Podmínka otevření mapy území doby Kolonozace Marsu

Současný stav: Mapa se otevře až po úplném prozkoumání mapy doby Virtuální Budoucnost
Nápad: Mapa se otevře po vyzkoumání technologie Vesmírná Jízda (tak jako Kolonie) bez ohledu na prozkoumanost předchozích map.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO

Zdůvodnění:

Ano, slyšel jsem mnohokrát, že hráč by měl území a technologie zkoumat rovnoměrně. Ale je tam právě to MĚL. Ve skutěčnosti k tomu hráče nic nenutí. Od doby Doba Pokroku má hráč dvě naleziště na každou dobu až do doby Virtuální Budoucnost a pokud se s tím spokojí, nic ho nennutí odhalovat mapu dál. Může dále zkoumat, stavět, není nijak postižen tím, že nemá prozkoumanou mapu.

V době Kolonizace Marsu se ale tohle rapidně mění. Bez prozkouané mapy nemá hráč přístup k nalezištím marzovské rudy. Ta navíc nejde ani koupit na trhu, získat v odměnách (nebo jsem takový úkol ještě neviděl) apod. Bez rudy hráč nemůže zkoumat technologie doby Kolonizace Marsu ani vyrábět suroviny doby Kolonizace Marsu.

Jsem jediný koho taková náhlá změna ve významu mapy území zaskočila?
 
zajímavý návrh,
já osobně mám spíš ty zkušenosti, že na mapě jsem dál
případ jedna jsem v zítřku a na mapě v oceánu
případ dva jsem v pozdním a na mapě začínám pokrok

spíš mám tu opačnou zkušenost, mapa mne utíká oproti výzkumu...

nebudu hlasovat zatím ani pro ani proti, nechám si to uležet...
 

DeletedUser

Host
Spíš proti. Být na mapě taky něco stojí, ať už zboží na vyjednávání, nebo nutnost zvyšovat bojové velkolepky. Pokud si s tím dá někdo práci, tak nevidím důvod, proč by nemohl být napřed.
 

weri85

Komentátor
Nevidím důvod, proč by mapa měla být vázána na výzkum, ať si každý jede, jak uzná za vhodné. Většina lidí jede mapu dopředu kvůli jednotkám z úkolů a hlavně kvůli rozšíření (většinou 2 na 1 dobu).
Mars je doba, která byla zavedena před více než rokem, takže hráč měl dost času na to se podívat do výzkumu a všimnout si, že je tam nějaké speciální zboží a zjistit, jak se získává. Je mi sice líto, že pár hráčů, kteří nejedou vůbec mapu, musí ji rychle dojet, aby mohli pokračovat ve výzkumu, ale kvůli pár jedincům bych opravdu neomezoval zbytek hráčů, kteří chtějí jet mapu nezávisle na výzkumu.
 
Počkat, o jakém omezení tu oba mluvíte? Já přece nikoho omezovat nechci. Kdo chce může si klidně jet v mapě napřed. Toho se můj návrh vůbec netýká.
Já chci aby se mapa území Kolonizace Masu otevřela ve stejném okamžiku jako Kolonie. Žádné změny v předchozích dvou mapách jsem vůbec nezmiňoval.

A proč to chci je proto, že to je logicky spojené. Když mě raketoplán (technologie Vesmírná Jízda) dostane do Kolonie, tak mě přece dostane na Mars a tedy i na mapu území. Logicky nedává smysl abych mohl do Kolonie, ale neviděl povrch Marsu (který představuje mapa území doby Kolonizace Marsu).
 
Mars je doba, která byla zavedena před více než rokem, takže hráč měl dost času na to se podívat do výzkumu a všimnout si, že je tam nějaké speciální zboží a zjistit, jak se získává.

A víš co? Česká Forge wiki pojem marsovská ruda vůbec nezná. Natož aby obsahovala informaci jak se získává. Po roce od zavedení doby Kolonizace Marsu. Není to zvláštní?Untitled.png
 
Naposledy upraveno:

weri85

Komentátor
Počkat, o jakém omezení tu oba mluvíte? Já přece nikoho omezovat nechci.

Pokud chceš, aby přístup na mapu byl vázán na technologii, ať je to sebevíce logické, tak to bude omezení pro ty, kteří jedou mapu dopředu. Je řada hráčů, kteří jsou v mapě o několik dob vpředu, ať už kvůli jednotkám nebo rozšíření. Pokud bude přístup na mapu až po vyzkoumání, tak všichni budou muset končit na mapě virtuálky a nedostanou se dál. Toto omezení taky nikdy nebylo a těžko ho budou asi zpětně zavádět.
 
No ano.
Ve stromu výzkumu vidíš, že budeš potřebovat nový typ suroviny. I ve výrobních budovách Kolonie to je vidět.
Je tak pobtížné pochopit, že jsem marsovskou rudu považoval za něco jako kořist v kultulních osadách? Ono krom způsobu získání funguje marsovská ruda stejně jako kořist. A že jsem tedy očekával, že půjde získat přímo v Kolonii?
 
Naposledy upraveno:
Pokud bude přístup na mapu až po vyzkoumání, tak všichni budou muset končit na mapě virtuálky a nedostanou se dál.

Jako že v současné době jde těžit rudu z porvchu Marsu a přitom být výzkumně někde v Současnosti?
Tak se dá udělat složená podmíka:
Přístup na úsemí Marsu pokud má hráč vyzkoumanou mapu Virtuální budoucnosti NEBO vyzkoumanou Vesmírnou Jízdu.'
Tím už nikoho neomezím.
 

weri85

Komentátor
Proč to chceš komplikovat dalšími podmínkami, když současný stav drtivé většině hráčů vyhovuje. Chápu, že jsi v blbý situaci, že nemůžeš na mapu, ale bude daleko rychlejší projet mapu ze současnosti do Marsu než se snažit protlačit návrh až k vývojářům.
 

Svatej

Legenda
Je pravda že na fóru se řeší spíše zrcadlově obrácený problém postupu na mapě - teda příliš dopředu. :D
Ano, slyšel jsem mnohokrát, že hráč by měl území a technologie zkoumat rovnoměrně. Ale je tam právě to MĚL. Ve skutěčnosti k tomu hráče nic nenutí. Od doby Doba Pokroku má hráč dvě naleziště na každou dobu až do doby Virtuální Budoucnost a pokud se s tím spokojí, nic ho nennutí odhalovat mapu dál.
Vlastně k tomu hráče nutí rozšíření města, která se na mapě nalézají. Upřímě, tvoje zkušenost je tak ojedinělá právě proto že bez všech těch rozšíření od pokroku výše musí být organizace města v marsovce opravdu osinou v zadku. ;) Ale máš můj respekt.
Jako že v současné době jde těžit rudu z porvchu Marsu a přitom být výzkumně někde v Současnosti?
Technicky vzato jo, je to možný.

K nápadu: PRO umožnění vstupu na mapu virtuálky (VR Země) Marsu a Pásu planetek po vyzkoumání výzkumů v příslušných dobách, (ať je to sjednocené) nebo postupem na mapě jako je tomu doteď.
 

Dan 77

Veterán
Jako že v současné době jde těžit rudu z porvchu Marsu a přitom být výzkumně někde v Současnosti?
Tak se dá udělat složená podmíka:
Přístup na úsemí Marsu pokud má hráč vyzkoumanou mapu Virtuální budoucnosti NEBO vyzkoumanou Vesmírnou Jízdu.'
Tím už nikoho neomezím.
Technicky vzato jo, je to možný.
Ne, to fakt nejde... Jednak se to těžko umlátí na automat i manuál i s jednotkami z Virtuálky, které jsou asi 3× slabší než marsovské (ale záleží teda i na útočném bonusu), a hlavně dokud nemá člověk vyzkoumanou Vesmírnou jízdu, má naleziště zamčená! A jakmile přejde do další kolonizační éry, udělí tím svobodu staré kolonii a naleziště jsou opět zamčená.

Mně spíš přijde zarážející, že může hráč vstoupit do výzkumu Kolonizační éry a nemít hotovu předchozí mapu - takže nemá přístup k rudě/ledu, což je potřeba výzkumu, zvl. nových jednotek. Mnozí hráči už udělali tuto chybu a doplatili na to, že pak nemohli moc dobře ubojovat expedici nebo střety v CB. A vývojářům toto nastavení nevadí, třeba si nevšimli zase. A vlastně jim to může být i jedno, zase pak spousta hráčů utrácí diamanty jen za to, aby urychlili průzkum na dokončení předchozí mapy.
 
Naposledy upraveno:

Malach

Turista
S prominutím se tu pořád točíte jak vítr v bedně - původní návrh zněl, aby když získáte Vesmírnou jízdu (případně + prozkoumáte se do období Kolonizace Marsu), dostali jste nějaký přístup k marsovské rudě NEZÁVISLE na mapě Marsu, kde třeba ještě nejste. Obdobně jako když po odemčení Arktického přístavu nebo Oceánského terminálu můžete vypravit lodě pro Promethium nebo Orichalkum... bez ohledu na to, které oblasti na mapě již máte obsazené. Naleziště rudy v obsazené oblasti mapy by pak mělo pouze navyšovat produkci ve fabrice, podobně jako v předchozích érách ... Takovou logiku hry bych čekal.
 

Malach

Turista
Přečti si to ještě jednou a pochopíš svůj omyl, Veteráne ;) - marsovská kolonie je, proč by jinak, na Marsu, tedy když se otevřenou Vesmírnou jízdou dostanu do kolonie, abych stavěl první prozkoumané stavby, pak zjevně na Marsu jsem a měl bych mít přístup k marsovské rudě. Že to nejde je prostě logická chyba tvůrců hry...
 

weri85

Komentátor
Přečti si to ještě jednou a pochopíš svůj omyl, Veteráne ;) - marsovská kolonie je, proč by jinak, na Marsu, tedy když se otevřenou Vesmírnou jízdou dostanu do kolonie, abych stavěl první prozkoumané stavby, pak zjevně na Marsu jsem a měl bych mít přístup k marsovské rudě. Že to nejde je prostě logická chyba tvůrců hry...

V čem je to logická chyba tvůrců? Do virtuálu se vše točilo kolem planety země, takže naleziště byly na zemi, od Marsu kolonizuješ vesmír, tak proč by marsovská ruda nemohla být na Marsu?
Bohužel na podobný problém jako ty narážejí hráči, kteří nejedou mapu. Většina má mapu projedou dopředu kvůli jednotkám a rozšířením, jen pár lidí na to kašle a pak se diví...
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Já mám například stejný problém. A není to tím, že bych nejel mapu. Jen Oceán, Ledovka a Virtuál jsou tak natažené (i zvyšující se dobou průzkumu další provincie), že jsem svůj náskok na mapě budovaný někdy od Koloniálu ztratil a předběhl rychlejším postupem ve výzkumu. Výzkum přitom nejedu nad míru rychle tak, že bych další dobu nezvládal.

Teď trčím na konci Virtuálu - zboží, bonusů i dalších věcí mám dostatek k přechodu do Marsu, jenže jsem teprve ve 2/3 mapy Virtuálu, tudíž mě blokuje v posunutí se do Marsu. Přísně vzato neblokuje, vyzkoumat to můžu, ale když budu mít zavřenou mapu Marsu, nemůžu těžit rudu a narazím na velký problém.

Logická chyba to je. Jak sám píšeš, do teď se vše točilo kolem Země. Když se přesuneme na Mars, z logiky věci by neměl mít průzkum na Zemi vliv na průzkum povrchu Marsu - Mars by měl být nezávislý na Zemi. Logické by bylo, kdybych se teď mohl přesunout do Marsovské éry, mohl projít jeho mapu, pak do Kolonizace pásu a zase projít mapu. A resty z Virtuálu bych si dodělal až mě to nebude brzdit v dalším postupu.

Bohužel si myslím, že návrh by neprošel. Je tam ta možnost urychlit si průzkum za dia. Kvůli množství provincií tohoto nevyužívám, raděj to pošetřím na rozšíření území města. U předchozích dob by tohle problém nebyl, protože speciální zboží se získávalo jinak a nebylo vázané na mapu. Od Marsu už je to ale blocking point. A opravdu to není tím, že bych nejel mapu - jak jsem psal, jedu ji dopředu už někdy od koloniálu, ale stejně jsem ji nakonec doběhl a předběhl. Chápu, že pro dlouho hrající hráče, kteří trčí v aktuální době dlouho, tak se toto vůbec nedotýká. Pro ostatní co nehrajou tak dlouho, ale zvládnou postupovat ve výzkumu rychle, je to ale problém.
 
Nahoru