Duplicitní témata

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3370
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3370

Host
Tohle fórum je PŘEHLCENO duplicitníma tématama. Úkolem moderátora by mělo být (je zvykem) nejen mít frčku u svého nicku, ale moderovat forum tak, aby se tady podobný balast nevyskytoval a dělal tak celé forum nepřehledné.

Pokud někdo založí duplicitní téma / otázku / cokoli, moderátor to má vyhodnotit, téma uzavřít, dát odkaz na to, kde se daný problém řeší.
 

DeletedUser3817

Host
Je smutným faktem, že toto fórum, jakkoli jinak výborné úrovně, postihlo zhoubné bujení. A to myslím doslova. Tímto tempem se za nedlouhou dobu nezorientuje už nikdo. Multiplicita (jak oblíbené slovo!) témat je na (ale za to bych dostal ban).
 

DeletedUser

Host
Reaguji i na tento tvůj komentář

Otázkou je, co považuješ za duplicitní téma. Uvedl jsi v příspěvku (viz. odkaz výše) 7 z 8 témat, do který se tam nehodí, protože i když se téma týká Frostyho, tak jsou tam již otázky zodpovězeny a pro další jiného typu se má založit jiná otázka (pokud samozřejmě již není obsažena někde jinde). Pak vznikají jen molochy, ve kterých dochází k nezodpovězeným otázkám :)
 

DeletedUser3370

Host
Mno...
Tomu rozumím. A taky vím, že dělat kumulativní bugy se zaměstnavatelovi nevyplácí. Už kvůli tomu, že počet odpracovaných človekohodin je neprůhledný a nesouhlasí se skutečností.

Proč jsem založil tohle téma?
1. Na FoE forum sem-tam zavítám a na Vlastní oči vidím, že máte trpělivost a čas opakovat jedny a ty samé odpovědi pořád dokola. Čímž skodíte do budoucna sami sobě.
2. Když čtěnář hledá informace, v obsahu je jich tolik, že se nestydí přidat ještě jednou to samé, protože "se to tak dělá"
3. Je to beta verze, což je pořád víc než alfa, ale bohužel pořád míň než RC
4. Otázka / Reportování chyby / Nápad - jak poznám, že je (ne)vyřešeno?
 

DeletedUser7

Host
Zajtra budem venovať tomu čas od 14:00 do polnoci, ak bude dovtedy potreba.
 

DeletedUser

Host
Mám také poznámku nebo návrh Veškeré návody- Velkolepé budovy,budovy,vojsko atd mimochodem velmi přehledné,dát do témat- uzamknout oprostit od všech komentářů a dát pod jednu kategorii a tam ponechat jen jedno téma otevřené k poznámkám návrhům k výše uvedenému
Jednoznačně by to přispělo k přehlednosti a zjednodušilo veškeré hledání protože 90% dotazů směřuje do této kategorie.
 

DeletedUser

Host
1. Na FoE forum sem-tam zavítám a na Vlastní oči vidím, že máte trpělivost a čas opakovat jedny a ty samé odpovědi pořád dokola. Čímž skodíte do budoucna sami sobě.
2. Když čtěnář hledá informace, v obsahu je jich tolik, že se nestydí přidat ještě jednou to samé, protože "se to tak dělá"
3. Je to beta verze, což je pořád víc než alfa, ale bohužel pořád míň než RC
4. Otázka / Reportování chyby / Nápad - jak poznám, že je (ne)vyřešeno?
No, nebylo by lepší fórum zrušit úplně a vytvořit stránky, kde bychom dali všechny návody? Už jsem za dobu svého moderátorského života zažil hodně podobných radikálních názorů, nicméně si musíme uvědomit, že ne každý prostě dokáže všechny požadované informace jen tak na fóru najít... Přínosnější pro nás bude, když ty témata případně budete postupně nahlašovat (vykřičník vedle každého příspěvku).

Reportování chyby, nápady - jak poznáš, že je vyřešeno? Uvidíš ve hře. :)
 

DeletedUser3370

Host
Joniik: Omlouvám se, ze odpovídám s pauzou, nevšiml jsem si návodné otázky:

0. Otázku "Nebylo by lepší, zrušit všechny ty internety ... " diplomaticky přeskočím.
1 Přehlednost fora je úloha moderátorů. Ti by měli vyhodnocovat opakující se témata a snažit se je provázat a lidi nasměrovat (CLOSED -> DUPLICATE -> , http://forum.cz.forgeofempires.com/s...%AD-%C3%BAkoly )
2. C&P "Reportování chyby, nápady - jak poznáš, že je vyřešeno? Uvidíš ve hře."
Tohle je jedna ze dvou až tří věcí, které tady výrazně chybí. Nepoznám, žiji v nevědomosti: http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?2402-Bug-tracking

42: Už jsem za dobu své moderátorské činnosti na foru o > 1000 člench poznal, ano, je to starost, čas, zodpovědnost, udržet knowledgebase přehlednou.
 

DeletedUser3370

Host
Nápad (a omlouvám se za double post), ale je to z jiného ranku. Zkuste zapřemýšlet nad tímhle:

Pro každý event / epochu (Frosty, Velikonoce, Industriální doba) by se založila jedna hlavní kategorie, ve které by byly otázky a chyby jen a pouze k té eventě. Nápady na Velikonice asi nemají cenu zakládat.
Tuším, že je to rychlejší něco dohledat, přes Velikonoce -> Chyby, než jen Chyby a kupa témat. .. A jak kráásně by to šlo pak schovat na příští rok, aby to nepřekáželo, je asi jasné. Tudíž. tyhle témata by byly aktivní vždy max 2. (s chatem ve hře 3)
 

Thesseus

Znalec
Asi jsem mimo téma ale nechci zakládat jiné. Od doby, co tu dělá pořádek Marihood, někdy i bobbyc je tu sice opravdu pořádek, to nelze vytknout, ale často se mi stává, že když chci reagovat, tak je téma zamčené. Stává se to vlsatně dost často. Dnes třeba bylo jisté, duplicitní téma zamčené s tím, že je pro případné pozměnovací návrhjy odkázáno na jiné. To jiné ovšem bylo zamčené taky :) Také jsem v poslední době mockrát viděl, že už nebyl prostor pro obhájení nepochopené myšlenky nebo stihl argumentovat pouze jeden a druhý už se nemohl bránit. To je velmi nepříjemné.
Samozřejmě ale vím, že to moderátoři nemají snadné a práci odvádějí důkladnou. Abych jen nekritizoval :)
 

DeletedUser5384

Host
Thessee,máš pravdu. Ale má to řešení: Pokud potřebuješ reagovat do již zamčeného příspěvku a je to opravdu k věci, můžeš napsat tomu,kdo zamkl a domluvit odemčení.Z tohoto důvodu lock píšu do posledního příspěvku. Vím,že je to zdržení, ale ono je občas nutné zamykat - například před chvílí jsem v Nápadech zamykal téma,kde se po stránce příspěvků úplně vytrácel původní nápad.
Nicméně děkuji za kritiku i za pochvalu:)

P.S. : to s tím neduplicitním ,ale zamčeným tématem byla chybka a bude odstraněna:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thesseus

Znalec
Díky za dobrou odpověď. To s tím domluvením odemčení asi využiju dnes nebo jindy až se sem dostanu. Bude to ale zdržení i pro vás. Nevím, jestli taková reakce bude vždy opravdu k věci, třeba to bude ten druhý případ, když budu chtít bránit nějaký názor, považuji to za důležité.
To před chvílí zamčené.. nebylo to s tím, jak si tam napsal OT? Co je OT? :D Na fóru nemají být zkkratky, víš to? :p Nebo jsem to tak alespoň pochytil z pravidel, ale to už je dlouho, tak se možná pletu.
S tím zamčeným jsem si myslel, že jste si nevšimli :) To je v pořádku, ono tam stejně nebylo moc co psát, je to jedno z těch stále se opakujících témat. Noční osvětlení, viditelný stav online apod.
 

DeletedUser3370

Host
thesseus:
Duplicitní témata je občas boj s větrnými mlýny a ne vždy se zadaří. Udělat forum přehledné všem uživatelům je běh na dlouhou trať. Bohužel, občas se vloudí chybička a je dobře, když nás na ni hráči slušně upozorní, jako jsi udělal Ty.

Takových námětů si vážíme a snažíme se na nich zapracovat, aby se příště už nestávali.

OT: http://cs.wikipedia.org/wiki/Off_Topic
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru