Diskuze o spojování sousedství

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Svatej

Legenda
Tak ze na anglickem serveru admini manipuluji s hrou proti pravidlum nebo jak to napsat a INNu to nevadi.Proc by jim to same vadilo u nas?
Asi by jim to nevadilo, ale jakmile by to tady provedli byť jedinému hráči, strhla by se lavina "on může a já ne?" (sám bych si přisadil:D)


netopirek: Neházel bych flintu do žita, bezpáteřní fňukání slabých hráčů na nespravedlnost nastavení CvC taky nakonec vedlo (vede) ke změnám/omezením v CvC, zatím jenom na betě.
A vzhledem k tomu že tohle je další věc, na kterou se nadává na všech světech a jazykových mutacích, je možné že změní i to.... Jestli k lepšímu nebo horšímu je věc druhá... o_O
 

Svatej

Legenda
:D
Tak pokračujeme pánové... kde jsme to skončily? :)

Oooh, zatraceně...
nuže, spojování sousedství je problém, protože mě to pořád ještě nehodilo do sousedství hráčů o 4-5 dob nižších. Z toho usuzuju, že tvůj podpis oceňuju, a že v systému přidělování je někde problém, protože v tématech o něm neustále vznikají OT. :D Dávám to za vinu nějakému temnému mágovy, který toto fórum proklel... asi Šmajdalf, nebo někdo podobnej! :D

P.S.: Kdo jinej by taky proklínal oblíbené téma v krčmě, že? :p
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3817

Host
To je přesně moje řeč. Kdo dá na hospodské řeči?!! :D
Ale vážně: Vyrozuměl jsem z tvých postů, že tě hra zatím nepostavila proti sousedům výrazně slabším, ale ani silnějším. o_O
JAK TO DĚLÁŠ ??? Protekce? Nebo snad úplatky? Strejda někde vysoko? Třeba v Tibetu...? ;)
Já jsem byl (kromě úplného začátku) ve společnosti hráčů o 3 doby výše asi měsíc, byla to ovšem mimořádně agresivní banda (přesto mě ani nenapadlo se jít vyplakat na fórum). Dal jsem průchod své invenci a diplomatickým vlohám, pročež mě tato zkušenost nezabila, anóbrž posílila.
Jinak ale běžně mívám v sousedech železňáky, teď dokonce bronzáky. :(
BTW: Je zajímavé, jak málo jich zkusí použít komunikaci k něčemu jinému, než jsou urážky. Já vyjednával dřív, než mě začali rabovat. A většinou úspěšně.
 

Svatej

Legenda
Přesně tak, občas přijde čumkarta z Ývristu :D

No ono to není tak přesné, teď mě to hodilo do sousedství kde je tak 1/2 hráčů o dvě doby dopředu. Problém je že ani jeden z nich není schopný projít mojí obranou, takže klídek, lehárko... :) A těch pár lidí v zítřku se taky neleknu. :)
Netušim proč to tak je, ale od samého začátku jsem měl vyrovnané sousedy. Možná nějaká zlatá generace. Prostě štěstí.

S tou komunikací máš pravdu, spousta z nich to nejdřív zkusí slušně a po dobrém. Nicméně jakmile jim jeden sdělí cenu 7FB za týden, tak se hned rozjedou. :((

Ale to není ten důvod proč ti závidím bronzáky. - Nikdy jsem neměl nějak extra útočný bonusy, takže první místa ve věžích jsem oželel, pokud byla konkurence. Proto bych ocenil možnost konečně získat všechny dostupné věže během jednoho týdne. :D
 

peepee77

Veterán
Se nediv, bych ti body za nerabování taky nedal a ještě k tomu 7, to zní jako celej bod denně, no kde to jsme???? :D ....... ale zas bych ani nebrečel když by ses trefil :D
 

DeletedUser

Host
Jinak dík za označení demagog. Předpokládám, že jsem si ho zasloužila tím že mám tu drzost zastávat názor z druhé strany, tedy z pohledu hráče z bronzu v sousedství hráčů ze zítřka (nebo z nějaké takové doby). Zkus se na problém kouknout také z této perspektivy a pak pochopíš, že holedbat se tím jaký jsi odvážný bojovník a kvůli takovým lidem si pořádně nezabojuješ zní pro někoho takového dost urážlivě, natož velmi chytrá rada o tom, že se má snažit a co nejdříve dohnat či dokonce předehnat své sousedy. Nebudu komentovat další argumentační perly, kterými jsou takový hráči, kteří se jen bezelstně na fóru ptají zda je to normální utlučeni a zařazeni do škatulky ufňukánků.
 

Svatej

Legenda
Jméno to dáno ti bylo dle výstupu tvých. .... (znáte ten vtip o holčičce Cihličce?) :D

Postupy, jak se bránit mnohem silnějším sousedům jsou tu na fóru popsány XYkrát, opakování by v tomhle případě bylo házení hrachu na zeď.
Kdo hledá, ten najde, kdo nehledá, ten ať si nestěžuje. A kdo si stěžuje, ten se pak nemůže divit že vyvolává negativní reakce.

(V tomhle vláknu, když si ho jenom namátkově projdu, vidím minimálně 2 postupy jak se bránit. Chytrému napověz...)

Nějak jsi ale myslím nepochopil můj postoj. Ano, nikdy jsem to nezažil z pohledu té slabé strany, protože z nějakého důvodu jsem měl vždy vyvážené sousedství. (heč)
Ale nikdy jsem to ani neviděl z pohledu toho co terorizuje všechny sousedy. (aktuálně terorizuju jenom 16 pacifistů, co si nejsou schopní dát ani obranou armádu....) Takže "holedbat se tím jaký jsi odvážný bojovník" je od tebe další demagogie. Stačilo by číst vše pozorně. ;)
 

DeletedUser5384

Host
Zkus se na problém kouknout také z této perspektivy a pak pochopíš, že holedbat se tím jaký jsi odvážný bojovník a kvůli takovým lidem si pořádně nezabojuješ zní pro někoho takového dost urážlivě, natož velmi chytrá rada o tom, že se má snažit a co nejdříve dohnat či dokonce předehnat své sousedy.
No,je totiž opravdu těžký se koukat na situaci ze strany těch nebožáků utiskovaných. Třeba konkrétně já jsem začal ne v železný,ale rovnou v ledovce a ještě mi systém nadělil 5000 vojáků,asi. Nikdy jsem tudíž nezažil,jak si na mně silnější smlsli,nikdy jsem nezabezpečoval výrobu proti vyrabování,nikdy na mně nešel žádný útok od papírově silnějšího. Netopirku,to je ale sci-fi,co? Zkus zapomenout na perspektivu a popřemýšlej,jestli tím,co popisuješ náhodou neprošla většina hráčů.
 

DeletedUser

Host
Pro LordFrunDor: Vtip o holčičce cihličce neznám, o pečlivém čtení příspěvků i z tvé strany lze s úspěchem pochybovat když jsi si ani nevšiml, že jsem rodu ženského. Nikdo si tu nestěžuje na nedostatek informací ohledně obrany. To je právě problém s nebráním na vědomí a nepochopení toho co píše někdo s opačným názorem. On přístup já to vidím takto a proto to je jediný správný pohled a proto to budu dokola opakovat ona pak ta moje pravda bude pravdivější, má také své slabiny. Ještě pokud jde o mě osobně tak tento problém se mě také netýká, jen mi prostě vadí když někdo nasazuje oslí hlavu někomu za to že má tu drzost projevit svůj názor který jaksi nejde s hlavním proudem zde na fóru.

bobbyc: Nikdy jsem netvrdila že ti kteří jsou nyní na konci výzkumu nebo se k tomu konci blíží, měli nějaké výhody (dar vojáků, surek, začátek z prostředka stromu výzkumu - no prostě cokoliv tě napadne). Jen je nutné si uvědomit že hra se v čase vyvíjela takže určité ulehčení tu bylo. Stačí si vzpomenout, že velkolepé budovy byly do hry přidány dodatečně, sousedství bylo přidělováno na základě zcela jiných pravidel, stejně jako že výzkum původně končil v koloniální době (nebo nějak tak). Takže si přiznejme, že někdo kdo začal brzy po začátku FoE a u hry vydržel nikdy nemohl mít problém, že by byl nucen se s kopiníky bránit proti tankům. To nemluvím o těch aktivních kteří hru prolétli a ti opravdu obranu proti někomu kdo je o víc jak jednu dobu napřed nikdy řešit nemuseli.
 

DeletedUser5384

Host
To je právě problém s nebráním na vědomí a nepochopení toho co píše někdo s opačným názorem. On přístup já to vidím takto a proto to je jediný správný pohled a proto to budu dokola opakovat ona pak ta moje pravda bude pravdivější, má také své slabiny.
To podepisuju :D
Takže si přiznejme, že někdo kdo začal brzy po začátku FoE a u hry vydržel nikdy nemohl mít problém, že by byl nucen se s kopiníky bránit proti tankům.
Tohle tedy opravdu ne:(
Podívej, jeden malý příklad: Mám v cechu na C bojovníka,který začal- teď to nedám přesně,ale buď na sklonku minulého nebo na začátku tohoto roku.Aktuálně hraje moderní dobu,má cca mega bodů a Alca stavěl ve středověku. Ale: nepláče na fóru a maká. Předpokládám, že ho taky rabují,ale nevím to jistě,nestěžuje si. Kdyby takhle aktivní byla většina z těch,které tady dobrovolně a nezištně hájíš, nebyl by problém.

Jen na závěr: Není účelem sousedství být milý na sousedy. Na to,být milý na ostatní je cech.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3817

Host
...pak pochopíš, že holedbat se tím jaký jsi odvážný bojovník a kvůli takovým lidem si pořádně nezabojuješ zní pro někoho takového dost urážlivě, natož velmi chytrá rada o tom, že se má snažit a co nejdříve dohnat či dokonce předehnat své sousedy....

1) Nemusíš nutně překrucovat, co jsem napsal. Ale asi ti to vyhovuje. Já jsem si stěžoval na systém rozřazování do sousedství, který mě připravuje o body a zajímavé boje.
2) Pokud se nějaký vztahovačný mamlas urazí, je to jeho problém. Nebudu každému posílat omluvu za něco, co jsem neudělal.
3) Když jsem začínal, mělo několik sousedů dokončený výzkum (tenkrát končilo FoE v pozdním středověku) a nudili se. VB ještě nebyly, CvC také ne, body do věže se daly získat jen na mapě, kterou měli dokončenou, nebo u sousedů. A ujišťuji tě, že na masakrování kopiníků je říšská stráž, dlouhý luk a dělo dostatečně efektivní.
ALE: Já jsem si s tím poradil, neb jsem zapojil šedé buňky. Dokonce jsem díky své aktivitě byl poměrně brzo hráčem top100.
Takže mi, prosím, netvrď, že uhájit si sklizeň proti silnějšímu soupeři nelze (možností, jak toho dosáhnout, je více, stačí na ně přijít, když si je nedokážu na fóru vyhledat). A rychlost postupu výzkumem se odvíjí jen a pouze od sklizení FP. Následně postupuješ i v globálním žebříčku.
Ani jedinkrát jsem ale soupeřům nezaplatil za "nerabování" (ne že by to nechtěli). A ani jedinkrát jsem necítil potřebu se vyplakat, jak jsou na mě zlí.
Příště bys měl(a) nejprve promyslet, co chceš napsat. A to, že v postech používáš ženského rodu (a také nikoli důsledně), vůbec nic neznamená. Já tě osobně neznám a tedy netuším, jakého jsi pohlaví. Zato znám spoustu hráčů, kteří se za ženu jen vydávají, protože tím chtějí dosáhnout výhod od spoluhráčů. Překvapivě tato taktika celkem funguje. ;)
 

DeletedUser

Host
Opět ukázka nepochopení. Já zase jen vidím obhajobu vašeho stylu hry i za cenu toho že by jste měli argumentovat i trochu nefér (viz mám kamaráda který si nestěžuje a maká (možná jo nebo také ne, případně se s touto chybou nesetkal - dobře pro něj), možná se za ženu jen vydáváš aby jsi měla výhody - jo jasně jsem chlap jak hora :) - i když nechápu proč Crackenosch reaguje na post pro LordFronDora).

Pokud si pořádně přečtete to co jsem napsala v postu č. 70 v druhé části tak zjistíte že vlastně jen potvrzujete má slova (konkrétně bod 3 u postu 72 od Crackenoshe). Tedy pokud opět nepřekrucuji.

On účel sousedství na druhou stranu není také jen v získávání PvP bodů a rabování. Jistě je také dobré si uvědomit že tato hra bude dál pokračovat jen když do ní bude přicházet dostatečné množství nových hráčů kteří budou ochotni do ni investovat nejen čas ale i skutečné peníze. Takže zdeptat je na fóru když se na něco zeptají (ať se vám jejich dotaz a následně projevený názor líbí nebo ne) není úplně nejlepší taktika.
 

DeletedUser3817

Host
Reagoval jsem na tvou invektivu, že si LordFrunDor nevšiml, že používáš ženského rodu. Třeba všiml, ale je mu to fuk. Pro já - za já, můžeš být třeba Marťan, mně je to egál (faktem ale zůstává, že znám osobně několik chlapů, kteří to dělají). Zajímalo by mne ovšem, proč mu nepíšeš soukromou zprávu, když ti vadí reakce od jiných. Tak to nezveřejňuj na fóru.
Dále by mne zajímalo, co je na mé argumentaci nefér. Psal jsem o vlastní zkušenosti. Ne o nějakém imaginárním kamarádovi.
Tvá slova nepotvrzuji ani náhodou, protože (a to zase uniklo tobě) JÁ JSEM SI S TÍM PORADIL. Sám. Pomohly mi jen mé šedé buňky.
A jaký je podle tebe jiný účel sousedství, než získávání bodů (a rabování)? Spolupráce? Na to mám cech. Ale OK. Mnohokrát jsem již uvedl, že ty sousedy, kteří mě M/Z, nerabuji, neb jim M/Z oplácím. Dokonce často nerabuji ani tam, kde prolomím obranu. Ale když dá někdo takovou obranu, aby mě připravil o body do věže (oblíbený je 1 kopiník, případně 2), budu se usilovně snažit ho rabovat.
A to deptání na fóru - to se ti asi něco zdálo. Deptáme pouze samozvané mravokárce a neschopné lenochy, kteří se nám snaží vnutit svou sluníčkovou pseudomorálku. Vrcholem pak je, když dotyčný tvrdí, že se v reálu chováme stejně. Takových se opravdu chceš zastávat a nám upírat právo na adekvátní reakci?
No a konečně: Proč to sem vůbec pleteš? Já přece tvrdím, že mi chybné rozřazování sousedů VADÍ. Ale ty si z toho zase vybereš jen to, co se ti hodí, že?
 

Svatej

Legenda
Crackenosch: Já jsem se rozhodl To nechat na pokoji, Toho sluníčkářský pohled na hru zdá se nezmění nic, možná proto že díky naším reakcím se Tomu zvedá ego. Proto ti navrhuju dělat to samé - ignorovat To, protože mám takovou teorii že čím méně si Toho bude někdo všímat, tím se To bude cítit hůře a možná bude i méně psát pseudomoorální bláboly. Možná se dokonce zamyslí samo nad sebou.;)

BTW: Asi se ptáš proč používám střední rod. Inu, To o sobě píše jak v rodě ženském, tak v rodě mužském.
Nebudu tu z mravních důvodů naznačovat, co to asi může znamenat. :) ale dokud se To nerozhodne psát o sobě v jednom rodě, zůstanu u bezpečného středního. :)

BTW2: S tím sousedstvím by se ale vážně mělo něco udělat... :( Jsem z toho celej smutnej, zase mi promazávali OTčka. Já říkám, je to kletba! :mad:

Navrhované řešení problému: Spálit servry, popel vysvětit a servry opět vystavět na tomtéž místě, nejlépe pod dohledem velekněze (jedno kterého náboženství, prostě velekněze... )
:)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
No stress..řešením ve výsledku by mohlo být i to...že nikdo nebude vyrábět a budou si muset vystačit jen hráči na nejvyšších postech...zamrzne tím ale úplně vše...
 

Svatej

Legenda
Nebo taky takhle: všimněte si především té cihly v ruce toho kluka...:rolleyes:
R5hM.png

Ovšem, díky ohňům, by to teoreticky mohlo dopadnout i takhle:
3qov4v.jpg
 

peepee77

Veterán
Ovšem, díky ohňům, by to teoreticky mohlo dopadnout i takhle:
3qov4v.jpg

Moment moment, tento obrázek je velmi realistický pokud bojuješ pouze proti pozemským silám. Brnění zvané stín démona je velmi mocné a nepotřebuje žádné ohně, stačí mu krev a čím víc tím líp. Samozřejmě pokud by ses pokusil jít s tímto brněním proti mocnostem pekelným už bys dopadl zle, ale to jsme mimo tuto hru. :D :D :D

415487.jpg
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru