Obchodování s plánky velkolepých budov

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12655
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12655

Host
  • Oblast hry:
    Výměna plánků mezi hráči, sousedy nebo členy cechu.
  • Současný stav:
    Momentálně pro ilustraci mám 32 plánků budovy, kterou nechci stavět, a chybí mi plánky budov, které bych stavět chtěla. Stejně tak někteří spoluhráči v cechu by chtěli stavět tu mou budovu a nemají plánky.
  • Nápad:
    Napadlo mě, jestli by se dal otevřít, podobně jako na suroviny, obchod, kde by se mohly měnit plánky - třeba stejně jako u surovin v rozmezí 1:0,5 až 1:2.
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:
    Ne. Ale nenašla jsem tu ani podobné téma.
 

DeletedUser3139

Host
Asi jsi hledala špatně, protože se to tu už probíralo vícekrát. Ale vysvětlím ti to, nebo se o to alespoň pokusím. :cool:
Ne že by se mi to nelíbilo, ale od zavedení VS se jedná o to, že v žádném případě by nemělo jít o snadnou a rychlou záležitost stavět tyto budovy. Tak to je nastaveno tvůrci hry. Bohužel. Další věcí je, že pokud by se zavedlo to, co navrhuješ, tak by to silně nabouralo nejen celý systém hry, ale hlavně zisk financí z prodeje plánků za dia a tudíž i zisk reálných peněz pro INNO. Takže obchod s plánky je s největší pravděpodobností (hraničící s jistotou) nereálný.
 

trojan1673

Veterán
Tak jak už ti odpověděl JiPi53 a bohužel to tak je.
INNO by přišlo o hráče co nakupují plánky za diamanty a to na 100% nechce.
 

DeletedUser12520

Host
mno planku na budvy ktere nechces nebo od nich nechces vice nez 10 level je hodne.. naopak u par budov by jsi ocenil planky na aditivni levely a tech je poskromnu..
jako asi by se dalo udelat neco na styl za 5 bodu od hrace od toho kdo vypisuje nabidku a 5 bodu od toho kdo ji prijima to vymen ale kazilo by to jak obchod za dia tak onen aspekt hry ze nejjistejsim shanenim planku je investice FP do budov kde jsou jako odmeny
 

DeletedUser8903

Host
Bohužel to je prostě ono, INNO nechce přijít o hráče co kupují plánky za diamanty a tak "poctiví" Hráči v době Ranného/Vrcholného středověku jsou terorizování obdobně "vyspělým" Hráčem, který má Alkatraz (A nejen ten) Protože si někde v kmenu nabodoval místo s plánkem, otevřel jej a zbytek dokoupil a u kmenu pak vyžebral suroviny na stavbu ...
...
Ale protože pro INNO to znamená přinejmenším utracení/A potencionální nákup 8x 200 diamantů, tak se to neřeší. Přitom určitě Alkatraz z Pokroku(Nebo odkud je) Není zamýšlen pro hráče v Ranném středověku ...
...
Takže ač to je částečně OT, tak sem dám svůj návrh na obchodování s plánky:

VB lze postavit, bez ohledu na soubor plánků a dostupné suroviny, pouze v té a vyšší době do níž daná budova spadá
(Žádné Alkatrazy a hotýlky v Středověku) ...
...
PS: Protože na to můžete mít různé názory, ale mě osobně třeba hrozně vadí, že jsem za první ropk hraní nesehnala skoro žádnou VB, poté je poctivě plánkovala, motivovala a samozřejmě odemykala s tím, jak mi naskakovala daná další doba/Epocha, čím jsem odemykala další budovy z nových dob k získání: Na některé se fakt napracovala ale strhala se mezitím, jak časem co to trvalo, tak motivací okolí aby to padlo. A pak sem naběhne hráč, co si cca. v středověku, nebo železné době dá FB do Alkatrazu u někoho z kmene, dostane plánek, tím ho "Odemkne" O třeba 5 dob předem. A zbytek si dokoupí, a suroviny mu dá kmen. Hlavně to "Odemknutí" Je podle mě hrozně velký problém a pardon, fakt sviňárna vůči valné části dlouho hrajicích hráčů, co se museli do té doby dostat a získat to prací ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12520

Host
mno nevim jestli jsem extremni hrac nebo ne..
planky rozhodne ziskavat lze, nejjistejsi je vazne pomoc pri stavbach..

Thraena:
jsem v dobe zelezne a mam postavene:
inovacni vez, mys canaveral, chram vasila blazeneho, majak a observator
mam kompltni planky nazbirane od:
alkatraz, babylon, mazilika svateho marka, castel del monte, casska katedrala, dealsky hrad, diova socha, hagia sophia
hraju od 22.1.2015(pod 3 mesice hry)

nic z toho nebylo ziskane za diamanty, pak je tu otazka melo by to smysl hrat kdyz by mi zbourali budovy do kterych jsem investoval nemale usily, cas a body? co by se melo stat s takovimito stavbami?
mimo tyto uplne extremy je tu hodne lidi kteri v nizkych erach staveji a zbiraji pokrocile budovy mnozi i kvuli zbirce budov. Tento krok by hodne lidi mohl odradit.
 

DeletedUser8903

Host
I za předpokladu toho, že je nemáš za diamanty (Což je ta lehčí verze/Ta těžší, žesto skutečně nasbíral) Tak je otázka:

1) Kde jsi vzal suroviny = Tedy ti je musel někdo dát z doby, kterou na to potřebuješ, protože nejspíše asi věci jako beton a podobně nevyrábíš (Asi od kmene že, jenže prostě si je vyrábět nemusel, nemusel jsi se dostat do času, kdy jdou tvořit, ty co ty budovy stavěli jako první, tak museli) ...
...

2) Kde jsi vzal plánky (Teď nemyslím přispíváním z budov) Myslím to jako "Řečnickou otázku" Ty plánky jsi získal nejspíše z přispívání na dané budovy (Které někdo měl) Nebo motivováním budov z dané doby (Současnost/Posmoderna a podobně) Jenže:
...

Ani jedno bys neměl, pokud by to neměl již někdo jiný ve hře hotovo (Budto daný věk, ze kterého to padá, nebo budovu ze které nákresy dostaneš) Takže:
...

Ať už jsi je získal za diamanty, nebo "Úsilím" Je docela dobré si uvědomit, že tvé "Úsilý" Nebylo ničím, protože hráči, co tu začínali před 2-3 roky, se do té doby museli dostatat bez té budovy, protože oni ji neměli jak získat, nikde nebyla budova do které by přispívali, a nikde nebyly budovy z vyšších dob, na které by mohli motivovat - Takže daní hráči museli získat plánky, a ještě se prokousat do dané doby, aby mohli danou VB postavit - Takže cca. 70-80% Své hry museli odehrát bez nich, poctivě ...
...

Vy si jen přijdete, získáte plánky, ať za diamanty, nebo i třeba poctivě sbíráním (Které ale poctivé de facto taky není, protože vy na ně už máte zdroje odkud padají, my je neměli)(A případně vám klan ještě dá suroviny)(Které za našeho začátku neměl nikdo, krom těch kdo se do té doby skutečně dostali) ...
...
Takže ať už v době železné máš ty budovy takovým, nebo takovým způsobem, dost to plive na všechny ty, co ty budovi museli za několik let zde ve hře vydřít tvrdou cestou. Takže si myslím, že podmínka na to, odemknout/Moci postavit VB pouze až v té době, do které patří, je více než férová a poctivá ...
 

DeletedUser11297

Host
Tvůj názor je opravdu hodně mimo mísu. Opravdu názory ve stylu "Když to nemůžu mít já, nemůže to mít nikdo" nerespektuji a neuznávám. Pokud je hráč aktivní a hra ho baví, měl by být nějak odměněn. V tomto případě je odměna v podobě cechu s hráči v pokročilém stádiu hry, kteří jsou ochotni danému hráči vyměnit suroviny v hodně špatném poměru. Jinak já patřím mezi hráče, kteří velkolepky získali až když věkově mohli a za své suroviny. Ale ten způsob, kterým získal budovy třeba czReborn rozhodně neodsuzuji a spíš se tluču do hlavy, že jsem to také nedělal. :cool:
 

DeletedUser8903

Host
1) Ono to totiž dělat nešlo :) (Jak chceš získat plánek na např. Alkatraz, když jsou na začátku světa všichni v době kamenné = Někdo se do té doby s Alkatrazem musí dostat, postavit ho, a až pak si někdo další z něho může brát plánky, nebo je dostávat za motivaci z budov ze stejné doby - Ale do té se někdo napřed musí někdo dostat a sehnat to) Takže ne, nemohl to dělat, využívat to mohou právě jen ti, co teďkon jsou v železné době, ale hned to mají postavené (A to jednak díky plánkům, jednak díky surovinám) ...

2) Tak pokud si myslíš, že mu to závidím, tak se podívej na mé město co mám (A případně i inventář, kolik dalšíš kompletů VB mám komplet, ale nestojí) Fakt to není závist toho, že on to má a já ne. Z toho jsem už vážně vyrostla. Koukni na mé město a pochopíš, že vo ego to: On to má, já ne, vemte mu to, to fakt nebude :)

3) Ale nepopírám to, že si myslím, že to kazí hru ne tomu dotyčnému, ale všem ostatním, co to nemají, když prostě je někdo v době železné a vedle nich ve stejné době hráči s Alkatrazem a podobně (Zaprvé se domnívám, že na něco takového ta budova nebyla dimenzována, a zadruhé to brutálně likviduje spoluhráče, právě na těch malých dobách, protože běžný hráč musí řešit to, zda zaútočit a přijít případně o jednotku, nebo jednotku ušetřit, ale nic nevyrabovat)(A to je v nižších dobách hodně znát, a když má hráč takle třeba 200 volných tuláků a 400 rytířů, trošku ho to zvýhodňuje) ...

4) Asi jsi si nepochopil základní myšlenku v základu, ta vůbec není o tom, zda to já nemám a on má, ale o tom, že každý kdo to stavěl když to tu nebylo, to stavěl jako nějaký grál, cíl, motivaci toho hrát, postupovat, někam se dostat a mít něco víc než soupeř. A co to má teď? Cech mi to sežene, já nehnu téměř ani prstem, a vyřídím tím všechny vedle sebe, přitom ta budova má být odměna za průchod asi 8 dobama :)
 

Kayro

Znalec
Ono to neni tak cernobílé,ten co se zdrzuje stavenim VB,schanenim planků,investovanim Fb,ten zakonite nepostupuje dobama stejne rychle jako ten co se tim ze zacatku nezdrzuje.Jinak to neni myslim nic proti nicemu,pokud ma nekdo podporu cechu pri vystavbe Vb tak ji proste ma,je to jen dalsi duvod proc byt od zacatku v dobrem nebo alespon funkcnim cechu.
 

DeletedUser8903

Host
Nemůžu souhlasit, protože pak klidně můžou povolit nekonečně účtů na jednu osobu na serveru, protože to je totéž. Jaký je rozdíl v tom, že někdo hraje "poctivě" Ať už v cechu nebo sám, a nedostává suroviny od kmene, ke kterým by neměl mít jinak přístup, aby si vystavěl něco, co hra pro něj plánovala až za XY epoch/Dob. A tím, že si z jednoho účtu budeš stahovat suroviny, FB a já nevím co ještě na podporu druhého? ...

Možná to zní jako dvě různé věci, ale když se nad tím zamyslíš, tak nejsou. V obou případech prostě hráč na jednom účtu, jeden daný účet, získává výhodu proti všem ostatním hráčům, co hrají poctivě, protože dostává něco, na co veskutečnosti nemá dispozice . Jeden si stahuje suroviny a FB, které náleží jinému účtu, zatímco druhý si stahuje výhody/Bonusy příslušící k dané budově, díky tomu, že dostává suroviny odjinud, případně plánky odjinud. Je to defacto to samé, zvýhodněný účet činností někoho jiného aby měl výhodu proti ostatním ...

(Já neříkám nekoupit si plánek za diamanty, ale dostat od cechu suroviny na postavení, nebo odemknutí?)(To pak je zcela stejně v pořádku si poslat z druhého účtu FB nebo suroviny, protože to zvýhodňuje, nebo tedy nezvýhodňuje o nic méně) Pokud Ti s tím kmen pomůže třeba směnou, ale pomůže, tak si to klidně postav, ale ne když Tě místo pomoci zcela zvýhodní, že si to postavíš místo v Pokroku v Době kamenný

PS: A popravdě, dá se snad ještě zamhouřit oko, když teda zavřu obě, že si takle postavíš třeba budovu která Ti dává Morálku/Populaci, možná i zásoby/Peníze, nebo něco podobného, ale Alkatraz který dává jednotky, je prostě silně nevyvážený v tomhle ohledu, když ho někdo dostane v době kamenný a jen jede ...
(Si myslím, že kdyby se mi nestávalo, že v sousedství každou éru věže vyhraje hráč s Alkatrazem, protože on se nestará kolik ztratí jednotek, kdežto každej další musí stavět vše co ztratí za suroviny, čas)(Tak to defacto neznevýhodňuje jen v ohledu té budovy, ale i tím, že vyžírá věže na medaile, uměle si navyšuje hodnocení výher, protože normální hráč v té době má třeba 5 výroben, on má třeba 500 nepřiložených jednotek)(A podobně, netřeba sai vše rozepisovat, myslím, že na obrázek to stačí) Takže nemohu ustoupit ani o píď, a fakt prosazovat to, aby se VB daly postavit až v té době, do které patří, i když by je hráč měl odemčené a našetřené už v době kemené ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2298

Host
Shrnu ty slohové nářky v kostce aby to ostatní nemuseli dlouho pitvat a zbytečně pročítat... Když má někdo něco lepšího jak já a nedejbože mi tím ubližuje, je to špatné a musí se to zakázat, omezit či upravit tak aby to vyhovovalo MĚ Thraeně..

S tímto myšlením se ale fakt u moc velkého počtu lidí nechytneš.. pokud si lidi nasbírali - nakoupili či jinak legálně obstarali plánky a někdo jim v dobrovolně ty suroviny vyměnil.. tak co.. Tak ať mají třeba nejnovější VB i v době železné.. Pokud cech či část cechovníků naznala že ten nový nerozvinutý hráč je aktivní a bude přínosem.. Tak ho holt nakopnou dopředu jak raketu.. To že se někdo jiný ( kdo hraje sám, nemá takový cech či přátele..), na ty plánky a zboží nadřel je zbytku celkem dost u zádele.. a je to jen jeho problém a moje zbytečná starost.. ;-)
 

DeletedUser8903

Host
Tak se o to nestarej a budeš fit :)
A nemyslím si, že bych byla zrovna jediná, kdo považuje od kmene vystavěnej Alkatraz v době železný u hráče, který pak okupuje všechny věže a doslova je zvýhodněn proti spoluhráčům v okolí, za přehnaný extrém ...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru