Nastavení antiviru

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Y u m a n

Komentátor
Vážení, mohl by mě někdo zkušenější poradit s nastavením antiviru Avast. Připadá mi, že za zpomalení hry může i antivirus protože při načítání každé stránky (při motivaci hráče, bojích apod) provádí kontrolu. Jestli by se nemělo částečně omezit činnost antiviru (vím, že vypnutí je blbost). Nikde jsem nenašel že by se tomu někdo věnoval . Děkuji za pomoc a taky bych chtěl poděkovat lidem od české podpory že se tak tomu tak věnují a nenechte se odradit od některých prudičů
- Díky y. :rolleyes:
 

traktorista

Odborník
Avast používám, nijak jsem ho nenastavoval a že by při každém otevření jiného města tuto činnost provozoval nepozoruji. Pokud máš placenou verzi zkus se obrátit přímo na Avast, třeba poradí oni.
 

DeletedUser5384

Host
Používám Avast, prohlížeč Chrome a WinXP.

Nastavit nebo vypnout je opravdu šílenost, ale z vlastního pozorování mohu potvrdit, že za část problémů s hraním může právě AVAST. Párkrát se mi stalo, že po aktualizaci AVASTu hra zamrzala daleko radostněji a četněji, koncem roku jsem to párkrát řešil i vypnutím avastu.
 

DeletedUser3370

Host
Yumane,
díky za přesnější popsání problému, obával jsem se, že napíšeš tuto vražednou kombinaci - Avast + Vista (upřímně). Dal jsme si s tímto requestem práci a hodinu ze svého volného času googlil.

1. Microsoft dává slevu na upgrade z Vista na Win7 za směšný peníz (cca jako nákup 1000 diamantů).
2. Přehodnotil bych Avast na jiný AV, který umí "whitelistovat" určité URL (Avast neumí).

Já osobně ve Win X antivir nepoužívám, ne, že věřím Microsoftu, ale konečně ví co dělá. Na žádné podezřelé stránky nechodím, jejich standardní AV a FW mi stačí a nemám pocit vlhka a nebezpečí.
 

DeletedUser4810

Host
mohu-li, také něco přidám:
určitá chování hry jsem zde řešil v jiných tématech a vypozoroval jsem:
nutnost promazání historie, cache prohlížeče před každým hraním je jasná
významným pomocníkem pro vyčištění je ccleaner
mě sobně se hra nejlépe chová na Gogole Chrome?

a k antivirům, je pravda, že jsem hru otestoval se třemi nejpoužívanějšími antiviry - Avast, AVG a Nod a je pravda, že nejhůře se hra chová s Žvastem(zabírá nejvíce systémových prostředků – CPU/RAM) a nejlépe mi chodí s Nodem(mám ho zakoupený), kde se dá nastavit takzvaný herní mód a podobně(ale zkušenost s daným antivirem může být indi vindy)
určitá nastavení třeba v Avastu nejsou proti ničemu a mohou význačně zlepšit chování hry a ochrana se tím rozhodně nezhorší(ale to případně osob. zprávou)

ono na rovinu, velký je průšvih samotná Vista o:) - horší win/s nároky na systém zatím snad nebyl(ikdyž vin 8? no?§)

a také do důležitou roli hrají aktualizace samotných win, ale i ovladače grafiky, adobe flash player, web prohlížeče a podobně

a co Windows defender?, pokud máš antivir – můžeš ho v klidu vypnout(pokud už není vypnut) a i to může chod PC zlepši.

Je toho více, ale na to tu není prostor

sám jsem se tomu na mém PC věnoval posledních pýr dnů a je spousta fíglů, jak chod hry vylepšit o:)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru