Kapacita video paměti přeplněna

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11359
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11359

Host
Ahoj, dnes při odklikávání FoE na světě C mi vyskočila chyba (nevím přesné znění), že kapacita video paměti mého zařízení byla překročena a budou vypnuty animace kouře. Připadá mi to jako absolutní volovina, jelikož mám herní PC s grafickou kartou MSI R7970 Lightning 3GB a prostě se mi nezdá pravděpodobné, že by klikačka jako Foe dokázala zaplnit paměť této grafické karty. Setkává se někdo se stejným problémem? Zkoušel jsem to najít na foru, ale nic jsem nenašel. Má někdo nějaký nápad, jak se to mohlo stát, když na této grafické kartě hraji na maximální detaily hry jako Far Cry 4?
 

DeletedUser11474

Host
Jde o to, že prohlížeč má alokovanou určitou část paměti (ne celé 3 GB) a tu, když zaplní, tak se ozve. Udělalo by to, i kdyby se jednalo o grafiku s 1 TB paměti =)

Doporučuji provést následující:
1) Ve hře kliknout pravým tlačítkem myši, zvolit Nastavení, a na kartě Zobrazení (hned ta první) zapnout hardwarovou akceleraci. Dále pak na kartě úložiště zkontrolovat, kolik si FoE smí uložit dat do počítače.
2) V prohlížeči zkontrolovat nastavení cache a případně nastavit větší prostor.
3) Pravidelně čistit počítač i prohlížeč.

Podle typu prohlížeče se pak lze podrobněji podívat, co vše běží a případně změnit nějaká nastavení (vždy s rozvahou a opatrně, ať pak není potřeba přeinstalovávat prohlížeč nebo obnovovat operační systém):
1) Firefox: about:support
2) Chrome: chrome://about/ (všechny funkce), nejdůležitější a nejzajímavější jsou pravděpodobně tyto: chrome://gpu/ ... chrome://cache/ ... chrome://memory-redirect/
3) Opera: opera:settings
 

DeletedUser

Host
Jen poznámka k bodu 1 rady od Kornflakes hardwarová akcelerace již dlouho (nejméně půl roku) nejde vypnout a zapnout nýbrž je permanentně zapnutá u všech bez rozdílu a bod týkající se hardwarové akcelerace se již stejnou dobu v nastavení nevyskytuje.
 

DeletedUser11297

Host
Jen poznámka k bodu 1 rady od Kornflakes hardwarová akcelerace již dlouho (nejméně půl roku) nejde vypnout a zapnout nýbrž je permanentně zapnutá u všech bez rozdílu a bod týkající se hardwarové akcelerace se již stejnou dobu v nastavení nevyskytuje.

Právě že tou cestou, kterou popsal Kornflakes, se akcelerace vypnout dá. Ale myslím, že spousta lidí to ani neví.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru