Obchod

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11519
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11519

Host
Oblast hry:Obchod s hráči, kteří jsou o jeden věk před vámi ( možná i o víc věků )
Současný stav:nelze
Nápad:Možnost obchodovat s hráči, kteří jsou o věk před vámi, zatím můžete výměnu provést jen s obchodníkem 1:10 a jen když vlastníte nějakou surovinu z dané doby. Často se mi stává, že potřebuji surovinu z věku přede mnou a nemohu ji vyměnit s nikým, až do doby kdy tohoto věku dosáhnu a zpomaluje mi to v postupu. Myslím,že by to pomohlo hráčům všech věků a zpestřilo obchod. Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: Ano
 

DeletedUser9061

Host
Zdravím,

opravdu jste hledala tento nápad na fóru? Je přímo mezi nápady ZDE.
 

DeletedUser11519

Host
Hledala a ten co jsem našla je obchod s věky nižšími a stejnými, nebo jsem to špatně pochopila, já bych chtěla obchodovat s věky vyššími a to nejde jinak, než když máte surovinu z toho věku a vyměníte ji u obchodníka, v daném nápadu jsem o tom zmínku nenašla. Ale jestli jsem daný nápad špatně pochopila, tak se omlouvám.
 

DeletedUser9061

Host
V tomto nápadu jde o to, že v obchodování ob více dob je potřeba jiný kurz, než 2:1.
Aby jste mohli měnit třeba mramor za lano apod.. V čemž vlastně Váš nápad spočívá také → aby jste mohli obchodovat s hráči ob více dob, nebo se mílím já? Chtěla by jste snad obchodníka ob tyto doby, aby jste třeba koupila 1 lano za 80 mramorů?

[SPOIL]
  • Současný stav: Obchodování dovoluje pouze kurz 1:2, což je nevýhodné pokud někdo shání suroviny jiného věku (např na VB o 2 éry níže)
  • Nápad: každá surovina by měla určitý "koeficient cennosti" (odráží se z ceny výroby, tj. bronzová=1, železná=2, raný středověk=4, vrcholný=8, tzn. 2 na n-tý věk, nepočítaje kamennou atd.) a s tím by už bylo obchodování přes více ér fér
    příklad: 200 železa(200x2)=25 čediče (25x16) a zde by se uplatnil rozptyl 2, který je platný doposud
[/SPOIL]
 

DeletedUser11519

Host
Mě nejde o poměr, 1:2 mi vyhovuje, jen když jsem třeba ve vrcholném středověku, tak nemohu nakoupit z pozdního středověku, jen od obchodníka a to jen za surovinu, kterou z pozdního středověku již mám ( tu mohu získat jedině v úkolu ), já bych chtěla mít možnost si ji vyměnit i s hráči, kteří již jsou v pozdním středověku. Mě se taková možnost v obchodě nezobrazuje, tak předpokládám, že to nejde. Nápad, který již zde je se o takovéto možnosti nezmiňuje a řeší hlavně poměry výměny.
 

traktorista

Odborník
Pokud máš mezi přáteli/spolucechovníky/spoluostrovníky někoho, kdo ti toto prodá, můžeš koupit/prodat cokoliv za cokoliv, v tomto hra nikoho neomezuje, pouze kurs je maximální. Prodej surek z postmoderny někomu do doby železné funguje - jenom takových nabídek na trhu moc není :D.
 

DeletedUser9061

Host
Aha, tak to divisko není žádný nový nápad. Toto ve hře normálně funguje, jak zde zmínil traktorista.
Vyřešeno, zamykám.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru