Nováčci a učitelé

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3858
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3858

Host
  • Oblast hry:Technická oblast celé hry
  • Současný stav: žádný
  • Nápad: zavedení učitelů a žáků / mistrů a učňů
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO

Poslední dobou sleduji, jak hráčům na vrcholu schází motivace do hry. Spousta hráčů kvůli tomuto hru opustilo. Stejně tak jako spousta nováčků, kteří přijdou do hry, dlouho jim trvá, než přijdou na to, jak se hra hraje. Není tady nikdo, kdo by jim pomohl a nemít já zkušenosti z her jiných, nechytl bych se tak snadno.
Rád bych zde viděl tzv. mistry a žáky. Hráč, jenž by dosáhl minimálně předposlední aktuální dobu (v tomto případě Moderní dobu, když je aktuální Postmoderní) by si v nastavení zaklikl možnost, že by chtěl pomáhat novým hráčům. Jakmile se nový hráč zaregistruje, dostane možnost využít učitele. Systém by tyto dva spojil a učitel by pomohl hráči zde začít hrát.
Jakmile by nováček dosáhl určité úrovně (dejme tomu Ranného středověku nebo vrcholného středověku), mohl by si učitel vybrat nějakou odměnu (případně ji předem určit - v tuto chvíli je zde nedostatek FP, tudíž kupříkladu nějaká speciální budova 1x1 viz Věž vítězství s 1FP/den by nemusela být špatnou odměnou - toto je pouze návrh k debatě, Případně plánek k speciální velkolepé budově, která není jenom tak k dostání atd).
Taktéž bych zavedl úrovně učitelů, které bych nějak zobrazil. Hvězdička, placka. Jakmile by učitel dovedl hráče na danou úroveň, posunul by se výše. V druhé úrovni by mohl mít již 2 učně, ve třetí 3 učně atd. Maximální úroveň by si mohl hráč zvolit sám.
Pokud by mistr nebyl k dostání, neporadil či jakkoliv jinak by učně odbýval, může si nováček říci o jiného mistra. V tomto případě by mistr nováčka ztratil. Stalo by to dvakrát po sobě, hráč by ztratil status mistra.

Nevýhody:
  • Tento systém se musí od základu naprogramovat. Dát mistrovi možnost pomoci při přestavbě města učňovi, nabídnout učňovi učitele a pod
Výhody
  • Další meta pro hráče, kteří jsou na vrcholu
  • Zavedení lidskosti do začátků a možnost vyvarování se chyb
  • Udržení si nových hráčů, které odradí složitost
  • Systém by zamezil zneužití - přiděloval by nováčky učitelům náhodně = nezneužitelnost systému

Prozatím jsem toto zpracoval jako koncept, spousta věcí by potřebovala doladit.
 

DeletedUser7347

Host
Mno musím přiznat že mě tento nápad docela zaujal.Zní to doopravdy docela zajímavě ale myslím že na zapracování do hry je tento nápad poměrně neproviditelný. Uvidíme co na to ostatní.:)
 

DeletedUser3858

Host
Děkuji za názor. Prosím, napiš taky, v čem myslíš, že je neproveditelný. Z jakých důvodů a co tomu brání. Ať se dá rozvinout nějaká debata případně ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11513

Host
Mě tento nápad taky zaujal, ale je tu možnost zenužití. Nějáký malý kluk, dejme tomu 10-11 let si založí účet na FoE a dostane svého mistra/učitele, ten bude dejme tomu 50 letý chlap. Co kdyby náhodou byl pedofil? uvědomujete si to riziko? Navíc, tak malé dítě mu o sobě všechno řekne. Vím, že to asi moc pedofilů nehraje, :), ale snad jste pochopily, co jsem tím chtěl říct. Navíc, třeba mě by se nelíbilo, kdyby mi někdo přestavil město. A přiznejme si, komu by se chtělo pomáhat nováčkům? Mě osobně moc ne, ale věřím, že někomu jo. Tento nápad není úplně špatný, ale byl by možná až moc komplikovaný a ne všichni by ho museli ocenit. Ale je to jen můj názor.
 

DeletedUser3858

Host
Nemyslel jsem přestavět město, ale přístup. Asi jsem se špatně vyjádřil, pardon.
Pedofil, který by rok vydržel taky hrát, nikoho by nekontaktoval a po roce, co by udělal výzkum a zjistil všechno o hře si podal jednoho nováčka? Pedofilové se nezaměřují na jednu oběť ;-).
Tobě se možná nechce pomáhat, ale když vidím náš cech, kdo to vlastně plně fugune, že se pomáhá, radí a podobně, nevidím důvod, proč to neudělat pro necechové či jiné. ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11513

Host
Každý se na to dívá jinak, ale máš asi pravdu. Přece jenom ti pedofilové, to bylo malinko přehnané. :D

A to náhodné spojování učitele a mistra, bych si tam dal jako možnost, kdyby třeba chtěl někdo pomoct od kámoše.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3858

Host
Nee, žádná možnost kamoše. Tím otevřete cestičku podvodům a podobným kravinám. Kamoš ze třídy pomůže 30 ti hráčům nebo si bude tvořit vlastní účty. Špatné. Do filtru náhodného výběru bych zadal zákaz spojování stejných IP adres. Kamoš ze třídy ti přece může pomoct ve třídě nebo v práci, nepotřebuješ na to systém ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11513

Host
Jestli je někdo takový sprominutím bastard, aby to zneužil tak bych mu dal nějákou penalizaci za "nahrabání odměn". Ale jinak si myslím, že by to políčko Zapnout náhodný výběr mistra, být mohlo.
 

DeletedUser7347

Host
Děkuji za názor. Prosím, napiš taky, v čem myslíš, že je neproveditelný. Z jakých důvodů a co tomu brání. Ať se dá rozvinout nějaká debata případně ;-)

Neproviditelné je to DLE MÉHO NÁZORU hlavně z pohledu INNO jelikož by tento nápad neměl pro hru jako takovou žádný velký přínos (snad rozumíte) Navíc myslím že zapracování do hry by nebyla maličkost a náš Kotelník,údržbář a hlavní uklizečka (díky JiPi za zápůjčku) toho mají dost k nápravě chyb atd.
 

Thesseus

Znalec
Dobře promyšlené, nevidím žádné mínus kromě technického zavedení do hry. Ale myslím, že firmě by to za to mohlo stát - upevnilo by to komunitu a snížila by se "kojenecká úmrtnost".
 

DeletedUser

Host
Jedná se o zajímavý nápad. V současnosti takový to systém funguje pouze na dobrovolnické bázi, kdy hráč se ptá spolucechovníků nebo sousedů a za odpovědi nejsou žádné odměny.
Nicméně by nebylo špatné, aby docházelo ke zpětné odezvy i ze strany nováčka, aby se nějaký hráč stal učitelem, ale na rozdíl od jiného napsal za celou dobu 2-3 zprávy a nováček se vyškrábal na požadovanou úroveň sám. Učitel by pak dostal stejnou odměnu jako jiný aktivní.
Dále by to chtělo zavést omezení, aby učitel fungoval pouze do konce doby železné, případné raného středověku, aby se učitel zbytečně nevěnoval někomu, když za dveřmi bude dalších 10.

Ovšem vidím zde velkou nevýhodu. Je rozdíl, když se někdo zeptá na 2-3 základní otázky, a když někdo se na učitele vyloženě upoutá a ten to řídí za něj. Hráč má pocit, že ten učitel je tu pouze pro něj a je právě pouze k tomuto účelu určen. Vše vysvětluje do podrobna. Otázkou pak je, kolika dobrovolníkům to za to bude stát. Ne, každý má spoustu volného času a chce najít ve hře především odpočinek od všedního života. Nováčků je poměrně dost a obávám se, že by se časem "učitelský sbor" velmi zmenšil. Obsloužil by jen velmi malé procento začátečníků a vložení tohoto prvku by jen vyšumělo.
 

DeletedUser3139

Host
Nápad to určitě zajímavý je. Jen se mi zdá, že by to tak trochu suplovalo tohle fórum. Tady se už dá najít tak 90% odpovědí pro začátečníky. A v tomto případě by asi reálně hrozilo, že nováček zavalí učitele dotazy, aniž by je hledal na fóru. Protože nemám přehled, tak by možná byla zajímavá odpověď někoho ze supportíků, kolik se jim sejde dotazů (třeba za týden), které jsou zodpovězeny na fóru a přesto se na ně někdo ptá. Nechci přesné číslo, stačí kvalifikovaný odhad (cca). :cool:
Ale jinak plně souhlasím s Lordem. Asi by byl problém s počtem nováčků a těch, co by byli ochotni být učiteli. To učitelování by muselo být pro učitele nějak atraktivní, např. speciální VS (škola) a ta by rostla ne pomocí bodů, ale pomocí zodpovězených dotazů nováčkům, nebo tím, že by pomoc trvala třeba do některého středověku a za každou dobu, kterou by nováček dosáhl by VS povyrostla.
Ale když tak koukám na to, jak ta naše parta tvůrců tady pracuje, tak to vidím dost bledě. :(
 

Thesseus

Znalec
Taky souhlas s Lordem, ono stačí být na určitém světě vysoko v žebříčku a denně vám chodí zprávy od nováčků jako: "kde sy zýskal tolyk bodú" nebo "odkut vemu diamanti" apod. Mě kdysi chodily průměrně dvě takové zprávy denně a tak můžu říct, že bych na to asi neměl čas ani chuť. Ale vždy jsem odpovídal :)
To by pak chudák učitel musel každodenně odpovídat na zvědavé odpovědi desetiletých dětí, které si z toho stejně nic nevezmou a druhý den s hrou praští.
Pořád myslím, že je to dobrý nápad ale nenapadá mě jak vyřešit tohle a navíc by to stálo a padalo na těch motivačních odměnách pro mentory, nebo učitele.
 

DeletedUser7160

Host
Nápad pěkný to se musí nehat ale právě ty topaři nemají díky své aktivitě ve hře čas moc to řešit a jak zná dost takových hráčů nikdy nehrají jen 1 server a většinou ještě další onlinovky a soustředí se je na své účty aby byly top.
 

DeletedUser11359

Host
Mě se tvůj nápad velmi líbí, rád pomáhám nováčkům, jen mám připomínku: Proč by mohli být učitelé jen hráči od moderny? Jsem pouze v pozdním středověku, ale troufám si říct, že nováčka bych naučil o téhle hře všechno.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru