedoneslo ani jednou, že by někdo odešel kvůli rabování. A pokud byl někdo rabován, tak jsme se mu snažili pomoci jako cech. A vycházelo to. :)
 

DeletedUser5384

Host
Vravis ze 40 rokov vies citat ale zrejme si nedokazes uvedomit co citas , pretoze ja som nijak neutocil povodnou spravou a ty si ma nazval lamou
Víš,trapný je,když jeden nerozumí napsanému textu.Ovšem ještě trapnější je,když jeden nerozumí textu,který sám napsal.Přečti si citaci,pak se podívej na svůj původní příspěvek,pak na mou reakci. V mém žádnou lamu nepotkáš,ta přišla později. Ty ovšem ve svém prvním píšeš:
takato dvedoma forma utoku je maximalne nefer a mala by byt potrestana......... ked uz utocny hraci nevedia co je fair play
Co je to jiného,než útok? Pochvala? Cokoli,co je v souladu s pravidly je OK,a tudíž fér. Jediné,co je nefér jsou tvoje degenerované soudy o fairplay.
Navíc,už vůbec nechápu tvoje zevšeobecňující věty typu
V podstate ste skodcovia tejto hry
Kdo ti dal právo nás "škůdce" soudit? Podle čeho tak soudíš? Máš třeba mně za souseda? Pokud ano,už jsem tě vyraboval? Prostě jen kecy,kecy,kecy a nepodložený fámy.

Mimochodem,znáš nějakou jinou hru od INNO Třeba Grepolis? Tam jsem začal. Pravda,na začátku týden hájení pro lamy,ale pak rovnou ostrej provoz. Jediný"omezení" pro útočníky byl noční klid,ve kterém měl obránce bonus k obraně. V praxi to znamenalo,že když jsi to ve 22:00 zapích a vrátil ses ke hře v 8 ráno,byl jsi bez města.Ne s vyrabovanou budovou,ale BEZ MĚSTA. Mohl jsi začít znovu,někde na kraji mapy.Když jsem končil,měl jsem ve svém držení tuším kolem padesátky měst. To znamená hezkou řádku lidí,kteří skončili bez nich.Jsem proto špatnej člověk? Ne,jen docela průměrnej hráč. Srovnej si v hlavě,jestli těch pár surovin,co sis nestačil sklidit stojí za takovou hromadu povyku.
Prostě jsou hry,kde člověk v klidu pěstuje mrkev,jiné,kde chová zebry a prodává lístky do Zoo,jiné,kde staví koleje a pak vozí cestující,a FoE je prostě hra,kde se vyrábí a pozor- rabuje. Pokud se nechceš přidat k té hromadě lidí,co podle tvých slov už skončila,začni respektovat pravidla hry a hlavně se jimi řiď.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3817

Host
Také se připojím k tolik módním nářkům:
Z principu odmítám jakékoli postihování hráčů za to, že prokázali lepší schopnosti, začali hru dříve, či investovali nemalý peníz do rychlejšího pokroku.
Vadí mi, a to hodně, že jsou tito hráči postihováni špatným rozřazováním sousedů, konkrétně nižším bodovým hodnocením za přemožení obrany jiného hráče. Dále možnost rabování se týká surovin, které jsou pro tyto hráče většinou již nezajímavé, nebo při jejich výměně na tržišti ztrácejí hodnotu vzhledem k zavedeným kursům.
Ale nejvíce mi vadí, když hráči, kteří do této hry zabloudili zjevně omylem, si osobují právo ostatní soudit podle jakési pochybné pseudomorálky, naposlouchané kdoví odkud.
Největší chybou této, potenciálně skvělé hry, je její nízká obtížnost, jež se nadále snižuje. Chápu, že pachatelé hry mají snahu zapojit do ní co nejvíce hráčů, aby zvětšili množinu potenciálních "platičů". Tato snaha ale vede hlavně k tomu, že se do FoE cpou lidé, kteří nejsou sto pochopit, že kvůli jejich imaginární bolístce nikdo pravidla měnit nebude.
Jediná podstatná změna by se měla odehrát ve fungování rozřazování sousedů. Směřujte tedy své stížnosti tam, kam patří: na INNO.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru