Obranná bašta a rozšířené možnosti obchodu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thesseus

Znalec
Zdravím všechny, v deštivou neděli mám čas sepsat pár nápadů:
1) Sekundární obranná bašta/věž
= věž na jednom ze sektorů dobytého území.

- tento sektor by pak měl stejnou funkci jako má velitelství, tedy šířil by se od něj obranný bonus (třeba půl na půl, jak vývojář uzná :)
- věž by byla dobrovolná aby nedocházelo nuceně ke zdvojení 75% bonusu
-nebo lze vyřešit i tak, že kdyby se druhá věž umístila vedle velitelství, ztratila by svou funkci a stal by se z ní obyčejný sektor.

od vylepšení si slibuji rozšířené strategické možnosti obrany území.

2) Funkce NEBO při zveřejňování nabídky na trhu
= možnost zadat dvě položky požaduji

- tedy například potřebuji na výzkum azbest ale i benzín. Mám na výměnu 50 výbušnin a tak zadám nabídku v podobě "nabízím 50 výbušnin", "požaduji 50 benzínu NEBO azbestu".

- mohlo by se hodit v případě kdy akutně potřebuji alespoň jednu ze surovin ale nemám na dvě nabídky současně nebo nechci zaplevelit trh více nabídkami.

3 Funkce PŘIJMI JEN ČÁST NABÍDKY
= možnost přijmout jen část z celé nabídky a to samozřejmě v totožném poměru jako je nabídka celá

- hodilo by se ze dvou důvodů:
a) pro všechny co mají na skladě menší množství surovin než je celková poptávaná suma na trhu a díky použití filtru je tak nemůžou vidět ale přesto by to své menší množství rádi směnili - hráč který vyvěsil nabídky by to pochopitelně uvítal také

b) v kombinaci s předchozí funkcí NEBO by se výrazně zpřehlednil trh
- příklad: střádám pozdně středověké suroviny do pokladny CV nebo na Chrám Vasila a mám na skladě 1000 porcelánu a 1000 dehtu. Za současných možností trhu jsem nucen vystavit 25 nabídek ve všech kombinacích porcelán krát pět a stejně tak dehet krát 5 a současně přemýšlet jaké množství asi bude pro kupující vyhovující
- ideálně tedy dám od každého druhu více nabídek (navíc s různou výší) abych uspokojil případnou poptávku v co nejrozmanitějších možnostech případných kupujících. Výsledkem bývají tři strany nabídek. Ale jinak to nejde.

- s kombinací těchto dvou funkcí zadám nabídky pouze dvě! A to 1000 porcelánu (1:2) za čedič nebo mosaz nebo mastek atd.. a s možností vzít jen část z nabídky by si v určeném poměru mohl každý z nabídky odkoupit (vykousnout) za tolik, kolik má dostupné na skladě nebo prostě jen tolik, kolik potřebuje. Dvě nabídky ve kterých bych nastavil vše naráz :)

Co na nápady říkáte? :) A omlouvám se za délku.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Ano, bral bych všechny, jen trochu poupravit tu věž, s tím, že by ztratila funkci, kdyby byla umístěna do blízkosti velitelství, mohlo by se to zdvojnásobit.. A tu věž myslíš za nějaké suroviny? Jestliže ano, tak by musel být i dvojnásobek ceny za věž u velitelství..
 

Thesseus

Znalec
Nene, myslel jsem, že věž by byla volně dostupná stejně jako je teď velitelství. Žádné suroviny.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru