Obchod mimo cech

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2451

Host
Oblast hry: Obchodování
Současný stav: Mimo cechovní (volné) nabídky se zobrazují jako cechovní nabídky
Nápad:
Přidáním jednoho panelu pro mimo cechovní obchodování viz obr.
Tím se zamezí aby se méně férové nabídky zobrazovali v cechovním obchodě a nedocházelo tak ke konfliktům v cechu.

attachment.php
 

Přílohy

  • Obchod.jpg
    Obchod.jpg
    76,1 KB · Zobrazení: 202
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2059

Host
Zdravím ivosak14, tento nápad tu nezaznívá poprvé. Podobný problém je sepsán na 6 stranách například zde:
Necechovní nabídky na trhu
Nicméně tento nápad dosud nebylo možné ohodnocovat.:)
 

DeletedUser9628

Host
Souhlasím s nápadem, na cechovním trhu by se měl dodržovat jakýsi řád, ale bohužel není možnost dát nabídku mimo cech, taková funkce ve hře zatím chybí. Dávám 5 hvězdiček ;)
 

DeletedUser2451

Host
Thomas Jir dík za info vím moc dobře že to tu zaznělo mockrát ale v nové upravě právě ne a navic je to tu doloženo i obrázkem jak na změnu tak třeba se jednou dočkáme
 

DeletedUser11359

Host
NE! Tím se jen rozšíří hnusné neférové nabídky! Pokud chcete něco prodat mimo cech, tak stačí cechu poslat jednu jedinou zprávu a to Vás nevytrhne. A pokud nechcete, aby cech viděl Vaše neférové nabídky, tak se nad sebou zamyslete.
 

DeletedUser9906

Host
ANO. Totiž JÁ nechci vidět ty blbosti, co někteří nabízí sousedům.Jestli je někdo tak "neznalý", že to vezme, jeho věc. Jó, kdyby tak vývojáři znemožnili dávat nabídky přes dvě doby, když už znemožnili vyšší kurz než 1:2, to by byla jiná.
 

DeletedUser9906

Host
Zloděj je pro mě ten, kdo mě vyrabuje město s armádou o 3 doby vyšší. Jak ale nazvat člověka, který dvakrát potvrdí že chce koupit zboží o 3 doby rozdílné v kurzu 1:1, ještě zaplatit za to FB, a přitom neporušit podmínky fora užitím nespisovných výrazů?
 

DeletedUser10899

Host
Některé nabídky jsou skutečně dost neférové, ale je na každém z nás, zda ji přijme či nikoliv.
 

DeletedUser3139

Host
S druhou částí věty od Dejva naprostý souhlas. O tom, co je fér a co není je dost těžké rozhodovat. Ke každému obchodu totiž musí být dva, prodávající a kupující. A názory na férovost se mohou tím pádem dost lišit. Například, 50 dřeva za 100 genetiky? Na první pohled fér není, ale pokud mám posledních 50 dřeva a chci pomoci cechu v postmoderně, nebo pokud mi třeba ta genetika chybí na VS tak to zas tak nefér nevidím. Prostě to testnu, třeba se najde dobrá duše co pomůže. Ale pokud někdo hodí podobných poptávek na trh pět stran, tak tam to je jasné.
A jen drobná připomínka pro Qvertik: Tvoje definice o zlodějích není ale vůbec vhodná a vůbec se mi nelíbí! Nebo chceš tvrdit, že pravidla hry navádí hráče k tomu, aby byli zloději??? :mad:
Tohle tu už zaznělo vícekrát, vždy to píší lidé, kteří doposud zřejmě nezjistili, jak se rabování dá jednoduše zabránit. A vůbec nezáleží na tom, jestli napadneš hráče ze stejné doby jako jseš ty, nebo je mezi vámi třeba pět dob. Pravidla to nejen povolují, ale pokud útočíš, získáváš za to body do celkového hodnocení a teprve po rabování získáš mince, zásoby a občas plánek. A pokud zaútočím na kohokoliv a není co vyrabovat, tak mi naskočí pouze body. A výhoda útoku na slabšího je jen v tom, že on mi nepoškodí tak hodně mojí army a já mohu udělat více útoků. Ale obránci army skutečně neumírá, mně ano! Takže než zase příště budeš někoho bezdůvodně osočovat, zkus nad hrou drobet popřemýšlet! :cool:
 

DeletedUser11607

Host
Už jsem zde tento nápad tady také psala. Jsem tedy zásadně pro :)
 

DeletedUser11359

Host
Málo lidí tyto neférové nabídky příjme, protože mají cech, kde je výměna surovin férová. To jen lidi jako vy pořád cpu na trh tyhle hnusárny a myslí si, že je to normální. Pokud to někdo vezme, tak je to jeho problém, ale já bych tohle zakázal. Pokud to někomu nevadí, že příjme takovou neférovou nabídku, tak ať si vytváří nabídky ve prospěch kupujícího, ale ne aby prodejce vytvářel nabídky tak moc ve svůj prospěch. Doufám, že mimocechovní nabídky se NIKDY neuskuteční.
 

DeletedUser9061

Host
Nejsem proti zavedení necechovních nabídek. Ale nesouhlasím s tím, co píše "kelef".
, ale já bych tohle zakázal.
určitě by to nebylo dobrým krokem. Někteří hráči potřebují na výzkum, velkolepou budovu a nemají suroviny na dostatečný kurz, tímpádem dají neférovou nabídku a pokud jsou v dobře fungujícím cechu, nabídka jim bude přihjata.
 

Thesseus

Znalec
A stále je tu jedna věc, která tyto obchody mimo cech opravňuje - potřeba naplnění cechovní pokladny. Chápu ty, co spílají kvůli neférovým obchodníkům ale někomu tu jde o cechovní války.

10rogvo.png

[SPOIL]3a) Kdy se odehrála legendární mise Apollo 11?
3b) Pro odemčení jakého výzkumu pozdního středověku je potřeba nejvíce zásob?[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2451

Host
Ahoj kelef je mnoho důvodů proč jsou neférové nabídky a dá se argumentovat pro i proti jen je tu ode mne návrh aby bylo možné tyto "neférové" nabídky od filtrovat z cechu já sám takové nabídky nemám a nedělám a ani je neberu. Ale když jsi se tu tak krásně rozpovídal udej pádné argumenty proč by to nemohlo nebo nemělo být zavedeno pomohlo by to hráčům i cechům
 

DeletedUser11359

Host
Pomohlo? A v čem? Tak, jak je to teď to bohatě stačí. Já ve všech hrách opravdu nemám rád, když někdo dává neférové nabídky. Lawtone, asi máš pravdu, zakázat ne, ale rozhodně nezavádět mimocechovní nabídky. Stačí jedna zpráva cechu, aby si tvých nabídek nevšímali, že je to třeba pro cechovní pokladnu a je to vyřešené. Je to každého věc, když tu neférovou nabídku příjme, ale mě to vytáčí, když vidím, že je na trhu nabídka např. 400 Tkaniny za 200 Kamene... Pokud někdo potřebuje zboží třeba na VB nebo výzkum, tak ať si to povyměňuje v cechu, vždy se nějaký dobrák najde.
 

Thesseus

Znalec
Nahrazování této možnosti zprávou cechu mi nepřipadá moc šikovné. Zbytečně hromadné zprávy navíc a vůbec, proč s takovou informací cech vůbec zatěžovat když by stačilo odškrtnout ať to nevidí.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru