Nový typ opevnění (šance na nespotřebování pokusu)

MadnessFalax

Dopisovatel
Současný stav: Splnění pěti úrovní cechovní expedice vyžaduje poměrně dost pokusů. Pokud jeden/dva dny vynechám hraní z jakéhokoliv důvodu, dostanu se často do situace, kdy mě pokusy stojí řádově až sta tisíce medailí. Pokud nejsem členem velkého cechu, je celkem problematické medaile získávat ve větším množství.
Nápad: Přidat nový typ opevnění dostupný na všech (nebo jen vybraných) střetech 5. úrovně expedice, který poskytne procentuální (~60 až 80 %) šanci, že vyjednávání nebo boj pro daný střet nespotřebuje pokus.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: NE, protože mám poměrně dobrý přehled o tom, co tu kdo dává.


Upraveno: přidána informace, že pro opevnění jsou zamýšleny pouze střety 5. úrovně expedice.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
opravdu je potřeba přidat další urychlení expedice a dokázat jí tak odbouchat za 1-2 dni??
komplet 5 lvlů expedice mám hotovo v pátek bez jediného dokupování pokusů. = ještě je k dispozici celá so+ne+8h pondělí (=56 pokusů + většinou pár pokusů ještě za pátek noc - takže cca 60 = rezerva na další 3 úrovně s přehledem)
pokud aktivní hráč vynechá 2-3 dni stále má šanci udělat komplet expe bez jediného dokupování, - pokud ani to nestačí, existuje možnost vytáhnout z pokladničky pár(set)tisíc medailí a koupit 10-20 pokusů - pokud je potřeba víc pokusů je třeba důkladně zvážit jestli mi stojí za to expe dodělávat a jestli na to mám. Jednorázově to většinu hráčů chodících komplet expe nezrujnuje - pokud se to opakuje často neni ,,chyba,, ve hře ale v přístupu hráče k dané problematice a začít hledat řešení jinde (změnit četnost přihlášení, zvýšit příjem medailí, kupovat pokusy za dia..)

v době přihlašování pouze na PC bych to ještě pochopil, ale v dnešní době kdy má každý chytrý telefon, neni problém si najít 2-3 minuty, přihlásit se a udělat pár bojů..
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Jak dát najevo, že jsi no-lifer, aniž bys napsal, že jsi no-lifer. Celkově ve mě tento post vyvolává více otázek než odpovědí. Každopádně toto vlákno není v sekci otázky a rozhodně nemá v nadpisu "Jak stíhat udělat komplet expedici". Chápu, že některé lidi produktivní část života teprve čeká, a těmto nechci brát jejich šťastné dětství a množství volného času. (Teda pokud je strávené boucháním Expe, CB a CvC, tak je spíš nešťastné.)

Jediná část, která reálně s nápadem okrajově souvisí je:
opravdu je potřeba přidat další urychlení expedice a dokázat jí tak odbouchat za 1-2 dni??
Tohle mi přijde jako dost utterly deranged tvrzení. Výstižný český ekvivalent mě nenapadá, proto jsem musel použít anglický pojem. Za 1-2 dní? Vážně? Mám do toho tahat matematiku? Ok. Takže představa, 1 - 2 dní, kdy udělám 8 střetů jakmile ráno vstanu (řekněme v 6 hodin), 8 střetů odpoledne (ve 2 hodiny) a 8 večer před spaním (10 večer). Takže už při téhle možnosti počítáme s tím, že budeme mít méně než 8 hodin spánku, ale to už je věc preference. Časy je možné napasovat jinak, třeba v 8 ráno, ve 4 odpo a ve 12 v noci opět podle preference. Jenom takto dosáhneme 24 pokusů za den.

Celá expedice vyžaduje dohromady 80 pokusů. Tedy předpokládejme. že 24 - 48 máme splněno bojem (u vyjednávání by to bylo reálně míň kvůli pokusům, které se holt nepovedou, proto tuhle možnost zanedbejme) jen z hodinového přírůstku. Zbývá nám splnit 32 až 56 střetů.

Co se týče jednodenní expedice, máme šanci na padnutí pokusu jako odměnu za střet. Konkrétně v první úrovni 4krát šance 30% na padnutí 2 pokusů. To je průměrně 2,4 pokusů. to nás posune na 26,4 splněných střetů. Takže jsme v druhé úrovni před 11. střetem. To nám dá další 3 truhly s pokusy v druhé úrovni, všechny s 30% šancí na 3 pokusy. Průměrně tedy 2,7 pokusů. nyní jsme na 29,1 splněných střetech a na další truhlu s pokusy již nedosáhneme.

Tedy tato pozice je definitivní. Pro splnění expedice za jeden den nám zbývá necelých 51 pokusů, které musíme koupit za medaile. A to s milným předpokladem, že zvládnu i poslední úroveň stoprocentně bojem. V mém případě (Kolonizace Venuše) mi MS Excel hlásí, že to ve výsledku znamená 25.551.690 medailí (V reálu mnohem více, protože udělat poslední úroveň komplet bojem je celkem zbožné přání). Každej týden? Dobře věř tomu dál... :)

Co se týče horní hranice střetů, tedy za předpokladu expedice během dvou dní, tam to bude realističtější, ale pojďme to pro jistotu ověřit matematicky, protože už výše jsem dokázal, že tvoje tvrzení odpovídá tvrzení klauna. A klaunům odmítám věřit. U 48mi střetů jsme s jistotou prošli přes všechny truhly dávající pokusy. Tedy celé první tři obtížnosti. To nám dalo:
  • 4x 30% šance na 2 pokusy: tedy průměrně 2,4 pokusů
  • 4x 30% šance na 3 pokusy: tedy průměrně 3,6 pokusů
  • 4x 30% šance na 4 pokusy: tedy průměrně 4,8 pokusů
Dohromady 10,8 pokusů.

Nyní jsme tedy na střetu 58,8. Stále nám zbývá 21,2 střetů. Tyto opět musíme koupit za medaile. Opět v mém případě (Venuše) 105.312 medailí.

ALE tentokrát pojďme vzít v potaz fakt, že poslední úroveň expedice vyjednávám (koneckonců předělávat město z boje na obranu opět spadá do kategorie utterly deranged).

Teď si nejsem z hlavy jistý čísly, ale v poslední úrovni by šance na úspěch při vyjednávání měla být ~68 % u každého střetu, pokud nestavím opevnění na 1. střetech každé čtvrtiny. Tydle data mi klidně někdo opravte, já je budu mít dostupná až zase budu v 5. úrovní expe příští týden. Pak budu moct zohlednit i opevnění.

Máme 16 střetů, tedy průměrně nám to zabere 23,53 pokusů. Lehká matematika. To je o 7,53 pokusů více. Tedy z 21,2 jsme udělali 28,73. Tím nám to poskočilo na 460.544 medailí za pokusy. Jak jsem předpokládal tohle už je realističtější, ale 460k medailí týdně pro někoho v malém cechu může být z dlouhodobého hlediska taky pěkný záhul.

Samozřejmě jsem předpokládal s průměrnými hodnotami. V reálu se ty šance budou projevovat jinak. Někdy vám pokusy napadaj, někdy naopak více. Platí že pokud Vám napadají, tak ušetříte mnohem méně, než kolik proděláte, když Vám nenapadají. To je dáno exponenciálním charakterem funkce pro výpočet ceny za pokus. Také se budou rozličněji projevovat šance na splnění střetu vyjednáváním. Platí to samé: smůlou proděláte více, než ušetříte štěstím.

Co nám tedy tento post dokázal podobně jako již mnoho mých podobných postů v minulosti? Že pokud budete ostatní poučovat o tom jak blbě hrajou, a jako argumentaci použijete úplné nesmysly, tak vám na stříbrném podnose podám klaunské dlouhé boty a červený nos.

clown.jpg

Ne, vážně... nechápu smysl tvého postu d arvite. Já jsem přesně nastínil situaci, ve které jistě nebývám jako jediný a lidem v této situaci by se tato featura hodila. A ty tady přijdeš mudrovat nesmysly. Jestli jseš proti tak napiš rovnou něco ve stylu "Proti, expedice by se dala udělat příliš rychle." Bylo by to alespoň konstruktivní. I když bych ti hnedka odvětil, že změna nemá vliv na rychlost, ale na cenu. Pokusy si můžeš koupit kdykoliv. Otázkou je jen za kolik.

Ještě d arvite, jakožto FoEDr. bych ti nakonec doporučil nepodceňovat nedostatek spánku.

Aktualizace pro 8 pokusů na začátků expedice, na které jsem zapomněl:
25.551.690 -> 5.940.711 medailí (pravděpodobně ještě o pár milionů míň, vlivem truhel s pokusy, přes které nově procházíme)
460.544 -> 105.312 medailí
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
pokud nechápeš smysl mého postu tak ve zkratce: nevidim důvod proč přidávat další možnost urychlení dodělání expedice.

a když se trochu rozepíšu:
po celodenní práci na zahradě kdy jsem si rozhicovaný zalezl na svačinku do stínu a na mobilu si přečetl co nového na foru, a tvůj post mě tak pobavil že mi to prostě nedalo a šel jsem nakopnout počítač, abych ti odpověděl než půjdu zase do večera něco dělat ;).
no-lifer - to řikáš ty mě?? :D ty který se v jiném postu chlubíš tim, jak jsi nasadil novou taktiku a děláš tak město v eventu pod 24h a už se chystáš na 4té?? (mě který ještě nedodělal ani druhý)

doufám že odpovim na všechny tvé dotazy a vyvrátim všechny argumenty.
použiji trochy matiky z jiné strany:
jak už jsem psal - komplet expe jde dodělat v pátek večer bez dokupování jediného pokusu a zbývá ti tak cca 60 pokusů (kolik z nich si kdo stihne vybrat je na každém zvlášt)
to znamená že už ted máš 2,5 dne z 6ti rezervu - ale pozor - to nutně neznamená že ti do té doby nesmí žádný utéct.
do pátku (do 20h at se to hezky počítá) je to přesně 84 možných pokusů na 80 bojů (vidíš už ted máš rezervu 4 pokusů) ale když k tomu připočtem jak píšeš průměrně 10 pokusů co ti padnou z odměn a až 8 pokusů co dostaneš na začátku - jsme na 22 pokusech navíc na 3,5 dne = každý den si můžeš dovolit přijít o 6 pokusů (jinými slovy si můžeš dopřát každý den 12ti hodinový spánek a ještě se přihlásit do hry po víc jak 8h - prostě pohoda)
= při přihlášení 3x denně a prvním přihlášení v 8h ráno no-lifer bez dokupování dodělá expe ve čtvrtek v podvečer = po 2,5 dnech
ted k tvému návrhu - ke každému střetu nebo k většině přidat 60-80% šanci na další pokus - do přesné matiky se pouštět nebudu takže to zaokrouhlim na 50% šanci/střet a jsme na necelých 2 dnech k dokončení - můžu a nemusim dokoupit pár střetů stejně jako můžu a nemusim využít všechny pokusy a pomalu se dostáváme na psaných možných 1-2 dnech k dokončení po implementaci tvého návrhu...

nebo když to vezmu jinak na 80 střetů máš nyní 144 (6 dní po 24 pokusech)+8 (plná lišta na začátku)+10 (průměr dalších pokusů z odměn) = 162 + jak asi uznáš pro nikoho s arcem (kdo se ho nebojí použít) neni likvidačních si koupit dalších 10 pokusů za medaile = 172 možných pokusů na 80 střetů.

za no-lifera jako já, je to dost šancí a proto jsem se se ptal ve svém, tebou nepochopeném, postu - není to dost Antone Pavloviči??

zatim si stojim za tim že současný systém a možnosti na splnění expe je velmi benevolentí protože dovoluje vynechat půlku termínu a přesto splnit na 100% střetů bez postihu - např. oproti eventu kde ti udělání nějaké chyby nebo vynechání pár dní, systém tvoje prohřešky na konci omlátí o hlavu

P.s. počítám co pokus to úspěšný boj, pokud někdo neúspěšně vyjednává (s 4tým pokusem z krčmy je neúspěch vyjednávání značně snížen) tak se musí smířit s tím že bude potřebovat víc pokusů (nebo pustit pár desítek dia)..
pokud na 16 střetů průměrně potřebuješ 23 pokusů - neviň mě ani systém - ale pouze sebe - na 80 střetů potřebuji 80 pokusů (max 85 když jsem vyjednával poslední poslední boje v 5té, když něco nevyšlo a nechtělo se mi utrácet dia a surky byly bezcenné)..

P.s.2 spí se mi dobře, díky za starost o mé zdraví.

jsem zvědavý na názory ostatních hráčů, jak moc maji problém plnit expe a kdo vůbec jede 5lvl do konce...
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
ted k tvému návrhu - ke každému střetu nebo k většině přidat 60-80% šanci na další pokus
Aha, takže asi už chápu, kde je zakopaný skřítek. Připomeň mi prosím, na kterých střetech je možné stavět opevnění.

A kolik by ti to průměrně přidalo dohromady pokusů, když už jsi tak dobrý na výpočty.

ty který se v jiném postu chlubíš tim, jak jsi nasadil novou taktiku a děláš tak město v eventu pod 24h a už se chystáš na 4té??
Jaký má nový způsob utrácení kamenů vliv na herní dobu? Nehledě o tom, že s tématem tohoto vlákna to souvisí dosti mlhavě?
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
Nejsem v Titanu, ale ve Venuši, a navíc získávání soch hada je z dlouhodobého hlediska pro mé město na E přínosnější. Už jen tím, že cena se na rozdíl od VB nestupňuje. Ano VB jsou lepší a efektivnější. Ale po chvilce bude jejich levlení osinou v zadku. Už jen získávání plánků může být peklem, pokud hráč nemá s někým nějakou spešl domluvu. Každopádně zase mimo téma. Kdybyste radši napsali rovnou to typické PRO/PROTI.

Přidal jsem anketu.
 

d arvit

Odborník
Aha, takže asi už chápu, kde je zakopaný skřítek. Připomeň mi prosím, na kterých střetech je možné stavět opevnění.
máš pravdu této drobnosti jsem si nevšiml, ted když jsi na to poukázal tu větu chápu jak si asi původně zamýšlel - když jsem to četl poprvé viděl jsem na všech střetech možnost 60-80% a už mi to v hlavě zůstalo a jinou interpretaci jsem si už nepřipustil na mysl.

Jaký má nový způsob utrácení kamenů vliv na herní dobu? Nehledě o tom, že s tématem tohoto vlákna to souvisí dosti mlhavě?
naprosto stejně jako když jsem poukázal na to že neni problém se přihlásit z mobilu a být tak 3x denně online a rovnou jsi mě označil za no-lifera, tak jsem poukázal na to že aby jsi dokázal udělat město pod 24h musíš být přihlášený několik hodin v kuse nebo se přihlásit hodněkrát (alespon ze začátku kola) za den = časově je to podstatně náročnější..

Jako vážně hodláte vyhazovat surky z titanu za 5. lv expedice???

samozřejmě že ne - proto jsem šel cestou udělat expe bojem..
 

ropator

Nováček
Ahoj
diskutuji zde dost málo ,ale tohle mě pobavilo.
Ta budova na ty pokusy tam klidně být může. její smysl ,ale úplně postrádám v případě že nepřibude slot na její umístění a nahradím tím pádem bojovou budovu.
Co se týká splnění CE, tak sáhodlouhé propočty byly zajímavé. Ale kdo chce splnit CE tak stačí opravdu max. 2x za den nabouchat bitvy.
Teorie propočtu je úplně zbytečná, důležitý je ten kdo hru hraje a jak ji hraje.
Jsem v budoucnosti, pokusy kupuji minimálně. 5. levl dělám bojem a podle toho jak mě padne bomba Virgo opakuji i případně pokus.
Nemyslím že za nesplnění CB pro nedostatek pokusů může čas ,ale z mého hlediska neschopnost hráče.
 

MadnessFalax

Dopisovatel
Nemyslím že za nesplnění CB pro nedostatek pokusů může čas ,ale z mého hlediska neschopnost hráče.
Už to tak asi bude. Již nějakej pátek tuhle hru hraju a už jsem asi všemi těmi znalostmi a zkušenostmi zneschopněl. Člověk stárne a slábne, to je přirozený vývoj věcí... Za chvilku si nezavážu ani ty tkaničky. Pak už bude moje existence asi natolik zbytečná, jako je pro cech zbytečným hráč, kterej se namísto procent pro bojovou armádu soustředí na procenta pro tu obrannou.
 

d arvit

Odborník
soustředit se na modrý % neni špatná věc nebo zločin - stejně máme červených % na rozdávání

P.s. ono je vlastně jedno kolik pokusů stojí 5tý lvl když to stejně všichni v cechu nedělají až do konce, zvlášt ted když hráči přešli do titanu a surky šetří na jiné věci..
 
1. Byla tu napsána spousta podobných návrhů ještě před přidáním 5. úrovně expedice

2. Přes snížení počtu pokusů v expedici jí do 4. úrovně mívám hotovou ve středu nebo ve čtvrtek s tím, že další pokus co koupím mě bude stát cca 20k - 40k medailí( v ledové budoucnosti, a podle pokusů zadara co získám), což je přijatelné (všechna rozšíření za medaile zatím mám a medaile se mi hromadí). Na pátou úroveň zbývá pátek, sobota, neděle pondělí brzo ráno, což je dost času na získání pokusů na 5. úroveň.

3. Expedice se dá dohrát úplně bez zaplacení medailemi nebo dia.

4. Placení medailemi není drahé pokud za každou cenu nechcete mít hotovou expe. v pondělí v 8.30 (což opravdu není nutné).

5. Pátá úroveň má být drahá a těžká, tak proč jí něčím zjednodušovat?

Když to shrnu, není důvod přidávat do hry prvek, který by hýbal počtem pokusů.
A co se pokusů týče: Kdo si počká, ten se dočká.
 
Naposledy upraveno:

MadnessFalax

Dopisovatel
Rád bych upozornil, že podle ankety má tento nápad převážně kladné ohlasy. @sabinabetty @NoVa

Zároveň chci poděkovat zúčastněným zde v diskuzi, že pomohli tohle vlákno udržet při životě a tedy na očích, díky čemuž mohlo tyto kladné ohlasy sbírat. :cool:
 
Nahoru