PVP systém

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6715
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser6715

Host
Zdravím.

Nevím jestli tady tohle téma už je, každopádně bych se chtěl zeptat, na jakém principu fungujou souboje.
Myslím tím, že jednotka má 10 čtverečků (hp) a jsou tam pojmy jako obrana a útok. Zajimalo by mě tedy, jestli 1 čtvereček HP představuje 10 HP a když zaůtočím s jednotkou která má útok 20, způsobím mu zranění za pětinu HP, to jsou 2 políčka? A jak funguje obrana? redukuje v procentech? Děkuji za vysvětlení.
 

DeletedUser6715

Host
Tak jsem to tam nenašel. Jde mi o to, že pokud má jednotka 7 útok a 7 obranu a proti ní jde stejná jednotka, je teoreticky nemožné, aby tuto jednotku zabila. Zajimá mě jen, jak tyhle staty fungujou.
 

Technik

Turista
Myslím, že přesný vzorec podle kterého hra počítá výsledek souboje dvou jednotek asi není znám, ostatně stejně v něm značnou roli hraje náhoda, takže by ten vzorec asi stejně nebyl v praxi moc použitelný.
Každá jednotka má 10 bodový indikátor svého zdraví, když dojde k nule - jednotka zemře. Na stavu zdraví závisí do určité míry i její síla útoku a obrany. Při zadávání útoku, když najedeš myší na jednotku, na kterou chceš zaútočit, Ti hra oznámí, v jakém náhodném rozmezí se bude pohybovat ztráta zdraví u jednotky na kterou útočíš. A také s jakým poškozením musí počítat útočník při zpětném útoku. Jsou v tom už zahrnuty všechny bonusy trénu a pod.
Nevím jak Ty, ale já nic víc vědět nepotřebuji.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru