Jak fungují úkoly?

Borat

Člen
Aktualizace 1.261 měla sáhnout do příběhových úkolů. Je nějaké pravidlo, jak se úkoly vlastně nabízí? Nebo je to náhodné a ještě v každé epoše zcela jinak?

1) Přejdete do nové epochy - Vrcholný středověk. Opakující se úkoly zmizí. Máte jen Nepovinný a Příběhový úkol. Patrně za těmi Nepovinnými se ukrývají Opakující se úkoly a jednou se vrátí. Nepovinné úkoly můžete stornovat (u nějakých mincí s klidem), ale mohou poskytnout diamanty. Skryté odměny je dobré získat. Hloupé je, že se Nepovinné úkoly namotají do Opakujících se úkolů a párkrát jsem je stornoval omylem při "nekonečném stornování" Opakujících se úkolů. To pak zamrzí. Jak je to s motáním Nepovinných úkolů do Opakujících se úkolů?

2) Otravné přepínání opakujících se úkolů... Právě sleduji úkaz v Pozdním středověku. Mám dva Opakující se úkoly. Pokud by to tak zůstalo, byl by to krok vpřed s přepínáním Opakujících se úkolů. Jen se bojím, že jak natočím dva shodné Opakující se úkoly, úkaz navždy zmizí. Ale možnost získat dvojitou odměnu za shodný úkol, vlastně, proč ne? Třeba je to na rubriku Nápady, mít Opakující se úkoly dvakrát. (Zrovna jedním sbírám FP a druhým mince.)

3) Když Příběhové a Bonusové úkoly. Dlouhé měsíce je zcela ignoruji, jen otravují. V Průmyslovém věku chtějí oba vyzkoumat technologii za situace, kdy jsou všechny technologie v epoše vyzkoumané. Novou epochu nechci. Úkoly nelze stornovat. Splnit se nedají. Tak jen překáží, blokují jiné úkoly a otravují. Co s tím? Když tedy aktualizace údajně opravuje přísun Příběhových úkolů... Hraji dík tomu měsíce bez Příběhových a Bonusových úkolů. Podle mě, logická chyba. (Pokud jsou Nepovinné a Bonusové úkoly na zisk území a území již bylo dříve získáno, je úkol automaticky splněn. Ale u vyzkoumání technologií tomu tak není. Tak co s tím? Přejít nuceně do další epochy?) Patrně by bylo řešením, přidat možnost stornování úkolu. Proč vlastně nemají Příběhové a Bonusové úkoly možnost stornování?

4) A nebylo by to FoE, pokud by tady něco fungovalo bez problémů. Pravidelně potkám, že Opakující se úkoly zmizí při přerovnávání seznamu úkolů. Pomáhá nové načtení města. To je nějaká technická chyba z kategorie nespolehlivosti FoE.

PS ad 2) Skvěle. Omylem jsem to přetočil přes stejný úkol. Úkaz nezmizel. Prostě mohu mince sbírat jen jednou. Úkol byl (při přetáčení Opakujících se úkolů) přeskočen. Dále mám dva Opakující se úkoly. Mohu si natočit plnění dvou různých úkolů současně.
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Máte jen Nepovinný a Příběhový úkol. Patrně za těmi Nepovinnými se ukrývají Opakující se úkoly a jednou se vrátí
Přesně tak. Až doděláš nepovinné úkoly z dané doby tak naskočí opakující se.
Jak je to s motáním Nepovinných úkolů do Opakujících se úkolů?
Nikdo nezaznamenal žádný problém s motáním úkolů. Většinou máš 3 větve úkolů. Jedna větev je příběhová další dvě nepovinné/opakující se. Pokud splníš nepovinné v jedné větvi ale ještě né v té druhé tak máš 3 různé větve (příběh/nepovinné/opak). Tak jestli tomuto ty říkáš motání...
Otravné přepínání opakujících se úkolů
Holt otravné ale účelné.
natočím dva shodné
nelze, je to tak nastaveno
Lež... splnit se dají jen ty to nechceš... to jsou dvě rozdílné věci.
aktualizace údajně opravuje přísun Příběhových úkolů.
upravuje je jen tam kde byla chyba, tzn některým hráčům zmizely příběhové úkoly úplně.
Podle mě, logická chyba
tvoje chyba
Proč vlastně nemají Příběhové a Bonusové úkoly možnost stornování?
protože by měly být závislé na výzkumu (existují i vyjímky)
To je nějaká technická chyba z kategorie nespolehlivosti FoE.
tak ji nahlaš do správné sekce s pořádným popisem chyby.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Nikdo nezaznamenal žádný problém s motáním úkolů.
Některé úkoly mají podmínku (výzkum, možná území?) k tomu, aby se objevily. Pokud člověk vyčerpá nepovinné úkoly a začne točit opakující úkoly, může se stát, že pak splní danou podmínku a tím natriggeruje to, že se onen nepovinný úkol s podmínkou objeví.

nelze, je to tak nastaveno
V některých dobách ale bývají například dva různé úkoly s podmínkou Přispěj X bodů, kdy každej má jiný počet X. Pak je možné mít aktivní oba najednou.

Nehnat se ve výzkumu dopředu. Kde jsem to jen četl? A jo, vlastně v každém textu s radami pro začátečníky.

Pravidelně potkám, že Opakující se úkoly zmizí při přerovnávání seznamu úkolů.
A neobjeví se ti třeba na opačné straně seznamu?
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Ad 2). Konec srandy. Napadaly Příběhové/Bonusové úkoly či co dalšího a jak jsem to odklikal vysmahlo mi to zdvojené Opakující se úkoly. Škoda. Byla to dobrá vychytávka. Patrně je to nějaký bonus - chyba na startu Pozdního středověku. Mohlo by to zůstat. To otravné přetáčení Opakujících se úkolů by to mírnilo. (Pokud je to přetáčení účelné, viz výše, tak proč? Aby se členové týmu podpory mohli vysmívat šikanovaným hráčům? Jiný smysl nevidím.)

A hned na to mě dostal nesmyslný Příběhový úkol. Startuji Pozdní středověk a úkol mi dá jako volbu postavit vojenské budovy z Koloniální doby... Proč? Za trapných pár mincí. Takovou hloupost bych okamžitě stornoval. Ale nemohu. (Opět jde o výsměch a škodolibost?) :cool:
 

Borat

Člen
tak ji nahlaš do správné sekce s pořádným popisem chyby.
Díky, zrovna jsem pohořel, když mi tady nějaký člen týmu opakovaně vysvětlil, že FoE technicky nerozumí, provozní chyby proto nevnímá a nikam je nepředává. :p

Nikdo nezaznamenal žádný problém s motáním úkolů. Většinou máš 3 větve úkolů. Jedna větev je příběhová další dvě nepovinné/opakující se. Pokud splníš nepovinné v jedné větvi ale ještě né v té druhé tak máš 3 různé větve (příběh/nepovinné/opak).
Mám pocit, že mi občas vběhne Nepovinný úkol do Opakujících se úkolů. Jenže jak tady musím bezmyšlenkovitě zahazovat tisíce Opakujících se úkolů, tak ho zahodím okamžitě také. Jde jen o případné diamanty... K té zlomyslnosti se dá stornovat jako běžný Opakující se úkol. Navodit to zpětně nemohu. Jak takovou chybu zachytit? (Patrně takovou možnost dobře popsal MadnessFalax.)

V Průmyslovém věku na mě měsíce kouká "nesplnitelný" Příběhový a Bonusový úkol. K tomu točím Opakující se úkoly. Bonusové úkoly jsou asi v té nepovinné větvi, ne?

A neobjeví se ti třeba na opačné straně seznamu?
Ne, zcela zmizí. Načtu město znovu a už to zase jede. (Možná ale zlobí to přerovnání. Místo aby šel úkol na opačnou stranu seznamu, tak se někde zapomene zobrazit.)

Nehnat se ve výzkumu dopředu. Kde jsem to jen četl?
Tak to jsem zatím nečetl nikde. Minule jsem tady zaznamenal, že je veškerý výzkum k ničemu a přechod do epochy je jen parodie. Z celého výzkumu je třeba jen pár budov. Natož se dlouhodobě babrat s postupným výzkumem, aby se plnily zbytečné příběhové úkoly za pár mincí...

Překlopil jsem epochu mezi CE a CB. Potřebuji fofrem armádu a zatím jedu město bez Alcatrazu. Do toho jela pirátská eventovka a mám v inventáři pytel eventovek, které není kam postavit. Tak jsem ve výzkumu otevřel hned vše do těžké jednotky. Ta bývá na konci výzkumu. Pak jsem "vyzkoumal" co nejvíc rozšíření plochy. Do nových CE a CB už jdu zase s použitelnou armádou i s velkým posílením armády. Kam bych došel s pomalým výzkumem? (A přesně toto byla první rada "pro začátečníky", co jsem tady potkal. Jak překlápět epochy, aby se daly hrát CE a CB bez výpadků.) ;)
 

Borat

Člen
A komu to vlastně překáží?
Hraji měsíce bez Příběhových/Bonusových/Nepovinných úkolů... Tady se řešila snaha týmu "opravit příběhové úkoly". Tak prosím... A ejhle. Zablokované úkoly jsou v pořádku. Tady škodolibě hráče dusíme. Tady není co opravovat. :p

A sledování příběhu... To je pokus o vtip? Snažím se stornovat úkoly na zisk oblastí, jak to jde. Stejně jedu Současnost s vrtulníky, tanky a raketami 5 epoch před mojí epochou a musím je drtit pomocí koní. Jak Poláci na Westerplatte. (Koně proti tankům je smyšlený nesmysl polské propagandy po úspěšném přepadu hulánů u Chojnice.) Proč by se FoE nemohlo utápět ve shodných nesmyslech? :D

Čechy vraždili mj. Poláci mluvící česky. Svoboda událost zneužil v české propagandě, aby nasadil do Prahy komunistickou totalitu, agent NKVD. Moskva vinu roky hází na banderovce. Zrovna se Poláci a Ukrajinci dohodli, že vedle jednotek SS jde tady vina za Poláky. Nová česká válečná propaganda taková fakta ignoruje a drží se raději rudé prolhané moskevské propagandy.) Taková legrace. 374 mrtvých Čechů, 26 mrtvých Poláků a 132 mrtvých Ukrajinců. A poprava Heliodora Píky, co by to komunistické lhaní popřel. ;)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Tak další...

5) Pozdní středověk má jiné pořadí Opakujících se úkolů. Po mincích následují FP. Jinde je to přesně naopak. Jsou z toho omyly a zbytečná přetáčení Opakujících se úkolů... Jak když je každá epocha kapitola sama pro sebe.

6) Příběhové a Bonusové úkoly mi v Pozdním středověku nahrnuly jednotky i suroviny z Koloniální doby. Nyní mohu hrát PvP turnaje i z epochy, kam jsem ještě nepostoupil. Tady bych blokování úkolů pro Koloniální dobu pochopil. Ale nic takového zde nebylo. (Doplňuji. Nově jsem najel na dekorace z Koloniální doby a už se mi úkoly blokují, dokud do Koloniální doby skutečně nepostoupím... Takže, Příběhové a Bonusové úkoly mohu zase na měsíce odepsat.)

7) Ad 2). Doba Pokroku a také došlo na zdvojení Opakujících se úkolů. Plním Nepovinné a Příběhové úkoly a najednou mám 1 Příběhový úkol a 2 Opakujíc se úkoly. Nepamatuji se, že bych to zdvojení někdy dříve potkal, ale patrně je to vlastnost FoE. Je mi záhadou, proč je to jen "chvilková záležitost"? Bral bych zdvojené Opakující se úkoly trvale.
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
8) V Pozdním středověku mi přepsaly Bonusové úkoly Opakující se úkoly. Mám vlákna 1x Příběhový úkol a 2x Bonusový úkol. Příběhový úkol je přitom zmrazený požadavkem na dekorace z Koloniální doby. Stornovat nic nelze.

Když jsem hrál FoE kdysi poprvé, vím že mě (někde tady) překvapilo, když mi Opakující se úkoly na dlouhé měsíce zmizely. To by mohlo být ono.

Nevím, zda jde o "promyšlený herní prvek", ale beru to jako chybu FoE. Po čase se mi Opakující úkoly zase zjevily. Zkusím projet ty Bonusové úkoly, co dám bez Koloniální doby, zda se ty Opakující se úkoly neproberou rychleji. Dám pak vědět. (Chce to po mně postavit výrobu a něco vyrobit. Je to plnění úkolů na dlouhé lokte.)

Jako odměny dostávám opakovaně jednotky z Koloniální doby. Také divné. V Pozdním středověku mohu válčit za Koloniální dobu.

PS: Tak ne. Opět mi Opakující se úkoly jedou. Šlo to křížem. Jedna větev je zařízla. Tu jsem ještě nerozchodil. Ale splnil jsem Bonusový úkol z druhé větve a Opakující se úkoly mám zpět. Pěkný chaos. Jsem zvědavý, zda na ten dlouhodobý výpadek narazím. Nyní tedy ne.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru