Dvouproudé silnice....nový formát 2x1

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Dobrý den vinšuji.
Chtěl bych položit tázanku skrzevá dvouproudé silnice.
Často se stává, že s ohledem na jejich formát 2x2 vznikají potíže s napojením staveb. Nebyla by možnost zařadit i silnice v menším formátu 2x1 ?
Jistě by to bylo ku prospěchu a město by se stavělo efektivněji.
Stejně tak je někdy velice komplikující, že nelze tyto silnice do odbočných směrů napojovat libovolně, tzn. pouze vždy ob dva dílky.
Bylo by možné o těchto problémech podiskutovati v dílničce kreativních tvůrců jinak skvělé hry?

Co na tento návrh říkáte vy ostatní hráči? Líbila by se vám taková změna?
Děkuji a přeji fajn den všem.

Lord von Boban
 

DeletedUser11718

Host
Já bych s tím naprosto souhlasil a tato možnost by se mi líbila a rád bych jí ve hře měl :)
 

DeletedUser1625

Host
No to je skvělý návrh! Kolikrát se nervuji, že nemohu pořádně postavit město kvůli dvouproudové silnici :/
Taková změna by se mi velmi líbila
 

DeletedUser2298

Host
Také se přidám k zástupu podporovatelů.. celkem by to zvýšilo variabilitu tvoření silniční sítě..
 

DeletedUser11638

Host
Stačí si pohrat z městem a jde to bez silnice 2x1 .
 

DeletedUser11297

Host
Sice jsem na tom už také několikrát ztroskotal, ale já jsem proti. Je to strategická hra, s takovými věcmi si musíte umět poradit. Nevyjde to o políčko? Tak to celé přestavte. O tom to je.
 

DeletedUser2059

Host
Já si dovolím zmínit tu pohled z jiné strany, jedná se o strategickou hru, kde nejdou ani otáčet budovy, samozřejmě, že nás to všechny více či méně zlobí, ale o tom to je, procvičíte si tak prostorové vnímání a logické myšlení. Takže poraďte si :)
Kvůli tomu to tak je.
 

DeletedUser9628

Host
Připojuji se k posledním názorům. Také už se mi několikrát stalo, že díky pravidlu napojování dvouproudých silnic jsem musel znovu přestavovat kus města nebo i celé, ale i o tom si myslím, že tato hra je :) Já jsem obecně proti nápadům zjednodušení hry, tak to neber nic osobního :eek:
 

DeletedUser3139

Host
Kdo má problém se stavbou města, doporučuji nejdříve ho postavit v simulátoru! :cool:
A silnice doporučuji nechat tak jak to je! :cool:
 

DeletedUser2451

Host
Já jsem taky proti tomuto návrhu ikdyž jsem stím měl sám nejednou problémy ale souhlasím s názory hráčů (Thomas Jir, MartiniBaby, JiPi53 ) a křikládám odkaz i na ten simulátor
http://www.forgestats.net/map/
 

Dan 77

Veterán
Není to špatný návrh, sám jsem nad tím už několikrát přemýšlel, protože jsem se s tím taky setkal. Jenže to by musely být 2 typy té silnice: rozměr 2×1 a 1×2 (záleží, v jakém směru stavíme!). A zároveň není důvod, proč to nenechat tak, jak to je, takže můj postoj k tomuto návrhu je 50/50 (viz výše názory proti zjednodušení).
 

DeletedUser11293

Host
když už se tu hra zjednodušuje tlačítkem pomoc tak nevím proč by tohle měl být problém, jsem také pro zavedení silnice 2x1 a 1x2
 

Dan 77

Veterán
Až na to, že je to tlačítko hrozně nevychytané. Sice díky němu můžu pomáhat mnohem častěji (skoro každý den), ale to nevyrovná jeho neefektivitu. A to tlačítko má mnoho dalších much, které by se měly vylepšit. A vývojáři je ještě při této aktualizaci nevychytali.
 

DeletedUser2059

Host
To mluvíš o tlačítku POMOC k motivovaání a zušlechťování?
Tady nejde o zjednodušení, ale usnadnění, dříve jsem klikl na město a taky náhodně klikal na budovy, hlavně, abych pomohl.
Nyní to ušetří čas, za což je mnoho lidí vděčno nebo snad ne?
 

DeletedUser7347

Host
Já teda vděčný jsem a hodně!Předtím mě nebavilo klikat cech natož přátele (které jsem postupně mazal) a ted mám skoro max. přátel a pořád sháním :D Takže jestli hrajete na Cirgardu tak posílejte žádosti ;)
 

DeletedUser11293

Host
diskuze jde jiným směrem, ale jaký je rozdíl mezi zjednodušením a usnadněním?
 

DeletedUser2059

Host
Měl jsem na mysli to, že zavedením těch silnic, o kterých se teď bavíme dojde ke zjednodušení hry, kdy už nebudeme namáhat tak svůj mozek. Tlačítkem pomoc jen usnadíme práci, protože bez tlačítka pomoc mi trvá stejná činnost až 5x déle.
 

Dan 77

Veterán
To mluvíš o tlačítku POMOC k motivovaání a zušlechťování?
Tady nejde o zjednodušení, ale usnadnění, dříve jsem klikl na město a taky náhodně klikal na budovy, hlavně, abych pomohl.
Nyní to ušetří čas, za což je mnoho lidí vděčno nebo snad ne?
Jenom jsem navázal na komentář výše, ve kterém se tvrdí, že když už byla usnadněna pomoc, mohlo by se provést i něco s těmi dvouproudými silnicemi. A s tou paralelou jsem nemohl úplně souhlasit. Už jsem se s popsaným problémem u dvouproudých silnic setkal a taky mě napadlo, jestli by nemohly mít rozměr 2×1 a 1×2, ale zároveň není důvod, proč to nenechat tak, jak to je, a proč to zjednodušovat (můj názor je 50/50).

[SPOIL]Ta jednodušší pomoc ušetří čas, samozřejmě, a zvlášť pro některé počítače to musí být úleva, takže u někoho je vděčnost určitě na místě - nic z toho nepopírám. Pomoc ze spodní lišty má své klady (můžeme klikat častěji, protože nám to zabere daleko méně času). Ale co efektivita? Není to kvantita vs. kvalita? Takže abych byl realistický, samozřejmě má stále své zápory: zatím neovlivníme, jestli rychlá a automatická (= náhodná) pomoc padne na kulturní budovy, spousty domků nebo na výrobny zboží, ale všechno z toho být postaveno musí, a ne každému je jedno, kde tu hvězdičku bude mít, a ne každý potřebuje všechny 3 základní typy pomoci nutně.

Nemluvě o dalších nepřesnostech a chybách, o kterých je tady plná sekce Návrhy. Takže můj názor je, že vývojáři šli správným směrem (pro nemalou část hráčů), ale že to chce ještě vychytat mouchy a aplikovat návrhy na změny, které hráči navrhují a které se snad někdy dokonce plánují zavést, jak jsem tady četl.

Jo a jen bych dodal, že jsem dříve klikal podle toho, co kdo měl v názvu města, případně hned viditelně v profilu. Až když někdo neměl uvedeny žádné pokyny pro pomoc, pak jsem klikl, kam jsem chtěl (jinak jsem náhodně neklikal), ale jinak jsem se snažil pokyny dodržet (bylo-li to v tu chvíli možné). Jinak by se mohlo stát pokaždé, že byť jsem někam klikl, vlastně by to danému hráči vůbec nepomohlo, i když by ještě podle pokynů kliknout šlo. Moc to koukání do názvu města, příp. do profilu nezpomalovalo. Až teď je tady varianta pro rychlou a usnadněnou pomoc. Takže jednak klikám častěji, a taky abych netrávil delší čas u někoho, kdo stejně oplácí rychlým (náhodným) tlačítkem. Snad jsem všechno vysvětlil a snad nedojde k nedorozumění.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2059

Host
Aha, no tak výsledkem této diskuze je, že něco se dá zjednodušit odůvodněně a něco prostě ne.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru