Nejhorší nová funkce

Která z herních funkcí vydaných v tomto roce se je nejhorší?

  • 5. úroveň cechovních expedic

    Hlasy: 25 14,0%
  • Mistrovství cechů v Cechovních bitvách

    Hlasy: 85 47,8%
  • Mini výzvy

    Hlasy: 44 24,7%
  • Nová doba Osidlování Titanu

    Hlasy: 24 13,5%

  • Celkový počet hlasujících
    178
  • Anketa uzavřena .

Dobrodej

Komentátor
jen nevím, co ještě složitějšího se chystá v CE-6, už CE-5 je pro mnoho hráčů nehratelná
 
Já bych řekl titan skrz toho, že hráči že začátku psali neustále prodám surky z titanu a za takové předražené ceny že to je hrozné. A potom v náhozech 1.9 když jsem chtěl přispět hráči normálně body na VB z titanu tak jsem ano nemohl, protože by mě hráči předběhli a já ztratil body co jsem do toho investoval. Má to cenu? Ne. Tak proto asi bych řekl, že ten titan
 

Allotria II

Nováček
Viz má odpověď u předchozí otázky - CE teď zabere moc času, CB si rozdělí dva cechy, minihra není a do Titanu se nejdřív musím dostat. :-D
 
Velmi se mi líbí základní myšlenka změny CB, ale zároveň je to za mě obecně v tuto chvíli nejhorší počin.

Když pominu zařazení vítěze platinové ligy do celkového hodnocení cechů.. i to, že v platině nikdo nehraje a už to musí být, aby se dva cechy alespoň trochu na mapě střídaly.. Tak v diamantu seskládání cechů v minulém mistrovství byl výsměch (alespoň na G). A nejhorší je, že kdo na to má, tak si to prostě zaplatí. Postaví se všude budovy, co vám zvednou přísun bodů o 100 % každá, plus jedna na základně.. a kdo má dia a alespoň trochu slušnou kasu, najednou je jinde.
Ano, také toho využíváme, protože jinak už konkurovat s top cechy nejde!! Koupit 5000 diamantů každý měsíc se taky ne všem líbí.. a méně ani nemá smysl. Přísun 45 dia za každý 200. boj to prostě neutáhne a když vidím ten výdej, ani se mi nic kupovat ani nechce! Škoda, velká škoda, že spolu nemůžou cechy soupeřit fér. Je to hlavní důvod, proč zvažuju skončit se hrou. Kde je jediná možnost v hlavní "hře" ve hře pay to win, tak to už prostě není hra. S tím souvisí otázka, zda si užívám, když platím a kupuju dia? :D:D Co je užít si hru? Prosím, jen se nad tím zamyslete minimálně u další ankety.

Díky za možnost vyjádření. :)
 
Hlasoval jsem pro titan. Ne proto, že by to bylo celé špatně (třeba nové velkolepky a požadavek na zboží na každý level nad 10 je podle mě dobrý), ale kvůli naprosto otřesným změnám v jednotkách a boji. Jako sorry, ale pokud v CB do oslabení 100 (u mě konkrétně) je nejlepší jednotka rychlá z PŘEDCHOZÍHO věku (protože na rozdíl od rychlé z titánu nemá zkrácený dostřel a všech 8 dosáhne na cíl) tak je něco špatně. To, že "bystré oko" opět navýšilo procenta a v kombinaci s "minometem" je jakákoliv jiná než letecká jednotka nepoužitelná je další "bonus". Tuláci jsou prakticky k ničemu... jako koho toto napadlo ten by zasloužil... už aby tu byl nový věk a doufám, že tam to nebude vypadat stejně...
 

Adamiran

Nováček
5. úroveň expedice bez možnosti nahrát diamanty? To jako vážně? Ty budovy tam zas nejsou takové terno a je to obtížné hrát, takže za mě chuť to hrát rovná se nule. V titanu jsem jinak docela spokojený, tedy když pominu to, co ve foe platí obecně. Čekal jsem v budoucích dobách větší posun v pokroku tak, jak bych doufal, že to lidstvo opravdu povede - výzkum, obchod, spolupráce a ne pořád vojáčci na mapě. Ale bohužel asi ani vývojáři v tomhle nevěří, že se lidi z toho válčení někdy nějak vyhrabou... Za mě taky obrovský nedostatek omezení lišty na 100 bodů, což na začátku nikdo nemá, ale postupně se z toho stává klikací maraton přesouvání bodů do nějaké velkolepky (a nakonec stejně skončí v inventáři, takže další zbytečná onanie, na kterou nelze použít ani dia za vybrání najednou, protože si chci rozhodovat sám, na jaké budovy použiju bonus z modré galaxie). V titanu bych už čekal třeba 1000bodovou lištu.
 
Naposledy upraveno:

Nord of Skyrim

Komentátor
Minivýzvy - proč? Vždyť jede jeden event za druhým, na co další řadu úkolů? Ale sekunduje tomu 5.úroveň Expedice místo útoku bránit =D, po letech kdy Inno místo, aby podporovalo i stavění obrany města radši pomohlo Galatskou věží a zrušilo tak údajné okrádání lidí při rabování.
 
Cb jsou strašné… točí se dál,jen hráči co chtějí bojovat dojdou na 100oslabeni a čus…. Zlaté staré cb….. jestli nepřijde nějaká změna k lepšímu,tak to vypadá na můj konec ve Forge….. úplně mě to přestává bavit:( ani odměny v cb nepadaji jako dříve,jediné co padá je co boj to oslabeni:(
 

Syndicus

Nováček
Cb jsou strašné… točí se dál,jen hráči co chtějí bojovat dojdou na 100oslabeni a čus…. Zlaté staré cb….. jestli nepřijde nějaká změna k lepšímu,tak to vypadá na můj konec ve Forge….. úplně mě to přestává bavit:( ani odměny v cb nepadaji jako dříve,jediné co padá je co boj to oslabeni:(
Tady musím nesouhlasit, mám jinou zkušenost. Náš cech přestal s dohodami a máme to, co si urveme. Ano, občas ty dohody bohužel někdo dělá, aby bloknul ostatní, ale celkově je to větší řežba než dřív. V minulosti bylo v rámci dne jen několik krátkých časových úseků, kdy šlo bojovat, což mi dost nevyhovovalo kvůli práci. Pak mohl člověk jen v noci. Nyní je skoro pořád kde bojovat a přispět svou troškou... Mám více možností bojovat a díky větší kompetici je o dost větší motivace bojovat, ne jen kvůli těm pár bodům navíc.

Druhá věc jsou diamanty, nebo spíš cena za okamžité postavení budov... Že se zhruba o polovinu zmenšil příjem diamantů je celkem ok, stejně to mělo hodně lidí jako farmu... Nicméně kdo chce konkurovat, tak musí investovat mraky diamantů, zatímco výsledek je nejistý. To, že hodně cechů schválně boří budovy, tomu moc nepomáhá. V tomhle je to o něco horší a bohužel si to často ještě zhoršujeme my hráči sami. Ve výsledku se ale pořád dost vyplatí se účastnit a je to větší zábava než jen bezmyšlenkovité točky, co byly dříve.
 

barabazostravy

Komentátor
Tady musím nesouhlasit, mám jinou zkušenost. Náš cech přestal s dohodami a máme to, co si urveme.
To, že hodně cechů schválně boří budovy, tomu moc nepomáhá. V tomhle je to o něco horší a bohužel si to často ještě zhoršujeme my hráči sami. Ve výsledku se ale pořád dost vyplatí se účastnit a je to větší zábava než jen bezmyšlenkovité točky, co byly dříve.
Nějak Ti nerozumím. Hraješ CB a nebo jen tak bezmyšlenkovitě plácáš nesmysly? Pokud váš cech přestal s dohodami je pochopitelné, že ti druzí s vámi nespolupracuji a boří podpůrné budovy na svých provinciích. Mám takovou zkušenost, že boření podpůrných budov se používá jen proti šmejďackým cechům. Takže příležitost k zamyšlení pro váš cech. Pokud se jedná o taktiky na nových CB tak jsou o několik levelů na nižší úrovni než byly taktiky ve starých CB. To z jednoho prostého důvodu. Nyní má každá provincie minimálně jeden slot na stavbu podpůrné budovy a navíc již nejde mít 100% podporu jako kdysi proto nějaké nechtěné zavření provincie není žádná velká ztráta.
 
Naposledy upraveno:

barabazostravy

Komentátor
Za mě ne to nejhorší co je v nových CB program pro výpočet oslabení při bojích. Oznámení, že strop pro podporu oslabení je 80% je NEPRAVDA. Oznámení, že stačí mít podporu budov na okolních provinciích oněch 80% aby vaše oslabení nabíhalo jen 20% je rovněž NEPRAVDA. V nových CB jsem dal minimálně 80 000 bojů a pečlivě jsem si všímal jak narůstá oslabení. Pravda je taková, že pokud máte o dost vyšší podporu podpůrných budov než oněch 80% narůstá oslabení pod 20% občas kolem 10 %. Pokud bojujete s podporou budov na okolních provinciích pouze 80% dlouhodobě vám bude narůstat oslabení nad 20%. Nemám žádný problém s tím, že se omezily boje, nemám problém s tím, že se omezily odměny (FB a Dia) z bojů, ale proč by sakra měla být zfušovaná funkce pro výpočet oslabení tak aby fungovala v režimu amaterizmu. Opakuji, že mnou uvedené poznatky jsou výsledkem sledování nárůstu oslabení z mnoha desítek tisíc bojů a proto doufám, že pokud někdo bude mé tvrzení rozporovat tak to nebude ten kdo je v CB sváteční "střelec" :d
 
Naposledy upraveno:

Syndicus

Nováček
Nějak Ti nerozumím. Hraješ CB a nebo jen tak bezmyšlenkovitě plácáš nesmysly? Pokud váš cech přestal s dohodami je pochopitelné, že ti druzí s vámi nespolupracuji a boří podpůrné budovy na svých provinciích. Mám takovou zkušenost, že boření podpůrných budov se používá jen proti šmejďackým cechům. Takže příležitost k zamyšlení pro váš cech.
Proč hned tak agresivně? Mnoha lidem se nelíbí nové CB, napsal jsem jen svůj názor, proč mi to takhle třeba vyhovuje víc. Když to máme zhodnotit, tak když se řekne A, sluší se říct i B. Někdo tu zmiňoval i vysokou cenu v diamantech, pokud chce konkurovat. No něco to stojí a částečně si to děláme sami, nechtěl jsem si tu na něco stěžovat, moc dobře chápu, že to lze použít jako taktiku. Máme to, jaké si to uděláme. Za šmejdy tu nikoho označovat nemusíš, tohle nikdy nikam nevede.

Pravda je taková, že pokud máte o dost vyšší podporu podpůrných budov než oněch 80% narůstá oslabení pod 20% občas kolem 10 %. Pokud bojujete s podporou budov na okolních provinciích pouze 80% dlouhodobě vám bude narůstat oslabení nad 20%.
Téhle teorii popravdě nerozumím. Mnohokrát se mi zdálo, že je výpočet rozbitý a při podpoře 80% to dává větší oslabení, než má. Tak jsem si to pak začal celou sezónu psát a zjistil jsem, že to, světe div se, dává celkově tolik oslabení, kolik to dávat má. Pokud jsem jel vždy do oslabení 120, tak jeden den jsem měl 500 bojů, jindy 700, rozdíly mezi jednotlivými dny byly velké, ale celkově to vyšlo jinak třeba jen o pár bojů, než "mělo". Hodně lidí si také myslelo, že to narůstá více na začátku, méně při větším oslabení. To se mi také nepotvrdilo. Pokud tvrdím, že je něco zfušované, tak je dobré to podpořit konkrétními daty a čísly. Přiznám se, že by mne to dost zajímalo, přeci jen vzorek z desítek tisíc bojů není úplně k zahození. Obávám se však, že si ta čísla nevedeš a, jak jsem pochopil, se jen spoléháš na "sledování". Takže rozporuji Tvé tvrzení a jsem zvědav, zda budu označen za "svátečního střelce".
 

barabazostravy

Komentátor
Téhle teorii popravdě nerozumím. Mnohokrát se mi zdálo, že je výpočet rozbitý a při podpoře 80% to dává větší oslabení, než má. Tak jsem si to pak začal celou sezónu psát a zjistil jsem, že to, světe div se, dává celkově tolik oslabení, kolik to dávat má. Pokud jsem jel vždy do oslabení 120, tak jeden den jsem měl 500 bojů, jindy 700, rozdíly mezi jednotlivými dny byly velké, ale celkově to vyšlo jinak třeba jen o pár bojů, než "mělo". Hodně lidí si také myslelo, že to narůstá více na začátku, méně při větším oslabení. To se mi také nepotvrdilo. Pokud tvrdím, že je něco zfušované, tak je dobré to podpořit konkrétními daty a čísly. Přiznám se, že by mne to dost zajímalo, přeci jen vzorek z desítek tisíc bojů není úplně k zahození. Obávám se však, že si ta čísla nevedeš a, jak jsem pochopil, se jen spoléháš na "sledování". Takže rozporuji Tvé tvrzení a jsem zvědav, zda budu označen za "svátečního střelce".
Ale přece jsi i ty nyní uvedl konkrétní data. Vždy bojuješ do oslabení 120 jednou dáš 500 bojů jindy 700 bojů. Jak je možné dát při stropu 80% podpory 700 bojů a mít pouze 120 oslabení? To znamená, že strop 80% podpory NEEXISTUJE ! Prostě nárůst oslabení je něčím ovlivněn. Já jsem na rozdíl od Tebe sledoval jak narůstá oslabení když bojuji s podporou budov 80% a zjistil jsem, že v tom případě narůstá oslabení víc než by mělo. Takže nárůst oslabení je odvislý od podpory budov na okolních provinciích a pokud je podpora budov na sousedních provinciích vyšší než 80 narůstá oslabení pod 20% (tedy podpora je vyšší než 80%) pokud se však spokojím s boji na provincii s podporou 80% nenarůstá mi oslabení tak jak deklarovalo Inno o 20% ale více třeba 25%. Proto, že výpočet oslabení se chová jinak než Inno deklarovalo tvrdím, že program který řídí nárůst oslabení je VADNÝ a doufám, že tuto informaci někdo z technického oddělení prověří a pokud se potvrdí, že chyba ve výpočtu oslabení bude opravena.
 

Syndicus

Nováček
Ale přece jsi i ty nyní uvedl konkrétní data.
Ty jsi zatím žádná neuvedl.
Vždy bojuješ do oslabení 120 jednou dáš 500 bojů jindy 700 bojů. Jak je možné dát při stropu 80% podpory 700 bojů a mít pouze 120 oslabení? To znamená, že strop 80% podpory NEEXISTUJE !
Protože existuje něco jako pravděpodobnost. Není to fixně co 5 bojů, to 1 oslabení. Je to 20% šance, že to oslabení získám. Když si šestkrát hodíš kostkou a třikrát ti padne 1, což se klidně stát může, jen asi ne moc často, tak to neznamená, že máš 50% šanci, že ti padne 1. Ani to neznamená, že šance na jednu možnost není 16.6%. To se totiž projeví, až si tou kostkou hodíš tisíckrát nebo i víc, a každý pokus si zapíšeš a pak to vyhodnotíš.
Já jsem na rozdíl od Tebe sledoval jak narůstá oslabení když bojuji s podporou budov 80% a zjistil jsem, že v tom případě narůstá oslabení víc než by mělo.
Mohu vidět Tvá data? Já svá mám a říkají něco jiného, než tvrdíš. Pokud jsi opravdu udělal desítky tisíc bojů a vše sis každý den zapisoval, včetně podpor a celkového oslabení za den, tak bys dle mého názoru říkal něco jiného. Klíčové je to slovo, co jsi uvedl - SLEDOVAL. Dívat se a mít dojem je hezké, ale data jsou data. A pokud počítáš s vyššími tisíci bojů, snad by to dle podpory mělo být na 10 000, tak tam problém opravdu není.
Takže nárůst oslabení je odvislý od podpory budov na okolních provinciích a pokud je podpora budov na sousedních provinciích vyšší než 80 narůstá oslabení pod 20%
Jsi první, co tohle tvrdí. Alespoň co já vím, možná je vás víc. Maximální podpora je 80%, ale jak už jsem zmínil, existuje něco jako pravděpodobnost a spojitost mezi vyšší "podporou" než 80% a nižším oslabením jsem nikde neviděl jako prokázanou. Když to tvrdíš, tak bys to měl podpořit daty, například zkusit bojovat o oblast, kde máš vyšší podporu než těch 80% (jakože to stejně nejde) a pak s takovými oblastmi počítat, dokud nebudeš mít hodně tisíc bojů. Pak můžeš ukázat, co jsi vykoumal.
pokud se však spokojím s boji na provincii s podporou 80% nenarůstá mi oslabení tak jak deklarovalo Inno o 20% ale více třeba 25%.
Skoro mám pocit, že nevíš, jak funguje pravděpodobnost... Ale to snad ne?
Proto, že výpočet oslabení se chová jinak než Inno deklarovalo tvrdím, že program který řídí nárůst oslabení je VADNÝ a doufám, že tuto informaci někdo z technického oddělení prověří a pokud se potvrdí, že chyba ve výpočtu oslabení bude opravena.
Ale on se chová přesně tak, jak má, jen je to nastavené na 10 000 bojů, proto jsou rozdíly mezi jednotlivými dny veliké. A pokud vím, prověřovali to už mnohokrát, sami jsme jim ze začátku z cechu psali. Když si to začneš taky sám počítat a nastuduješ si, jak to funguje, tak to třeba pochopíš.
 

barabazostravy

Komentátor
To nemá cenu s Tebou diskutovat. Pokud neznáš základní matematické funkce. Přečti si nějaké pojednání o zákonu pravděpodobnosti. To není o tom, že pravděpodobnost při hodu kostkou určuje kde je pravděpodobnost hodu určeného čísla jedna šestina nějaká meta 10 000 hodů. Pravděpodobnost se chová tak, že při malém množství pokusů bude větší rozptyl od oné jedné šestiny než při velkém množství pokusů. Dle matematického zákonu pravděpodobnosti by měla být u 600 set pokusů odchylka v promilích, Tedy v desetinách procenta. Zatím co u tohoto programu se jedná o rozdíl víc než 10 %
 

Syndicus

Nováček
To nemá cenu s Tebou diskutovat. Pokud neznáš základní matematické funkce. Přečti si nějaké pojednání o zákonu pravděpodobnosti. To není o tom, že pravděpodobnost při hodu kostkou určuje kde je pravděpodobnost hodu určeného čísla jedna šestina nějaká meta 10 000 hodů. Pravděpodobnost se chová tak, že při malém množství pokusů bude větší rozptyl od oné jedné šestiny než při velkém množství pokusů. Dle matematického zákonu pravděpodobnosti by měla být u 600 set pokusů odchylka v promilích, Tedy v desetinách procenta. Zatím co u tohoto programu se jedná o rozdíl víc než 10 %
V tomhle s tím máš stejný problém, na který poukazuje hodně lidí. Jednoduše vzorek 10 000 je příliš velký. Myslím si, že je to tím, že je nastavená nějaká velká směrodatná odchylka (samozřejmě do toho nevidím, třeba je to jinak), aby se zvýšila náhodnost. Hodně lidí by jinak dokázalo dělat skoro stejně bojů každý den, těch 600-800 je totiž už relativně velký vzorek na to, aby ten rozptyl normálně nebyl moc velký. To ale NEPOTVRZUJE, že by celkově těch 80% neplatilo. Jen je rozptyl větší a trvá déle, než se vše zprůměruje na danou hodnotu. Ano, u 600 bojů nemám odchylku v desetinách procenta, ale v procentech. Při 6000 bojích už to obvykle desetiny procenta jsou. Ve výsledku tedy o ty boje nepřijdu. Jen je jiné rozložení - tedy větší odchylka, průměr je tam, kde má být.

Co jsi však opět vynechal jsou Tvá nepodložená tvrzení o tom, že ta pravděpodobnost jako CELEK nefunguje a že pokud máš imaginární podporu nad 80%, tak dostáváš nižší oslabení, než 20%. Vyzval jsem Tě, abys k tomu dodal nějaká data. Stále čekám.
 

barabazostravy

Komentátor
Rozhodně jsem zde svůj názor neuvedl proto abych se s Tebou přel o své pravdě. Ty máš právo na svůj názor stejně tak jako kdokoliv jiný i já. Nemyslím si, že to, že jsem zde popsal své zkušenosti s nárůstem oslabení přiměje IT technika aby ten paskvil s výpočtem oslabení opravil. Spíše stále doufám, že podobnou zkušenost jakou mám já s chybným nárůstem oslabení má víc hráčů i když chápu, že pro mnohé hráče není chyba v programu nárůstu oslabení až tak zásadní věc aby se tím zabývali. Nám hráčům jde vlastně jen o pohodu u hry a kdežto provozovatelům o zisk a právě k tomu aby se vše doladilo slouží i táto diskuse.
 
Naposledy upraveno:

Syndicus

Nováček
Rozhodně jsem zde svůj názor neuvedl proto abych se s Tebou přel o své pravdě. Ty máš právo na svůj názor stejně tak jako kdokoliv jiný i já. Nemyslím si, že to, že jsem zde popsal své zkušenosti s nárůstem oslabení přiměje IT technika aby ten paskvil s výpočtem oslabení opravil. Spíše stále doufám, že podobnou zkušenost jakou mám já s chybným nárůstem oslabení má víc hráčů i když chápu, že pro mnohé hráče není chyba v programu nárůstu oslabení až tak zásadní věc aby se tím zabývali. Nám hráčům jde vlastně jen o pohodu u hry a kdežto provozovatelům o zisk a právě k tomu aby se vše doladilo slouží i táto diskuse.
Ale tady nejde o názor, líbit nebo nelíbit se Ti může cokoli z různých důvodů, jako každému, ale jsou fakta, jsou čísla a jsou data. Nelze něco brát za fakt na základě pocitu, že tam to funguje jinak, než má. Musím opravdu vědět, že to je špatně, pak můžu být rozhořčen a něco s tím dělat. Ty moc dobře víš, že sis to nepočítal, jenom ses každý den podíval na boje a oslabení a většinou jsi viděl, že se to hodně liší od průměrné hodnoty. Pak už jsi se jen zřejmě snažil přijít na to, jak to udělali, několikrát ti to dalo málo oslabení, zatímco jsi měl více podpor než bylo třeba, kde bylo 80% jsi zase udělal méně bojů, než je průměr. Tak sis řekl, že to bude tímto a vlastně by to bylo logické. Nenapadlo Tě, že kdyby tomu tak bylo, tak už to dávno všichni vědí a konají dle toho?

Je to bohužel taková myšlenková zkratka, nelíbí se mi odchylka bojů - systém musí být špatně, vývojáři to udělali blbě, je to nespravedlivé, okrádá mě to o boje a tak dále a tak dále. Taky jsem to tak ze začátku bral. Vidíme často to, co vidět chceme. Připomíná mi to pověrčivost u letního kola v dřívějších eventech nebo v zimě se sirkami. Zrovna tohle je věc, co sice vypadá vizuálně na první pohled do počtu bojů blbě, ale jinak to asi nic špatného není. To už má větší smysl kritizovat CB za to, že to už není nekonečná farma na body a dia.
 
Nahoru