Jednoducha eliminace staveb velkolepych budov podpurnymi ucty

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7638

Host
Mam zajimavy navrh jak eliminovat moznost stavet nekomu VB pomoci uctu s velkym rozdilem v urovni. Napriklad aby hrac z doby zelezne nemohl stavet napriklad Snemovnu kongresu u jineho hrace:

Do hry by byl pridan jeden udaj. Tzv. stavitel. Kazdy hrac by pri pouziti FB ziskal urcity pocet stavitelu. Pokud by chtel pridelit FB cizimu hraci do jeho velkolepe stavby byl by krome tohoto FB potreba i urcity pocet stavitelu. Pokud by hrac zadne nemel nesel by FB pridelit.

A nyni jak by se ziskavali (utraceli) stavitele:

utraceni FB do vyzkumu: +1 stavitel
investovani FB do vlastni velkolepe budovy: +1 stavitel
utraceni FB v obchode: +1 stavitel
investovani FB do cizi velkolepe budovy na stejne nebo
nizsi urovni nez je uroven hrace ktery FB prideluje: +1 stavitel
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 1 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: +0 stavitelů
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 2 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: -2 stavitelé
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 3 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: -4 stavitelé
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 4 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: -8 stavitelé
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 5 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: -16 stavitelů
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 6 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: -32 stavitelů
investovani FB do cizi velkolepe budovy na urovni o 7 vyssi
nez je uroven hrace ktery FB prideluje: -64 stavitelů

Napriklad hrac z doby zelezne bude chtit dat jeden bod nekomu na Snemovnu kongresu
Bude potrebovat 1FB a 16 stavitelů. Aby tuto operaci mohl provest, bude muset nejdrive 16 bodu investovat do vyvoje nebo vlastni stavby.

A ted bych chtel videt kdo bude zakladat ucty v dobe bronzove aby denne mohl pridelit pul bodu na snemovnu kongresu.......

Co tomu rikate panove z Inno Games? Je to lepsi nez nekoho buzerovat nebo blokovat ucty, zda nekomu nedal prilis mnoho bodu. Hra si to takhle ohlida sama.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
Trošku mi to připomíná systém "zabij bobra,zachráníš strom". :)
Je pravda,že podvody s účty založené pro podporu se tu vyskytují, ale rád bych věřil tomu,že poctivých hráčů je tu drtivá většina a i ti malí nebo začínající mají právo přispívat na budovu,na kterou chtějí, a pokud jde výstavba levelu do finiše je potřeba ji nacpat FP tak,aby hráč měl šanci dosáhnout na odměny. Tímto způsobem bys odstavil od odměn poměrně velké procento hráčů,protože by prostě na ten finiš neměli dost bodů.

Dále: Nevím nic o buzeraci, o blokování účtů sice ano, ale nevím o nikom, kdo by nevěděl, proč blokaci dostal.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7638

Host
Argument s cpanim bodu do finisujici stavby je trochu mimo. Pokud hrac investuje body do cizi velkolepe budovy aby ziskal odmenou medaile nebo FB do inventare, tak si muze vybrat takovou velkolepou boduvu kde nebude potrebovat stavitele a pokud chce planek tak myslim ze planek na stavbu z doby kam se dostane za 3 nebo 4 mesice intenzivniho hrani ziska rychleji a levneji motivaci nebo zuslechtovanim budov prijemce jeho bodu.
A neverim tomu ze je tady "velke procento hracu" kteri by poctive investovali svoje FB do nejake VB o 5 urovni vys, to nema logiku.
Pokud tak nikdo cini ve velkem tak je to minimalne divne. A ti poctivi takhle body neinvestuji.
 

DeletedUser5384

Host
Pokud píšeš,že argument je mimo,napiš proč. Ano,hráč si sice může vybrat budovu ve své nebo nižší době,ale nemusí. Vybrat si vyšší není nic proti ničemu.

Nenapsal jsem,že : "ze je tady "velke procento hracu" kteri by poctive investovali svoje FB do nejake VB o 5 urovni vys " , ale že je tu drtivá většina poctivých hráčů a nemá smysl jim to dál znepříjemňovat,aby se eliminovala ta nepoctivá menšina. Tvůj návrh je podle mne diskriminující tu většinu.

Předposlední věta: Ano,je to třeba minimálně divné,a pokud je to v rozporu s pravidly,zasáhne support. Pokud ne,je to v pořádku.

Poslední věta: Rád bych,abys uvedl zdroj,z kterého jsi tohle moudro načerpal :D
Pokud vím, v každé společnosti platí, že co není proti pravidlům, je v souladu s pravidly. Pokud někdo založí účet VÝHRADNĚ na podporu jiného účtu,je to postižitelné. Pokud někdo investuje svoje FP způsobem,který se sice tobě nezamlouvá, ale support nemá námitek, není důvod označovat jej nálepkou nepoctivého hráče.
 

DeletedUser3139

Host
Tak bych měl jen jeden dotaz. Jak by to bylo v případě, že hráč nebude mít žádnou (nebo na úrovni 10) VS a žádného stavitele a bude to kamarád co mi chce přidat body. Nechá je propadnout? A ještě jedna věc. Nevím, jak to je u tebe v cechu (a konec konců i u přátel), ale u nás se běžně stává, že hráč o několik dob pozadu pomůže se stavbou VS. Proč by to nesměl (tedy bez jakéhosi stavitele) udělat hráč, který je někde ve středověku a já ho vezmu k nám do cechu, jsem na konci pokroku, jemu stojí výzkum a tak mi přidá body do Frontiáku? Nezlob se, ale podle mně to je totální nesmysl a házení klacků pod nohy níže postaveným hráčům. A dělat něco takového mi připomíná jeden vtip: policista zatkne muže za znásilnění. Ten tvrdí že nikoho neznásilnil a policista opáčí: Ale máte nástroj. Takže zavedení snad nikdo neschválí! :mad:
 

Lotrr

Turista
Zdravim,
přidám "něco do mlýnku"..... předem upozorňuji,že je mi známo proč je vše nastaveno tak jak je,ale ...... i současné nastavení mi připadá že již je "překlackováno",natož dodávat omezení navíc. Internet a potažmo celé webové prostředí začínalo jako svobodné,bez omezení ,regulací a zákazů. Podobné "vychytávky" rádoby spravedlivých dokázalo toto prostředí změnit v jednoho "velkého policajta",který nakonec nechytá a netrestá "to zlo",ale jen prudí svobodu hledajícího uživatele. I v této hře tomu tak je. Proč se odpírá hráčům obhospodařovat více účtů ? Je přeci na rozhodnutí svobodného jedince,zda čas poskytne této aktivitě
,bude zde často a bude mít více starostí,než kdyby měl účet jen jeden. Není umožněn ani zástup. Jako by tvůrce nebyl nikdy nemocen,popř. hospitalizován. Dále se zde kladou i problémy např.sourozencům hrajícím ze stejné IP adresy,znám i případy manželských párů !!! Tohle vše by ještě mělo být "vyšperkováno" takovýmto modelem ztěžujícím podporu. Nevím proč kolega ve hře Bububo má potřebu zavedení takovéhoto prvku. Zcela bych pochopil snahu o odbourání některých,dle mého zcela nesmyslných omezení ve hře,ale toto ... ??? Jako největší překážku zde uvedu omezení v nastavení směn v trhu,které nic neřeší,pouze prudí. Dále třeba chybějící řešení v oblasti nadbytečných dílků plánů. Také by mohl být aktivován mód "dárek pro přítele". Už třeba jen k vyřešení předchozího problému. A jako nedořešený a zcela nevyužitý se mi jeví problém chatu.
Zde,na tyto oblasti je třeba upřít zájem a snažit se o změny,ne přidávat "klacky pod nohy" v zájmu stále vetší a přísnější regulace.
 

DeletedUser2298

Host
Lotrr - k té regulaci dodám jen to, že zde nejsi ve ve svobodném webovém prostředí - zde jsi na soukromé webové aplikaci poskytující zábavu a platí zde pravidla a nastavení vlastníka, které si určil jako podmínku, že ti umožní přístup na svůj web abyl ti na něm posléze dal možnost provádět různé úkony ( hrát). Ber to tak že jsi u souseda na návštěvě.. a když tam přijdeš v zablácených holínkách a soused požaduje zutí před vchodem, tak se buď zuješ a nebo tě dovnitř na návštěvu nepustí... Ono totiž není žádné právo "jít k sousedovi na návštěvu". Doufám že ten příměr byl dostatečně srozumitelný a ne moc kostrbatý..
 

Lotrr

Turista
Zdravim kolegu z konkurenčního cechu,zdravíčko pane,
tak se mi zdá,že v záplavě infa byla přehlédnuta moje úvodní věta ...... ,já vím proč to tak je,pravidla (i obchodní podmínky) byla přečtena a dokonce i odsouhlasena,to ale přeci neznamená,že to budu velebit "jako svátost". V rámci sekce návrhy jsem reagoval na zveřejněné a načtrl určitou vizi a zveřejnil i mé některé návrhy na OPRAVDOVÉ řešení několika nedostatků ve hře. Na to ovšem reakce nedošla. Jen více-méně schematická odpověď, dle zřejmě předem zadaných propozic od "vládců",byť zabalena v exkluzivním příměru.
Co dělat ? Dál se trápit se zcela zbytečným omezením trhu... ( dá se naštěstí eliminovat... - bez podvodu ....), dále zbytečně hromadit spousty nepotřebných dílků plánů... ( ... mohu se ně hezky koukat,že ??? ....) a za dlouhých večerů sledovat nedotaženost chatu... (popravdě psáno-zcela "mrtvo" tam není,ale ta představa "jak to bude frčet" byla asi jiná) . Na toto odpověď holt "vládci" nemaj. To je škoda. A proto nebudu tohle psaní prodlužovat. Zde prostě platí ono " koně můžeš dovést k vodě,ale pít ho nedonutíš ". Všem hezkou hru.
 

DeletedUser5384

Host
Lotrr: jsi sice v sekci nápady,takže tvoje oponentura k původnímu návrhu je OK, ale zbylé body by bylo vhodné řešit mimo vlákno tohoto nápadu.
 

Thesseus

Znalec
Nápad je to dobře vymyšlený ale rozhodně s ním nesouhlasím. Nevím proč by někdo nemohl bojovat o plánky na budovy z o několik dob vyšších VS.
 

DeletedUser

Host
jsem proti...
hraju všechny světy ale hlavně dinegu...na ostatních zatím honím jen plánky na VS a to všechny dáváním bodů...jen sem tam někoho namotivuju...motivace jsou moc velkej žrout času...
takto jen vyberu výrobu zadám novou...vrazím body do stavby a jdu na další svět...
když mám všechny plánky můžu jít na další budovu...
dávám takto body i do drážďanského kostela a přitom mám dobu železnou...
až budu mít všechny plánky pojedu výzkum...
proč by mi v tom měl někdo bránit ???
je to můj způsob hry... :(
Zároveň vyrábím suroviny a měním je směrem nahoru takže časem bych moh mít třeba drážďanský kostel a přitom být v železný době...co je na tomto špatnýho ???
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Špatné na tom je.. že je li účet doby železné či podobně primitivní.. který má svých pár výzkumů.. a investuje stovky výzkumných bodů do cizích velkolepých budov.. a jinak nehraje či minimálně.. tak ty tomu říkáš sbírání plánků ( výzkumných bodů, medailí...) ale my tomu říkáme nedovolená podpora účtu.. protože se tak nějak stává, že po vystavění VB u nějakého hráče na maximální level, si ten "sběrač" plánků, bodů a medailí vlastně uvědomí.. že na tomto světě hrát nechce... ty plánky, body a medaile vlastně nepotřebuje a tak na tom účtu hrát přestane.. A zůstane po něm postavených pár pěkných levelů VB či několik celých VB..
Tak se pak nediv(-te) když pak dostanete za takové "hraní" ban..
 

DeletedUser3139

Host
Hm, tak tohle mi nějak není jasné. Pokud se pojede podle toho schématu, co tu napsal cenda, tak je to tak nějak přitažené za vlasy, ale asi by bylo dost problematické stanovit, kdy je to ještě v cajku a od kdy to je už na ban. Protože mi tak nějak trochu začíná z toho vykukovat obava o mně. Sice nejsem v době železné, ale mám hotový pokrok, ale sypu teď body do 13ti VS a to většinou na prvním místě. Kam taky s nimi jinam, že? A protože zase kolegáčci sypou mně, tak to je halda vměněných bodů, halda plánků (sice do magacínu) ale tohle bych potřeboval vysvětlit trochu podrobněji. Na vidle si fakt naběhnout nechci. Ale jiný systém aby body nepropadly mně nenapadá!
 

DeletedUser2298

Host
Zkus si Jipi přečíst co psal Cenda.. bavíme se zde o účtech doby kamenné, bronzové, železné popř. ranného středověku.. které hrají stylem jednou za čas ( nebo i jednou denně ) se lognu - nasypu to Karlovi do VB, nastavím výrobu na 24 hod. a mizím ( někteří ani tu výrobu nenastavují a seberou jen ne-vyrabované mince). Takové účty nedělají výzkum ( ač by mohly), neplní úkoly, neobsazují provincie.. prostě nic... ( ač by mohly), jen slouží jako zdroj FP ale vlastně "sbírají plánky".. Vyhodnocení zda se jedná či nejedná o podpůrný účet provádí support - a zkoumáme u toho dost věcí.. ( rozepisovat to ale nebudu - interní informace).
 

DeletedUser

Host
No já se snažím připojit víckrát denně jak mi čas dovolí a o víkendu i nějaké to vybojování území...když to jde...zadání obchodů atd...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru