Ochrana nováčků

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4111
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4111

Host
Mám takový nápad.Nevím jestli již tady něco takového neproběhlo, pokud ano tak sorry.
Již hodněkrát jsem se tu setkal s povzdechem nových hráčů, že se často stávají terčem rabování hráčmi, kteří jsou ve hře mnohem dále kolikrát i přes 150 tis bodů. Ono se to nezdá,ale když začínáte ,tak pokud se najde pár tokovýchto hráčů, kteří vám pravidelně sklízejí vaši úrodu, tak vás to prostě šíleně brzdí v rozvoji a nejednou se na to raději vykašlete. Je jasné, že malý hráč není schopen mít obranu na takové výši aby byl schopen útočníkovi alespon udělat ztráty načež útok odrazit.
Takže bych navrhoval to čemu se říká nováčkovská ochrana (což je standartní nástroj v mnoha online hrách). Možná bych šel ještě dále a ukotvil, že hráč nemůže napadnout jiného hráče pokud je napadený více jak dvě epochy za útočníkem.
Tím by se šance napadených na obranu alespon částečně zvedly a takzvaní "hrdinní" bojovníci by se nemohli přiživovat na bezbranných obětech.
S pozdravem Gajus-bonus



Hraju na Brisgardu
129 000 bodů, cech Templářů
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3370

Host
Ono se to nezdá,ale když začínáte ,tak pokud se najde pár tokovýchto hráčů, kteří vám pravidelně sklízejí vaši úrodu....
Jooooo na to si pamatuju velmi dobře, když jsem začínal. Myslím, že každý hráč to poznal. Tehdy mě to donutilo to řešit a dneska je klid.


Já se klidně přiznám, že když musím zaútočím i na nováčky. Ale většinou to bývá jen v neděli večer, když potřebuju nutně body do P2P a nemám už nikoho jinýho. Nasbírám body, ale úrody se nedotknu (+-) . Takže rozlišovat prosím mezi "neútočit" a "nerabovat". Na vyšších pozicích se hraje o body a ty bez bojů nejsou.

Na druhou stranu - sorry. Pokud si dotyčný plundrovaný možná stěžuje, že mu neustále někdo sklízí úrodu za něj a přitom jediný jeho FireWall jsou dva kopiníci celou řadu tejdnů za sebou, tak třeba ho to trkne, že jen z ovoce a vína a se to tu těžko hraje.
 

DeletedUser6273

Host
Kdo si suroviny neuhlídá,ten si je nezaslouží.

Milý Gajusi-bonusi..Tvoje starost o nováčky mě fakt dojímá. Nevím,jak u vás na Brisgardu,ale u mě na Cirgardu nebyli přidělováni nováčci k bodově vyspělejším hráčům.Všichni ze sousedů začínají + stejně. Tím pádem nemám jediný důvod neútočit na někoho,kdo má minimum bodů jen proto,že na to tady kašle.
Přiznám se-stejně jako marihood, že na nikoliv nováčky,ale na bodově slabší útočím taky,útočím bez ostychu a pokud je bodový rozdíl opravdu velký,rabuji ty nejslabší budovy- přece jen možnost získání plánku je jasná motivace.
Šance napadených na adekvátní obranu rapidně vzroste,pokud přestanou jen plakat nad svou děravou obranou,postaví lepší a hlavně- budou si lépe hlídat to,co jim vyroste.
Jsem rád,že ses pochválil kolik máš bodů,ale promiň,to pro mne není měřítko úspěšnosti.Pokud celkové body znamenají součet bodů z budov a podílu ze surovin a bojů,nepoznám z toho,jestli jsi se k tomu prostavěl nebo probojoval.
P.S. Na Cirgardu jsem od listopadu.Jestliže mám dnes mezi sousedy hráče,kteří mají 1000 bodů,ptám se,jak dlouhou začátečnickou ochranu by takoví experti asi potřebovali? Začátečnická ochrana tady je cesta,ale do pekel.

bobbyc , 79 000 bodů , 1800 vítězství.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1565

Host
Jdu po komkoliv, ať má kolik chce bodů. Jednou je na mém kontinentu, kde mám všehovšudy 47 protivníků. Z toho 10 můj cech. Pokud chci medaile z PvP tak třískám všechno co se dá. A pokud tam má nějakou výrobu, tak klidně beru všechno a u všech. Pokryju tím nákladfy na výrobu vojáků.
 

DeletedUser4296

Host
Ano plně souhlasím v PVP je nátlak a s 80 sousedy to někdy nejde a sabotáže no prděl jsem na to ale od pátrání po pláncích každé nekliknutí zamrzí ;( a samo co vyhrané bitvy jsou nejen PVP body ale body pro mě samého a taky CECH ;)

Musíš se vypracovat a jak píše Nbobbyc kdo nepostráží nezaslouží ;)))))))))))) já sám sabotnu co je momentálně hotovo nečekám na 8h nebo delší produkci ;)

SVĚT CIRGARD
CECH JAMAICA BLUEMOUTAIN
BAZ_CZ 91.475 BODŮ ;) 1596 WINN HRAJI OD 19.10.12
 

DeletedUser4111

Host
Kdo si suroviny neuhlídá,ten si je nezaslouží.


Jsem rád,že ses pochválil kolik máš bodů,ale promiň,to pro mne není měřítko úspěšnosti.
bobbyc , 79 000 bodů , 1800 vítězství.

Milý bobbycu. Ty body jsem psal proto aby bylo jasné, že tady neplaču kvuli sobě. Pravda je, že v této hře jsem spíše pacifista s pouhými asi 380 vyhranými bitvami. Už jsem se v jiných hrách nabojoval až až a sem jsem si přišel zadomečkařit. O sebe se postarat dovedu,na pacifistu si vydržuji celkem solidní armádu :) a každý kdo chce z mého koláče ukousnout tak položí pár životů na oltář chtíče.
Pravda také je , že pokud si zamanu napadnout hráče o více jak 2 doby zpět tak nemá nejmenší šanci se mi ubránit a ani mi udělat nějakou větší škodu.
Byl to jen nápad, čekal jsem, že za něj dostanu po pusině, ale stál to za pokus.
Jak jsem psal nejde o mně. Jak je to s řazením hráčů do sousedství nevím,ale je fakt, že mám za sousedy i dost malé hráče a co sleduji tak to nejsou jen nečinní jedinci.
tak zatím a přeju pěkné bitvy s hráči z doby bronzové.
p.s. To se to sbírají vítězství když tě nestojí žádnou námahu co hrdino :)
 

DeletedUser3370

Host
yObavam se, ze s dobou bronzovou se uz hraci ve vyssich levelech uz nepotkam. A neni to pravda, ze to mam jako jisty druh sebeukajeni. Za tech 240 bodu mi to nestoji. Spis se jedna o mouzovku, kdyz potrebuju nutne body.

Me spis vydesil ten napad, zavest na to nejake pravidlo .. to uz by support nedelal nic jinyho a mohlo ny se tu rozjet cele oddeleni na stiznosti hracu ... :)
 

DeletedUser2298

Host
Sousedství jsou opravdu rozmanitá... po posledním slučování se tak u mě "doma" setkávají hráči kteří jsou už delší dobu v koloniální době ( boje s nimi jsou tak za 4-5 táců bodů ) a hráči ze kterých i s plnou armádou na jejich straně a nulovými ztrátami nedostaneš víc jak 1500.. Předpokládám že všichni už nějaký ten pátek hrají takže level jejich (ne)rozvinutosti odpovídá intenzitě hraní.. Kradu naprosto bez uzardění i z baráčků doby bronzové po obraně 2 kopiníkama.. jelikož prorážím i obranu doby koloniální tak by obránci stejně nic nepomohlo (vyjma té chtěné ochrany).
 

DeletedUser3370

Host
Juda: Alespoň na to něžné pohlaví bys mohl být shovívavý a ne nechar jim kozy bez rabování....:)
 

DeletedUser4296

Host
plně souhlasím s JUDA alespon´ se pozná zda je soused budovatel nebo srábek ;) já sám měl problém ze začátku hry s rabujícími sousedy a momentálně je sám raabuji;) a nikdy si nic nedovolí ;) chce to snahu a hra aj sousedi se podají někteří se račik přidají do CECHU ;)))))))))) samo záleží na kontinentu ;)
 

DeletedUser6273

Host
p.s. To se to sbírají vítězství když tě nestojí žádnou námahu co hrdino :)

Nevím,neřeším to.Pokud někomu vtrhnu do města,není jasné dopředu,co tam má za armádu. Z vlastní zkušenosti vím,že občas i v těch nejmenších vesničkách stojí armáda,která dá docela zabrat.A na druhou stranu v těch velkých je to občas docela k smíchu.

Sám píšeš,že nemáš ani ponětí o řazení hráčů do sousedství, ale kdybys sousedy sledoval pořádně víš,že se od začátku moc nemění.Takže pokud jsi na jiným levelu než oni,chyba asi nebude v tobě,co myslíš? A proč,pokud to vztáhnu i na sebe bych si měl omezovat výběr cílů,když výběr za mne udělalo INNO? Je mi jedno,v jaký době kdo hraje,hlavně když dá plánek. Pokud v tom spatřuješ hrdinství, užij si to.Já v tom vidím pořádný kus nepochopení a nedocenění téhle hry z tvé strany.Osobně mám raději boje s vyšším ratingem,ale prostě když není maso,musí stačit kosti.
 

DeletedUser3817

Host
Nedá se svítit, když jsem začínal já, nikdo mě nechránil. Číst nějaké návody? CHA! Takže mi první den vydrancovali všechno. Když jsem po probuzení natočil komp, nebylo tam nic. Jenom blesky. Takže jsem zapracoval hlavou a druhý den jim to prostě nedovolil. Nebudu specifikovat způsob. Těch je několik. Logicky se dají odvodit. Jestli se nepletu, tato hra se honosí označením "STRATEGIE". No a strategické hry jsou mimo jiné o logickém uvažování.
-Stíháte to, jo? Nejsem moc rychlej?-
Kdo neovládá logiku, měl by raději hrát něco jiného.
 

DeletedUser

Host
ja bych byl pro omezeni utoku pouze na hrace bojujici o stejnou pvp vez jako bojuji oni sami znam spousty hracu kteri v tomto jednaji necestne a utoci na hrace kteri jsou treba o 20K vyse nez napadeni a kdyz jim napadeni napisou aby se zamerily na hrace kteri bojuji o stejnou pvp vez a slabsi nechaly na pokoji tak jsou jeste vulgarni. od silnejsich hracu to beru jako necestne jednani a sprostotu..

Nedá se svítit, když jsem začínal já, nikdo mě nechránil. Číst nějaké návody? CHA! Takže mi první den vydrancovali všechno. Když jsem po probuzení natočil komp, nebylo tam nic. Jenom blesky. Takže jsem zapracoval hlavou a druhý den jim to prostě nedovolil. Nebudu specifikovat způsob. Těch je několik. Logicky se dají odvodit. Jestli se nepletu, tato hra se honosí označením "STRATEGIE". No a strategické hry jsou mimo jiné o logickém uvažování.
-Stíháte to, jo? Nejsem moc rychlej?-
Kdo neovládá logiku, měl by raději hrát něco jiného.


to sice ano ale strategie neni o tom ze ty mas armu dejme tomu kopiniky a prakovniky a mapadne te nekdo kdo ma bersekry a to ne jen proto ze by jsi se flakal ale jsou lidi co chodi do prace nebo jsou vytizeni jinak a ano lze to nastavit tak ze presne v dobu kdy ma byt ukoncena vyroba ji seberes ale nekteri nebudou vztavat ve 3 rano aby vytahli zlatnika (priklad) kdyz nekdo utoci na slabsiho hrace to je jako by nejaky kluk v realu zbil zenskou je to ubohost. co si vezmou na takovych hracich?? vyrobu viteztvi?? je rozdil zautocit na nekoho kdo nema nahozenou obranu z vlastni blbosti ale je treba o 2K bodu vys nez t a na nekoho kdo je o 20K bodu niz nez ty a tak je to lacina vyhra
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6273

Host
Jestliže si nastavuješ zlatníka tak,aby ti končil ve 3 ráno nebude chyba na straně útočníka.
Většina tu chodí do práce,nebo do školy,takže to je jen laciná výmluva pro lenost hrát pořádně to,co hraju dobrovolně. Na tom útoku si vezmou přesně jen možnost získat plánek ve chvíli,kdy ho vyrabují.
Není jediný důvod neútočit na všechny možný sousedy.
 

DeletedUser3370

Host
Dejte uz s tim pokoj...Ja body ze souboju potrebuju a neni moje chyba ze mam v sousedstvi i novacky. Tohle je chyba systemu,kterej me nechava jiz nekolik mesicu v sousedstvi s hracema,kteri maji o 20K a vice bodu mene. Radeji bych mel vyrovnane protihracr nez utocit na dva kopiniky za 240 bodu. Placete dobre,ale na spatnem hrobe. Bojovat budu s tim co mam, co mi system prideli.

Rodělování sousedů: http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?2838-Nevyrovnané-síly-hráčů-v-sousedství
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3159

Host
nejlepsi obrana???...prispusobit hru ku sve aktivite !!!! :D:D a jako nemusite nic vice resit :D
 

DeletedUser3817

Host
kocicak2013:
Nečestné a sprosté, abych použil tvého slovníku, mi připadá tvé očerňování každého, kdo má jiný názor, než jsi vyhlásil za povinný. Dnes na mě zaútočil hráč, který má o 33k bodů méně. Viděl obranu a zbaběle zdrhnul. Mám se tvářit jako hodný strejda? On doufal, že mě nachytá a bez okolků by mě vyraboval. REVENGE !!!
Nbobbyc:
Ano, tomu se říká realita.
whitegarden:
No a to je právě ten problém. Oni to chudinky nezvládnou...
Možná by to chtělo další svět, přístupný pouze pro nemluvňata :D:D:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6273

Host
kdyz nekdo utoci na slabsiho hrace to je jako by nejaky kluk v realu zbil zenskou je to ubohost

Když jsem tohle včera četl,nechtěl jsem na to reagovat hned,protože reakce by byla minimálně na smazání. Tak teď. Škoda,že ses nenarodil v jiný době,s takhle demagogickým myšlením bys to mohl dotáhnout leckde i na ministra propagandy.
Jestliže máš potíže rozlišit reál a virtuál,bylo by lepší vypnout komp.Pokud to nepomůže,vyráběj bezva prášky,který by ti mohly pomoci.:)
Když tady(ve virtuálu) útočím na kohokoli,neznamená to,že v životě se chovám stejně.Opravdu po nocích nelezu po sousedech a nebrakuju jim zlato ani šperky.Tady je to hra,a je tak nastavena.Že jsou soupeři slabší? No a co? Oki,příklad z reálu:Zažil jsi někdy v historii napadení,válku, kde by útočník tvořil plán útoku se slovy: " Protivník je minimálně stejně vyzbrojenej,spíš líp,super,bezvadně si zaválčíme" . Nebo to probíhá spíš takhle: " Protivník je oslabenej,výzbroj má zastaralou,nebude problém ho přemoct" Já myslím,že varianta B je asi pravdivější,co? Je to srabárna? Je.Válka (v reálu i tady) je srabárna.Je to ta největší srabárna a hloupost,jakou kdy lidi vymysleli. Tady si na ní hrajem.Máme se tu chovat jinak? Proč? Je to virtuál,tady se to toleruje a vyžaduje.Pokud se tak chovám,vypovídá to něco o mě z reálu? Ne. Porovnávat reál s virtuálem je taková hovadina,že by to mělo být trestný.
 

Mesmeric

Turista
Jejda to jsou ale kecy. Bohužel asi v každé hře najdu lidi, co mají problém rozlišit reálný život od herního.:confused:
Na svém kontinentu jsem už x měsíců nejlepší, víš proč? Protože hraji, tzn. výrobu si plánuji tak, abych ji sklidil v době, kdy budu u počítače, pravidelně útočím-->sbírám medaile-->rozšíření zdarma. Jen proto, že mám hromadu sousedů, kteří nejsou schopni se posunout za měsíc hraní víc jak o 1.000 bodů, tak mám na ně přestat útočit? Ani náhodou. Útočím na všechny, rabuji všechny budovy krom doby kamenné (plánek z nich opravdu nepadne) a vskutku s tím nemám problém, když se chci dostat ještě výš nemohu ani dělat něco jiného. Když jsem začínal hrát, tak mě prvně vyrabovali (Aha, ona se do obrany musí nastavit obrana), vyrabovali mě podruhé (Aha, 8 kopíniku se do v pohodě porazit, když se použijí lučistníci), vyrabovali potřetí (Aha, musím si pořídit katapulty)....atd. než jsem zjistil, jak nastavit obranu tak, aby to soupeře minimálně hodně bolelo, a představ si že i na svém kontinentu mám několik lidí, kteří u toho i přemýšlí a umí si obranu nastavit, na ně neútočím, protože poměr zisk/ztráty velice nevýhodný pro mě.....No a na závěr si neodpustím...ty neumíš odlišit reálné věci od herních? Tak to máš tedy docela problém a být tebou seknu s jakýmkoliv hraní, které obsahuje interakci s jinými hráči. Jo a mimochodem řeči o tom, jak někdo pracuje nebo chodí do školy to je čirý alibismus, já jsem živnostník a vydělám opravdu pouze tolik kolik udělám, čili časová vytíženost není malá, přesto zvládám hrát tak, abych byl v žebříčku nahoře.;)
 

DeletedUser3817

Host
ad Mesmeric + Nbobbyc:
Abych tak pravil s klasikem: Je to marný, je to marný, ...je to marný.
Takovíhle exoti nikdy naši argumentaci nepochopí, protože ji pochopit nechtějí.
Prostě si někde naposlouchali pseudomorálku a teď se ji snaží vnutit ostatním. Přitom se sami podle ní nechovají. Viz agresivní vnucování jediného správného názoru (což je ten můj, samozřejmě) a rychlé rozsudky na téma : "Soud nabyl přesvědčení".
Nepřipomíná vám to něco? Mně ano.
Já vidím řešení rovněž jednoduše: Jsou za to body? Pokud ano, odmítám se dobrovolně vzdát bodované činnosti.
A míchání HRY s REALITOU? To je otázka spíše pro MUDr. Chocholouška... :D:D:D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru