Nový filtr pro tvorbu nabídek výměny surovin "jen pro globální trh"

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12396
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12396

Host
V současnosti je možné při vytvoření nabídky surovin nastavit filtr tak, aby byla nabídka určená jen pro vlastní cech.
Navrhuji nově stejnou možnost pro nastavení filtru při vytvoření nabídky tak, aby bylo možné nabídku určit jen pro globální trh. Zájemce o nabídky potom při procházení tržiště výměny surovin aby mohl použít filtr "jen nabídky pro cech" (tak je to dnes) a navíc aby mohl také nově použít filtr "jen globální nabídky". Při prohlížení tržiště surovin aby potom samostatné zapnutí filtru "nabídky pro cech" zobrazilo jen nabídky určené pro vlastní cech (současný stav) a samostatné zapnutí filtru "nabídky pro globální trh" zobrazilo jen globální nabídky (bez těch cechovních). Při spučasném zapnutí obou filtrů "nabídky pro cech" a "nabídky pro globální trh" aby potom byly vidět nabídky hráčů vlastníno cechu, které byly vytvořeny současně "jen pro cech" i "jen pro globální trh". Bez zapnutých filtrů by byly vidět kompletně všechny nabídky tak, jako je tomu dnes.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5043

Host
myslím si že by to bylo rozumné řešení nevýhodných nabídek atd.
 

DeletedUser12091

Host
Podporuji tento nápad na filtr nefér nabídek na trhu je to rozumné řešení na všechny strany díky
 

DeletedUser11254

Host
Sem pro,je to dobré pro "nevýhodné nabídky".A vůbec se to hodí.
 

DeletedUser11297

Host
Zajímalo by mě, k čemu vám jsou ty nevýhodné nabídky. Já to hraji 14 měsíců a ani jednou jsem se takhle nesnažil nikoho odrbat. Nepotřeboval jsem to. A už vůbec nechápu, proč byste chtěli dělat nabídky, které neuvidí cech.
 

DeletedUser12396

Host
Takových nabídek je na globále spousta - třeba to někdo potřebuje. Proti pravidlům to není a hra to umožňuje, jen je to na můj vkus neslušné. No co už s tím. Cech ty nabídky na globálním trhu uvidí také.
 

DeletedUser3139

Host
Opětovně doporučuji si nejdříve projít toto fórum. Pokud to uděláte, zjistíte, že takovýchto a jemu podobných návrhů tu je spousta. Prostě pokud se vám nabídka nezdá, nevezmu jí, pokud ano, tak jí vezmu. Co je slušné podle mého vkusu může být nemorální podle vkusu jiného hráče. A na jakém principu o tom někdo chce rozhodovat? :cool:
Když se domluvím se sousedem, že mi dá za 100 dřeva 200 plynu, tak to je nemorální? Ne, je to dohoda. Takže podle mně se jedná o mlácení prázdné slámy! :cool:
 

DeletedUser12214

Host
ja tento filtr podporuji
Jipi jde o to ze, když se domluvíš s nekym ze ti da za tvůj plyn třeba drevo, je to v poho, ale když otevres cechovni trh a vydis tam 3 stranky z 5 ze Ti jeden hrac nabízí neustale 20 dreva za 20 plynu, tak te to naštve
Mozna by bylo také reseni kdyby nabídky 1:1 ve stejne době a 1:2, 2:1 o jednu dobu nahoru nebo dolu byly vyznaceny jednou barvou a jak ja rikam zlodejina byla oznacena jinou barvou, a hrac si mohl vybrat bud mi to nevadi a chci vydet vse a nebo nechci vydet zlodejske návrhy a zakliknu si to a uz by se mi takove zlodejske návrhy nezobrazovaly na trhu :)
 

DeletedUser12396

Host
To JlPi53 & kingblade: Uvedený návrh na úpravu programu není zaměřen na vymýcení "nefér nabídek" na výměny surovin. Spíše má za cíl pomoci takovýmto nabídkám, aby méně překážely lidem, kterým taková "zlodějna" vadí. A přesně z tohoto důvodu jsem návrh na programovou úpravu podal. V současnosti program "nefér nabídky" umožňuje vytvářet a globální trh je jich plný, což většinu hráčů nemusí zajímat, když chodí měnit suroviny akorát na cechovní tržiště. Chybou však je, že i cechovní tržiště je těmi "nefér nabídkami" zaspamované a ty "férové nabídky" jsou na něm v absolutní menšině. Ve výsledku je to velmi kontraproduktivní, protože mnozí hráči, kteří by mohli s výměnami surovin pomoci, návštěvy tržiště ignotují právě z důvodu zaspamování cechovního tržiště "nefér nabídkami". Řešení pro cech je snadné - vyházet z cechu těch pár jednotlivců, kteří ty "nefér nabídky" ve velkém vytvářejí a zaspamovávají jimi cechovní tržiště. Globálnímu tržišti to nijak nepomůže ani neuškodí, tam tyto "nefér nabídky" budou vidět vždy, i když takový hráč v žádném cechu nebude. Hráči, kteří vytvářejí "nefér nabídky", navíc uvádějí, že tyto jejich nabídky nejsou určené pro cech ale pouze pro globální tržiště. Navržená programová úprava má za cíl pomoci hráčům, kterým vadí zaspamované cechovní tržiště těmi "nefér nabídkami". Vyřešení zaspamovaného cechovního tržiště "nefér nabídkami" může být jednoduše technické a (ještě jednou) z toho důvodu jsem návrh na uvedenou úpravu programu podal, může v této věci hodně pomoci. Konkrétní dohody hráčů na libovolné výměny surovin tím nejsou nijak narušeny.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
Tak nevím, ale u nás v cechu jsme už před dlouhou dobou jednoho takovýho šmoulu, co dával snad stovky nesmyslných nabídek vyhodili, tedy po kritice šel sám. Podruhé se mi to stalo s jedním přítelem. Varoval jsem ho a když mi dost neurvale odpověděl, šel bleskově smykem. :cool:
Jinak co situaci alespoň trochu zlepšilo je, že nabídky na trhu nejsou napořád a tuším, že asi po 6ti dnech automaticky mizí. Další věcí je, že si obchod nikdy nečtu celý. Chodím tam ve třech případech. Když něco potřebuju a tady používám vestavěný filtr, pokud se s někým domluvím, že mu vezmu nabídku (zase filtr) a třetí případ je pokud házím na trh nabídky já. A protože jsem snad jakž takž normální, tak nabídky ve stejné době dávám 1:1, z nižší do vyšší 2:1 a z vyšší do nižší 1:2. A na vestavěný filtr si stěžovat nejde, ten fakt maká bez chyby.
A podle mně, co vidím v mém obchodě, těch jak se tu uvádí ,,nefér" nabídek mám minimum. Ale třeba mám štěstí! :cool:
 

DeletedUser12396

Host
OK přátelé. Nápad na úpravu programu jsem podal na radu člověka ze servisní podpory. Vím, že s tímto nápadem nejsem jediný, je to ne(vy)řešený problém, který štve hodně hráčů. A protože je tohle jen hra, která se časem většině lidí stejně omrzí, tak takové drobné štvaní třeba přiblíží čas, kdy už nebudou mít nikdy potřebu takovouto hru znovu zapnout. Tento problém s potřebou nového filtru se zde objevuje několikrát opakovaně. Je tedy vidět, že lidé zodpovědní za vývoj programu svoji příležitost k nápravě situace nevyužili, nejspíš k tomu mají svoje důvody. Není to o hlasování hráčů kdo chce a kdo nechce, demokracie tu nemá svoje místo. Je to o rozhodnutí vývojového týmu, zda chce pomoci. A když někdo nechce, tak je to horší, než když nemůže. Proto se touto věcí zde nehodlám více zabývat. Vám všem přeji hodně radosti z další hry i ze života.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10546

Host
Zdravím, již to tady nedávno dával hráč ivosak14 (viz. http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?6015-Obchod-mimo-cech) a to dokonce s obrázkem změněné tabulky trhu. Myslím si, že tento nápad je naopak velmi dobrý. Mám cech, ve kterém se sešlo plno hráčů, kteří dávají takovéto nabídky na trh (např. za 30 dřeva chtějí 30 mědi), ale podle pravidel, je za toto vyhodit z cechu nemohu. Každý má právo si dát takovou nabídku na trh a doufat, že se třeba najde někdy v noci hráč, který bude nutně potřebovat pár kousků dřeva a tak tu jeho nabídku vezme. Vždyť přeci pokud neoznačím nabídku jako "cechovní", tak ostatním po ní může být úplné houby. Ale proč ji tedy neoznačit jako "necechovní", aby ostatní v cechu neotravovala? Pak už by byl důvod tyto hráče pokárat a pohrozit jim. Všichni hráči stejně používají filtr a určitě zbytečně neberou nabídky mimo cech (kvůli FB), takže ani ostatní hráče,pokud tuto konkrétní surovinu nepotřebují, nebudou tyto nefér nabídky otravovat. Jsem pro všema deseti.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2059

Host
Ano, podobných návrhu je mnohem více. Každopádně vždy se tyto nápady setkávají ve směs s kladnými postoji.
 

DeletedUser2451

Host
Ahoj já sám už jsem to tu navrhoval dokonce i s grafickým znázorněním a tím to nápadem vidím že liknavost vývojářů se za roky co to hraji nezměnila nic méně jsem pro a s tímto nápadem se mnoho vyřeší tak musíme doufat zde odkaz na muj článek kde si můžete prohlédnout řešení.
http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?6015-Obchod-mimo-cech&highlight=obchod+mimo+cech

řekl bych že jeto jeden z největších problémů a taky nejdiskutovanějších zde na foru ale ani po několika letech to tu furt není proto se rovnou ptám vedení hry PROČ ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

trojan1673

Veterán
Já tedy nejsem vedení hry, ale aby jsi dostal alespoň nějakou odpověď.
Můj odhad je, že mají momentálně daleko důležitější věci na práci.
Samozřejmě tím nechci říct, že je to špatný nápad, jen těch nápadů je asi dost.
Takže, odpověď od vývojářů na našem fóru asi nedostaneš.
Musel by si tuto otázku přesměrovat na český tým vedení FoE.
 

DeletedUser3

Host
Návrh se mi nelíbí.
Filtrování na dvacet způsobů by řadu hráčů mátlo. Problém s nefér nabídkami se mi nezdá být nikterak závažný. Prostě si prohlédnu, co je to vlastně za nabídky, případně filtruji jen cech.
 

Dan 77

Veterán
Zas tak dramaticky to se složitostí po přidání dalšího filtrování nevidím. A každý si může rozhodnout, co přijme, jenže pak ty nevýhodné nabídky přijme někdo z cechu, přestože to nebylo určeno jemu, ale sousedům. Jen když jsou dohady, že by neměl v cechu vytvářet takové nabídky, stačí říct, že jsou pro cech a ať je nikdo zbytečně nepřijímá.
 

DeletedUser3

Host
Copak člověk nemá dost rozumu, aby se rozhodl jestli danou nabídku chce, nebo nechce?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru