Odměny za motivaci a zušlechťování jsou nízké

  • Zakladatel vlákna DeletedUser10773
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser10773

Host
  • Oblast hry: motivace a zušlechťování
  • Současný stav: v každé éře se za motivaci nebo zušlechťování dostává 20mincí
  • Nápad: Navrhuji aby se počet mincí za odměnu přizbůsobyl dané éře
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ano

Například:
DK-10mincí
DŽ-20mincí
RS-40mincí
VS-80mincí
PS-100mincí
KD-125mincí
atd.
 

DeletedUser12504

Host
nápad je to dobrý :) jen bych upravil odměny a to tak že v době kamenné bych dal základ 10 mincí a s každou novější dobou +10 mincí :) tzn. např v průmyslovém věku 80mincí a současnosti by to vycházelo na 120 mincí za motivaci :)
 

DeletedUser7347

Host
Ahoj za mě osobně bych to otočil na začátku větší odměny a pak aby se snižovali.Postupem času máš tolik mincí a zásob že je nikdy neupotřebíš a baráky stavíš jen kůli lidem.Pro mne jsou hlavní odměnou plánky na VB
 

DeletedUser9061

Host
Tento návrh tu také není poprvé. A jak vidíme, tak neprošel. Ale proč to nezkusit znova ;)
 

DeletedUser2059

Host
Uvidíme, dříve také dávala radnice pouze 500 mincí. Teď je to také podle doby.
 

DeletedUser10773

Host
Onebyone myslím,že to s motivováním/zušlechťováním nemá nic společného a že bys to měl umístit do samostatného tématu
 

Dan 77

Veterán
Jak psal qpaly, stejně už hráči ve vyšších epochách mívají neupotřebitelné hromady mincí a hodí se spíš šance získávat plánky. Mimochodem motivace by neměly být pro rychlý zisk mincí, ale protože jí někomu pomůžeš a protože ti ji pak někdo oplatí (a tím fakticky vyděláš víc než nějakou okamžitou odměnou v podobě 20 mincí - nebo v případě tohoto návrhu i trošku víc). Ale není špatný nápad to, aby se odměny za motivace trochu přizpůsobovaly podle postupu epochami. Ale na druhou stranu by se měly spíš snižovat, jak psal qpaly, a to aby odměny z motivací neměly takový vliv na výdělek mincí ve hře, stejně je pak mincí čím dál větší přebytek a odměna z motivace pak není a ani by být neměla tak důležitá, pouze pro začátečníky se mi to líbí, aby si na pomáhání zvykli tak, že pro ně budou odměny prvotní motivací pomáhat. A když už snižovat, nemusí se s nimi dělat vůbec nic a můžou zůstat takové, jaké jsou, protože zachováním výše odměny se stává jejich vliv stejně čím dál víc zanedbatelným.

Spíš bych se zabýval tím, jestli by odměnou za motivaci měly být pokaždé mince a jestli by se neměly střídat odměny v mincích i s odměnami v zásobách (např. taky po 20 ks).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3139

Host
Z této diskuze vyplývá, že by část chtěla zvyšování mincí, druhá snižování a třetí střídání mincí a zásob. Já bych řekl, že odměny za MaZ jsou potřebné tak do moderny. Dál už jsou celkem na nic, protože hráči mají tak obrovské rezervy mincí a zásob, že je tyto odměny nevytrhnou, zvláště pokud mi dává jeden dům cca 153 000 mincí a jedna výrobna cca 175 000 zásob denně. Pokud ale chci být platným členem cechu, tak MaZ dělám šmahem všem (i těm co neoplácí), protože to v současné době trvá cca 2-3 min. a to mně nezabije.
 

Dan 77

Veterán
JiPi: Tak to máš asi nějaké velké bonusy. :D Každopádně mám od průmyslového věku konstantně nahromaděno kolem 50 mil. mincí, asi díky Bazilice jsem jich pak už nikdy neměl nedostatek a na 5. úrovni to stačí na udržení hladiny velkých přebytků napříč všemi epochami.
 

DeletedUser2451

Host
Ahoj za mě osobně bych to otočil na začátku větší odměny a pak aby se snižovali.Postupem času máš tolik mincí a zásob že je nikdy neupotřebíš a baráky stavíš jen kůli lidem.Pro mne jsou hlavní odměnou plánky na VB

musím odpovědět citací s kterou souhlasím
 

DeletedUser10773

Host
já sem ted v koloniální době a nemůžu sehnat peníze na kasárny granátníků už šetrřím 5dní a mam teprve 85000 z 98000 co potrebuji na jednu
 

Dan 77

Veterán
No je potřeba mít víc domků i motivací ve svém městě a díky obyvatelům ještě budeš mít víc zásobáren a výroben zboží (a pak dostatek spokojenosti, nebo zušlechtění). A doporučil bych k tomu některé konkrétní velkolepé budovy.
 

DeletedUser11297

Host
Tak v této fázi hry už by Bazilika měla být samozřejmostí. Dá se to sice bez ní hrát, ale peníze se potom shánějí opravdu hodně těžce.

Ale k tématu, je mi naprosto jedno, jestli se zvýší odměna. S těmi penězmi, co mám na kontě, je mi celkem fuk, zda dostanu 20 nebo 120 mincí. V tuto chvíli už to dělám jen pro pomoc přátelům a cechu a pro zisk plánků.
 

trojan1673

Veterán
Já bych byla pro ať se to zvýší hráčům nižších dob.
Pro nás co jsme už v dobách vyšších je to zbytečné, protože peněz i zásob máme dostatek.
 

Arthoris

Odborník
No tahle částka těch 20 mincí je stanovena pevně pro všechny stejně a je to jen takový maličký bonus(nemá nikoho zvýhodnit).Bylo to tak od začátku kdy v nižších dobách byla každá mince dobrá a mělo to pomoci i ktomu aby hráč byl ochotný motivovat ostatní.Ale teď už je přidáno tlačítko POMOC,takže hráči by zřejmě motivovali i bez podpory 20 mincí ale ti v nižších dobách to pořád uvítají a ti co jsou výše těm už to je fuk.Takže když to shrnem,tak vlastně ti hráčí z nejnižších dob jsou zvýhodněni jim to pomůže(dostanou mince i plánek a těm z vyšších to je fuk,páč mincí mají dost a jak již zmínil WinJet,tak jdou jen po pláncích,takže je to ok.
 

DeletedUser3139

Host
A ještě mně v této souvislosti napadla ještě jedna věc. Vezměte si, že teoreticky má cech 80 lidí. Pokud jste někde na začátku, nebo lehce nad ním, tak si pořídíte ještě 80 přátel a dalších 80 lidí si může přidat vás (to je bez záruky, bylo to tak když jsem začínal já). To máme nějakých 240 lidí a hoděj 2 400 mincí denně. Pro začínající hráče to je slušnej ranec za nějakých cca 5 minut klikání.
Mně už to je jedno, ale kdesi jsem tu četl návrh, že by bylo pěkné, pokud by padali mince a zásoby na střídačku a s tím souhlas, pro začínající hráče by to bylo fajn.
Poznámka:
Pokud by to mělo být lukrativní pro mně, tak by to muselo být tak 10 000 za kus. :cool: Ale já projedu skoro denně cech a ani neřeším jestli vracejí. U přátel to jednou za čas projdu, vykopnu nevraceče a hotovo. Sousedy rabuju a když dojdou vojáci tak zbytek odklepu přes tlačítko pomoc.
 

Arthoris

Odborník
Tak to není vůbec špatný nápad aby tam padaly i kladívka.Určitě nováčkům by to hodně pomohlo a uvítali to.A ještě Inno pořád píše,jak chtějí nováčkům usnadnit začátek,tak tohle by nebylo špatné ale říkám tohle je pevně dané a nevím jestli tomu budou vůbec věnovat nějakou pozornost ale určitě dobrý nápad.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru