Opravdu to nechápu?!!!

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4810
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
@goliaas: zkus si postavit obe 2 ty budovy na 10. lvl a mit ten 200% bonus do obrany a uvidis kolik lidi na tebe bude utocit, spouste lidi se to pak uz nevyplati protoze budou proste mit dost velke ztraty
 

Dan 77

Veterán
Goliaas: Koloseum nepatří zrovna k těm lepším velkolepým budovám, ale je rozhodně lepší než Vasil, protože získáš dost spokojenosti (tím ušetříš stavební plochu) a získáš aspoň pár medailí k tomu.


HornyCzech: Kromě toho, že by tvé obranné jednotky měly velký bonus do obrany a útočilo by na tebe hodně málo hráčů, to nemá žádný účel a je to na dvě věci... To je už lepší a i pro často rabované hráče výhodnější si šetřit zboží z výstavby těchto VS na nějaké využitelnější, kde se ti pak náklady časem mnohokrát vrátí, zvlášť když VS stagnují (je jich moc a musel by si obě obranné VS dlouze stavět na 10. lvl sám). Navíc já nemám skoro žádné bonusy do obrany, z VS nic, jen z Kláštera a 2 Strážních ohňů, a útočí na mě asi jen 2-3 hráči (a nějaké to rabování má mizivé účinky), kteří by stejně vzhledem ke svým útočným bonusům prošli skoro vším, a zvlášť kvůli stagnaci VS se mi absolutně nevyplatí a je mi k ničemu, abych obranné VS stavěl. Na Vasilovi je nejlepší tak bonus mincí, a ani ten není nic moc...
 

DeletedUser8903

Host
Naprostý souhlas s Dan 77 Já situaci s VS/Rabováním a vůbec tento problém řeším takto:

1) Koloseum - V inventáři, hotové a nemíním stavět (VS nanic v mém postavení) Spokojenost mám asi +3.500 v základu a medaile na další plochu schází přes 2,500 = Plocha, co bych za ty mince získala, je menší, než to, co mi zabere koloseum (A spokojenost nahradí obyčejná cesta, která tam být stejně musí a stačí jen zainvestovat) ...
(Mimoto, obdobně na tom je obří Hagia, kterou mám snad 3-5 od každého plánku a jen smutně sedí v inventáři)(U Notrdamu se ani nezmiňuji, ten bych dala snad jako lepší úroveň kostela, než VS) ...

2) Rabování surovin - Tak nějak jsem slyšela, že Alexanderský maják, Babylonskou věž, Markův chrám (A některé další) Ne a ne vyrabovat! (Smajlík) Ano, je to pomalejší, než mít 8 výrobních budov, ale je to zadarmo a každýmu kdo prorazí obranu, zůstane při velkém štěstí k vyrabování maximálně 1-8h na farmě, nebo 8h domek (A vzhledem k tomu, že mě házejí surky z pokroku, tak počítejte se mnou: 14/+15/+12 pryže na 28 + 30 +24 dehtu a tradá výzkume!)(O ušetřených zdrojích nemluvě, a o naštvaných hráčích, co nemají co rabovat už vůbec) ...

3) Vasil a Daerský hrad - Tragédie sama o sobě (Proto je nemám, byť na Vasila mám všechno) Výroba mincí, no nenechte se vysmát, to mi s Markem dá jedna 24h budova taky a 2x2 ne tak obřích rozměrů. O obraně +100% ale +0% útok se rozepisuje jinde, tak ve zkratce = Co je vám k čemu, že vám jednotka vydrží o 3 kola déle, když útočník má bonus útoku i obrany a vy ho směšným útokem 30+0% proti jeho obraně třeba 30+150% ani neškrtnete (Nebo minimálně) Obrana tedy +100% je stejně kničemu, jako +300%, pokud nemá útok, kterým by vyrovnala navýšení útočníka v +% útoku i obraně ...

No a stejným problémem je Daerský hrad, který svojí obranou +100% je stejně nesmyslný jako Vasil a výrobou medailí mě nevytrhne (Opět to píšu jinde) Protože po mém asi 6 měsíčním působení v arénách, většinou na špičce, mě další plac stojí tolik, že víc získám nepostavením hradu, než odemknutím jedné parcely ...

4) Což VS staví asi takto:

A) výrobou surovin, které nahrazují budovy (A tím šetří místo) A nejdou rabovat

B)(Možná i primárně, záleží na druhu hráče a způsobu hry) budovy podporující útok, což vám razantně ulehčí postup hrou, i likvidaci sousedů

C) budovy navyšující sběr zlata a výrobků/Zásob (No comment) ...

D1) kombinační aktivní či pasivní budovy mimo již zmíněné, nepeněžní a nezásobové, tedy budovy které dávají nějakou kombinaci jako je: bonus nálady, bonus populace, bonus produkce FB

D2) budovy produkující jednorázově peníze či zásoby, medaile (Notrdam)(Cáchy - Ale ty se řadí k útočným) Tedy ještě méně výnosné, nežli D1

E) budovy poskytující obranný bonus, které lze pak zařadit pak podle systému D1 a D2

***

Do seznamu nejsou zařazeny nové VS, jako stavby Alkatraz a spol. Protože tam ještě nevím, jaká je hlavní cílová hodnota na 10 stupni = Takže zatím je nazařazuji (Ale byly by někde asi mezi B a C, spíše C)(To z důvodu, že produkci jednotek moc neuživíte, pokud jste na konci linie a hra pro vás skončila)(A stejně tak pro vás nemá cenu výběr odměn, navýšení, když už máte konec úkolové linie) ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
No,trochu bych ti vytkl jen jedno: Čím delší příspěvek,tím se na něj hůř reaguje:D

Tak jen ve zkratce:
(O ušetřených zdrojích nemluvě, a o naštvaných hráčích, co nemají co rabovat už vůbec) ...
Proč myslíš,že jsou naštvaní? Pokud to beru podle sebe,tak zaútočím,když je co urvat,urvu,když ne,odcházím a je mi to úúúúpně jedno:)

Ale píšu kvůli Tvé poznámce na konci:
(To z důvodu, že produkci jednotek moc neuživíte, pokud jste na konci linie a hra pro vás skončila)(A stejně tak pro vás nemá cenu výběr odměn, navýšení, když už máte konec úkolové linie) ...

No, už se nějakou dobu šušká o cechovních bojích,nemůže ta zvýšená produkce jednotek mít nějakej vztah k nim? :D
 

DeletedUser3139

Host
Asi máš svým způsobem pravdu. Akorát mi v těch tvých hodnocení chybí tak trochu úvaha, že špičkoví hráči by měli hrát nejen za sebe , ale taky pomáhat kolegům v cechu. A těm pomůžeš třeba i tím rabováním, kde suroviny hodíš na trh(nebo je schováš v magacínu na cechovní války:rolleyes:).
Pokud budeš vyrábět mince ve VS, zase je jde vyměnit za body a ty buď hodit do výzkumu, nebo do cechovních VS.
Co píšeš o medailích, zase to není tak úplně pravda, protože když si vezmeš, že zatím poslední rozšíření je tuším za 15 000 a tím pádem ti Deal i Koloseum docela dost pomohou, i když budeš pravidelně na prvním lvl ve věži pokroku a i třeba několika dalších věžích.
Já postavil všechny VS (Notre zase zboural) a to hlavně proto, aby byly v cechu a ostatní měli snadný přístup k plánkům.
Mohl bych se ještě dál rozepisovat, ale myslím, že tady univerzální strategie není. Nepsal jsem tohle proto, abych ti oponoval, ale proto, abych ukázal, že těch strategií může být víc a každá je podle jejího tvůrce ta správná. :D
 

DeletedUser8903

Host
To bobbyc:

1) Jistě, někteří naštvaní nejsou, ale já taky nepíšu, že jsou všichni naštvaní, ale, že když takoví jsou, je to jen třešnička na dortu (A jak to vím, že jsou naštvaní, no, stačí se občas podívat na chat a zachytit větu jako: 3 jednotky v (Tam) A není co rabovat) Což docela dobře dokládá, že jsou hráči, kteří nejedou útočit na hráče pro body do věží, ale naopak právě proto, aby se na nich živili (Takový ten opak věžičkářů, co projedou všechny a nikoho ani nevyrabují) Takže ano, vím, že jsou hráči, co jsou naštvaní, že u někoho po boji nic nenajdou ...

2) A co se týče té poznámky, tak o něco výše je jasně napsáno, že se efekty VS týkají aktuálního stavu a doby = Pokud vím, cechové války aktuálně nejsou a tedy bonus na ně nelze využít, stejně jako nejde využít bonus odměň, který když jste na konci z výzkumem a i s linií děje, je k ničemu, protože se už úkoly negenerují a jen se točí 2 aktuálně poslední = Ano, po novém stavu se to může změnit, ale já jasně uvedla, že se popis týká aktuálního dění a to nyní neumožňuje ty stavby využít ...

Ano, až naskočí další doba a cechovní války, možná to bude jinak, za aktuálního stavu, jsou jejich efekty podřadné ...

To PjPi53: Ano, jako úvaha to zní nádherně, jako praxe je bohužel, až na pár výjimek (Neříkám, že nejsou) Dost jiná, takže z vlastní zkušenosti, nejen na jednom serveru a nejen z jednou hrou, Ti bohužel řeknu smutnou prognózu, že to je tak, jak píšeš, v minimální počtu případů ...

(Jinak opět, co jsem psala nahoře, můj komentář je jasně určen jako vztahující se k aktuálnímu stavu, a to pokud vím, nezahrnuje kmenové války - Zatím tu neběží a kdo ví, jak tu bude praxe vypadat, proti ukazované teorii na nějakém testu = Ano, až tu bude měsíc, čtvrt roku toto fungovat, skutečně fungovat, může se daný pohled na věci změnit - Ale aktuální vaše využití není možné a tudíž ho tam cíleně nezahrnuji. Až se to ověří a zažije, pak prosím. Zatím hraji tak říkajíc s vrabcem v hrsti, ne s holubem na střeše) ...

Co se týče výroby mincí, a jejich výměny za FB a podobně, myslím si, že trošku ignoruješ situaci, že to ty mince vyrobí jednou za 24 hodin a kolik, což vynahrazeno baráčky 2x2 nedejbože ještě posílenými, znamená, že Ti ta stavba třeba 6x4 nikdy nedá tolik, jako těch 6 baráčků 2x2 na jejím místě - Což při narůstající ceně FB na nákup pak bude dost znát, kupovat je za produkci Cách a kupovat je za produkci 6ti mansard ...

Jinak ohledně toho, dost pomohou, u Kolosea a Daelského hradu, si myslím, že to je o polemice, jak kdo hraje - Kdo jede 8 věží naráz, třeba každou na 1-3 místě, asi na to bude koukat jinak, než hráč s věží jednoho věku (Takže tam to je dost spontální a můj názor je, že nepomohou nijak zásadně a víc mi pomohou na medaile baráky třeba na vojáky, na jejich místě) ...

No, čímž jsem snad obsáhla všechny reakce zpět - Pokud ne, dejte vědět, co ještě mám obhájit ...
 

Thesseus

Znalec
-Jednorázové odměny z cách, vasila, Noter damu, kongresu, frontenacu ale i kolosea jsou naprosto směšné. Abych na toto přestal remcat museli by být 10x vyšší. A to myslím vážně.

-obranné bonusy u vasila a hradu, na ty já osobně nedám dopustit. Mám obranu 332 % a to vážně není snadné prorazit i s plným bonusem. Ale ano, jak už se tu rozebíralo, taky bych raději viděl místo 332 % 166 + 166 (útok a obrana v obraně).

-Notre dame a koloseum - bonusy těchto jediných (později ještě přibude kongres) budov stárnou, tedy se nemění s věkem a tudí se ty první dvě jako jediné nevyplatí ve vyspělejším věku začínat stavět. Pokud nejste sběratel jako já :)

-Hagia. Tady hrubě nesouhlasím, body jsou druhá nejvýznamnější surovina ve hře (po rozšíření). A 6400 spokojenost0 na 10 lvl je krásný bonus i při takové velikosti budovy.

-nakonec frontenac a Alcatraz. Také nesouhlasím. Jsem na konci výzkumu a plním cyklické úkoly. Díky Frontenacu jsem včera získal necelé 3000 medailí. Lituji toho, že ho nemám na 10. lvl pač by jich bylo 5000. Je z něj takový vejvar, že pro mě je to momentálně jednoznačně nejužitečnější budove ze všech při plnění 12ti úkolů denně.
A Alcatraz, teny byl asi myšlen na cechovní války ale i teď se mi hodí. Nemám díky němu ve městě žádné vojenské budovy a přitom normálně bojuji se sousedy jako dřív. Takže určitě užitečný. Hlavně z jednoho důvodu, který ale nechci uvádět abych nedával návody konkurenci :)
 

DeletedUser8903

Host
ad1) souhlas ...

ad2) souhlas s rozdělením (Byť si myslím, že ani těch +200% není takový vejvar) aby to za to stálo ...

ad3) ano, pokud je chytnete v době do které patří, ještě na začátku, pak možná - Ale to asi málokdo, jinak jak píšeš, časem o ničem ...

ad4) tady jsme se trošku nepochopili - To co uvádíš u Hagie je pravda (Stejně tak je na tom Monte) A vůbec tedy FB zisk, je jistě tak jak tvrdíš. Ale nevzal jsi v úvahu to další co píši - Že já nemám výrobní budovy a jedu tedy suroviny jen z majáku, babylonu, marka a vůbec VB = Tedy mi je k ničemu sehnat 120 FB, když jsem závislá na tom, mít 40 FB a k nim adekvátní suroviny na odemčení ...

(Jistě, řeknete, že si FB mohu dávat do VS nebo měnit surky, nebo dávat do VS spoluhráčům, ale to je právě ono)(To zase nechci tak moc, protože dát jim třeba 10-20 je fajn, ale zase ne dát jim třeba 110, páč i tak jsou to potencionální nepřátelé, půjdou li mimo kmen, i konkurence v žebříčkách)(Tedy za mého stavu, zkoumání jen se zdroji z VS, je pro mě bonus FB kničemu, spíše na škodu) Jinak souhlasím s tím, co píšeš, pouze poukazuji, že při jiném způsobu hraní, to je aspekt co škodí, ne co pomáhá - Páč mě suroviny brzdí a FB pak urychlují okolí ...

ad5) co se týče cyklických úkolů tak tam záleží dost na tom, jaké Ti tam běhají, takže ano, některé se mohou hodit a plníš je jak na běžícím pásu, jiné bohužel jsou pomalé a tak se to čekání na splnění zatím moc neoplatí - je to silně individuální - A jak jsem uvedla, s novým věkem se to změní a platit to nebude, aktuálně to beru jako aspekt, že je ukončený věk a tedy znám konec hry - Docílení maxima = Když máš tu budovu na konci hry, nežene Tě to dál - Když jí získáš za situace, že bude ještě další věk a tedy Ti celý věk dál bude ještě násobit odměnu, je to super, můj verdikt byl k aktuálnímu stavu s ukončenou dobou a i tak to je individuální, dle levelu a cyklických úkolů ...

No a Alkatraz - Jednu vojenskou budovu mít musíš, protože potřebuješ z něčeho kopírovat dané násobené vojáky - Ono to kopíruje to, co produkuješ, nemůžeš mít jen nepřiložené jednotky, ty to nekopíruje (Ale asi každý pochopil, co tím chceš říci) ...

Jinak ten důvod je jasný, dokonce vidím hned dva, pro které to dělat, tak jak píšeš, ale dobře, budu taktně mlčet, ale ano, napadlo mě to, proč to tak máš :D
 

DeletedUser8130

Host
thraena: V hodně věcech s tebou souhlasím, hlavně se stavbou VB které přidávají spokojenost. Ale zaráží a zároveň mně zajímá jedna věc, píšeš že žádné zboží nevyrábíš, že ti je dávají VS...já zboží vyrábím, hodně měním, plus mám výrobní VS na vyšší úrovní jako máš ty a pořád je to málo, každý výzkum tě stojí nějaký materiál, čím si dál tím víc, takže to že to nevyrábíš tě musí pěkně držet na místě, nebo pokračuješ hodně pomalu, a musíš čekat až získaš zboží k odemknutí výzkumu...
 

DeletedUser8903

Host
Tak já nikám nespěchám, nehledě na to, že ta šedivá doba krychlovích baráků mě neláká - Viz. Moje město - Myslíš, že potřebuji odemknout ty něpěkný krychle, když mám tak hezké město z budov středověku a koloniální doby (A něco průmyslu) Mě to zdržení vůbec, ale vůbec nevadí, páč mě hra upoutala svým středověkým nápadem které prosazuje, plus stavbou města = Ne tím, hrát tu šedivé klikání beden vedle sebe a běhání moderníma jednotkama, kterým něco taktika u 40x40 polček nic neříká - Na to mám jiné hry ...

Já tu šla hrát kvůli středověku a to jsem si splnila, no stres, no run to home :)
 

Thesseus

Znalec
4) to pak jo, když nechceš jít dál ve výzkumu nebo nemůžeš kvůli zboží. Ale to výroba zboží se dá vždycky naplánovat tak aby to nedrhlo ve výzkumu, ne?
5) s těmi cyklickými úkoly jsem zapomněl dodat, že se vyplatí ve vyšších věcích. Konkrétně asi tak od koloniálu díky hodinářům a průmysl a pokrok kvůli množství surovin a zlata, které moderní města dokáží vyrobit.
Já třeba dnes vybral 2 000 000 zásob a tudíž jen na zásobách jsem splnil 8x úkol nasbírej 250 000 zásob, chápeš? No a když Ti pak Frontenac zvedá odměny o x % ...
6) raději už no coment :)
 

Kayro

Znalec
Budovy s obranym bonusem v zadnem pripade nepatri az na konec zebricku co se uzitecnosti tyce.Pokud vasi obranou nepritel projde jako nuz maslem tak se priste ukaze rad znovu, pokud prijde o polovinu armady(pri hrani na automat zadny problem)tak si priste navstevu trochu vic promysli.
 

DeletedUser8903

Host
Až na drobný detail, že při útoku/Obraně +150% +150% útočníka a jednotkách moderní doby, je poněkud jedno, zda máš obranu z koloniálu +20% nebo +400% protože pokud tam nemáš i +% útok, tak jednotky stejně ani nezraníš, páč neprojdeš bonusem +150% (A nesmyslně velkým bonusem typu +50 proti pěchotě +40 proti střelcům) ...
 

Kayro

Znalec
Jako teoreticka si dobra o tom zadna ale ja vidim co vidim.Pokud dam u jednoho hrace obranu tvorenou jen tanky temer bez skrabnuti a u druheho prijdu o 3-4 jednotky a to prakticky kazdy den tak rozdil musi delat jasne bonus do obrany.Ja mam armadu porad stejnou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
@thraena: pokud budes utocit prumyslovyma jednotkama na jednotky z kolonialu nebo prumyslu tak je uplne jedno jaky bonus ty jodnotky budou mit i kdyz byly prumyslove jednotky s bonusama kolem +100% utok/obrana v bonusovych provinciich na prumyslove mape, tak stejne to byly jednoduche bitvy beze ztrat. Obranny bonus zacina davat smysl az v situaci kdy maji jak utocnik tak obrance stejne jednotky a na tomhle se nezmeni nikdy nic
 

Thesseus

Znalec
Je to tak jak píše Kayro Thraeno. Tvá teorie je pravdivá jen do určité míry. Taky mám plných 150 % a u některých hráčů s velkým bonusem prostě mám ztráty. A to nemluvě o správné volbě obranných jednotek. Tedy když trefíš na jednotky, co mají bonusy proti Tvým útočníkům..
 

DeletedUser

Host
bonus je jen bonus pokud umíš bojovat - využívat prostředí ,přirozený bonusy jednotek pak ti to nemusí vadit a co se týče tý obrany uvědomte si že obrana je prakticky nesmrtelná a při útoku je každý zranění přítěží pro útočníky protože pak musí čekat než se mu jednotky healnou nebo je musí najmout znovu kdežto obrance i když ho rozpráší proti dalšímu útoku jde vesele plnou silou a to nejhorší co se ti může stát když tě porazí je že ti vyrabuje jednu budovu takže buď se s tím smiř nebo si to uspořádej tak aby si to stihl vybrat než se k tobě dostane :)
 

Pájik

Nováček
Zakladatel vlákna neřešil strategii hry co se tu rozebírá, ale správně nadhodil podhodnocenou obranu. Dealský hrad a Chrám Vasila asi měli sloužit k posílení obrany (pominu-li bonus zlatek u Vasila a medailí u hradu), ale na co silná obrana, když tě kdejatý trumpeta s nízkým útokem vyklepne. Asi ty budovy ztrácí smysl ne ? A na co dělali vývojáři budovy, které jsou k ničemu a které hráč v domnění, že k něčemu jsou, pracně vylepšuje ? V Době Pokroku týpci rabují o stošest, a ne 1 nebo 2, jsou to desítky hráčů, v pořádku je to hra, ale jak se maj jiní bránit tomu rabování, když vlastně jediná obrana je mít celodenní výrobu, hodit tam jednoho Kopiníka a mají utrum jak na bodech tak na odměnách. To ale všici nemohou, tak jsou naštvaní. Měli k tomu sloužit právě ty budovy, ale u nich platí málo muziky za hodně úsilí a to je asi špatně. Ono vůbec je i s tím automatem něco blbě. Automat s 20 % bonusem po mě šlehne stejnou jednotkou a kolikrát mě ubere víc než já jemu s 50 % bonusem, to je asi taky něco v nepořádku, na co potom ty bonusy.
 

Dan 77

Veterán
... Ono vůbec je i s tím automatem něco blbě. Automat s 20 % bonusem po mě šlehne stejnou jednotkou a kolikrát mě ubere víc než já jemu s 50 % bonusem, to je asi taky něco v nepořádku, na co potom ty bonusy.
K tomu můžu říct akorát to, že každá jednotka má proti jiné určitý rozptyl poškození, tam potom záleží na "náhodě", jak dobré poškození jednotka nepříteli zrovna udělí, ale průměrně ta samá jednotka uděluje správné poškození. Třeba když útočím bez bonusů, jaeger uděluje lancerovi s bonusem 80 % v útoku i obraně (provincie v Mexiku) poškození 2-4, poškození ze zpětného útoku je 3-6. Kromě toho zraněná jednotka uděluje menší poškození než stejná, ale zdravá jednotka.
 

DeletedUser8780

Host
Jsem naštvaný že za chvíli praštím z celou hrou,každý den jsem více násobně vyrabovanej.Kterej debžo mohl sloučit sousedy z tolika různejch epoch-NEPOCHOPÍM,asi jsem magor....ale tím pádem ostatní jsou psychopati.speedy2.jpgspeddy.jpg
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru