Recyklace surovin v Cechovní expedici

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
Pokud je zboží odmítnuté mělo by se vrátit.
To zboží není odmítnuté, jenom nemělo kýžený vyjednávací efekt.
Je to jak píše peepee77 - pokud by se to vracelo, logicky by nešlo o vyjednávání, ale o prosté zaplacení se zbytečnými tanečky okolo (což je velice logický závěr). Jediný reálný efekt by byl, že "vyjednávat" by mohl jen ten, kdo by měl v zásobě dostatek zboží na dokončení toho divadla, tj. do doby před vrácením zboží.
 

DeletedUser3139

Host
To zboží není odmítnuté, jenom nemělo kýžený vyjednávací efekt.
Je to jak píše peepee77 - pokud by se to vracelo, logicky by nešlo o vyjednávání, ale o prosté zaplacení se zbytečnými tanečky okolo (což je velice logický závěr). Jediný reálný efekt by byl, že "vyjednávat" by mohl jen ten, kdo by měl v zásobě dostatek zboží na dokončení toho divadla, tj. do doby před vrácením zboží.

Rozumné, výstižné na 100%, nelze s tím udělat nic jiného, než souhlasit.
 

Svatej

Legenda
Co je na tom logického? Dáš domorodcům zboží a ti s ním nejsou spokojeni. Okradli tě a chtějí další :D
Představ si situaci: Na AM pobřeží dorazilo 5 různých expedičních zborů, které mezi sebou soupeří, kdo těm neandrtálcům uzme nejvíc půdy a zlata. Cestou se snaží s indiány vyjednávat, protože je to časově výhodnější. Indiáni vyjednávají se všemi 5ti expedičními sbory a co dostanou si odnesou do svého hlavního města.
No a teď si představ situaci, kdy první z těch 5ti expedičních sborů konečně dojde do onoho hlavního města. Hurá! Sláva! Můžeme zažít pálit, vraždit, drancovat, zotročovat a vůbec se chovat jako správná vyvinutá civilizace když narazí na civilizaci méně vyspělou! :D ;)
A hele, pokladnice! Všechny (nebo alespoň část) ty korálky co jsme jim cestou nastrkali! Co by jsme jim je tady nechávali. Mrtví prt ví. Jim už k ničemu nebudou! :p
Ne? ;)

Tím chci říct, že jsem o tom velice bolestivě uvažoval a měním stranu. ;) PRO, nicméně "návrat zboží" by měl být maximálně 25% z celkem použitého zboží od všech soupeřících cechů v daném expedičním souboji a mělo by se vracet do pokladny toho cechu, který v expedici jako první dosáhl více či stejně jak 100% pokroku. ;) (100% = dosažení hlavního města)
A velké cechy se opět nažerou a malé utřou hubu! Hurrá! Přesně v duchu setkání vyspělejší civilizace s méně vyspělou! ;):D
 
Naposledy upraveno:

peepee77

Veterán
Dobře Lordíku, tak to získání surovin zpět pro cech podmiň ještě tím skutečným bojem. 80% cechu musí porazit obrannou armádu s vysokou motivací (řekněme 300% / 300%) která brání svoji domovinu. A protože jsi jim nastrkal spoustu surovin svojí doby tak samozřejmě bude bojovat s jednotkami doby ve které jsi sám. Standardně bude mít 2 vlny a ty jako ošklivý nájezdník máš k dispozici jedinou armádu :p

Neb stále jsem PROTI. Zaplacené suroviny / ztracené vojsko je cena kterou hradí každý člen cechu za výhody v expedici získané. Nevidím důvod nco měnit.
 

Svatej

Legenda
A protože jsi jim nastrkal spoustu surovin svojí doby tak samozřejmě bude bojovat s jednotkami doby ve které jsi sám. Standardně bude mít 2 vlny a ty jako ošklivý nájezdník máš k dispozici jedinou armádu :p
Když strčíš křovákovi do ruky palnou zbraň, tak možná přijde na to, jak zmáčknout kohoutek a vystřelit, ale i v případě že se těsně předtím nekoukal do hlavně aby viděl co to udělá a ani mu zpětná rána nezlomí pár kůstek v zápěstí či prstech, a ani mu nevyrazí zuby, tak i přes to obrovské štěstí co zatím měl nebude umět nabít. ;) :D
Co takhle střet s armádou s bonusy jako armáda 64tého střetu, ale se 3mi vlnami? :) Já bych byl pro... ;)
 

Dědeq

Znalec
Hurá! Sláva! Můžeme zažít pálit, vraždit, drancovat, zotročovat a vůbec se chovat jako správná vyvinutá civilizace když narazí na civilizaci méně vyspělou! A hele, pokladnice! Všechny (nebo alespoň část) ty korálky co jsme jim cestou nastrkali! Co by jsme jim je tady nechávali.
Já se přiznám, že celou tu dobu to chápu tak, že bojem či vyjednáváním si na domorodcích vymůžu možnost průchodu pralesem na své expedici (přičemž nacházím více či méně cenné relikty) - ani mě nenapadlo, že bych si vyjednáváním zajistil vyvraždění domorodců, potažmo možnost vyrabovat pokladničky jejich manželek.
 

DeletedUser3139

Host
Podporuju obě strany, pro ano i ne! Ale pouze v případě, že to bude tak, že za každou akci, která v expedici bude, dostanu do mého magacínu vždy po jednom kousku zboží od každého druhu, který tam hráč vkládá, nebo pokud bojuje, tak zase po jednom vojáčkovi od každého, co nasadil do army. ;)
 

Kayro

Znalec
. . a co dostanou si odnesou do svého hlavního města . .

To je ale jen tvuj predpoklad. Ja to vidim tak ze jim dam nejake koralky,nekterym je to malo tak jim pridam zrcatko (o tom ze bych jim realne daval transesterifikovany plyn,at uz je to cokoliv ani neuvazuji) proc by davali par koralku a zrcatek do pokladnice tim padem neni ani nic "co neproslo vyjednavanim". Proti

Ve sve uvaze vychazim z cestopisu "Cesta z Prahy do Liptákova"
. . . . Dali jsme se s personálem benzínové stanice vyfotografovat, já tady ten snímek
mám s sebou.
Ta vlevo, to je Janička, vpravo, ta štíhlá, vyšší, to je Katuška. Ten usměvavý
muž v pozadí je vedoucí Josef Mráz, kterému děvčata žertem přezdívají „Samec“.
Bohužel nebylo příliš času na bližší seznámení, protože se za námi vytvořila
dlouhá řada aut, a tak jsme naše přátele na rozloučenou už jen obdarovali: děvčatům jsme dali zrcátka a korále, vedoucímu kapesní nůž s malovanou střenkou. . . . .
 

DeletedUser12887

Host
má to cenu

máš to moc dlouhý a v češtině to už nikdo číst nebude

teď se odpovídá
a)
b)
c)
 

Svatej

Legenda
Ve sve uvaze vychazim z cestopisu "Cesta z Prahy do Liptákova"
. . . . Dali jsme se s personálem benzínové stanice vyfotografovat, já tady ten snímek
mám s sebou.
Ta vlevo, to je Janička, vpravo, ta štíhlá, vyšší, to je Katuška. Ten usměvavý
muž v pozadí je vedoucí Josef Mráz, kterému děvčata žertem přezdívají „Samec“.
Bohužel nebylo příliš času na bližší seznámení, protože se za námi vytvořila
dlouhá řada aut, a tak jsme naše přátele na rozloučenou už jen obdarovali: děvčatům jsme dali zrcátka a korále, vedoucímu kapesní nůž s malovanou střenkou. . . . .
Ovšem Jára Cimrman byl průkopníkem slepých uliček lidského poznání a Cimrmanologové jeho příkladu následují. ;) Čili, podpíráš-li svou argumentaci Cestou do Liptákova, pak tvá teorie stojí na základech ne nestabilních, ale doslova stavebně nepoužitelných. :D
;)
A přesně v tomto duchu i argumentuješ, protože, pokud jsi v oceánce či ledovce, tak ty jim ten transkovej plyn dáš. Pokud tedy vyjednáváš. Proč? Já nevim... protože tak je ta hra nastavená? :D
 
Ale nebylo by špatné, kdyby v expedici místo tváře starověku či podobných odpadů byla možnost získat zpět suroviny z daného vyjednávání...
 

DeletedUser3139

Host
Ale nebylo by špatné, kdyby v expedici místo tváře starověku či podobných odpadů byla možnost získat zpět suroviny z daného vyjednávání...

Jo, to jo! A proč jim to vůbec dávat, když by se to vracelo? To ale neznamená, že bych byl utrženej z řetězu z např. 115 motivačních sad!
 
Myslel jsem to tak, že při zisku běžné relikvie by místo dekorace přišly zpět použité suroviny. Ale ony vlastně přijít mohou i tak, jen ne přesně ten samý počet.
 

Svatej

Legenda
Myslel jsem to tak, že při zisku běžné relikvie by místo dekorace přišly zpět použité suroviny. Ale ony vlastně přijít mohou i tak, jen ne přesně ten samý počet.
Co když mám chrám R na 65 lvl a dostávám v průměru 21 relikvií každý týden? Neměl bych pak dostat zpět víc zboží než jsem investoval? A nebylo by to na úkor mnohem lepších věcí tipu FB / renovačka?
A co když nikdo v cechu nemá chrám, ale vyjednáváme o stošest? Pak se nám nevrátí nic?
A co v okamžiku kdy ani já, ani nikdo jiný z cechu nebudeme vyjednávat, tak nám to to zboží dá? A pokud ne, pak jde o diskriminaci našeho herního umu.;)
Zkrátka, vázat to na relikvie je špatnej nápad.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3139

Host
A proto navrhuji systém, že by všechny ty surky mohly padat rovnou ke mně do magacínu. Že to není diskriminácia? :);)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru