Motivace a zušlechtění

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14093

Host
Současný stav: Pokud se pokusím motivovat nebo zušlechtit budovu u hráče Aaa, který již nemá volnou budovu k této akci, je mi na dobu 24 hodin znemožněno tomuto hráči Aaa pomoci, a tlačítka Pomoc, Motivovat a Zušlechtit se stanou neaktivní (a to i po restartu hry).

Návrh: Zachovat možnost pomoci tomuto hráči dříve než za 24 hodin, tj. jakmile vyprší dosavadní motivace nebo zušlechtění některé jeho budovy. Tedy buď nechat tlačítka Pomoc, Motivovat a Zušlechtit v aktivním stavu, nebo vynulovat timer u těchto tlačítek. V konečném důsledku je to to samé.

Zdůvodnění: Je celkem zhusta možné, že jen vteřinu poté, co u hráče Aaa stisknu některé z uvedených tlačítek, vyprší čas dosavadní motivace nebo zušlechtění (zůsobené jinými hráči), nebo si majitel města vybere mince nebo zásoby. A po této 1 vteřině už by moje pomoc byla možná. Za celý zbytek těch 24 hodin se zpřístupní spousta budov k motivaci či zušlechtění. Jenže za současného stavu já tu možnost budu mít až za 24 hodin.

Hledal jsem podobné téma na fóru? Ano. Název tématu: Upravit tlačítko pomoc. Autor APluto také chce, aby tlačítko Pomoc zůstalo aktivní, pokud u hráče není co zušlechťovat nebo motivovat, aby zabránil tomu, že jej tento hráč nebo cech má za nespolupracujícího hráče a vyhazují jej z přátel nebo z cechu.

Závěr: Můj důvod je jiný, ale směřuje k podobnému návrhu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14093

Host
Když jsi proti, měl bys říct důvod. Měl bys moje argumenty zpochybnit. Pokud sis teda můj příspěvek pořádně pročetl. To zaprvé. Zadruhé nechápu, proč se tady hlasuje pro nebo proti. To snad musí posoudit tvůrci hry, jestli takové chování hry chtěli, jestli to byl jejich záměr, a nebo jestli to je vedlejší negativní (nebo třeba i pozitivní) chování určité části hry. Oni by měli posoudit, jestli pro nebo proti, jestli to je nápad v duchu jejich záměrů, a nebo naopak proti.
Tím chci říct, že pokud ti něco na mém nápadu vadí, je to jenom kvůli tvé vlastní hře, a měl bys říct proč by ti ta změna měla vadit ve tvém městě.
 

Kayro

Znalec
Zadruhé nechápu, proč se tady hlasuje pro nebo proti. To snad musí posoudit tvůrci hry, jestli takové chování hry chtěli, jestli to byl jejich záměr, a nebo jestli to je vedlejší negativní (nebo třeba i pozitivní) chování určité části hry. Oni by měli posoudit, jestli pro nebo proti, jestli to je nápad v duchu jejich záměrů, a nebo naopak proti.
Ti to vysvetlim.Tady zadne tvurce hry nenajdes.Tvuj navrh muze tvurcum do Hamburku poslat vedení ceske mutace FoE a to o tom rozhodne podle ohlasu hracu na tvuj navrh.Proto sem lide pisi pro nebo proti.To jestli tvurci hry potom tvuj navrh realizují nebo ho rovnou poslou tam kam slunce nesviti je jen na nich.Kazdopadne si vice mene nevspominam na zadny navrh z ceskeho fora ktery by byl realizovan.
 

DeletedUser14093

Host
Jenžes mi nevysvětlil, proč se neuvádí protiargumenty při hlasování proti. Pokud se bude hlasovat, a bezdůvodně hlasovat proti, pak samozřejmě nemá takový nápad naději uspět u tvůrců.
 

DeletedUser14093

Host
Píšu, že můj důvod je jiný. Proto musí i protiargumenty být jiné.
 

Svatej

Legenda
A kdo jseš ty, že mi chceš diktovat co musím a co ne? :D
Ale dobře, nelíbí se mi tvůj přístup, z toho důvodu jsem proti. ;) (Toto je NOVÝ důvod, ty staré najdeš v originálním vláknu)
 

DeletedUser12887

Host
Máš možnost procházet individuálně města spolucechovniku..sousedu a přátel a tím pádem i možnost se tam vrátit znovu az bude možnost tam hvězdičku dat.
 

DeletedUser14093

Host
To máš sice pravdu, ale až za 24 hodin!

A o to mi právě jde.
 
Proti.
Jediné co bych ještě dokázal akceptovat je snížení času na plovinu. Tedy, když nejde nic namotivovat tak to půjde, ale až za 12h.
Tlačítko je POUZE ulehčení hry.
Stále můžeš po staru procházet hráče a motivovat jim budovy jednotlivě.
 

DeletedUser12887

Host
To máš sice pravdu, ale až za 24 hodin!

A o to mi právě jde.
Jasně a kolikrat kolikrát za den by sis to tedy představoval..samozrejme až za 24 hodin jestli pomocí s tim ze měls vše M/Z nebo zjistíš v radnici pokud teda to vůbec az takhle tě zajímá a jednou z novinek je třeba hromadná motivační sada, která se da získat kupříkladu v cechovnich expedicich..moznost motivovat či zvysit zisk z dílen a domů je i díky krcme

Pochopitelně se to týká i rabování měst a ber tohle spis tedy z hlediska VB jez dávají tyto bonusy a ty jsou taktéž nastaveny na 24h cyklus
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14093

Host
Pokud si to přečtete ještě jednou, měli byste to pochopit, popsal jsem to podrobně. Ale dobře, krok za krokem:
1. Stisknu tlačítko Pomoc.
2. Okénko putující vzhůru mě informuje, že není k dispozici budova ke zušlechtění nebo motivaci.
3. Místo tlačítka Pomoc se objeví "24 h". Při návštěvě města obě tlačítka Pomoc zešednou, jsou neaktivní.
4. Kontroluju toto třeba za hodinu. Je tam údaj "23 h".
5. Navštívím město. Objevím budovu, nad kterou se objeví informace "Tuto budovu lze motivovat a zvýšit tak její produkci" (nebo "Tuto budovu lze zkrášlit a zvýšit tak spokojenost").
6. Takže motivace (nebo zušlechtění) této budovy za tu hodinu vypršelo.
7. Takže teď bych měl mít možnost motivovat (zušlechťovat), protože naposledy jsem (zdárně) motivoval (nebo zušlechťoval) před víc jak 25 hodinami. Ale nejde to, protože jsem před hodinou stiskl tlačítko Pomoc.

Chápete? Chcete to ještě podrobněji?

Jasně a kolikrat kolikrát za den by sis to tedy představoval..samozrejme až za 24 hodin jestli pomocí s tim ze měls vše M/Z nebo zjistíš v radnici pokud teda to vůbec az takhle tě zajímá a jednou z novinek je třeba hromadná motivační sada, která se da získat kupříkladu v cechovnich expedicich..moznost motivovat či zvysit zisk z dílen a domů je i díky krcme
Bez urážky: Nepochopil jsem, co jsi chtěl říct. Mohl bys to napsat ještě jednou více jednoduchými větami?

Máš možnost procházet individuálně města spolucechovniku..sousedu a přátel a tím pádem i možnost se tam vrátit znovu az bude možnost tam hvězdičku dat.
Zkusils to? To, co píšeš, právě nejde. Až za 24 hodin. I když jsi nemotivoval ani nezušlechťoval.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Pokud si to přečtete ještě jednou, měli byste to pochopit, popsal jsem to podrobně. Ale dobře, krok za krokem:
1. Stisknu tlačítko Pomoc.
2. Okénko putující vzhůru mě informuje, že není k dispozici budova ke zušlechtění nebo motivaci.
3. Místo tlačítka Pomoc se objeví "24 h". Při návštěvě města obě tlačítka Pomoc zešednou, jsou neaktivní.
4. Kontroluju toto třeba za hodinu. Je tam údaj "23 h".
5. Navštívím město. Objevím budovu, nad kterou se objeví informace "Tuto budovu lze motivovat a zvýšit tak její produkci" (nebo "Tuto budovu lze zkrášlit a zvýšit tak spokojenost").
6. Takže motivace (nebo zušlechtění) této budovy za tu hodinu vypršelo.
7. Takže teď bych měl mít možnost motivovat (zušlechťovat), protože naposledy jsem (zdárně) motivoval (nebo zušlechťoval) před víc jak 25 hodinami. Ale nejde to, protože jsem před hodinou stiskl tlačítko Pomoc.

Chápete? Chcete to ještě podrobněji?

Ne ty nechápeš nás. A to už v PRVNÍM kroku. Kdo tě nutí klikat na tlačítko pomoc?
 

DeletedUser14093

Host
V tom městě nejsou už od počátku žádné budovy k zušlechtění nebo k motivaci. Čtete vůbec, co píšu? Přečtěte si můj návrh v prvním příspěvku.

Mně jde o tlačítko Pomoc, a ne o procházení všech měst.
 
A já ti již po druhé píšu, že tlačítko POMOC je jen zjednodušení hry. A bylo tak i zaveden jen pro zjednodušení pro LÍNÉ hráče a pro hráče, jenž nemá tak rychlý internet nebo výkonný počítač, aby jim zvládl hru.
A kdyby jsi to trošku znal tak víš, že když budeš postupovat podle kroků, jenž ti tu již byly napsány.
Jen zopakuji pro úplnost:
1. Navštívit hráče kliknutím na jeho portrét.
2. Pokud je aktivní (je oranžové) tlačítko Motivuj nebo tlačítko Zušlechti tak na něj kliknu. Pokud nezle tak následuje krok číslo 6.
3. Nad budovami, které jdou motivovat nebo zušlechtit se zobrazí hvězdička.
4. Jednu si vyberu a kliknu na ní.
5. Tlačítko POMOC se změní na časomíru 24h. Tlačítko Motivuj nebo tlačítko Zušlechti se stanu šedivé.
6. Vyberu jiného hráče a přes portrét jej navštívím.
7. Pokračuji krokem 2.

A taď aby jsi pochopil co dělá tlačítko POMOC tak ti to napíši.
Takže pod tlačítkem pomoc se skrývá jednoduchý algoritmus založený pravděpodobně na prioritní frontě, jenž ve vysoké rychlosti projde budovy, jenž jdou na-motivovat nebo zušlechtit a jednu vybere. A poté změní tlačítko POMOC na časomíru 24h a interní tlačítka hráče Pomoc a Zušlechtění na šedivé.

Když si to celé přečteš můžeš si všimnout jisté podobnosti.


Mimochodem napadlo tě někdy co by se stalo, kdy to tlačítko zůstalo stále aktivní a někdo to nevěděl? :D Jé to by bylo zase stupidních dotazů a reportů, že ten nebo onen nemůže na-motivovat toho nebo onoho, že to tlačítko nic nedělá :D Určitě by lidi byly schopni vymyslet ještě stupidnější otázky nebo reporty jak ty moje návrhy :D
 

DeletedUser13611

Host
Proti

Tlačítko pomoc je globálním usnadněním motivací pro ty hráče, co nemají tolik času aby to řešili návštěvami měst, odměnu za stisknutí tlačítka pomoc dostaneš ať už něco namotivuje nebo ne. Pokud ti jde o reálnou pomoc každému hráči, můžeš procházet jejich města a pomáhat jim ručně. Nemluvím ani o tom, že bych měl najednou pocit, že mě půlka lidí nemotivuje, protože bych neviděl žádnou aktivitu. Mám cca 200 vrácených motivací za den a jediný způsob, jak každému umožnit získat odměnu z motivace by bylo nastavovat maximálně výrobu na 15 minut a půlku světa zaplnit dekoracemi jenom proto, aby měl hráč možnost něco namotivovat.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru