Hardwarová akcelerace

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9061
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9061

Host
Vážení hráči,


od aktualizace 1.40 je hardwarová akcelerace jediným možným enginem hry. Zajímá nás, jak se Vám s akcelerací hraje. Jste s ní spokojeni, nebo se vám naopak hrálo lépe před tímto nastavením? Podělte se s námi a s ostatními hráči o svoje názory a připomínky.


  • toto téma je vytvořeno pro "diskuzi" o hardwarové akceleraci,
  • neodbočujte prosím od tématu a nezakládejte žádné rozsáhlé diskuze,
  • do svého příspěvku také napište, na jakém zařízení hrajete (co nejvýstižněji)

Podělte se s námi.

S pozdravem,
FoE tým
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11687

Host
Ahoj je to lepší ale mohlo by to bejt ještě lepši a už to testuji i pod Windows 10 ,akorát je to delší na přechod mezi hráči na přechod plochy . Jinak super Stencob
 

DeletedUser12115

Host
Náš starší počítač s XP to prakticky položilo.
Bude to tím, že hardware měl co dělat, aby zvládl hru. No a teď musí zvládat navíc i pomoc grafice.
---------
Edit:
Tak na novém počítači to není o moc lepší.
Pokud běží FoE samotný, je to OK. Jsem však zvyklý mít FoE na pozadí a hrát třeba něco jiného. No a zatímco dříve to zvládala grafika sama bez sebemenších problémů. Nyní se zdá, že "akcelerace" se to snaží rozdělit i na procesor, navíc neumí pracovat s jádry, takže to nechá W7 poslat na to samé jádro, kde již běží něco jiného.
Výsledek: načítání čehokoli 15s+.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6375

Host
Současná akcelerace je snesitelnější, než bývala ve svých počátcích, přesto mně to bez ní fungovalo lépe. Nyní je to trochu sekavé a blbě se pohybuju po městě, občas se otevře něco, co otevřít nechci, jen proto, že jsem tam zrovna projel myší ve snaze dostat se někam jinam... ale vydržet se to celkem dá. Když na tom ještě zapracují, mohlo by to být fajn.

HP Pavilion 15 Notebook PC
Procesor AMD A6-5200 APU with Radeon(TM) HD Graphics, 2000 Mhz, jádra: 4, logické procesory: 4
Windows 8.1
 

DeletedUser

Host
Rozhodne se mi drive nestavalo, ze bych mel tak casto problemy s padanim hry, jako ted, kdyz se dokola restartuje hra, protoze je zaplnena videopamet :(
Pouzivam IE11, to je to nezname ;)
1.40.27787 (02.12.2014 9:21), spy666 (237243), cz3, cs_CZ, WIN 15,0,0,239, Windows 7, Neznámé, 1600x804, DirectX9 (336 MB VRAM)
i5-2410M, 8GB pamet, Win7 64bit, AMD Radeon HD 6470M 512MB
 

DeletedUser12240

Host
Pro me je to dost neprijemne, zjistil jsem, ze gpu akcelerace FoE zpusobuje bsod v kombinaci s mym grafickym driverem. Aktualizace driveru nic neresi. Je to dost nahodne, ale vetsinou se to stava, kdyz nechavam FoE v pozadi a pustim neco jineho, co extenzivne pouziva gpu, at uz to jsou vypocty nebo hry. Dump uz jsem si zadny nenechal, protoze jsem nevedel, jak to resit, a od doby, co se to zacalo stavat zaviram FoE hned po vybrani budov a opetovnem naklikani.

Nvidia GTX 660m, Win7, aktualni drivery.
 

DeletedUser4749

Host
Zpočátku jsem musel akceleraci zakázat, zpomalovalo to hru hlavně při motivacích a to velmi výrazně. Nyní mám akceleraci zapnutou a je to o trochu lepší, než bez ní. (čtyřjádro na frekvenci 2,53, vin 7, chrome) Takže zatím spokojenost. :)
 

DeletedUser

Host
Na mém starém notebooku (XP) je to na vypnutí (bohužel to se již nedá) takže si užívím toho že při pohybu mi bleskově vyskakují okna s informacemi o budovách přez které přejíždím ve snaze pohnout městem, hromadné sbírání produkce je také utrpení protože se rozlišuje mezi namotivovanou a ne takže to sbírá jen jednu z nich (náhodně), načítání měst ostatních hráčů je také zoufale pomalé (bez HW to bylo lepší) celkově se hra chová dost zpomaleně a nešikovně na ovládání a občas se při zavírání jednoho okna otevře okno budovy která byla pod tím zavíracím tlačítkem naštěstí se to zatím neřetězí jako v počátcich HW. Jinak mám vypnuté všechny animace a hloupisti jako kouř atp.
Na mladších počítačích s W7 je to o trochu lepší ale jejich konfigurace asi také není to co by téhle hře vyhovovalo takže já ač hru hraji na 4 různých počítačích nemohu říct že by HW byla na některém z nich přínos, po pravdě pokud by byla zachována možnost vypnutí HW určitě bych ji využila.
 

DeletedUser4810

Host
pokud zapnu akceleraci, je to horší než bez ní = akcelerací je počítač zatížen na maximum = neustále větrá a podobně(což je na pováženou - na to, jaký je to stroj)

proto jedu bez akcelerace a je to mnohem lepší, ovšem v jednom případě nesmím jít bojovat(pokrok a dále), boj je tak pomalý, že je to na dvě kávy – několikrát se boj i zastaví a s akceleraci to nejde bojovat vůbec – připojením a PC to rozhodně nebude, hraji mnohem náročnější on-line hry a naprosto v pohodě

o nutnosti resetu hry po pár motivacích a tak max 3 bojích ani raději nemluvím ?!

Herní notebook půl roku starý - ASUS ROG G751JY-T7035H
- Intel Core i7 4710HQ Haswell, RAM 16GB, NVIDIA GeForce GTX 980M 4GB,win 7 64 bit
internet. připoj. 40 Mb/s

u mě tedy jednoznačně bez akcelerace
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Hardwarová akcelerace je přesně to, co jsem musel vypnout, abych mohl ve hře pokračovat. Její zapnutí natrvalo mě bohužel odsoudí k ukončení hraní foe. Hra se seká neuvěřitelným způsobem (PC hučí naplno, FPS obrazovky je tak 1/2sec. Otřesné. Hraji na 32 bitové vistě, která je na 2gb ram, amd II x2 250).
Na notebooku s lepším hardwarem (profesní grafický notebook) se notebook, podotýkám dokonale vyčištěný, do tří minut přehřeje bez HW akcelerace, s HW akcelerací se přehříval hned jak se hra načetla.

Shrnuto: Hra bez HW akcelerace je mi hrou. Hra se zapnutou HW akcelerací je blaf, který mi ničí počítače.

edit: vypnul jsem všechny animace a hra se mi přestala klepat. GJ hele :)
 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Veterán
Bohužel i já na tom nejsem lépe:-(
Vyskakují okna s informacemi o budovách přes které přejíždím, což je někdy dost otravné.
A to mám rok starý herní notebook.
ASUS R500V Win 8.1
Intel Core i7 3630QM, 2,4 GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce 610M 2GB
 

DeletedUser9792

Host
po vasem zasahu jsem prisla o diamanty astradane pomoci ukolu, jinak zady rozdil nevidim...
 

DeletedUser11860

Host
dobrý večer no me se hra hraje normalně rychle i pomalu a ja to vidím že je to o neco lepší nez minule před aktulizaci se mi trochu hra sekala v bitvách jako v oblastich oblehání ale de to a mohlo by to být o neco lepsi a verim ze dalsi aktulizace tomu pomuze cau 1202253366
 

trojan1673

Veterán
Pokud jste po aktualizaci zjistila ztrátu diamantů kontaktujte herní podporu.
Je možné, že došlo k nějaké chybě.
 

DeletedUser8977

Host
Hraji na starém kancelářském Dellu s integrovanou grafikou bez možnosti rozšíření, přesný typ si nepamatuji dvoujádro Inhell na 4Gb ram. Nejlepší možnost hraní pro tuto sestavu je a bude zcela bez HW akcelerace, ta způsobuje zpomalování reakcí po klliknutí a navíc nepříjemné "dvojkliky" ,např. když otevřu chat - kliknu do políčka na komunikaci a místo kursoru a možnosti něco napsat se mi otevře okno pro budovu zrovna pod tím! no a pokud se netrefím zrovna na cestičku tak se dostávám do diskotéky klikání a zavírání oken různých budov - což u rozvinutých měst je nekonečné.
FoE hraji více než dva roky a byla to jediná hra u které bylo hraní pohodové. Hraji ji tak dlouho právě proto, že to moje PC zvládalo narozdíl od konkurenčích her.
Med
 

Zelda

Člen
Prvně bych podotkl, že HW akceleraci lze vypnout i nyní - stačí kliknout pravým tlačítkem myši nad nějakou volnou plochou a vybrat Nastavení. Otevře se nastavení Flash Playeru, kde lze externě (v první záložce) vypnout HWA. Nedoporučuji to však ani vlastníkům silnějších strojů, protože se skončením podpory non-HWA chodu (předpokládám, že to už pak prostě nikdo neodladil) tato možnost následně brutálně vytíží procesor (80%+), takže i můj 4-jádrový AMD Phenom II se dostal výkonnostně na úroveň prehistorické 486...

Abych se vrátil k tématu HWA - hraji na 2 PC (stáří 5 let) a notebooku (2 roky). Vypnu-li animace, pak všechny stroje v klidu utáhnou 3 instance FoE zároveň + několik dalších flash her. S animacemi se mi na jednom z PC (je tam slabší GK) následně trhá zobrazení. Co mi ale vadí je pomalé načítání sousedů při návštěvě (občas to je i 3-5 vteřin). V non-HWA režimu se načítalo město instantně.

Parametry prohlížeče/OS na NTB: Windows 7 64 bit, Firefox/34.0, 1366x601, DirectX9Ex (336 MB VRAM)
Parametry NTB: Packard Bell Easy Note TS11HR, CPU Intel Core i5-2430M 2,4 GHz, 6 GB RAM, GPU NVIDIA GeForce GT 540M
Parametry PC: CPU AMD Phenom II, 8 GB RAM, GPU ATI RADEON HD 5570 1 GB RAM
 

DeletedUser10983

Host
Prosím pškně udělejte s tím něco,nejprve sem si myslel že sem chytil vira,nelze mít zapnuté oba světy na kterých hraju.
Šíleně dlouho trvá vybrání surovin a klavídek i peněz,a zas čekám na ikonu abych moh opět zadat výrobu...no hrůza
 

DeletedUser11440

Host
Bohužel i já na tom nejsem lépe:-(
Vyskakují okna s informacemi o budovách přes které přejíždím, což je někdy dost otravné.
A to mám rok starý herní notebook.
ASUS R500V Win 8.1
Intel Core i7 3630QM, 2,4 GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce 610M 2GB

Pro Trojan - výkonný NTB a taky nestíhá? Ty brďo :(
Nejsem na tom o nic lépe. Mám stejný problém. Prostě hra není tak plynulá jako předtím. Škoda, že nebyla ponechána možnost "akceleraci" vypnout :((
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru