Propuštění a opětovné získání sektoru.

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

trojan1673

Veterán
Oblast hry: CVC
Současný stav: Nynější nastavení hry umožňuje cechu na mapě CvC udělit sektoru svobodu (pokud to není sektor poslední). Zneužívají toho cechy tvořené jedním či dvěma hráči k bezpracnému získávání bodů do žebříčků (jak ve věži, tak do celkového pořadí). Střídavě neustále obsazují a propouští jeden sektor (mnohokrát během jedné hodiny).

Myslím, že toto nebyl záměr tvůrců při vývoji hry a stejně, jako se již dříve upravilo migrování hráčů mezi cechy (7 denní penalita na návrat), bylo by ku prospěchu věci udělat něco podobného i v případě obsazování / propouštění sektorů.

Nápad: Navrhuji v případě obsazení sektoru znemožnit jeho propuštění na nějakou dobu (např. 6 hod., nebo i jeden den). Nyní je sektor po dobytí chráněn proti napadení až do denního přepočtu, myslím, že by bylo dobré aby po tuto dobu byl chráněn i proti propuštění. Zamezilo by se tím praktikám jednotlivců, kterých každým dnem přibývá.

Ještě pro doplnění: Lhůta 24 hodin by byla asi nejideálnější. Bylo by to stejné jako při přepočtu, získaný sektor by se zahrnul do ochranné lhůty.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12455

Host
Absolutně souhlasím!!!
Bylo jen otázkou času, kdy se toho začne zneužívat. Je to stejný nešvar jako bylo skákání z cechu do cechu.
Divím se, že toto omezení nedalo INNO už odpočátku. "One man" cechy nemají s CvC moc společného, jde jen o zájem jednotlivce jak vydrbat s žebříčkama.
Ideální stav: dokud je nad sektorem pavézka, neměl by jít propustit.
Také se tím zamezí "doskákání" doprostřed CvC mapy za pár chvil v případě nové doby.
 

DeletedUser5701

Host
Souhlas. Cechovní války jsou války cechů a cech o jedné osobě mi přijde ptákovina. To prostě není cech. Systém přijdu, vyhraju a propustím je přinejmenším dost divnej. Je to jako nájezd pirátů. Nahrabat, škodit a zmizet. Pokud by se dal sektor propustit až po přepočtu, možná by se to trochu omezilo.
 

DeletedUser9983

Host
Také souhlasím ... co to má za logiku, že do bojů cech proti cechu může zasáhnout cech ve kterém je jen jeden hráč a který výše uvedeným jednáním honí jen body do věže?
Já osobně bych se ani nebál tvrdit, že takový hráč porušuje pravidlo § 8 Fair-play ... nebo Vám snad toto jednání vůči ostatním cechům a hráčům přijde fér??? Mě tedy rozhodně ne a mělo by se to zatrhnout.
 

DeletedUser2059

Host
Jakožto zkušený cechovní bojovník v tomto návrhu nevidím žádné omezení vůči normálně funfujícím cechům a nemyslím si že by cehovní války měly sloužit především k zisku bodů do žebříčku.
 
Já souhlasím s návrhem,aby se sektor nedal propustit do denního přepočtu.A nebo dát nějaké omezení v počtu členů pro cech,který se chce účastnit cechovních válek.
 

DeletedUser9986

Host
Jednoznačně souhlasím s výše uvedeným. Má to být fér hra.
 
Děte do háje, konečně někdo, kdo se naučil vydrbat se systémem a vy byste ho hned sundali, no to je podle vás demokracie? Takhle jsme si tu absolutní volnost nepředstavovali, styďte se!!! Ať žije anarchie...

Doufám, že nedostanu banán, pokud mě někdo nepochopí...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
... A nebo dát nějaké omezení v počtu členů pro cech,který se chce účastnit cechovních válek.
Taky dobrý nápad. ;)

Děte do háje, konečně někdo, kdo se naučit vydrbat se systémem a vy byste ho hned sundali, no to je podle vás demokracie? ...
V CvC sice vůbec nebojuju, ale taky jsem si něco podobného říkal, když jsem četl téma http://forum.cz.forgeofempires.com/showthread.php?6260-uprava-týdeního-hodnocení-bojů-ve-věžích (můžete si v odkazu přečíst úvod, protože navazuju i na to). Sice je to trochu nefér hra, ale... Každý, kdo v CvC je, tohle může dělat. A že nenapadne každého, aby to tak dělal pro sebe sama kvůli bodům a medailím (za malou cenu zboží apod), je jeho škoda, stejně jako by nebojoval jinde. Jen s tím rozdílem, že si to může hráč v CvC zařídit tak, že nebude mít skoro žádné ztráty armády, ale jsou mnohem horší prohřešky. A když někdo dojde k okraji, který je sice neobvyklý, ale povolený, to je už strašně moralizováno. Když budu realista - stačilo by oznámit, že tohle do CvC nepatří a že by bylo správné to zatrhnout, a je to (jako trojan nahoře - s jeho návrhem mimochodem plně souhlasím).
A mimochodem, v CvC sice nebojuju, ale se sousedy. Mít tolik času, měl bych z bojů u sousedů za týden klidně 7M bodů do věže. A ten čas, kterého tolik nemám, bych musel k takovému zisku bodů a medailí investovat i v této velmi krajní oblasti CvC. A JSEM PŘÍZNIVCEM NÁVRHU.
PS: Se zbytkem příspěvku jennys nesouhlasím, protože je potřeba mít mantinely. Anarchie je nanic, to by se každý mohl jen tak chovat jako utržený ze řetezu a dělat úplně cokoli, i nepřijatelného, a bez ohledu na jiné. Odsud posud.
 
Naposledy upraveno:
Prosím Vás, přečtěte si ještě jednou moji poslední větu z dřívějšího příspěvku a popřemýšlejte...
Aby bylo jasno, s Trojanem PLNĚ SOUHLASÍM! A jestli někdo řeší formu příspěvku, pak možná nechce koukat mezi řádky, víc snad už doufám říkat nemusím...
 

DeletedUser8605

Host
Mě se líbí ta hláška o porušování pravidla § 8 Fair-play ..., řeší se tu jednočlené cechy a jejich hrabání bodů do turnaje, ale to že si BD nechávají od Téček dávat obleh kde jsou tuším 3 šampióni a zbytek tuláci, což je totální parádička na body, to je v cajku ? Celý systém CvC je tak trošku nedotažený a jelikož jsme češi a každý chce vyhrávat a být nejlepší, tak se pořád hledají skulinky. Přitom stačí pár nápadů, jejich realizace a hned by to bylo dle mě pro všechny přijatelnější. Proč když tu jsou různá spojenectví a dohody, proč to není někde oficiálně vidět, kdy by to cechy prostě odklikli, bylo by to vidět a nemohli by na sebe útočit, v případě vypovězení z jedné strany by to ještě 24h nešlo. Proč každý čerstvě založený cech může hned bojovat v CvC, vždyť stačí dát podmínku dosažení např. 5 úrovně a je po starostech. O směšných 7 dnech kdy se člověk nemůže vrátit do svého cechu škoda slov, co to jako má být za nevýhodu, to jako nějaký z TOP cechů znevýhodní ? To snad ani nemůže být myšleno vážně. Proč neudělat odejdeš z cechu, tak 30 dní musíš být mimo cech (ani nesmíš založit vlastní), to by teprve něco znamenalo. Proč dobyté uzemí nemá štít na 24h ale jen do dalšíh přepočtu ? Takových dle mě podstatných věcí na zamyšlení a vy se tu zabýváte tím, že někdo získá sektor, pustí ho a zase ho dobývá, aby nabral body, jak je má asi jinak nabrat mi řekněte, když nechce být ve velkém cechu a nechce někoho otravovat, nebo je pro vás lepší, když cechu co má 20+ území nějaké zabere a on ho pak za dost surovin bude muset získat zpět ?
 

Kayro

Znalec
. . . a vy se tu zabýváte tím, že někdo získá sektor, pustí ho a zase ho dobývá, aby nabral body, jak je má asi jinak nabrat mi řekněte, když nechce být ve velkém cechu a nechce někoho otravovat, nebo je pro vás lepší, když cechu co má 20+ území nějaké zabere a on ho pak za dost surovin bude muset získat zpět ?
Ne,zabyvame se tu tim ze si nekdo hrabe PvP body v CvC bojích coz si troufam odhadnout nebyl zamer tvurcu hry.
 

trojan1673

Veterán
Přesně tak, vemte si, že ve velkém cechu nemají hráči tolik šancí si v CVC zabojovat, protože je to stojí spoustu surovin.
A tak proč tedy neopustit cech na týden nebo dva a jít si udělat na mapu body do věží?
Jinak to prostě nejde, ale podle mého názoru to je jen díky hráčům co to dělají pravidelně a není je možné jinak na věži dostihnout.
Samozřejmě je to i honba za body, to se nedá popřít.
Vidina prvního místa je pro mnohé hráče lákavá, obzvlášť je-li toho možné dosáhnou touto cestou.
Proto by bylo správné oddělit i věže.
PVP pro sousedství a PVP pro CVC by to možná vyřešili.
 

DeletedUser11822

Host
Myslím že nějaké omezení počtem hráčů v cechu ( minimálně 5 členů ) pro účast v CvC, by nebylo špatné...
A opuštění obsazeného pole se mi také jeví jako rozumný nápad...
 

DeletedUser8605

Host
Myslím že nějaké omezení počtem hráčů v cechu ( minimálně 5 členů ) pro účast v CvC, by nebylo špatné...
A opuštění obsazeného pole se mi také jeví jako rozumný nápad...

tak to je neskutečná překážka, to nemyslíš snad vážně ? 1. proč bych nemohl mít cech kde budu jen já sám, 2. to jako myslíš že je problém sehnat 4 nováčky do počtu ?
 

trojan1673

Veterán
To asi nebude problém, pokud někdo na té mapě bude chtít škodit za každou cenu.
Prostě mu stačí jít do cechu, který se CVC neúčastní a je to.
 

DeletedUser8605

Host
přesně, jediné účinnější omezení je, že pokud někdo odejde z cechu, musí být minimálně 30 dní mimo jakýkoliv cech. myslím, že 30 denní odliv bodíků do úrovně cechu a surovin z VB už je dost citelný, aby si to každý rozmyslel, ale i přesto se tací mohou najít co to obětují, ale už to nebude tak masivní jako to může být teď.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru