Ostatní - zobrazení oslabení hráčů v cechu

Současný stav: V tabulce aktivit členů v CB se zobrazuje počet bojů a vyjednávání
Nápad: Doplnit tabulku o informaci o aktuálním oslabení hráče s možností nastavení zobrazení / nezobrazení této informace pro ostatní

Doplnění by mohlo fungovat jako ochrana před zneužíváním ostatních hráčů v cechu v podobě obcházení sektorů s velkým postihem za boje a vyjednávání a současně nabízí možnost získat přehled o aktuálních možnostech cechu, při plánování strategie CB.
Spousta hráčů jistě zažila spory o tom kdo a s jakou intenzitou se zapojuje do CB a ač se užívají různé argumenty je to na základě počtu bojů nebo vyjednávání za den prakticky neprokazatelné. Takto by byl k dispozici pomocný údaj a je na pravidlech každého cechu jak si dohodne nastavení zobrazení tohoto údaje
Děkuji všem předem za podporu nápadu i za případný názor
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: Ano, již se řešilo v dubnu loňského roku, ale tam nebyla zvažovaná možnost volby zobrazit / nezobrazit tuto informaci
 
za me ne pripada mi to jako by jsi chctel aby se na vse a vsechny praskalo myslim si ze je to zalozeno na cestnosti kazdeho z nas
a ano zazila jsem to v nekolika cechach a myslim si ze je toto uplne zbytecne
 
Už jsem odpověděl na globálu, proto je v návrhu možnost zobrazení vypnout. Ale jinak pokud tomu nebudeme říkat práskání, tak máš pravdu je možné to využít k tomu aby bylo vidět jestli se někdo jen neveze na práci jiných.
 
To by potom bylo hádek.. Každý zvládne uhrát jinou úroveň a ne vždy má hráč čas a chuť jet na maximum a ještě se nechat od někoho popohánět. Tento údaj mi přijde, že patří do soukromí hráče, stejně jako počet výzk. bodů nebo diamantové konto.
 

Anti Bílý

Psavec
Však i počet bojů tam práská už tak. Při startu CB jasně vidím, jací hráči na začátku čekají a když už se bojuje s podporou táborů, tak začnou a užijou si.
Všechny informace tam něco o hráči vypovídají. Snad jen počet vyjednávání podle mě ukazuje trošku snahu třeba na slabších územích pomoci cechu.
Snad časem bude přístup k informaci o nejvyšším dosaženém oslabení a aktuálním.
 
Díky za názory, trochu mě mrzí, že se to trochu svezlo na to, že údaj o hráči a jeho oslabení je práskání, nebo naopak, že je v podstatě nefér poukázat na to, že někteří hráči mohou hrát na úkor ostatních.
Moje motivace byla ve skutečnosti naprosto opačná, tahle informace může být také k ochraně hráče před podobným nařčením.
Znám případy , kdy takové obvinění padlo a není šance se ani bránit ani prokázat opak.
Současně se argumentace vysokým oslabením používá při zakrytí nefér hry a ani v tomto případě nic neprokážete, pokud nemáte data o všech sektorech za daný den, což je téměř neřešitelný úkol i když toto by šlo řešit třeba v Helpru, ale prioritou pro mě je mít potřebné nástroje přímo ve hře.
Osobně si nemyslím, že by zveřejnění oslabení přineslo další spory nebo hádky, nejde totiž o hráče, kteří nejedou naplno a hru mají jen pro zábavu ale jak to někde padlo o úzkou skupinu "těžařů". Stejně tak si nemyslím, že by byl problém v tom, že každý dosáhne na jinou úroveň oslabení, to je zřejmé a ve výsledku jasné. Mnozí hráči to bez problému v cechu sdělí kolik jsou schopni reálně dosáhnout podobně jako jejich zvýhodnění obrana / útok. Samozřejmě třeba údaje o diamantech, bodech apod. jsou něco jiného, protože tady už jde o položky, které můžete nakupovat za peníze a to už rovněž považuji za nedotknutelné a důvěrné.
Šlo mi jen o to aby se odstranily zřetelné výkyvy počtu bojů a jednání u po sobě jdoucích sektorů s různou úrovní zvýhodnění, kdy prostě některým hráčům opakovaně klesá počet bojů u sektorů, které stojí více oslabení a následně výrazně stoupá výkon o sektorů "zadarmo" a kdy takový výkyv je motivován jediným cílem a sice nabrat více odměn a dobrá, klidně jsem i pro doplnit tu možnost vypnutí zveřejnění údaje ještě o to, že údaj uvidí jen hráči s pravomocí vedení cechu tím by nešlo o veřejný údaj, ale zcela prokazatelně o nástroj ochrany slušných hráčů. Vedení pak zcela jistě nebude mít zapotřebí rozhlašovat tyto informace a případné prohřešky či podezření může řešit diskrétně mimo cechovní fórum a současně může mít pro obhajobu svých kroků v rukou také potřebný důkaz.
 
Nahoru