Odkládací bar(plocha)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
Jsem začinající hrač a hlavní věc co tu chybí je odkladací bar...kdyby někdo nevěděl tak odkladací bar slouži nato že kdyby hrač chtěl předelat zakladnu jako umistit budovy jinak a nema žádné místo tak aby je nemusel mazat tak je dá tam pokud něco takového už tu je tak ok ale nenašel jsem to.....
 

DeletedUser8903

Host
Vítej v klubu! - Ano je to tu již podáno, několikrát, včetně mé maličkosti - Ale někteří *chytráci* (Tentokrát myslím hráče samotné, ne vedení) Tam píšou, že to oni nepotřebují, a nevidí význam, že oni když staví, tak nepotřebují už "hýbat" budovama = Takže ani my, řadoví heráči se k tomu asi nedostanem, když ani nepanuje jednota pro tuto funkci ...

Tolik asi stručná odpověď, jenž lze definovat: Marná snaha ...
 

DeletedUser

Host
Pokud vím tak tohle je Nápady takže to že nejaci hráči. to nepotřebují mě ale vubec nezajímá tim si akorat tahle hra dava minus k hraní protože je spousta her co to maji a každy si to pochvaluje a jelikož tohle je psano hlavně těm co tuhle hru udelaly tak at sem napiše nekdo od nich...pokud vubec sledujou forum a maji vubec čas se divat na napady co by tu hrači chtěly....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

traktorista

Odborník
No, ale ona taková menší odkládací pomocná plocha do hry byla přidána, se tu čílíš zbytečně :).

( je to velkolepá budova, která ti zvyšuje populaci - pokud ji máš na vyšším levlu přestavuje se město o dost snáz )
 

DeletedUser

Host
až nato že jsem v době bronzové a potřebuji to celé předelat jinak aby se vlezlo tam toho více a tu velkolepou budovu maš až kdo ví kdy
 

DeletedUser8903

Host
traktorista: Tohle už ani tak není odpověď hodná označení: IQ tykve, jako ÝÁ osla! ...

axxik:

Ano a taky existuje například budova, díky které můžeš přestavovat jednodušeji, protože zvedá spokojenost a díky ní můžeš ušetřit za drahé silnice a za budovy, to se pak taky přestavuje lépe ...

Jo a taky existuje budova, co ti vyrábí suroviny a tu když máš, tak se to přestavuje ještě lépěji (Dobře - Lépe - Nejlépe - Sovětsky) Protože pak ušetříš další místo za budovy ...

(Bohužel jsem dneska už asi vyčerpala příděl ironie) ...

Ty VS Ti s přestavováním města nijak nepomohou - Když máš budovu 4x3 a plac 8x2 a nejde nic přesunout, žádná VB Ti nepomůže - Musíš něco prostě zbourat. Nebo mít odkládací plochu - Ale někteří hráči, nejspíše placení sami vývojáři, aby tu bojkotovali proti! Prostě stále budou psát, že se dá stavět i bez toho a tak ta odkládací plocha prostě nebude - Smiř se s tím - Pokaždé se najde někdo, kdo to umí bez odložení stavby a tak ví přesně, že není potřeba ...
 

DeletedUser8238

Host
Taky bych bral něco podobného, ale zase na druhou stranu je asi zbytečné něco podobného.
Když tam ta plocha bude, tak jak velká a proč by tam měla být?
Jestli jen kvůli tomu, že se zde objeví nějaký ten zimní či letní event atd., tak mi to přijde zbytečné.

Důvod, proč mi to přijde zbytečné:
Dejme tomu, že je to vytvořeno. Tak ta plocha se využije jen, když je event (v mém případě, třeba). Na to to tu být nemusí. A navíc, to byste tam pořád každý něco dával a nic jen tak nesmazal. A hlavně je tu to, že ne každému se zavděčí velikost této plochy.

Otázka:
Když už teda, tak jak by to podle tebe mělo být velké, když něco takového bys chtěl, aby tu bylo??
 

DeletedUser8903

Host
Já už to psala v jiném vlákně, takže jen stručně:

Jednalo by se o plochu 5x5 čtverečků (Aby na ní bylo možné odložit jakoukoliv komerční budovu)(Tedy ne VB, ale cokoliv co jde komerčně postavit) A fungovalo by to takto:

Plocha je sice 5x5 ale, to pouze jakožto operační prostor - Šla by na ní umístit jedna budova (Tedy je jedno, zda 5x3 nebo 2x2) A ta by na ní zůstala postavená (Případně by jí to přeneslo do inventáře a uzamklo operační plochu) Následně by šlo město přestavět podle potřeb, díky absenci budovy. A poté by se budova přenesla zpětně z operačního prostoru, postavená, zase na volné místo a tím by se operační prostor zase odemkl ...

*(Jistě, jde i udělat jednoduší formu 5x5 odkládacího prostoru, ale myslím si, že forma odložení jedné budovy, se zámkem, pro potřeby přesunu věcí na ploše města, za účelem přestavby, je více optimální)* ...

Jde totiž o to, že ne každý chce bořit něco, aby postavil něco jiného (Jak se tu někdo Ftipně domnívá) Tedy, že zboří jedno, aby postavil modernější - Ale někdy se stane, že máte třeba prostor 8x2 = 16 a chcete někam hodit věc 4x3 = 12, ale nemůžete nikde začít posouvat a přitom matematicky tam ten prostor/I fyzicky, máte - Takže by tato funkce pomohla (Vezmete budovu, uvolníte někde 3x3, přesunete kytku, přesunete fontánu a najednou máte 4x3 a 3x3 na původní budovu a nikdo nic nebořil a hotovo)...

A o tom, že to je zbytečné, nebo k ničemu, tu může psát fakt jen člověk, co nechápe podstatu takovéto funkce v primárních i sekundárních aspektech a jen tupě papouškuje = Není to potřeba - Protože vůbec nepochopil smysl, případně akorát sám závidí, a tak to nechce dopřát ostatním, když to sám neměl a musel si pro stavbu město bořit ...
 

DeletedUser9061

Host
Ale o tom ta hra je. Pro mě by odkládací plocha spíše hře ubrala.
Už by to bylo v celku lehké. Chceš přestavit ???
Je na to lehké odpověď:
1) Zbourej staré nepotřebné budovy.
2) Ostatní budovy uzpůsob svým požadavkům.
3) Postav novější budovy.

Kdyby tu byla taková možnost odkládání, pro mě by opravdu ztrácela smyslu.
Přestavby by se mohli dělat kdykoliv, což je zbytečné. Když chci přestavit, prodám staré budovy, přestavím a postavím novější.
Toto je můj názor.
 

DeletedUser8903

Host
Jenže opomíjíš podstatný detail (I když, je to o polemice, zda když to je podstatné, je to detail) Někdo tuto hru hraje proto, že chce bojovat, někdo zda hraje proto, že chce dosáhnout úspěchu například vy žebříčcích, jiní zde hrají proto, že se jim líbí stavba města (Neříkám, že se tyto aspekty nemohou různě prolínat) Ale ne každý zde chce hrát stylem, že zboří budovu jen proto, aby ji nahradil výkonnější - Nebo tedy otočeno, ne každý chce hrát jen tím stylem, že jakmile to je zastaralé, zbořím to a nahradím vykonější formou ...

Jsou zde hráči, co mají města třeba v dobách, které lze označit třeba čísly 6,7 a přitom mají budovy z věků 4,5 a proč je nezbořili, aby si postavili jejich výkonnější obdoby? ...

Rozhodně nelze hru hodit do jednoho jediného pytle stylem - Chceš něco postavit = Zboř staré a postav to modernější - Někdo totiž ani nechce stavět to modernější a chce postavit něco jiného, než to, co chce nahrazovat ...

Ty stále nechápeš to, že ne každej chce postavit budovu na koně č.3 a tak zboří budovu na koně č.2 a plácne jí místo toho = Tak to už konečně pochop, že ta odkládací plocha tu má být například i pro případy, že nechceš nic nahradit! Ale třeba se Ti jen špatně sbírá z 30 domků napravo nahoře a tak je chceš přesunout doleva uprostřed! A nechceš a nepotřebuješ nic bořit, ani nic nahrazovat tím modernějším, ale chceš jen předělat rozmístění města, ale nemáš prostor pro začátek pohybu budovami, a nechceš a nepotřebuješ žádnou bořit! ...
 

DeletedUser7347

Host
Já myslím že FOE je strategie jak při stavbě baráků tak bojích atd. a z toho to pohledu nechápu tyto zbytečné vlákna která jsou k ničemu Mě toto třeba vyhovuje pač musím přemýšlet co a jak dělat!Není to jen tupé skládání.Jestli že píšete že jiné hry to mají tak je můžete jít hrát.
 

DeletedUser8903

Host
Ano, velice oblíbený argument těch, kteří jiný argument již nemají = Tak jdi hrát něco jiného - To je naštěstí rozdíl nás dvou - Já argumenty mám, a o hru se zajímám - Ty je očividně nemáš, jen tupě bereš, jako ovce, to co Ti dávají a o víc se nezajímáš ...

Já podala několik argumentů, proč to tak má být, cos podal ty = Mě to vyhovuje, já jsem tupě spokojená ovce a pokus se Ti to nelíbí, jdi hrát něco jiného - Jak nízce typické ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7347

Host
Thraena od tebe jsem přesně tuto odpověd čekal.Vůbec mě to nepřekvapilo :D Já se o hru též zajímám.Myslím že v mém příspěvku je jeden velký argument který ty tvé pohřbí všechny a to je ten u hry PŘEMÝŠLET a ne jen klikat a vše si upravit tak aby mi vše šlo samo a pokud možno automaticky.
 

DeletedUser9061

Host
Zase to tak nepřeháněj. Toto prostě není pro strategickou hru řešení.
jak už zde zmiňoval qpaly, tak musíte prostě přemýšlet, tak by to bylo trošku moc lehké a hry by prostě byla o ničem.
Myslím, že kdo, za jakým cílem hraje - vůbec nehraje roli.
Na fórum jsem dříve chodil často, a když byli tyto návrhy, tak už hráči přestali, jelikož také pochopili, že to ztratí smysl.
Ale ty si prostě stojíš za svým. Tvé příspěvky jsou zcela dlouhé a nikoho je nebaví číst.

A taky kdo by se o hru nezajímal, ještě navíc, když je aktivní zde na fóru.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7347

Host
zase to tak nepřeháněj. Toto prostě není pro strategickou hru řešení.
Jak už zde zmiňoval qpaly, tak musíte prostě přemýšlet, tak by to bylo trošku moc lehké a hry by prostě byla o ničem.
Myslím, že kdo, za jakým cílem hraje - vůbec nehraje roli.
Na fórum jsem dříve chodil často, a když byli tyto návrhy, tak už hráči přestali, jelikož také pochopili, že to ztratí smysl.
Ale ty si prostě stojíš za svým. Tvé příspěvky jsou zcela dlouhé a nikoho je nebaví číst.
!!! bingo !!! :D 100% souhlas
 

Thesseus

Znalec
Tak předem snad nejsou nutné výrazy chytráci, ne? Když někdo nesouhlasí tak je u vás asi blb protože pravda je prostě jen jedna - ta vaše. Krása, fakt :/
A toto:
A o tom, že to je zbytečné, nebo k ničemu, tu může psát fakt jen člověk, co nechápe podstatu takovéto funkce v primárních i sekundárních aspektech a jen tupě papouškuje = Není to potřeba - Protože vůbec nepochopil smysl, případně akorát sám závidí, a tak to nechce dopřát ostatním, když to sám neměl a musel si pro stavbu město bořit ...

Já nechápu jak někdo dokáže valit takovouhle absurdní špínu :/

K nápadu: pokud by se tam tedy dala vložit pouze jedna budova tak snad ten prostor nemusí mít rozměry, ne? :) Takový zepelin (3x6) by se do 5x5 stejně nevešel. Takže prostě odkládačka na jednu budovu ať je velká jek chce.

Nicméně přesto, že jsem pochopil smysl, chápu, že se to někomu může hodit a nejsem placen INNO tak s tou funkcí nesouhlasím.
Prostě proto, že nejvzácnější "surovinou" je v této hře prostor. A tak si myslím, že taková funkce tu není zcela záměrně a jak píše lawnot66, zlehčení nemusí vést k lepší hratelnosti. Spíš si myslím, že je tomu naopak. Třeba kdyby byl takový prostor na 15 budov tak by s městem uměla pracovat každá lama bez přemýšlení. V tomto stavu se ale ukáže, kdo je lepší stavitel. Čím těžší podmínky - tím lepší selekce, že?

Ale uznávám, že je o názoru jestli je ideální mít odkládacíh míst pět, dvě, jedno nebo nula.
Vidím to někde mezi jedna a nula. Tedy ano, možná bych se nechal překecat i o tom jednom. Možná :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8903

Host
Opět a znova musím říci, že to je pouze polemika, páč naprosto stejný argument: že se u toho musí přemýšlet, mohu použít i já ...

Tím, že budeš mít odkládací prostor, jen na jednu budovu, tě to bude nutit přemýšlet na úrovni budování naprosto stejně, jako při situaci ten prostor nemít (Aneb, já mám vždycky pravdu a pokud ne, jen přeházím slova a mám jí stejně) Protože výsledek bude:

Stavět hodně malých budov, abych s nimi mohl hýbat bez omezení, jen díky vlastní ploše? Postavit velké budovy, abych při odložení jedné velké, měl velký zisk operačního prostoru na hýbání? Stavět levné budovy a bořit bez toho, aby mě to vadilo, stavět drahé budovy a využívat možnosti přeskupení města = Opět polemika - Protože správně podáno i situace s odkládací plochou mě nutí přemýšlet na budovatelské úrovni a plánovat, namáhat mozek a vidět do předu a počítat s tím, jak budu město vyvíjet ...

Takže sečteno a podtrženo, když umí věc dobře podat, uděláš z jakéhokoli argumentu protipól nebo ho naopak zcela odstavíš na vážnosti - Jak vidíš, můj návrh jasně řekl, že taky nutí hráče přemýšlet, jak budou ke stavbě města přistupovat :D

PS: Ano, se zepelínem máš pravdu, to mi poněkud uniklo - Mě šlo o to, aby odkládací prostor byl například 5x5 i za cenu zámku na jednu budovu, za účelem aby tam nešly vkládat velké budovy, jako koloseum a podobně (Což by vyřešil zámek na nemožnost vložení VB) A pak je ano jedno, zda tam bude komerční budova 3x6 5x3 nebo 2x2 ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8130

Host
Thraena Jak tak čtu většina komentářů které tady píšeš, usuzuji že se ti tady vlastně nic nelíbí, všechno a všechny kritizuješ..
Jinak ten nápad bych taky odsoudil, podle mně zbytečná věc
 

DeletedUser9061

Host
Když myslíš, že máš pravdu.
já si stále stojím za svým - BLBOST !!!
 

DeletedUser8130

Host
Pokud chceš přestavět město bez toho aby si něco bourala, nemáš obsadit každé volné políčko, ale nechat si nějaký prostor, na pozdější využití třeba jako přestavba, další možnost je si koupit další rozšíření za medaile, nebo si ho vyhrát...není nic jednoduchšího
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru