Divoká diskuze k Divočině 2023

No dobře , teď zbývají 2/3 času do konce eventu, mám 156 tlapek, takže jsem dost za polovinou i z těch 280. Prostě v klidu, když to jen slepě neklikáš.
Občas za ušetřené divoké mince přikoupím kladívko, větrník nebo dalších 10 tahů , když to stojí za to.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Prodloužení eventu o den. Soda. Zlatá panda to jistí. Co mě štve, je to již několikátý event v řadě, který je splněn jen v stříbrné a zlaté lize. Což je jen 5% hráčů. Ostatní mají smůlu. Před velkou změnou "od skrblíků FoE" se dala eventovka stavět i z bronzové ligy. Což bylo 20% hráčů. Celé je to dnes nastaveno na maximální vyčerpání peněz a diamantů hráčů. Jde tady o moje prachy. A pak si dovolí provozovatel hráče poškodit změnou pravidel "na posední chvíli". Jistota korektní "necinknuté" hry nikde.

(Není to někde v pravidlech? Ochrana hráčů před svévolí provozovatele? Pokud ne, mělo by se to zavést. Nejvyšší čas s tím jak provozovatel utahuje šrouby zařezáváním "hry zdarma".)

Dotaz, hezky se hraje s pomocnými nástroji. Bylo by třeba pár balíčků během eventu koupit. Jak asi? 660 nebo 1230 mincí měny události... Přijde mi to absolutně nedostupné. Zcela nepřiměřená cena s ohledem na množství mincí, které se v eventu točí. Osobně utrácím mince průběžně a občas dám 150 diamantů. Jak dosáhnout na balíčky nástrojů? Za tisíce diamantů?

Pak, mnohokrát mi chyběl 1 tah. Dá se dokoupit 10 tahů za 65 mincí. Opět. Nepřiměřená cena. Uvítal bych jeden tah třeba za 5 mincí. Uvítal bych 20 tahů za 65 mincí.

Kalkulace cen celého eventu (lístky, mince, nástroje, tahy) mi přijde velmi nepříznivá pro hráče.

(Nepovedlo se mi připsat 200 mincí z pošty. Nejsem si jist zda jsem je už nevybral. Ale asi ne. Zkusil jsem je dnes, jak přišlo prodloužení a nic. Zkouším to 20x... a nic. Nemohla by hra konečně dávat hlášení, "měna události již byla poskytnuta"? Zaznamenal jsem chybu, že to připsání často nefunguje... Minule nešel dárek poštou, ale byl přímo ve hře. To samé. Jak jedu víc světů, připsal se do prvního světa. Pak nic. Ticho po pěšině. Jen informace k darování, která již neměla smysl... (Mám vypnutá oznámení. Dnes jsem je omylem pustil. Strašné. FoE otravuje a otravuje. Ruší práci. Hned jsem je zase zablokoval. Tak čekám oznámení se zablokovanými oznámeními od FoE.))
 
Naposledy upraveno:
Borate stale řešíš stejnou věc v dalším eventu.
Myslim už minule se ti psalo že tych 5% je z celkoveho počtu hraču a eventy nehraje ani 50% .
A obecně o eventevh platí že :
Pokud neplacaš všechny mince hned prvni den a pracuješ sněma s trochou selskeho rozumu dostaneš se na střibro bez použiti dia a zlata liga je vicemeně myšlena jako něco navic pro lidi co jim dotoho cpou a i tak se da z velkým štestím dostat i na zlaté ligy bez dia.
 
Jako s tím prodloužením eventu jděte s prominutím do prdele! To, že pár lidí, kteří nejsou schopní hrát když se má a nechává to na poslední chvíli absolutně poškodí zbytek... fakt síla... dnes, 15 minut před koncem eventu měla moje žena 16 tisíc bodů náskok v zoologovi... teď má tisíc... utratila hromadu diamantů za extra pokusy a má to k ničemu? A proč? Protože PÁR IDIOTŮ neumí hrát včas a pak si stěžují, že poslední den nemohou? Fakt jděte do prdele!
 
No zrovna u tohodle eventu je dle me dost slozite se dostat do stribrne ligy. Tenhle je i o stesti. Sam to vidim na deskach, takze bych byl opatrny, ze to da skoro kazdy. :)

Me spise porad udivuje, ze nekdo ceka, ze dostane od St Patricku ten premiovy level jen tak..to uz jste nepochopili, ze to tak bude porad? A to v Hero eventu uz ceny budou stat dokonce vice nez 15 euro.
Bud cekacka nebo placeni.

V Letnim treba neni liga,takze doufam, ze opet tu nebude psano,ze to nejde ziskat..ano nejde bez diamantu..proste cekacka na fragmenty bude..nebo varianta, zaplatit horni radu.

A vvse. proc nadavas na lidi,tu taktiku jsem mel i ja,kdyz udelali oproti minulemu roku to,ze dali listky jen do dennich ukolu, sam jsem si je setril. Ale prohral na Vyberovce Pandi stezky, nekdo cekal na Epic vyberovku na posledni den. Je to hra a ta ma fungovat..nadavaj na autory,a ne na lidi.

Spise me zarazi opet, ze takova chyba se objevila na bete,sam jsem prisel asi o dva ukoly a dva listky. No asi to neopravili,takze nadavej na ne a ne na hrace.

Borate jestli hrajes vice svetu...pochopil jsi a cetl to info v darku????? Uplatni se jen na jeden svet,si jako myslis,ze je dostanes na vsech. Och majn got.:)
 

Borat

Člen
5% je z celkoveho počtu hraču a eventy nehraje ani 50%
A co to mění? 5% hráčů ve hře dosáhne na eventovku. Dříve to bývalo 20%. To kritizuji. Je to demotivující. Nevidím teď smysl v nových CE ani v nových CB, kde navíc jede pokřik o dalším zaříznutí. Eventy nově také nemají mít smysl? Jako, 150 dní tvořit poslední navýšení protože bronzová liga? Půl roku čekání? (Nejhorší, v pokročilém světě je mi to celkem fuk. Ale mám středověk, kde potřebuji tlačit na pilu. Eventovky jsou klíčové. Takže FoE cíleně zařízlo postup začátečníkům.) Po CE se mám naučit nehrát eventy? Dalším krokem bude, jak přestat hrát "otravné FoE", kde se nelze pohnout z místa? (Po zaříznutí CE nemám diamanty. Všude stavím farmy. Tomu říkám zábavná hra... točit studánky.) :rolleyes:

dostaneš se na střibro bez použiti dia
Jedu víc světů. Ne, nedostanu. Další event, který dám tak na úrovni 7% nejlepších hráčů a tím pádem bez zisku.

cetl to info v darku????? Uplatni se jen na jeden svet,si jako myslis,ze je dostanes na vsech.
Tady řeším, že jsem dárek patrně nedostal vůbec. Stále ale přitom funguje proces "darování", kdy se ale nepřipíše nic. Chybí mi informace, "dárek byl již připsán". A pak, nemá to logiku, 1 dárek na všechny světy. FoE by s tím nemuselo dělat drahoty a dát dárek každému světu. Dost to světy bez dotace poškozuje. Nějaké darování přes poštu je také pěkný nesmysl. Rovné podmínky pro hru jsou dost poškozeny. (Ostatně, byl tady event, kdy měla část hráčů rovnou jedno kolo splněné jako bonus.) "Poctivá necinknutá hra" autorům FoE nic neříká.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Hlásím pěkný adrenalin. Prodloužení eventu mě vykoplo ve dvou světech z profi ligy. Jeden svět byl beznadějně ztracen a přitom to při původním konci dával s přehledem. (Díky FoE za takovou zlodějnu.) O jeden jsem se pokusil. A smůla, udělal jsem chybu v posledním tahu 2 minuty před koncem eventu a hloupě kolo uzavřel i když jsem měl mince na paličku a ještě jsem mohl dosáhnout na další body. Dopadl jsem přesně na hranu profi ligy. 2 minutový infarkt, zda mě někdo v posledních 2 minutách eventu ještě o 1 bod z ligy nevyšoupne. Nevyšoupl! Mám jednu pandu komplet. Uff.

Jedinou taktikou, co jsem pochopil, byl zásobník na 4 lístky. Musel být trvale prázdný, jinak se přísun lístků zablokoval. V lize byl každý lístek znát. Stačilo dva dny FoE nehrát a nedalo se už na profi ligu dosáhnout. Mám i jiné povinnosti, než FoE. Přísná podmínka, "denně sedět nad eventem FoE" je pěkná otrava. Prskal jsem vzteky. Pak má jeden dělat "skvělé výsledky". Navíc je ta panda eventovka pro nové CE, které nehraji. Budu příště vážně zvažovat, jak tyhle otravné a účelové atrakce FoE ignorovat? Stačí dovolená... FoE si k moři brát nebudu. Bude to rychlý trénink. :cool:

Vadí mi nepoctivost FoE. Jsme u placené hry, autoři očekávají naše peníze. Přitom je průběh hry okatě manipulovaný v neprospěch hráčů. Připadám si jako hlupák, pokud bych měl tak "nepoctivému dodavateli" poskytnout svoji VISA kartu. (Ne že by mě LIDL či Kaufland neokrádal stejně a stejně tady VISA kartu pípnu. Asi německý přístup. Mírná zlodějna v mezích zákona. Ale u hry předpokládám "čistou hru" a "rovné šance". A to zde není.)

Pro přesnost. Opět kritizuji cinknuté denní speciály. Hrál jsem o Orlí horu. Přišla jednou. Zkoušel jsem výměny denních speciálů a nic. Nikdy mi ta výměna nedala pro mě nic hodnotného. A co horšího, v několika světech mi opakovaně vyšla shodně. Event má tedy přednastaveno, za co může být denní speciál vyměněn. Není to čistá náhoda o 24 možnostech. (Podle mě, tak to měla i řada předchozích eventů. Je o strach výměnu pokoušet. Zpravidla výměna dala ještě slabší odměnu.) Podvod na hráče.

A co ten Hmyzí hotel? Roky se tady doporučuje Výrobce saní. Pak dorazí 2022 Hmyzí hotel, který je podle mě slabý odvar Sáňkaře. Proč? Proč kouká FoE do hry zavádět i navracet slabší a ještě slabší budovy? FoE na všech stranách zaráží postup ve hře. Jaký to má smysl?

(PS: Narazil jsem na zajímavou teorii. V přírodě ubývají včely samotářky. Nejvýznamnější opylovači. Pro ty se staví hmyzí hotely. Likvidují je včelaři, protože jim jako konkurenci staví výkonná včelstva, která posbírají potravu ostatnímu hmyzu. Včelaři a konzumenti medu pak vlastně škodí přírodě. Kapku to připomíná roje cechů, co FoE neúměrně podojí a následně zaříznuté FoE přestane být pro hráče samotáře hratelné.) :cool:
 
Tak jestli jsi doted nepochopil,ze se ma hrat 3 x denne bez ohledu na denni special, protoze musis vyuzit v postupu ty tri listky,co ti pribudou za den 3 x 8 hodin...je 24 hodin. Tak pak cely ten sloh...no comment.:) Me to pripada u kazdeho eventu si stezujes,ale ani nevis,jak ho efektivne hrat,a to hrajes,jak dlouho a na kolika svetech??

Ten darek nedostava kazdy..kapisto..a proc by meli davat ti ho na kazdy svet nechapu taky.

A ke tvoji stale VISA karte...porad nevidim,co tu je placeneho, maximalne je placene to,ze premiovy level mas drive, porad se k te budove na plnem levelu dostanes zadarmo. Hra samotna je taky zadarmo, nebo tebe nekdo nuti otevirat tu tvoji VISA kartu pri vstupu do hry? :)

Bud rad a vsichni,co hrajou na jinych svetech,ze je tu porad share diamantu...bohuzel TOHLE INNO nedomyslelo,a mame tu placeny nejaky obsah, z premiove meny se stalo,to co se stalo. A nedivim se,ze omezuji jeji ziskiavani. Konecne snad i v CB na to uz budou mit koule dle bety, bohuze na share nemaji.

Hlasy byly, co koupis..sharuj,co vyhrajes ve svete,zustava na danem svete.,jak jednoduche.Ale vlak se bohuzel v tomhle pro INNO uz rozjel. Tak jak z toho,ze?
No pridame premiovy obsah, zase tolik nereozhoduje,a kdo chce si zaplati,bohuzel diamantu ma/mel kazdy plnou prdel...tak co,tak cash. Se jim ani nedivim, bohuzel.

A to prijdou v Letnim a dalsim eventu uz budovy premioveho levelu Guvernera a Krcmy hrdinu opravdu jen za penize. Ale zase,clovek i tak s urovni jejich doted byl spokojen,tak kdo chce,at si prikoupi neco navic, zase jich tolik nepujde vyhrat. Ale uz vidim,jak se tu bude kvicet,ze je to jen za prachy.:)

Spise me stve zdrazeni a zavedeni dvoji ceny u Hero eventu...ale uvidime,co ty ceny prinesou a co tam bude.
 

d arvit

Odborník
asi by jsi se měl smířit s tím že tvoje porozumění a taktické schopnosti v eventech nestačí ani na horních 5% hráčů, stejně jako že tato hra chce denní přihlašování, pokud to nesplníš, nikdy se nemůžeš rovnat hráčům, co to splní. Pokud chceš plnit eventy, musíš doplnit co ti chybí v hlavě penězmi. O tom to celé je.
event je postaven tak aby jsi při maximální efektivitě dostal vše (krom umístění v první lize), pokud uděláš chybu at už díky špatnému rozhodnutí, nepochopení herního mechanismu nebo nepřihlášení musíš skore dorovnat reálnou měnou nebo se smířit s tím, že hlavní odměnu na full budeš mít později..

co se týče hmyzího hotelu - za mě je to super budova nahrazující magnus opus, to že je slabší než letité santovi saně (které stejně dlouho nepoužívám) mě vůbec netrápí, neočekávám od takové budovy že bude nejlepší ve všech statech - stačí mi že je lepší než moje současná zaměřená na stejný účel..
 

Caratic

Komentátor
Ano souhlasím s předchozím pisatelem.
Hmyzím hotelem nahrazuji saně a postupně (když se naskytne) budu měnit i opus..

Plně souhlasím. Je to super budova. Jde jen o to dokáže-li ji hráč využít.
Tato budova nepatří do starožitnictví:).
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
Škoda že má Hhotel jinou orientaci než Magnus.
Mám pocit, že právě proto jej vývojáři přidali. Aby si člověk mohl vybrat a nebyl fixován na jeden konkrétní půdorys. Z mého pohledu je zbytečnost to i to... Abych měl radost, že mi něco vyrobí 1 FP namísto 15 zboží... to bych musel žít v dosti smutných poměrech.

Prodloužení eventu mě vykoplo ve dvou světech z profi ligy.
Ano, tohle ani mě nepotěšilo... Naštěstí stačilo koupit jednu sadu 10ti lístků navíc a ztrátu jsem dohnal :) Naneštěstí... jsem musel koupit jednu sadu 10ti lístků navíc, abych to dohnal.

Z čeho mám radost v tomto eventu? Že se dalo získat poslední zlaté rozšíření komplet a to nejen v nejvyšší lize. Jasně dosáhne na něj jen top 5 % hráčů... ale od čeho by jinak byly dia farmy? A pokud tady má někdo problém s farmařením diamantů, tak narovinu říkám, že to pro něj bude v průběhu času horší a horší, pokud si taky alespoň jednu nepořídí :)
 
Naposledy upraveno:
Zrusit farmy..jednoduche reseni pro INNO. Ale nema na to koule a vymysli bohuzel veci jine,co odnese daleko vice lidi. Uz to navyseni u Hero eventu..jsem zvedav kdo to bude pripadne kupovat.

A hraji jeden svet a ze by se mi hralo nejak spatne..jeste chvili a Planetky, a pak dale jak to pujde. Je to jen chimera,ze nejde postupovat rychle a jen kysnout nekde. Je to prece...GAME.:}
 

Borat

Člen
Naskakuje mi jediné. Když okatá německá zlodějna, naskakuje mi k tomu "česká národní vlastnost". Jak začnou Čechům padat lejna na kebuli, najde se vždy tlupa Čechů, co takovou novotu chválí a plamenně obhajují. Aneb, Češi jako slovanští otroci, rakouští lokajové, němečtí kolaboranti a moskevští muklové, a kouř a spokojenost. To se nezapře nikdy, "česká národní hrdost". :p

Optimalizoval jsem pro farmy. Guvernérovky letěly jako mizerné pryč. Pokud bude navýšení jen za peníze, budu totálně naštvaný. Jen se mi potvrdí, jak FoE cíleně poškozuje a dojí hráče a nutí je vydíráním do VISA karty. A tady se řeší nesmyslný Magnum a Hotel... Brr. (Vždyť je to jen blábolení z cesty. Magnum a Hotel umí zcel něco jiného. Jaké nahrazování? A Sáňkař se užívá na suroviny. Dává celou sadu surovin věku. Ideálně nahrazuje továrny a obchodování. Nechávám Sáňkaře ve starých epochách. Sada Sáňkařů různého věku mi pak zlepšuje komplet konto surovin. Hmyzí hotel by byl fajn na FP. Opět zcela jiná budova. Ale 8-mi hodinové budovy jsem zahodil někde v době železné a nehodlám jít zpět. Budova k ničemu.) A zaříznutí sdílení diamantů se vážně debatuje v rámci kolaborujících fandů kompletního zaříznutí a zpoplatnění FoE. :cool:

Pokud chci jet "necinknutou hru" a rovné příležitosti, měl by být startovací dárek eventu darován každému městu a ne jeden dárek hráči. Je to pak nečestné a diskriminační. (Česká ekonomika krachuje na potírání diskriminace v EU a pak hrajeme německou hru, kde se na rovné šance nehraje. Asi jako španělské, německé a polské dotace...) Na druhou stranu, dárek je takový pakatel, že je nechávám i propadat. Na celkový výsledek eventu vliv vlastně nemají. (Zahlédl jsem, že se řešila chyba nepřipsání dárku. Nevíte někdo kde? Nemohu to najít. Patrně se mi dárek u tohoto eventu nepřipsal. Místo toho mi hra asi 4x spadla při aktualizacích a opravách serverů. Osobně se spíš bojím, že bez mé VISA karty půjde o haprující servery a chybějící prostředky na provoz FoE.)

Našel jsem debaty k P2W a FoE. Hranice neurčitá. Patrně ji InnoGames již překročilo. Platící hráči mají výhody. (Teď vidím synonymum. P2W v obchodním styku znamená "ztrátu času".) Hry P2W nemá smysl hrát a nejlépe je ignorovat pro nebezpečí oškubání, fakt je to "ztráta času". Běžný podvodný model autorů, nalákat na F2W a podsunout hráči P2W.

Nejlépe hodnocený příspěvek diskuse: FoE ale nikdy nemůže být P2W protože zde nelze dosáhnout na vítězství. FoE nemá žádný "vítězný prvek". Smysl je jen nekonečné hraní. Ať si tady zaplatí kdo chce co chce a přeskočí tím ostatní hráče, stejně není vítěz. Hotovo. Podmínka koupeného vítězství nesplněna. FoE postrádá definici P2W jako "ztráta času" protože jde o "nesmyslné hraní bez cíle". Výborná logika podvodu. :p

(K tomu jsem potkal statistiku. Jen 10% hráčů je ochotno platit za F2W a z toho 50% všech peněz přinese 0,01% šílenců, co platí jako mourovatí "za úspěch ve hře". Aneb, liga s 5% ve FoE odpovídá tomu, že plnou eventovku si reálně "nakoupí" jen platící hráči. Statistika věda je. Tak hlavně že vedeme klamavé diskuse, že i neplatící hráč může dát alespoň stříbrnou ligu. Pečlivě spočítáno je to přitom zcela jinak.) :p
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
Ale 8-mi hodinové budovy jsem zahodil někde v době železné a nehodlám jít zpět.
To budeš asi velmi zaskočen, až dojdeš do doby, ve které už jsou jenom dílny vyžadující dvouproudovky :)

F2W to je nějaká nová zkratka? To neznám.

Tak hlavně že vedeme klamavé diskuse, že i neplatící hráč může dát alespoň stříbrnou ligu.
Takže farmáři jsou platící hráči. Dobré vědět. Do hry jsem nedal ani korunu, ale jsem platícím hráčem. A vlastně je to opravdu tak. Platím třeba za chleba, internet atd. Ještě je tady možnost, že se na to nebudeme dívat binárně. Jakože by byl platící, neplatící a trans hráč. Takhle bych byl vyřazovací metodou trans hráčem. Hned mám pocit, že jsem dosáhl nové úrovně bytí.

brain.jpg

Smysl je jen nekonečné hraní. Ať si tady zaplatí kdo chce co chce a přeskočí tím ostatní hráče, stejně není vítěz.
To určitě psal člověk, kterej v životě dosáhnul ledatak bydlení v mamčiném sklepě. Protože podle něj není výhrou umístění se na prvním místě v CB, ani v Expedici. Mít takovej život, tak pro mě taky není nic výhrou. Líbí se mi ta představa, jak goblin vyleze z jeskyně a pak někomu, kdo jezdí v Lambu řekne, že není vítěz, protože život se nedá vyhrát. Nebo profi sportovci, kterej se umístí :D Pěknej bizárek.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
Guvernérovky letěly jako mizerné pryč. Pokud bude navýšení jen za peníze, budu totálně naštvaný. Jen se mi potvrdí, jak FoE cíleně poškozuje a dojí hráče a nutí je vydíráním do VISA karty. A tady se řeší nesmyslný Magnum a Hotel... Brr. (Vždyť je to jen blábolení z cesty. Magnum a Hotel umí zcel něco jiného. Jaké nahrazování? A Sáňkař se užívá na suroviny. Dává celou sadu surovin věku. Ideálně nahrazuje továrny a obchodování. Nechávám Sáňkaře ve starých epochách. Sada Sáňkařů různého věku mi pak zlepšuje komplet konto surovin. Hmyzí hotel by byl fajn na FP. Opět zcela jiná budova. Ale 8-mi hodinové budovy jsem zahodil někde v době železné a nehodlám jít zpět. Budova k ničemu.

a až přijde vylepšení guvernérky tak budeš nadávat že to je spiknutí proti tobě=hráčům :D
asi nejsi ve věku, kdy by jsi pochopil důležitost magnus opus nebo ted nově hmyzího hotelu - abych tě tedy trochu osvítil, používá se hráči v ,,pozdějších" dobách na úkoly typu - vyrob xx hodinových xx výrob v budovách tvého aktuálního věku a protože nikdo nechce mít ve městě 5-10 neužitečných velkých budov vyžadujících ještě napojení na dvouproudou silnici, řeší se to těmito 3x2 budovami co ve volném čase mezi eventy/čekáním na konkrétní výrobní úkoly dokáží produkovat FB a Borate div se, hmyzí hotel produkuje 2x tolik FB co magnus. Pokud využíváš sánkaře na surky je pro tebe lepší sánkař. ovšem v tom případě by jsi se měl zamyslet nad svým celkovým příjmem surovin nebo nad jejich výdaji - držet ve městě jakkékoliv budovy jen kvůli surovinám, no řekněme že je to velmi nepraktické řešení. Získávat suroviny z továren nebo obchodovánim je něco co vyšlo z mody asi tak ve středověku.
nechávat si staré sánkaře kvůli starým surkám?? k čemu potřebuješ staré surky?? stačí ti 1 max 2 doby zpět - starší už na nic nepotřebuješ..
 
Nahoru