Nové vojsko a suroviny

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Zdravím vás, nehraji tuto hru moc dlouho, ale ani ne pár dní a něco mě napadlo. Proč nepřidat třeba jednu jednotku do doby kamenné - sekerník, který by měl kus dřívka a na tom nějaký ten kámen a přidat jednu surovinu do doby kamenný, nějaké bobule, kořínky nebo tak něco. I nějaký další výzkum v době kamenné by mohl být.. nějak to do toho vložit..
A proč tento návrh hlavně píšu?
Pro to, aby se udělala cechovní válka i v době bronzové, řekl bych, že by toto uvítali zejména nováčci, ale i ti, co jsou o kousek dál, alespoň by nemuseli čekat na dobu železnou.
Poté mě napadla nová budova - něco jako všeobecná kasárna/stáj, nějaký souhrnný název k tomu dát. Spočívalo by to v tom, že by to byla vojenská budova, normálně s pěti sloty, zase nějak odstupňované - zlato, zásoby, poslední diamanty a každý kdo by si to postavil by v tom mohl vycvičit jakoukoliv jednotku, kterou má vyzkoumanou. Např.: v prvním slotu třeba kopiník, v druhém by dal stáj válečníků atd. Další sloty by byly drahé dle toho, co by si tam dalšího za jednotku zvolil. A ta všeobecná vojenská budova by byla pro všechny éry, ale nevím jak velká a jak drahá..
Co si o tom myslíte vy ostatní?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Přechod z doby bronzové do železa trvá i nováčkům minimální dobu.. a je to vlastně počátek a motivace hraní - růst a postupovat kupředu.. Proto zřejmě vývojáři tyto pra-pra doby nijak nerozvíjeli ať už jednotkama, surovinami či výzkumem - je to prostě startovní čára ze které vybíháš..
 

DeletedUser

Host
No, cech vs cech by se u doby bronzové ale dalo dát, protože jsou pak skoro k ničemu ty jednotky, když tedy řikáš, že trvá chvíli než budeš v době železné, ale i přesto bych do doby kamenné vecpal jednu jednotku a jednu surovinu, ať to je zajímavější.. A tím pádem by se mohli dávat suroviny z doby bronzový do pokladnice, kvůli válce..
 

Thesseus

Znalec
Už železná doba j kvůli nízkým výnosům trochu nezajímavá. Bronzová by byla spíš tak pro zábavu. Ovšem to zase proč ne. Určit nějaká speciální pravidla aby sloužila jen ke vzájemnému mydlení se. Klidně i se speciálními jednotkami aby tam byla vyšší rozmanitost. Aspoň by hráči měli co dělat než nasbírají 20 000 surovin na další sektor v moderně :)
Samozřejmě nečekám, že by se to zavedlo :D jen jsem tak rozvinul myšlenku.
 

DeletedUser

Host
Ještě si kdyžtak přečti to, co jsem tam dopsal a prosil bych o vyjádření ostatních..
 

DeletedUser11231

Host
Tento nápad mě upřímně moc nezaujal. Právě proto, že z doby bronzové se dostane hráč velice rychle, někomu to trvá týden. Co se týče speciální jednotky, která dává bojovníky z různých dob, tak jsou to konkrétně Skrýše tuláků. Tuláci se mohou dosadit do jakékoli mapy a proměnit se v jakoukoli jednotku. A musím říct, že jsou v některých bitvách naprosto nepostradatelní.
Také tu kdysi bylo velké haló, když se objevili Tuláci a dnes musím říct, že každý hráč se naučil hrát s nimi, i proti nim.

Také tu jsou kasárna šampionů - je to jednotka navíc v době, kdy byla kasárna postavena a dají se pomocí renovačního balíčku jednorázově posunout do aktuální vyzkoumané doby. Co se týče vojenských jednotek, tak ve hře nemám pocit, že jsou málo zajímavé nebo nudné. Ano, některé jsou potřebnější, některé pro mě úplně zbytečné, ale to je právě to, co dělá tu hru zajímavější. Člověk se musí sám rozhodnout, jakým způsobem povede bitvy.
 

Thesseus

Znalec
Ta budova na různé jednotky: nevidím přínos. Ty jednotky se dají pořídit i normálně přes své kasárny takže proč dělat speciální na to samé?
 

DeletedUser2298

Host
Ba naopak - přínos by to byl - aby jsi měl kopiníka, katapult, houfnici a jaegra.. tak potřebuješ 4 x kasárna o nezanedbatelném rozměru a vyživovací povinnosti.. a při tom třeba potřebuješ jen jednu jedinou jednotku pro "zapsání" se do PvP věže daného věku... tj. si dokážu představit, že takovou budovu mám a jen obměňuji vyráběné jednotky.. Ale co se týče ceny, funkčnosti a obecně parametrů ( + interakce s Alcatrazem!!) - tak to už by byl hooodně zajímavější rébus jak ji nastavit.
 

Thesseus

Znalec
Jako dobře ale toto jsem záměrně pominul. přece existuje nějaký důvod proč pro jaegery musíš postavit kasárnu a na koně zase stáj, ne? Čistě jen usnadnění nepovažuji za přínos! Proto se ptám po jiném přínosu.
 

DeletedUser11433

Host
no nový válečník do doby bronzové by mohl být ale mohl by být i nový válečník do doby železné
 

DeletedUser

Host
Ale o tom můj návrh není, no dobře, shrnutí: Jedna nová jednotka + surovina (2 výzkumy) v době kamenné, dále Cechovní válka z doby bronzové - uvítal bych to nejvíce, někteří určitě taky. A nakonec všeobecná vojenská budova, do každého slotu (z pěti) jedna, kterákoli jednotka.
 

DeletedUser3302

Host
Myslím si, že by sa mohla pridať do doby kamennej aj nejaká VB. Napríklad stonehenge ktorý by pridával spokojnosť... Ale ak by sa táto VB mala postaviť potrebovala by nejaké suroviny z tej doby a to by asi nebolo možné :(
 

DeletedUser2451

Host
tak tento nápad né zaprvé doba bronzová a CvC myslím že je to hloupost CvC nemájí a to s prostého důvodu aby se nováčci měli čas rozkoukat a lépe seznámit s hrou.
a nová budova takové nějaké univerzální kasárna to je tuplem blbost a uvádím příklad proč : ten kdo by měl VB Alkatraz tak tomu by vlastně stačilo postavit jen jedny kasárna a víc by nepotřeboval protože alkáč mu všechny jednotky třeba z moderny dodá a to jen jediných kasáren takže neéé
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru