Moderní doba

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

majk1a

Komentátor
neustále čtu o zimních úkolech, ty pravděpodobně začnou v prosinci, ale nikde se nepíše kdy začne moderní doba,abychom mohli pokračovat ve výzkumu
 

DeletedUser

Host
Bohužel budu muset použít frázi: "V nejbližší době".

V této chvíli není známo oficiální datum, nicméně jakmile se ho dozvíme, určitě se o tom dozvíte v oznámeních :)
 

DeletedUser235

Host
Předem se omluvuju, pokud už tahle otázka padla, ale dlouho jsem nehrál a nechci prolézat celé fórum:)
Tedy, ví někdo kolik, jakých těch věků bude? Ta hra mi zkrátka připadá moc rychlá, jednotlivé doby moc krátké, lépe řečeno. Už jsme skoro v současné době a potom přijde.. co? Budoucnost? Lasery a ufoni?
 

DeletedUser8903

Host
Spíše bych to viděla na otevření nových světů od začátku, protože zvládneš tak jednu, možná dvě doby (Studenou válku)(Boj s terorizmem) Co mě tak napadá, ale myslím si, že v okamžiku, kdy se tam hodí nějaké sci-fi, alter vývoj do předu, tak to nejeden hráč zabalí - Já teda určitě, páč ufo tu hrát nemíním ...
 

DeletedUser2298

Host
Čistě spekulativně to je celkem do budoucna problém... vývojáři nastavili hru kdy skoro 2000 let proletěli v cca 8mi až 9ti dobách.. a nyní už "brzdí" a doby dávají snad po 50ti letech.. Což je problém - pro budoucí směřování hry celkem zásadní.. Sám jsem zvědav jakým způsobem se s tím dokážou popasovat..
 

Kayro

Znalec
Treba tim ze velkou cast hry presunou na neco jineho nez je jen vyzkum a stavba mesta.A i kdyby ne tak prumerny hrac mmo titulu vydrzi u jedne hry rok maximalne rok a pul,jeste tak dve doby a maji splneno bych rek.A ja osobne si myslim ze nedelaji hru pro nas co ji mame deformovanou dlouhym cekanim na nove doby ale pro hrace co prijdou po nas tem uz to bude krasne navazovat.
 

DeletedUser

Host
Ahojte,

Je možné že už v tejto aktualizácii čo bude bude nová doba. Zatiaľ len na bete.
 

Dan 77

Veterán
Vývoj bude dále směřovat k cechovním válkám, které nebudou nějakou chvilkovou záležitostí. Proto pokud nějaký budoucí hráč vydrží ve hře až do poslední éry, může se pak se svým cechem plně přeorientovat na cechovní války, což bude platit i pro nás, současné hráče, kteří budou zcela na konci výzkumu (dokončená Moderní doba jako epocha odpovídající současnosti).



Mimochodem ať už se nynější herní obsah prolítne za jakkoliv příliš krátkou dobu, jsem s rozdělením těch epoch spokojený. Je to asi 5000 let, rozdělených do 9 epoch takto:
[SPOIL]cca od roku 3000 př. n. l. zakončíme na samotném začátku hry dobu kamennou a prolítneme dobu bronzovou, cca od roku 1000 př. n. l. do 5. století n. l. prolítneme dobu železnou. Tohle dohromady je pravěk, anebo starověk (záleží na oblasti, nástup starověku není jednotný, někde nebyl vůbec), konkrétně doba železná je situována k antickému Římu. Od roku 476 do roku 1066 tu máme raný středověk, pak středověk vrcholný a pozdní až do konce 15. století. Logicky nastupuje koloniální doba (resp. novověk: konec renesance, baroko, rokoko) až po 18. století a francouzskou revoluci. Průmyslový věk zahrnuje víceméně 19. století (období industrializace; inženýrství, konec klasicismu, romantismus, realismus).
Nakonec tu máme Dobu pokroku, která měla původně zahrnovat pouze období přelomu 19. a 20. století. Takže jsem předpokládal, že půjde hlavně o první světovou válku. Jenže mi do této epochy moc neseděl Vstup do metra, reklama na Led Zeppelin na Bilboardu (i když by to mělo pravděpodobně vtipně narážet na zeppelíny), sniper je místo klasického kulometu apod. Ta doba pokroku totiž nakonec bude až do 50. let (takže i s druhou světovou válkou), i když mělo původně jít o přelom 19. a 20. století, jak bylo psáno v jednom oznámení o příchozí Době pokroku. Tady dle mého názoru mohli ještě jednu epochu přidat.[/SPOIL]
Příště bude asi už úplně poslední epocha, Moderní doba, která má být právě od těch 50. let, jak bylo v oznámení. Tam by právě mohla být ta Studená válka, terorismus, vojenské akce NATO a OSN. Představu o jednotkách mám takovou, že střelecká a lehká jednotka by byly nějaké profesionální/speciální jednotky, které by se skrývali v lese (vývoj sem už dlouho směřuje, takovou představu jsem měl už kdysi dávno v koloniální době), těžkou jednotkou by mohl být moderní tank, rychlou jednotkou nějaké další obrněné vozidlo a z dělostřelectva by to mohlo být cokoli.


Takže já nevidím problém v tom, že 5000 let bude prolítnuto během 10 epoch, ale v tom, že těmi epochami se projde příliš rychle a vývojáři musí neustále řešit nedostatek herního obsahu pro hráče. Ale takový problém bude vždy a pak by teoreticky nestačil žádný počet epoch pro hráče, kteří by chtěli ve hře stále dál pokračovat (ale aspoň ty epochy nebudou pokračovat donekonečna a bude jasně daný konec vývoje). A tak budou vývojáři pravděpodobně nuceni přidat do hry něco rozsáhlejšího a mnohem stálejšího, kde si hráči můžou pěkně dlouho vyhrát bez neustálých novinek, jako např. plánované cechovní války.
 

Kayro

Znalec
Hrac ktery bude zacinat ted nebo v budoucnu prave epochy neprolitne protoze je brzden FB.Ze jsem to rychle proletli je nas problem protoze kazdy si za ty +- 3 mesice co ceka na novou dobu nashromazdi fb, suroviny a penize a pak to proletne za 2-3 tydny.Nechci strilet od boku ale pro noveho hrace je tu herni obsah tak na 9-10 mesicu? To je slusny.
 

DeletedUser8903

Host
Ovšem za předpokladu, že jich to 3/4 nezabalí poté, co jim Římské jednotky budou likvidovat rychlopalná děla sousedů ...
 

DeletedUser235

Host
Dan77: S těmi válkami máš vlastně pravdu, něco jsem o tom četl. A jinak ono by stačilo právě aby jednotlivé doby byly delší (rozvětvenější výzkum).
 

Kayro

Znalec
Ovšem za předpokladu, že jich to 3/4 nezabalí poté, co jim Římské jednotky budou likvidovat rychlopalná děla sousedů ...

Nejaky stupen agrese a niceni je skoro v kazde mmo hre.Tady je to ve skutecnosti velka pohoda,obrana armada nesmrtelna a kdo si da tu praci tak nemusi prijit ani o zlatku.
 

DeletedUser8903

Host
Tak to máš dost naivní pohled na schopnosti současné možnosti obrany :)
 

Dan 77

Veterán
Kayro: V podstatě máš pravdu... Ale to prolítnutí herního obsahu jsem nesituoval k nejaktivnějším současným hráčům, kteří na konci každé epochy čekají asi 3 měsíce na to, až vývojáři do hry přidají novou epochu, a mezitím nasbírají hromadu FP, mincí, zásob a zboží a pak tu novou epochu opravdu rychle prolítnou. (vlastně k nim ani sám nepatřím, protože jsem ještě nemusel na žádnou epochu čekat, např. teď jsem ještě výzkum Doby pokroku nedokončil, nedávno jsem v této epoše začal) To prolítnutí herního obsahu jsem myslel obecně pro všechny hráče...
Je sice také pravda, že začínající nebo budoucí hráči ty jednotlivé epochy tak rychle neprolítnou, protože toho na následující epochu tolik nestačí nasbírat a více je brzdí FP, a o to jim bude výzkum a přestavba trvat déle, ale naopak současným nejaktivnějším hráčům ten výzkum trvá déle, protože před každou ze tří posledních epoch, které byly dodatečně přidávány, museli čekat minimálně 3 měsíce. Z toho vyplývá, že začínající a budoucí hráči se s hrou nebudou piplat tak dlouho jako my a budou rychlejší - a možná máš docela slušný odhad, že to může trvat přibližně okolo 9-10 měsíců.
Tvůj názor je, že 10 měsíců je slušný, to rozhodně nepopírám. Ale můj názor je ten, že je to docela málo... Mnoho hráčů skončí brzo, protože je to nebude bavit, jiní se tomu moc věnovat nebudou, jiní zase budou postupovat ve hře pomaličku, ale pro ty ostatní hráče, které tato hra baví a budou si chtít slušně zahrát, může být 10 měsíců dost málo. Jak už jsem psal: neříkám, že je epoch málo, naopak je jich tak akorát, ale podle mého názoru jsou prostě příliš krátké, a tak je herního obsahu moc málo. A není možné neustále přidávat další a další herní obsah, proto se do hry musí přidat něco obsáhlejšího a stálejšího, kde si hráči bez neustálých novinek dlouho vyhrají, jako jsou ty cechovní války.


... A jinak ono by stačilo právě aby jednotlivé doby byly delší (rozvětvenější výzkum).
S tímto naprosto souhlasím. A současně by se mohl rozšířit herní příběh v tutoriálu související s mapou území - je k dispozici celá světová mapa. (a třeba právě koloniální a průmyslová doba by se k tomu perfektně hodila vzhledem k tehdejším koloniím, které by se daly zakládat anebo o ně bojovat)


Ovšem za předpokladu, že jich to 3/4 nezabalí poté, co jim Římské jednotky budou likvidovat rychlopalná děla sousedů ...
To by dávalo smysl, ale... V sousedství už nyní zase nemůžou být noví hráči společně s těmi pokročilejšími. Noví hráči budou přidáváni do sousedství mezi další hráče na podobné úrovni, pokud se nějaký jedinec díky své šikovnosti rychleji nedostane do vyšších epoch a nedostane se do popředí.
Navíc Kayro má pravdu, že tady je to v porovnání s jinými hrami, kde jde mnohem více o boje, velká pohoda, protože se nedá o nic velkého přijít a každý má stoprocentní šanci využít příležitosti dostat se do nějaké slušné fáze hry a někam to dotáhnout.
Možnost současné obrany není sice nic moc, obrana samotná je později skoro k ničemu, ale stejně je to pohoda a existuje stále možnost leckdy zabránit nějakému rabování, které stejně nemá žádné převratné účinky, protože při něm není moc co ztratit.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser235

Host
Možnost současné obrany není sice nic moc, obrana samotná je později skoro k ničemu, ale stejně je to pohoda a existuje stále možnost leckdy zabránit nějakému rabování, které stejně nemá žádné převratné účinky, protože při něm není moc co ztratit.
Teď mě jen tak napadlo, že by nebylo špatné, aby útočník neraboval jen jednu budovu, ale např. určité procentuální množství z celé výroby. (upřímně, současný model je prostě debilitní. Zvlášť když se neubráním představě nájezdníků útočících na vesnici a zapalujících jedinou budovu. A nehledě na to, zda tam najdou zásoby pro celou ves, nebo jeden pytel ve vší blaženosti odjíždí).
To procentuální množství by mohlo vycházet třeba z úspěšnosti útoku. Hráče by to nutilo víc se zajímat o taktiku a zlepšovat se v PvP, aby jim přežilo co nejvíc jednotek s co nejvíc životy atp...
I když to by se musela ještě vymyslet ta obrana, protože se současnými obranými možnostmi by to bylo asi skutečně krapet jednostraně výhodné :)
 

DeletedUser8903

Host
Teď mě jen tak napadlo, že by nebylo špatné, aby útočník neraboval jen jednu budovu, ale např. určité Zvlášť když se neubráním představě nájezdníků útočících na vesnici a zapalujících jedinou budovu. A nehledě na to, zda tam najdou zásoby pro celou ves, nebo jeden pytel ve vší blaženosti odjíždí

No, já se zase neubráním představě, že Ti "blbečci" (Myšleno NPC obrana řízená neinteligencí počítače)Obrana - Vyjde ven před hradby vesnice, a tam bojuje jedna ku jedné s útočníkem, a ještě se proti němu rozeběhne, když už naopak může i v nejtemnějším středověku vlézt s lučišníky za palisádu, do věží či se pěchotu schovat za hradbou a počkat na prolomení brány. Načež v době středověké využije lití žhavé smoly, házení kamenů na žebříky, případně vyvýšenin pro obranné mechanismy, a o krytí před přímým ostřelováním nemluvě. Dále ve vývoji pak využití bastilionů v době baroka a dále, jo a to jsem zapomněla na minové pole světových válek ...

(Pak by se Ti totiž taky mohlo stát, že ta tvá slavná horda nevyrabuje ani tu jednu budovu) ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8903

Host
Jinak se připojuji k tomu, co psal Dan 77, osobně bych byla ráda za to, kdyby se místo dalších dob třeba protáhly stávající, hlavně dávnověké/Středověké linie (A nejen příběhem, ale mohly by i výzkumem)(Což by sice nešlo interpretovat do již rozběhlých světů, ale klidně by to mohlo být ve světech nových) Protože vyloženě "Doba železná" a "Ranný středověk" (Dost možná i vrcholný) By si klidně zasloužili prodloužení na dvojnásobek (Jak příběhem)(Tak výzkumem) ...

Myslím si, že by se dokonce uživily i dva typy jednotek stejného druhu, například v dlouhé době železné/Ranného středověku (Například Legionář vs. Pretorián)(Balista vs. Onager) Jednalo by se prostě i přirozený vývoj už v rámci doby (Například Legionář by měl o něco menší bonusy, nebo pohyblivost proti Pretoriánu)(Onager větší dostřel proti balistě) Aby nebylo nutné předělávat celé číslování útoku/Obrany, tak by se dvoj-jednotky lišily třeba právě jen formou bonusů a sekundárních atributů ...

Tím by se mohl diametrálně natáhnout vývoj (Výzkum)(O nové budovy) A celá hra prodloužit (Spolu s dalšími mapami) ...

***

A upřímně, nevím jak vás, ale mě mapy starých dob, příběh a boje, bavily mnohem víc, než moderní + Mě bavilo stavět město! (V středověku bylo tolik kombinací!) Dáš si tam bednáře, nebo radši pivovar, budeš mít městské domy, nebo doškové na rychlost, postavíš mraky kovářů, nebo několik farem? (A to bylo dost HYBNOU silo) Teď je všechno šedivé, každý má 10 přečerpávacích stanic, přes elektrárny není vidět město a parků mám vedle sebe tolik, že by šel venčit pes od rána do večera - Jedno město jako druhé - Což mě taky v stavitelské hře, mimo jiné, sakra hodně deprimuje ...
 

DeletedUser2059

Host
Dříve než moderní doba příjdou vánoční úkoly a po nich nastanou cechovní války, která se nám pomalu na betě vylepšujií, zrovna dnes bylo nahrán nový žebříček cechů.
 

Dan 77

Veterán
Karatan: Tvůj nápad s procentuálním rabováním veškeré výroby namísto rabování jediné budovy se mi líbí a má to logický důvod. Ale teď by to do hry moc nezapadlo, protože si prostě vybereš jednu budovu a v ní navíc musí být dokončená výroba. To by se systém rabování musel úplně změnit tak, aby bylo možné rabovat i nedokončenou výrobu. Jen by ta procenta musela být dost malá (nějak adekvátně k vyrabování jedné větší budovy), aby obránci nestačilo několik cizích rabování k sebrání veškeré výroby zboží, mincí a zásob, zvlášť když je obrana tak k ničemu.

Thraena: Jako pro velkou realističnost je to dobrý nápad, taky mě to napadlo, ale asi by pak byly bitvy ještě mnohem více náročné na procesor (CPU) a bitvy by byly zbytečně složité. Pak by se musely také odlišit klasické bitvy a obléhání městských hradeb, což zase nemá daleko k všelijakým složitějším aspektům a způsobům obléhání, přímých bitev na bitevním poli, potom námořní bitvy, partyzánská válka, taktika spálené země a bůhvíco ještě (schválně jsem to dohnal trošku do extrému). Upřímně... pokud si chceš zahrát realističtější boje, musíš hrát jiné hry, žádná hra nemůže obsáhnout úplně všechno a každá je zaměřená na něco jiného, tohle je onlinovka zaměřená na vývoj v průběhu historických epoch a žádná hra nesmí být zbytečně složitá.

Co se týče protáhnutí úkolových linií a výzkumu a dobývání větší mapy vedoucích k celkovému prodloužení herního obsahu, tak souhlasím s tím, že i doba železná a středověké epochy by se hodilo prodloužit. Jenže tyto epochy můžou být pouze na jediném kontinentu (na tom prvním) a tam už je rozdělení mapy pevně dáno. Je tam ale ještě jedno místečko, kam by se to dalo vměstnat, na jihu toho kontinentu je ještě dost velký kus území.
A mimochodem k ranému středověku mě taky napadá nová jednotka, ekvivalent k obrněné pěchotě: sekerník (s dánskou sekerou).
Koloniální doba a průmyslový věk ale také úplně vybízí k prodloužení a zvětšení mapy k dobývání, protože to byla doba kolonizace, kolonialismu a globalizace, což skončilo až po obou světových válkách, kdy se většina kolonií osamostatnila. Tyto epochy by se mohly rozvinout do více zemí na světové mapě, ještě toho na ní zbývá opravdu dost (např. Střední Amerika, Afrika a Austrálie; zbylá Asie a Jižní Amerika by se hodila na Moderní dobu).
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru