Různé nápady, návrhy a chyby

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Trolan

Nováček
Pár poznatků a postřehů ke hře co jsem si za posledních pár měsíců zapsal.
Tak bych rád i názory a poznámky ostatních hráčů.

NÁPADY/NÁVRHY NA ZLEPŠENÍ
1. Možnost dávat více balíčků FB naráz do VB + možnost dávat konkrétní počet FB z lišty (tj. né jen 1fb a nebo vše). Klikat někomu 2k FB do budovy je na 10 minut a hrozně otravné. Navíc se může stát že začne házet jeden hráč, nahází třeba 500fb a přidá se někdo další s rychlejším netem a stihne ho přeházet. Co se týče bodů z lišty - po denním sběru nebo třeba relikvii má hráč 100fb v liště a chce někam dát jen 50. Musí jak trubka 50x klikat po jednom bodu.
* Vím že se na betě testuje nový systém. je o malilinko lepší v něčem, ale zase dost horší v jiných věcech myslím ale.
2. Na trhu zrušit mazání nastavené nabídky a poptávky když vložíte nabídku v situaci máte na skladě méně než jste dvojnásobek toho zrovna nabídli + automatickou změnu čísel co nabízíte a máte na skladě 2-3 násobek toho co jste nabídli
3. V CvC je po každém boji nutno znova najít políčko na kterém bojujete, kliknout na oblast, kliknout na ukázat oblast. (tj. hodí to na úvodní mapu doby) Velmi otravné a zdržující (a také dost nelogické)
4. V přehledu investic VB (v radnici) když některou z investic otevřete tak vám seznam přeskočí na 1. stránku. Nelogické
5. Do expedic bych přidal informační okénko kolik času zbývá na 4. pokus z krčmy. To myslím velmi chybí a mít vedle počítače stopky je mimo mísu.
6. Do trhu bych přidal možnost filtrovat nabídky hráče podle jména, ideálně i podle počtu. například filtrovat nabídky jen pod/nad 100ks
Případně možnost ignorovat nabídky od určitého hráče (aneb spameři se 20 stránkami nabídek)
7. Jak je pod misemi ikonka když je dokončena nějaká produkce, tak bych přidal ikonku že je plná krčma (tj. aby se nemuselo furt posouvat mapou města nahoru a kontrolovat). Podobně pokud se nepletu tak se ikona nezobrazuje u přístavu na Prometheium a Orichalkum
+ neuškodila by ani na dokončení prozkoumávání provincie.
8. Při smazání někoho z přátel, a nebo přijetí žádosti. se po kliknutí na tlačítko posunout seznam přesune na začátek. VELMI otravné furt klikat na část kterou potřebuju!!
9. Ve vláknech (zprávy, hlavně cechovní vlákno) se po novém příspěvku automaticky posunou na konec. Tj. pokud prohlížíte starší příspěvky tak bez šance pokud někdo zrovna píše.(obecně formát zpráv a vláken není podle mě úplně vychytaný ale měnit ho od základu je asi mimo reálné možnosti :))
10. V PC verzi jsou jen dvě varianty přiblížení, v mobilu to jde plynule nastavovat podle potřeby. Trochu zamrzí, rád bych si i na PC nastavil vzdálenost která vyhovuje.
11. Ve výzkumu pokud se chcete podívat na staré výzkumy/výzkumy posledních dob tak musíte pracně a dlouho ručně posouvat. stačilo by přidat posunovací lištu.
12. Možnost si někde navolit prioritu motivací/zušlechtění (při pomoci). Například si vybrat že aktuálně se mají prioritně motivovat obydlí, nebo naopak že prioritně má jít pomoc vždy na dekoraci/kult. budovu když to jde apod.
13. V expedicích po vyčerpání pokusů se Vám hned objeví tabulka s možností zakoupit další pokus za diamanty, ale ta zároveň zakryje pohled na možnosti - nemůžete se podívat jestli na ten jeden pokus již budete mít jisté vyjednání nebo ne.
14. Každou VB do které jste vložili alespoň 1fb máte v přehledu VB v Radnici. A pochopitelně se s časem začnou hromadit řádky hráčů kteří jsou již neaktivní a dál VB nestaví (já mám už 5 stránek takto). Chtělo by to nějakou možnost, aby byli odstraněny ze seznamu. At už ručně hráčem samotným, nebo automaticky (například po 2 měsících co nedojde ke změně bodů)
15. prometheium a orichalkum, tady jsem se nějak rozepsal, tak to hážu do samostatné sekce:
https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/prometheium-a-orichalkum.9079/

CHYBY
A. Když se klikne na tlačítko prodat nebo přesunout a hned se pohne myší (tj. cca 1s se nečeká) tak to chce prodat/přesunout budovu pod tlačítkem. Otázka jestli s tím jde něco dělat, ale hodně mě otravuje jak mi to pořád chce přesouvat něco jiného, ideálně cestu které si hned nevšimnu a odpojím si budovy od radnice.
B. Při klikání pomoci a posouvání přátel se občas (hlavně při rychlém klikání) proklikne na budovu pod tím
C. Když jedu myší na chat, tak skoro vždy mi přes to zůstane informační tabulka budovy pod tím (vedle). A pak musím několikrát zkoušet najet na chat aby se nic nezobrazilo. Celkem nepříjemné
D. Pokud děláte nějakou akci (posouváte přehledy, načítáte město, otevíráte trh...) a někdo v ten okamžik přijme přátelství tak se hra celá sekne a musíte znovunačíst.
Podobně pokud provedete libovolnou akci v okamžiku kdy Vám vypadne internet, ikdyž jen třeba na sekundu, se celá hra sekne.
E. Při přesunu budov ze sad (třešnová zahrada atd.) se resetuje celý čas produkce

P.S. Ano, vím že něco z toho tu již bylo, ale chtěl jsem to mít pohromadě.
 

Svatej

Legenda
1- Jak píšeš, na betě se testuje nový systém. Pochybuju že by teda začali pracovat hned ještě na dalším systému nahazování.
2- Pokud máš na mysli to automatické přenastavování, tak ano, je to otravné.
3- V případě že cech bojuje o více polí najednou vhodné. Takže ne.
4- Souhlas.
5- Pro
6- Proti. Zbytečná zátěž na flash.
7- Pro
8- Souhlasím
9- Systém zpráv je relativně nový, šance že by ho začali předělávat je minimální.
10- V prohlížeči si najdi nastavení a tam lupu :D a můžeš si štelovat dle potřeby. ;)
11- Najeď si myší na oranžové kolečko s šipkou na levém či pravém konci obrazovky a jen klikej dokud se nedostaneš kam potřebuješ.
12- Jednak mi vyhovuje současné nastavení, jednak by to byla velká zátěž na flash, kdyby se při každém kliku musel kontrolovat seznam primárních cílů. Proti.
13- Jak jsem už psal jinde... Pro, nicméně zapamatovat si na pár vteřin to na co koukáte a o čem přemýšlíte není tak těžké.
14- Automaticky určitě ne, ručně ano.
-- A teď to co jsem nenapsal zhruba u poloviny bodů
Už se to řešilo/řeší jinde. Od toho tu je funkce hledat.
Je fajn že jsi to dal takhle dohromady, krom toho prom a orichalca, ale to nic nemění na tom že půlka z toho je duplicitní věc.

Chyby - tak do sekce chyby s tím.;)
A,B,C- Prokliknutí vrstvy je problém který se tu řešil už v době kdy jsem začínal. Nikdy to nevyřešili úplně.
D - Tuto chybu nezaznamenávám... s tím by jsi asi měl jít na podporu.
E- Toto není chyba ale funkce celého setu.
 

Trolan

Nováček
ad 3 - pokud bojuješ (ty) tak většinou útočíš pořád na jedno políčko ne? takže pokud jsi jednou v něm tak bys v něm mohl zůstat. jestli chceš změnit cíl útoku pak zavřít okno a najít si jiné je to nejmenší :)

Ale jinak díky za odpověd
 

DeletedUser12887

Host
Ad 3) pole je vidět ve výpisu událostí
Ad1) souhlas
Ad4) souhlas
Ad5) to by nebylo špatné PRO

Ad3) porad nemusíš útočit jen na jedno pole a treba taky musis branit takze asi nejlepší orientace je pres ten výpis

Ad6) PRO
Ad 7) PRO

Jinak je rozdíl samozrejme na PC a mobilní verzi
Něco funguje líp na PC např. Bod 3, který vůbec nefunguje přes mobil..bod 7 je naopak líp řešen pres mobilni verze.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7728

Host
1) věřit a čekat na plody IG Farben z Merkelandu
2) věřit a čekat na plody IG Farben z Merkelandu - je tam více bugů
3) ano, ale dle info z fora je CVC MUKLem resp.je tam chyb jako máku už řadu let
4) bug (věřit v opravu v této 2-letce)
5) ano - vše z taverny by mohlo být někde na info-liště přehledně viditelné
6) ano, vícekrát jsem to ve foru podpořil, ale byla by to zátěž pro hru
7) ano, např.do horní info-lišty
8) bug, několikrát podpořeno na foru
9) souhlas
10) ano, jsou jen 2 varianty. Souhlas, pokud to nespomalý hru (nebo odpálit jiný šit)
11) ano (neutral)
12) ne, btw. kdysi se, podobně jako taverna přednedávnem, vše dělalo růčo...
13) ano
14) ano, na foru řešeno, ale IG Farben nevyřešilo doposavad

A, B, C, D - přeprogramování dle info z fora nehrozí ani po příchodu nového investora a zvýšení zisků společnosti
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Jak se zdá, tak přeprogramování je více než reálné. ;) Tato informace je ale jen 3 dny čerstvá a i když z oficiálního zdroje, není informace kdy či do čeho.:
XmnI.png
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru