Fungování tlačítka Pomoc

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Oblast hry: Rychlé tlačítko Pomoc (ve spodní liště s hráči). Tlačítko samotné ani nebudu komentovat, podle mě má své výrazné klady a také výrazné zápory. Navážu na téma http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?6314-Pomocné-tlačítko, ve kterém jsou návrhy, se kterými souhlasím. Nápad podobný mému jsem zkoušel hledat na fóru, ale nic takového jsem nenašel.

Současné fungování tlačítka: Algoritmus tohoto automatického tlačítka by měl fungovat tak, že upřednostní jen některé speciální budovy a budovy z vyšších epoch, a zbytek, kam pomoc padne, je výsledkem náhody. (sice to tak v praxi často ani není..., ale to se netýká mého návrhu)

Mám 2 návrhy na změnu:


1) [SPOIL]Nedává mi smysl, že algoritmus tlačítka má upřednostňovat vždy pokročilejší epochu. Proč neupřednostňuje vyšší produktivitu konkrétního typu budovy? S postupem do pokročilejší epochy jsou sice budovy efektivnější v přepočtu na políčka stavební plochy nebo na obyvatele, ale někdy méně pokročilá budova, která je mnohem větší, totiž vyrábí stále o dost víc zásob nebo poskytuje o dost víc spokojenosti než budova malá atd. Někdy se to může hodit, třeba na přelomu dvou epoch, kdy ještě nemáte své město kompletně přestavěno do aktuální doby, aby vám pomoc pravidelně nepadala sice na pokročilejší a efektivnější, ale méně výnosnou budovu (nemluvě o prémiových a speciálních budovách, které jsou často efektivnější než budovy mnohem pokročilejší).[/SPOIL]
2)
[SPOIL]... zbytek, kam pomoc padne, je výsledkem náhody. Hvězdičky často padají na dekorace na úkor jiných budov, což je zbytečná škoda. Samozřejmě nejlepší je zbourat si všechny dekorace, a budete mít pokoj, ale...
  • pak jsou teda dekorace ve hře úplně zbytečné a vývojáři si sami způsobili, že kvůli tomuto tlačítku jim třeba málokdo ještě bude stavět dekorace, které si do hry vymysleli;
  • dekorace jsou dobré např. k efektivnímu zaplňování jednopolíčkových mezer, kterým se téměř nedá vyhnout, tak proč volné místo nevyužít na zvýšení spokojenosti (která by jindy mohla chybět, když vám bude chybět jedno zušlechtění kulturní budovy);
  • jedním z hlavních účelů dekorací je město esteticky a osobitě zkrášlovat, aby nebylo tak monotónní.
A proto navrhuji, aby na dekorace došlo, až když bude zušlechtěno/motivováno všechno ostatní (tak to fungovalo i postaru při ručním/konkrétním pomáháním, že jen pokud jste ve hře dlouho nebyli, pak došlo i na dekorace). Přitom by nám dekorace mohly ve městech stát bez obav z toho, že na ně zbytečně padne pomoc od jiného hráče na úkor jiné budovy. Jinak dekorace bude stavět málo hráčů, přestože se i dekorace někdy hodí.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12162

Host
Také souhlasím s Danem 77,jenže je mnoho hráčů kteří asi neví jak si upravit svůj profil,aproto když najedu na lištu se jmény a neukáže se mi tam co si dotyčný přeje,tak dávám automaticky pomoc a je mi úplně jedno jestli je to na dekorace,domy nebo výrobu.
 

DeletedUser5701

Host
Souhlasím, že tlačítko pomoc by mohlo být doladěnější.
 

DeletedUser2059

Host
Tlačítko pomoc bude v příštích aktualizací pravděpodobně obohaceno o další funkce. Nicméně se jedná o nepodložené inofrmace. Diskutuje se o zavedení označení prioritních budov majitele města, čímž by tato situace byla částečně vyřešena. Ovšem nejedná se o starou věc, takže je docela možné, že vývojáři budou přijímat hodně podobných podnětů jako tady.
Krásně vypracovaný nápad Dane ;)
 

Dan 77

Veterán
Napřed všem díky za podporu návrhu. :)

sip411: Máš pravdu, jenže ne každý to dělá tak dobře jako ty, spousta hráčů (kvůli výhodě tohoto tlačítka v rychlosti použití) ho používá na všechny hráče, ať už nějaké pokyny pro pomoc uvádí nebo ne, takže pomoc může padat i na dekorace (což je škoda, nebo při zbourání dekorací jsou dekorace ve hře zbytečně, i když nejsou).

Thomas Jir: Taky jsem tímto směrem uvažoval, že by se mohly dát nastavit priority výsledku pomoci. Ale nenavrhl jsem to, asi jsem to pokládal za předčasné vzhledem k "rychlolsti" zavádění oprav a přepracování už zavedených věcí. Přednost měl návrh, který jsem tady uvedl.
 

DeletedUser12162

Host
Ahoj všichni,je pěkné jak to tu popisujete,ale docela často se mi stane že tlačítko POMOC je zbarvené do oranžova,já ho kliknu a poté mi napíše :něco jako že v tomto městě se nedá nic mot. nebo zuš. , to znamená že tomuto hráči dalších 24 hodin nepomůžu,takže když už změna tak i s tímto aby také počítali.S pozdravem Sip411
 

DeletedUser

Host
S novou aktualizaci to grupa kotelnik a syn vymyslela tak, ze sice stale napise, ze nebylo nic mozne motivovat, ale aspon se o tom objevi i zprava v historii motivovaneho hrace. Asi by bylo moc slozite akci zrusit a znovu rozsvitit tlacitko pomoc. Takhle je z toho jen zisk pro pomahajiciho v zavratne vysi 20 kreditu ;)
 

Dan 77

Veterán
Nebo předpokládají, že k tomu hráči, u kterého už nešlo použít tlačítko Pomoc, se vrátíš nejdřív za 24 hodin. :D
 

DeletedUser10546

Host
Já třeba naprosto postrádám možnost,jít z historie k hráči do města. Uvítala bych vedle tlačítka "POMOC" i dřívější "NAVŠTÍVIT".
 

trojan1673

Veterán
Také souhlasím, když motivuji ručně a chci vracet pomocí historie, nelze.
Pomocí jim moc nepomohu pokud už jim nic nejde a já to zjistím až po odkliknutí tlačítka pomoc.
 

rycco27

Dopisovatel
Ahoj všichni,je pěkné jak to tu popisujete,ale docela často se mi stane že tlačítko POMOC je zbarvené do oranžova,já ho kliknu a poté mi napíše :něco jako že v tomto městě se nedá nic mot. nebo zuš. , to znamená že tomuto hráči dalších 24 hodin nepomůžu,takže když už změna tak i s tímto aby také počítali.S pozdravem Sip411

Nová aktualizace a s tímto se nic nezměnilo. Udělejte s tím už něco!
 

DeletedUser2059

Host
Ano, to jsme už odsouhlasili v jinmých tématech, jedná se o dobrou připomínku.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru