Místo na stavbu či přestavbu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Napadlo mne, že by se mohlo zavést pole mimo město, které by bylo jako odkladní prostor na jednu jakoukoli budovu. Pokud by budova setrvávala na tomto místě, byla by odstřihnuta od produkce či jiných jejich funkcí, dokud by ji hráč nevložil zpět do svého města.
Dále bych uvítal možnost rotace budov, např aby jsi budovu 6*3 mohl změnit na 3*6, samozřejmě, že by budovy 4*4 či 3*3 zůstaly tak jak jsou ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9325

Host
Plně souhlasím s výše uvedeným, možnost rotace budov. Mimo odkladiště, proč by prostě jednoduše nešlo nepotřebnou budovu umístit do inventáře. Tato funkce existuje u mnoha jiných her tak proč ne tady. Navrhuji 2 možnosti - prodej a dostanu zpět peníze apod. (jako nyní) a druhou, uložit do inventáře (např. omezit inventář na 10ks budov, nebo nastavit interval znovu postavení budovy.
Kdyby měl někdo z odpovědných lidí se věnovat tomuto návrhu, nechci psát na support.
 

DeletedUser5384

Host
Burn: Oba tvoje návrhy jsou bez přehánění staré jako hra sama.
Odkládací prostor, i s vědomím,že by ho dřív či později využil každý by tuhle hru poslal o level dolů. Takhle alespoň trošku musíš přemýšlet,co a jak postavit,s odkladním prostorem bys už nemusel myslet skoro na nic.A přece jen je to i hra o přemýšlení,ne? Rotace budov je přes kopírák to samý.

Pepolus: Na support klidně napiš,ale nepočítej s tím,že ti dají jinou odpověď :D Support tady ( a co vím,ani jinde) neřeší nápady hráčů.

Takže shrnuto: Oba nápady se tu objevily už xsetkrát, pokaždé jako nesystémové zamítnuty. i tak děkujeme za podnět k zamyšlení :)
 

DeletedUser6769

Host
Točit budovy je nesmysl. Různé velikosti nejsou pro srandu, ale ze strategických důvodů - aby člověk musel přizpůsobit město a musel i občas popřemýšlet. Pokud chcete otáčet tvary, rozehrejte si Tetris. :) Opravdu si myslím, že by tohle hře uškodilo. A lidem taky. Dnešní lidi nepřemýšlejí, nechtějí přemýšlet. Trocha procvičování neuškodí. (Tímto neútočím na ani jednoho z předcházejících přispěvovatelů, jedná se jen o obecnou myšlenku.)
Trošku nevybalancované je (dle mého názoru), že někteří musejí stavět např 4x4 porcelánku a jiní jen 2x3 továrnu na papír. Nemluvě o tom, že někdo musí i do výzkumu dát víc bodů, aby si vyzkoumal nějakou továrnu, zatímco jiní mají třeba továrnu, kterou by vyzkoumat museli stejně, aby pokročili ve výzkumu. Ale to se dá taky vyřešit, např já měl suroviny na zmiňované výrobky - porcelán a papír. Papírnu jsem musel vyzkoumat, abych pokročil ve výzkumu. Zatímco porcelánka je slepá technologie - nevede od ní žádná další technologie, takže jsem postavil jen papírnu a porcelánku jsem ani nezkoumal (ušetřený výzkum), ani nestavěl (ušetřené místo). Případně jsem mohl postavit 2 papírny, kdybych nestíhal produkovat. A v cechu jsem měnil papír a nechybělo mi nic.
Jinak tuším, že funkce dávání budov do inventáře, jsem tady někde zaslechl, že bude, ale ještě nebyla zprovozněna, ale nevím, možná to byla jen nějaká 'kachna'.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Nu nic omlouvam se nejsem tu na foru castym navstevnikem, jen proste mi to prisel jako dobry napad, a nechapu Vase nazory ohledne otaceni budov a poskozeni hry ci nepremysleni, naopak by to poskytlo nove moznosti k premysleni, ale budiz je to Vas nazor.
 

DeletedUser

Host
Taky si myslím že by to hře uškodilo...pokud chceš přestavovat město vymaž si cesty a naskládej budovy do jednoho rohu a naskládej zpět tak jak potřebuješ...

Je to jako puzzle ale funguje to...

Otáčení budov taky ne e...toto není hra pro děti do 3let kdy by sis protlačoval různé kostičky do krabičky s různejma otvorama...

Co se týče toho co napsal Higlander...souhlasím s tím, že není fér aby někdo měl podporu na porcelán a papír s budovama 4x4 a 2x3 a jiný (já) na dehet a papír s budovama 3x5 a 2x3...

Mám v cechu hráčku která má podporu na porcelán a dehet to sou stavby obě mimo hlavní dějovou linii a ještě navíc rozměrově 4x4 a 3x5...takovému hráči pak nezbývá oproti Highlanderovi než dát 37 FB (Porcelán) nebo 55 FB (Průmyslové zboží) případně oboje mimo dějovou linii a zpomalit si tak postup do dalšího věku...nemluvě o tom že rozdíl v ceně těchto dvou technologií - je opravdu nemalý na to že se pak dá využít účinně jen jedna...
nesetkal jsem se totiž nikdy s nikým kdo by měl podporu obou výrob z jedné technologie...

Kdyby tyto stavby byly aspoň jinak bodově hodnoceny...aby se to aspoň trošilinku kopenzovalo
 

DeletedUser2298

Host
Co se týče výzkumů, které jsou "nepotřebné" - je zde několik úkolů, které vyžadují mít vyzkoumané VŠECHNY technologie k danému věku ( tento úkol je ve hře myslím 2x či 3x) tj. i to podle vás zbytečné zkoumání slepé odbočky není bezúčelné..
 

Kayro

Znalec
To ze nejde otacet budovama muze byt zamer tvurcu ale to ze nejde rotovat mapou coz by nebylo nic proti nicemu je pro to ze hra neni 3D ale jen izometricka 2D.To neni vítka jen konstatovani,je zbytecne volat po otaceni budov.
 

DeletedUser5450

Host
Nemyslím si, že otáčení budov je nesmysl nebo, že by to poškodilo hru. Budova bude mít pořád stejný počet políček tudíž i u toho musíš přemýšlet jak ji umístit, spíš bych bral otáčení z estetického směru. Některé budovy k sobě pěkně pasují a vytváří to ve městě krásné uskupení, některé svým směrováním bohužel nezapadají, ale návrh bych rozhodně nezavrhoval jako špatný nebo hru poškozující.
 

DeletedUser6719

Host
Hru by to určitě poškodilo, neboť do kolo doby snad není budova co by alespoň jednu stranu neměla 2,3,a nebo 4 pole Tudíž při stavbě bude jednoduché jí umístit do pravidelně rozdělené mapy po 4,6 a 8 políčkách, Ale když máš třeba budovu 5x3 už najednou je větší problém když máš cesty vodorovně atd a musíš začít kombinovat jak vodorovné tak svislé cesty.
 

DeletedUser2298

Host
Prosím přečtěte si co napsal Kayro.... hra opravdu není ve 3D... ale izometrická 2D.. tedy otáčení a rotace mapy je poněkud nereálná... To by se musela hra " zu grunt" předělat - resp. spíš vytvořit nová.. ( komu nejsou jasné termíny 3D nebo izometrie, nechť použije strýčka Google či tetičku Wiki - nebo se nechá po letech zas přezkoušet z deskriptivní geometrie)
 

DeletedUser6769

Host
No jako když mi někde v městě zbude místo 3x2 a já mám zrovna budovu 3x2, kterou potřebuji postavit je to OK. Pokud bych potřeboval postavit budouv 2x3, pak už je to na nic a musím to trošku překopat - přemýšlet. O tohle bych přisel, otočil bych to, prdnul tam a mám to. Tetris pro 5ti leté děti. Né tak třeba budovy 4x6, 3x6, atd... hodně by to usnadnilo a hra ztratila svoje kouzlo. Dost na tom, že se dají budovy přemisťovat :) Což je zas na druhou stranu nutné, jinak by se to nedalo hrát. Ale ještě otáčet budovy by nebylo dobré.

Co se týče výzkumů, které jsou "nepotřebné" - je zde několik úkolů, které vyžadují mít vyzkoumané VŠECHNY technologie k danému věku ( tento úkol je ve hře myslím 2x či 3x) tj. i to podle vás zbytečné zkoumání slepé odbočky není bezúčelné..

Odměny za tyto úkoly podle mě nejsou ani zdaleka výhodné. I kdyby to bylo 50 diamantů (přiznám se tedy, že nevím co za to bylo), tak to nevyváží hodnotu 50ti bodů výzkumu a surovin. Pokud člověk nechce hnát výzkum, tak to může vyzkoumat bez problémů, ale pokud to člověk chce někam dotáhnout, tak by se zdržovat neměl. Jako třeba odměna za úkol 8tis. zlatých za postavení ruiny věže v hodnotě 24tis. zlatých + zásoby. Obzvlášť když si člověk udržuje 120% produktivitu v základu, tedy bez jakéhokoliv zušlechtění.
 

DeletedUser5384

Host
No jako když mi někde v městě zbude místo 3x2 a já mám zrovna budovu 3x2, kterou potřebuji postavit je to OK. Pokud bych potřeboval postavit budouv 2x3, pak už je to na nic a musím to trošku překopat - přemýšlet. O tohle bych přisel, otočil bych to, prdnul tam a mám to. Tetris pro 5ti leté děti. Né tak třeba budovy 4x6, 3x6, atd... hodně by to usnadnilo a hra ztratila svoje kouzlo.

No,to je zhruba přesně to samé,co jsem si myslel,když jsem psal svoje vyjádření :) Díky:)

S těmi úkoly máš pravdu,ale drtivá většina úkolů se "plní sama" např: Vyrob něco,co bys stejně vyrobil. Trošku mě to štvalo ve chvíli,kdy jsem drtil výrobu po 5 minutách a do toho přišel 24 hodinovej úkol a já neměl suroviny:) To bylo o tom přemýšlení:D.
Ale i tak si myslím,že úkoly jsou jen v podstatě odměna pro odměnu.
 

DeletedUser

Host
Není nad to...podívat se dál do výzkumu a při přestavbě města s tím již počítat, že toto zbourám a postavím tam místo toho tamto...

Přestavovat město v při kažém postupu ve vývoji je svým způsobem schválně...nutí nás to utrácet mince a zásoby, ale hlavně přemýšlet co a jak naskládat aby se mi to tam vlezlo...
 

DeletedUser6769

Host
S těmi úkoly máš pravdu,ale drtivá většina úkolů se "plní sama" např: Vyrob něco,co bys stejně vyrobil. Trošku mě to štvalo ve chvíli,kdy jsem drtil výrobu po 5 minutách a do toho přišel 24 hodinovej úkol a já neměl suroviny:) To bylo o tom přemýšlení:D.
Ale i tak si myslím,že úkoly jsou jen v podstatě odměna pro odměnu.

Nevím co teď tak přesně myslíš, já si na odměny, ani úkoly jako takové, nestěžuju. Jen reaguju na judaspriesta, ze sice je nějaká odměna za vyzkoumání nepotřebných technologií, ale je dost pochybná sama o sobě, ne tak ještě když kvůli jejímu výzkumu ztratím tempo ve výzkumu, oproti jiným, kteří tuto technologii zkoumat nemusejí, protože nemají příslušné naleziště. Navíc mohou mít i menší továrnu (např. zmiňovaná továrna na papír - 2x3) a to bych měl ještě navrch nevýhodu v pozemcích - je rozdíl mít 4x4 porcelánku, za kterou jsem dal 37 bodů výzkumu a továrnu na papír 2x3, kterou bych musel stejně vyzkoumat, jelikož bych se nedostal dál v technologii. Ale jak říkám, dá se to vyřešit, jak jsem tuhle konkrétní situaci vyřešil já (viz výše).. ale je to na budku no. :)
 

DeletedUser5384

Host
Myslel jsem tím pouze to,že mně pekelně štvalo,když jsem syslil surky po pěti minutách,abych maximalizoval zisk a do toho přišel úkol na 24 hodin,což je ta nejmíň efektivní výroba :D Ale jinak,jak píšu i nahoře s celým tvým příspěvkem souhlasím:)
 

DeletedUser2298

Host
Obávám se že to není úplně přesné tvrzení Thesseusi / Thessee? - mám bordel ve skloňování.. :-( / - tyto úkoly se objeví hráči prostě někdy - a je jen na něm jak rychle zrovna hrál tj. zda se mu úkol splní automaticky ( má tyto výzkumy už dávno hotové), nebo zda mu jich pár - či mnoho chybí.. ( vlastní zkušenost ze 4 světů - zažil jsem všechny popisované varianty tj. automatiku, 3 úkoly do konce i úkoly přes půlku éry..)
 

Thesseus

Znalec
Nejlepší (nejkratší) je Thesi ale jinak Thesee, ano.
Ano, objevují se úkoly v náhodný čas ale ne tyto. Na všech světech se mi objevily vždy na začátku vstupu do nové éry. Po několika menších, ne úplně první, samozřejmě.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
vyzkoumat všechny technologie se objevuje i v pozdním středověku a odměna je 30 diamantů...já ji chytl když jsem jich měl jen polovinu...nepřeskočil jsem...odložil jsem postup do koloniálu a udělal tento úkol...1 diamantík k druhému a hned je jich nasysleno dost na něco zajímavého...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru