Druhotné prémiové platidlo - bonus za aktivitu

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3370
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3370

Host
Někomu se to může znát podvědomé z jiných InnoG her, přesto bych to zavedl i na FoE. Viz níže

Dnes máme:
==============
1. Diamanty
+ získají se nákupem, nárazovýma akcema, za úkoly,..
- použitelné na prémiové budovy, rozšíření, léčba vojska,..

* Neustálé hádky v komunitě, že na tom IG vydělává

2. Medajle
+ umístění na PVP věží, výnos z VB
- rozšíření
- kdo nebojuje, nemá

3. Velkolepé Budovy
* Podporují vlastníka i přispívatele
- (....)


--------------------------------------------------------------------------------------------------

NÁVRH:

================
Nové prémiové platidlo - název nejasný, např: odpustek, desátek, elvis, nebo marihood
+ namotivuj 20 přátel - 1 mari/den
+ bojuj denně proti 5 nepřátelům - 2 mari/den
+ atd ... rabování, utrácení FP, sbírání surovin a mincí v nějaké nominální hodnotě

Tento pravidelný bonus by šel směnit za novou prémiovou vlastnost hry, např
- 30 mari: vyšší příjem mincí na 11 dní
- 40 mari: vyšší příjem surovin na 11 dní
- 100 mari: 105 kusů zboží doby, ve které hráč je
- 220 mari: plánek do Vb
- 2014 mari: večeře s Marihoodem na vlastní náklady :)
....
..

Hru by to oživilo a přineslo nový bonusový prémium prvek,
 

DeletedUser7347

Host
Ahoj dle mého názoru velmi zajímavý návrh :D Myslím že toto by hru oživilo na 100% a každopádně by hráče hra více bavila.V INNO by se minimálně nad tímto návrhem mohli zamyslet když už by ho nezavedli :confused: Tak za mě určitě ano!!! Jen mám takový menší dotaz.Myslíš že by to bylo jako vedlejší úkolová řada nebo by byly mari body :) připojeny k již daným úkolům jako další odměna?
 

DeletedUser3139

Host
Nápad v základu není špatný, ale chtělo by ho ještě dopracovat. Ten bonus za aktivitu bych bral.
Určitě by se to ale nemělo jmenovat Mari!!! Už takhle tu je až dost jednoho Marihooda! :D:cool:
Ale zase trochu vážně! Asi hodně problematické by bylo stanovení kolik ,,maríků" za co. Protože když jich stanovím málo, nepodpoří to výkony, když moc, tak to utrhne ty hodně aktivní od ostatních (i od těch průměrně aktivních) a zase to nebude dobré.
Už to co navrhuješ, je docela dost. A to neuvádíš podrobnosti za rabování, atd.
Když to spočítám cvičně u mně, tak bychom jen spolu večeřeli skoro denně, pokud by se přidalo ještě pár podobných, tak ty máš do měsíce minimálně 300 kg, nebo bouchneš! :cool: Jinak ještě tam máš asi překlep! Pokud já investuji ,,maríky", tak ty to zaplatíš v hospůdce, ne? :cool: Tak jak jsi to napsal, to by bylo nevyvážené! :D :p
Nápad dobrý, ale chce to zabrat a dopracovat!
 

DeletedUser6769

Host
Jo, nápad dobrý. Ale nevím - už tak jsou dost velké rozdíly mezi aktivními a neaktivními / méně aktivními. A navíc je to další 'složitost' do hry. Šalamounsky - jsem pro i proti. :)
 

DeletedUser

Host
Souhlasím s nápadem. Bonus podobného rázu si myslím, že by byl dost pozitivní prvek ve hře a hráče by to motivovalo k aktivitě ve hře. Z toho by mohlo mít samozřejmě prospěch i Inno :) Takže proč ne, výhodné by to bylo pro obě strany. Navíc, pokud Inno má toto zavedeno i v jiných hrách (jakože má :) ), tak nevidím problém, aby to zavedlo i na FOE. Mě osobně by se tento nápad velmi zamlouval a určitě by mě motivoval k aktivitě ještě větší :D
Jinak bych neřešila aktivní a neaktivní hráče ... je to hra a je na každém jedinci jakým způsobem nebo jak často ji bude hrát. Tím pádem na každém závisí jak je ve hře úspěšný. Prostě nehraješ, bonusů máš málo, hraješ tak máš bonusů víc. Podle přísloví : Každý svého štěstí strůjcem NEBO Bez práce nejsou koláče.

PS: jen ten název platidla ....ten určitě vymyslet jiný .... Jipi zcela s tebou souhlasím :D
 

DeletedUser2298

Host
Co jsem si osobně všimnul, tak značný počet her má věrnostní logovací bonus.. tj. loguješ se pravidelně každý den - získáš nějakou odměnu podle délky cyklu po kterou tuto činnost děláš... Jako odměna by následně stačily věci a prvky již ve hře existující, nebylo by třeba ani řezat Marihooda na tenké plátečky, aby byl využitelný jako platidlo..
Tento věrnostní bonus se pak dá už pojmout různýmí způsoby - cyklus 1-2-3-X kdy dosáhneš maximální odměny a logováním si ji udržuješ.. Nebo resetovací kolečko, kdy po dosažení max. logovací bonusu ( měsíc?) hráč obdrží nějakou extra odměnu ( sušený či uzený kus Marihooda apod. )
 

DeletedUser6769

Host
Jinak bych neřešila aktivní a neaktivní hráče ... je to hra a je na každém jedinci jakým způsobem nebo jak často ji bude hrát. Tím pádem na každém závisí jak je ve hře úspěšný. Prostě nehraješ, bonusů máš málo, hraješ tak máš bonusů víc. Podle přísloví : Každý svého štěstí strůjcem NEBO Bez práce nejsou koláče.

Mno já se na to dívám spíše z toho druhého konce - když budu na světelný roky před někým, tak si s ním moc nezahraju. Ale ano, aktivní si zaslouží něco navíc, co by motivovalo 'flákače' (ano, flákače, protože kdo to nehraje aktivně, protože nemá čas, tak se mu čas bonusema nevykouzlí). A dávat tento bonus jen za přihlašování, nevím.. přihlásit se je 'nic' - chce to, aby člověk něco dělal. Motivace například, k těm člověk není dost motivován. :)
 

DeletedUser3370

Host
Ono to z toho úvodu nebylo asi dostatečně patrné, zkusím upřesnit. Samozřejmě, že existuje denní strop zisku max třeba 6 maríků. Nemělo to znamenat, že za každých 5 namotivovaných hráčů dostanu jednoho fešáka. Čili, pak by ta večeře vyšla tak max jednou za rok při časté aktivitě.

Směna by byla za věci, které si hráč za maríka nakoupí dle vlastní volby.

Ale jsem rád, že maríci zaujaly:)
 

DeletedUser2059

Host
Je to vskutku originální nápád, těžko ho zhodnotit. Je pravda, že čím více funkcí tím více možností hry a variability. Je pravda, že jinde to funguje také, jako třeba u The West, ale je možné, že to hru opět posune mezi podobné jiné hry. Tady je výhodou, že ten kdo má prémium všechny hned přeskáče do nejlepšího sousedství a klasičtí hráči mají pokoj. Řekni MaihOOde, mysliš, že by se tvoje části mohli koupit za diamanty? :)
 

DeletedUser3370

Host
Thomasi, tento Nápad již podle názvu staví na tom, aby se jakousi formou bonusu, prémia, mohli pořídit i věrní hráči FoE, kteří nechtějí utrácet reálné peníze za nákup diamantů.

Pro ně je určená právě tato druhotná možnost polepšit si ve hře svojí aktivitou. Nemluvíme o nákupu budov nebo území (viz můj úvodník), ale ruku v ruce by se musela zavést jiná forma prémia - jak jsem psal, zvýšený výběr mincí, zásob, nákup bojových jednotek, nákup surovin, atd, atd. Je tu mnoho, co by šlo koupit :D

Mým záměrem bylo tento způsob prémia diametrálně odlišit od diamantů a nepropojovat je. Ani tam, ani zpátky.
 

Thesseus

Znalec
Souhlas, takových vylepšení není nikdy dost. Nedávno jsem jen na pár dní zkusil jinou hru a tam bylo takovýchto miniher, úkolů, podúkolů, nabídek, trhů a td. atd. tolik, že jsem je ani nestačil číst. A tak jsem zjistil, že tohle vůbec nemusí být omezené.

Ale zpět k nápadu. Namířil bych ho na všechny ne, jen na aktivní. Propasti mezi aktivitou a neaktivitou jsou tu obrovské. hráči jsou neinformovaní, hrají hala bala, staví města zcela úděsně apod. Tak kdyby takovéto bonusové věcičky vtáhli do ry i méně aktivní, naučili je, jak hrát efektivněji a přitom ještě byli zábavné..
 

DeletedUser2451

Host
nno je to fajn nápad ale mám obavu aby to nebylo jak s diamantama někdo hraje na všech světech ale jen v jednom je aktivni a na ostatních hraje jen udržovačku kvuli diamantum a ty má na stejném učtu a jen hrabe a to by pak ti nováčci a pozdně příchozí neměli žádnou šanci spíš bych po dosáhnutí určiteho počtu motivace dával balík bodů ty nebo nějaké budovy jako je třeba srom lásky atd. protože to jsou nepřenosné věci mezi světama
 

DeletedUser

Host
To nezní špatně.. zvlášť pokud by se dali kupovat výzk. body :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru