Razantní změna slotů pro budovy v cechovních bitvách

Martinsad

Nováček
Vím že se tu řešilo fungování cechovních bitev, dostal jsem nápad, který jsem tu nečetl.
Stávající situace: Když točíme sektory s jiným cechem, je to nuda. Když točí jiné cechy a my jsme na pláži, je to také nuda. Oni mají ve středu sektory s více sloty pro budovy a snadno nás zaseknou když chceme vyjet, protože po obvodu jsou sektory s maximálně jedním oblehem.
Nápad: Celé to otočit. Na kraji by mohli být sektory s třemi oblehy a ve středu max s jedním. Body za sektory bych zanechal. Když by někdo chtěl sektor za hodně bodů, bylo by těžší ho dobít. Každý cech by měl šanci vyjet, protože vedle základny by měl dost oblehů na cestu ke středu
 

dudasek

Znalec
PRO:to by se mi líbilo
všiml jsi si také ,že každý cech má jinak obodováno "první" oblast směrem ke středu?dodnes nechápu,podle čeho ty cechovní tábory umísťují..přijde mi,že to NEJ hodnotnější území má cech s nejvíce členy,,,,
 

d arvit

Odborník
to je úplně jednoduchý :p
když máš 3 volné místa můžeš stavět 3 budovy, když 1 volné postavíš jen jednu budovu.

co určuje kolik volných míst bude na území?? poloha na mapě a "náhoda"

Proti - kdyby to tak bylo tak ostatní cechy nebudou mít šanci ani vyjít ze svého základního území
 

dudasek

Znalec
...kdyby to tak bylo tak ostatní cechy nebudou mít šanci ani vyjít ze svého základního území
jak to?základna-pobřeží klidně bez slotu,"4" se třemi sloty,"3" dva sloty,"2" jeden slot a střed klidně bez budov...udělalo by to bitvy o střed akčními,bylo by těžké je udržet...úplně by to změnilo taktiku a zcela znemožnilo štítování.
 

peepee77

Veterán
jak to?základna-pobřeží klidně bez slotu,"4" se třemi sloty,"3" dva sloty,"2" jeden slot a střed klidně bez budov...udělalo by to bitvy o střed akčními,bylo by těžké je udržet...úplně by to změnilo taktiku a zcela znemožnilo štítování.
No tak to fakt pochybuju, 2 silný cechy by zabraly celou mapu až ke středu a to v podstatě zdarma a střed by už v klidu točily. Když budou na krajích území s více sloty tak hned po prvním dobytým území bojuje gratis….

PROTI
 

erza scarlet

Dopisovatel
A mě zas přijde, že si silný cech zabere střed a slabému cechu zbyde usmolené jedno pole vedle velitelství. a Protože nemá takovou sílu a ani možnost koupit si budovu, která by mu to usnadnila, je v háji rovnou. A středy "si v klidu točí" už ted tak jako tak
 

dudasek

Znalec
právě i malý cech by mohl postavit obléhačky a levně sebrat území ke středu...ten střed by se tak skoro nedal bránit a probíhalo by víc šarvátek..dal bych jen pár slotů na pobřeží a zbytek nechal s 1,2 ať ty boje nejsou zadarmovky...
 

d arvit

Odborník
na čem by ten malý cech postavil obléhačky??
ted neni frmol na 3+4 územích tak velký takže je někdy stihnout zabrat, ale v okamžiku kdy tam budou 3 území a na okolí taky tak bude uzemí zabraný za pár sekund a tyhle cechy ani nevylezou ze základního pole
 

traktorista

Odborník
Moje zkušenost je, že pole na 4 už ani nezabíráme, protože než se soupeři dokopou k tomu si je vůbec vzít, trvá to věčnost a není pak kde udat boje. Možná při nějaké konstelaci losu více aktivních by to užitek přineslo, ale většina beachboys je se statem quo spokojena a kdo ne, už přešel k aktivním cechům.
 

Lord Org

Psavec
PROTI
jen by to obrátilo strategii a silné cechy by točily hlavně trojky a čtyřky, tak by bylo za minutu hotovo tam a středy by trvaly delší dobu ;)
 
Nahoru